V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

VanTom

Formou "found footage" zaznamenaný útok obřího monstra na Manhattan toho záměrně ukazuje málo, ale o to vypadají ty (velkolepější) útržky působivěji. Samozřejmě logiku v počínání tvora nebo našich zaláskovaných mlaďasů nehledejte, není tu. I přes občasná zaváhání v tempu koncept funguje dobře, nicméně je zjevné, že i takhle krátká stopáž jej vysála do dna. ()

Castrator

Nezáživné. Film trvá jen 75 minut, ne 85. 10 minut jedou titulky, solidní ochcávačka na diváky. Z těch 75 minut je nutno protrpět circa 20 minut keců na začátku, které nemají na rozdíl od mnoha jiných 'ff' vůbec nic společného s dějem. Zbytek je takový nemastný neslaný, lidi před něčím utíkají, to něco je i vidět a vypadá dobře hrozivě, ale prostě Monstru něco chybí aby vtáhlo diváka naplno do děje. Rozhodně nejde o horor, jak je uvedeno, je to hlavně a především katastrofický film, na rozdíl od jiných katastrofických filmů je z vlastního pohledu. To je asi to jediné, co dělá Monstrum zajímavým. ()

lykan9

Velmi slušná podívaná s dobře zvolenou stopáží. Herci jsou sice takoví neslaný, nemastný, ale film jako celek je vydařený. ()

JohnSmith

Záměr byl určitě dobrý, udělat sci-fi z pohledu obyčejných lidí, kteří si útok mimozemšťanů nahrávají na kameru. Efekty a výprava bezva, ale ti herci byli strašní. ()

Skeksis odpad!

To si zo mňa robíte p**u? Zvládla som to pozerať 40. minút. Odporná ručná kamera mala asi pôsobiť autenticky, ale akurát ma celý čas rozčuľovala. Pohyblivý obraz iba znásobil promile v mojej hlave. Trápna verzia Gozzily a ešte trápnejšie vzorce ľudských vzťahov. Samé vrieskanie (ale keď niekto telefonuje, tak všetko utíchne), po tých 40. minútach som ohluchnutá a znechutená. ()

Ichabod

Tenhle Abramsův další nařez v řadě mne v kině absolutně zarazil do sedadla a děsil mne a fascinoval až do konce. V prostředí domova a s vědomím co se bude dít hodně ztrácí, nicméně i tak mu musím "těch pět" nechat, protože je to první film svého druhu. Fiktivní dokument v podobě Blair Witch project je zajímavý, ale spojit jej s dokonalými vizuálními a zvukovými efekty a ještě s takto mega přílohou v podobě pobíhání po Manhattanu s handy-cam.... To jsem opravdu nečekal a je to pro mne naprosto nová generace filmování. Jestli se tento film nemihne v příštích Oscarech, tak nevím kde Akademie nechala uši. ()

blackJag

Godzilla říznutá Válkou světů natočená ve stylu Záhady Blair Witch. Příjemné osvěžení, které v kině nebudu hledat každý týden, ale jednou za čas, proč ne? ()

Jacob23

Napad z Blair Witch diky rozpoctu dotazen k dokonalosti.Jednoznacne klady za technicke zpracovani a zvuk,zapory v podobe hercu ,misty dost pritazeneho deje a nekolika hluchym mistum.Naopak nektere napady s kamerou jsou opravdu vybrousene-kazdopadne zabavne 75% ()

ganz

tento snímek ukazuje že film s monstrem v hlavní roli nemusí být stupidní jako remake godzilly. Film mě opravdu zaujal, nudná party na začátku podle mého měla ve filmu své místo, protože příchod monstra jste si mohi opravdu vychutnat. Následný chaos a očekávání že monstrum bude už každou chvíli vidět. Záběr kdy kamera při zabíhání do metra letmo zabere monstrum mě dostal. Nebýt některých stupidních momentů (on ji de zachránit a všichni jdou s ním...) dal bych 5*, film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Scar

Zaujímavé nápady sú vyvážené neoriginálnym filmovím klišé, atmosféra originálna, nie však strašidelná. Nová herecká krv zanecháva dobrý dojem, že by to ale stačilo na štyri hviezdičky, to nie. Sú to moje pocity a pochopím, ak ich mal niekto iné. ()

R1CH1E

Čím začít? Snad tím, že roztřepaná kamera teď frčí tak moc, že jen čekám, kdy se pro umocnění dojmu ze sledování už i teletext bude třepat jak kozy Pamele Andersonové v Pobřežní hlídce. Ale zpět k filmu. No filmu.. Prvních cca 15 minut jsem měl chuť pustit si rodinné video z Vánoc a zážítek by byl asi stejný jako sledování. Ale pak se to najednou všechno zatřepe, ozve se výbuch a v tom zasraném třepání kamery možná stihnete zahlédnout jakousi divnou kuželku, ze které se pak vyklube hlava Sochy svobody. No a pak je scénář následující: Všichni idioti a přátelé kameramana běží s ním do bodu A, kde zjistí, že musí do bodu B. U bodu B potkají jakousi přerostlou Godzillu kříženou s orangutanem a musejí jít do bodu C. Cestou k bodu C půlku přátel sežerou jakési přerostlé veverky, nebo co to vlastně bylo. Ale co, hlavně že zachránili ženu od jednoho exota z té party. Pak přichází velké finále - Útěk. Ano, jak nečekaně, onen Godzillorangutan umí i lítat, takže sestřelí vrtulník, kterým chtěli ti exoti utéct a ten se zřítí do Central Parku. Nějakým záhadným způsobem to přežije kamera a poslední 2 exoti, kteří se schovají pod most a čekají na to, až je Godzillorangutan sežere. A než se vzpamatujete, čumíte na závěrečné titulky. No, takže si to shrneme: Jednu hvězdu dávám za solidně zvládnuté efekty a druhou za scénu "Americké vojsko vs. Godzillorangutan", která měla jako jediná solidní grády. HOWGH! ()

Kosmik 1

Já myslím, že těch prvních dvacet minut k tomu patří, vždyť je to jediná pasáž, kde se můžete s "hlavními hrdiny" alespoň trochu seznámit. A kupodivu pro mě nebylo nudných ani těch prvních 20min. Zvlášť když to pak téměř okamžitě přejde do pořádné akce, kdy nikdo neví, co se vlastně děje, zprvu to vypadá jako výpadek elektřiny, pak jdou ale v dáli vidět výbuchy a v lidech propukne panika. Tady mi absolutně vůbec nevadí roztřesená kamera. Naopak ty záběry se mi zdály hodně solidní a ikdyž je jasné, že jde o fikci, přesto působily velmi realisticky. Se záhadou Blair Witch se Monstrum nedá porovnávat. 95% ()

Zagi20

Nebýt jedné jediné věci, mohla to být jen další Godzilla. A já děkuji panu Reevesovi, že přišel s tím skvělým nápadem, a použil "autentické" záběry. Nebo, chcete-li pohled z první osoby. Nechal tak vzniknout film se strhující atmosférou, kdy jsem opravdu měl pocit, že tam mezi všemi těmi mimozemšťany, vojáky a troskami pobíhám já sám. ()

Kalidor_

U těchto filmů obdivuji jak se vždy někdo (i když riskuje holý život) vrátí pro tu kameru, a nebo když z posledních sil běží a všude okolo něj to lítá a lidé umírají, přecejen to kurva natočí. Ale jinak to asi nejde, jinak by to skončilo po patnácti minutách kdy ještě žije povážlivě velké množství hlavních postav a Monstrum se teprve rozcvičuje. ()

vyfuk

Film nějakým způsobe připomíná Pojedeme k moři, ale v hororové a apokalyptické verzi. Nápad ohledně natočení filmu "z first personu" a autenticky je super a vždy to hezky překvapí, ale problém začne být v okamžiku, kdy už to začne být otravné a začne vás to okrádat o celkový zážitek, když vidíte v podstatě minimum v některých částech. Lehce připomíná Kingovu Mlhu a v jistých ohledech se jí inspiračně přibližuje, což není vůbec špatné. V jistém ohledu doufám, že filmy s titulem Cloverfield budou jednou v době mého stáří jistým nepochopitelným počinem z post-apokalyptické sci-fi budoucnosti a lidi se na ní budou ohlížet a říkat si: "Co to kurva...?" ()

LizianShaw

Ještě nikdy jsem nebyl tak napjatý až prasknutí jako u tohoto hororu. Možná se to bude jevit jako zvláštní, ale nebylo to kvůli příšerám, ale spíš k té shaky kameře, ze které se mi až dělalo špatně a při útěku před monstrem se to zmnohonásobilo. Ani bych si nevšiml krátké stopáže, protože to jede od začátku do konce. ()

P1tr

Cloverfield u nás uváděný pod debilním názvem Monstrum dostál slibů a posadil nás do rolí nevinných lidí pod palbou neznámé obludy. Zpracování je strhující a rozhodně se mi nechce věřit, že snímek stál podle oficiálních zpráv jen 25 milionů dolarů. Angažování neznámých herců je rozhodně plus, neboť působí ve svých rolích uvěřitelněji, než kdyby v panice před monstrem utíkal Stallone nebo Arnie. S jejich výkony jsem spokojen, stejně jako s režisérem. Zamrzí tak, že i přes kvalitní režii je film spojován především s jménem producenta JJ Abramse, takže si nejsem úplně jistý jestli Cloverfield nějak výrazněji posílí Reevesovu pozici v Hollywoodu, rozhodně by si to zasloužil. Škoda jen pomalejšího rozjezdu, neboť prvních 20 minut se neděje vůbec nic a vy už se modlíte ať už invaze začne. Když přijde, začíná pravá jízda, která skončí dřív než byste chtěli. Měl bych pár připomínek ke vzhledu monstra. To mi v záběru známém z traileru přijde vzhledem odlišné, než jak vypadá po zbytek filmu. Těžko říct,zda.li je to jen mé zdání, nebo mi to někdo z vás potvrdí. Buď se v průběhu postprodukce měnila podoba příšery a tento záběr se již neupravoval, nebo se ve městě pohybují dvě příšery a ve dvojce najdeme onu z traileru. Jsou to jen mé dohady, těžko říci kde je pravda. Každopádne Cloverfield se mi líbil, ale i přesto zůstal mírně za mými očekáváními. Chtěl bych více záběrů na monstrum, méne prostoru pro počáteční párty a delší stopáž.Kdo ví,. možná se dočkám v pokračování... Pokud byste chtěli znát moji podrobnější analýzu filmu, zde je moje recenze http://www.gameroom.cz/readarticle.php?article_36 ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)