V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

standsiller

S istotou môžem povedať, že pri filmoch tohto typu som nikdy nemal zmiešanejší pocit. Pokus s amatérskou kamerou sa na filmovom plátne neobjavil prvý krát, ale z nejakého podivného dôvodu som sa cítil ako kameraman . Bolo by odo mňa nefér aby som hlavných aktérov nazýval hrdinami. Všetko sa stalo náhodou, rovnako ako kamera sa dostala náhodou ku svojmu živému a pohyblivému stojanu. Nie náhodou, som použil slovo "náhodou". Náhod bolo v tomto filme na mňa až príliš na čo doplatil najviac záver celého filmu. Trafená helikoptéra a nesmrteľná kamera už boli veľmi silným sústom na môj vkus a toto som nestrávil. Za hodnotením si ale stojím , lebo atmosféra bola znamenitá a výnimočná . Kvantum chýb síce nedokážem odpustiť ( okrem iného krivý mrakodrap ako by bol z plastelíny a veľmi škaredá obluda ktorá prišla z nejakého pekelného prdu ) , no viem že tento film mi ešte bude dlho vŕtať hlavou. Verím v budúcnosť filmov, kde hlavný hrdina bude zanedbateľný, pretože bude len sprievodcom nás samotných. Požičia nám svoje digitálne oči a bude nás viesť dejom . Už nech je používateľné niečo na štýl kamerových šošoviek. PS : Lizzy Caplan je nádherná aj keď ju uhryzne monštrum. ()

Trapper33

Úvod filmu byl hodně nudný a pak se jakoby všechno obrátilo. Jestli jsem měl ze začátku chuť film vypnout, tak mi to jeho zbytek vcelku vynahradil. Nudná část defakto nepřijde a film svižně plyne až do konce. Jedna z věcí co mi ale vadila, byla neskutečná debilita kameramana. A trochu mě zaskočilo to zakončení, u podobných filmů jsem zvyklý na jiný typ konce. ()

moukey

Found footage filmy mě nikdy moc nebavily, protože to jsou většinou nudný horory, kde banda náctiletejch blbečků zmateně pobíhá po lesích a opuštěnejch barácích. Cloverfield byl ale vzanej uplně jinak, a sám sem nevěřil tomu, jak mě to bralo! ()

jefff

Celkem intenzivní zážitek. Popravdě jsem čekal něco méně epického a ono z toho vykoukne takovýto scifi horor. Dobře natočené jen s minimem hluších míst. Strašidelné, děsivé, drsné. Tohle za koukání stojí. ()

Melios

Veľmi podarený found footage film s výnimočným univerzom. Herecké výkony spolu s obsadením robia peknú dvojicu. Režisér a scenárista rozhodne vedeli ,čo robia. Filmu tak maximálne ničí povesť kamera ,ktorá je na niektorých miestach nepozerateľná. Inak super film. ()

cyberhawk

Dokonale vyuzite penize z rozpoctu. Abrams se vykaslal na nejakou reklamni kampan a penize vrazil do efektu a zvuku. Ja vlastne ani nemam moc co bych k filmu rekl, je to dechberouci "first person" zazitek, chvile, kdy nasi "hrdinove" sleduji v ukrytu strilejici vojaky a setkavaji se tvari v tvar monstru tesne pred utekem do metra je nejpusobivejsi chvile snimku, pri ktere mi prebehl mraz po zadech (a ze se mi to nestava casto). Jestli jsem u Transformers rikal, ze je nutnost to videt na velkem platnu, zde plati stonasobne. Kdyby tvurci ubrali Hudsonovy vtipky a vykaslali se na prostrihy z puvodniho zaznamu na pasce, nevahal bych dat plne hodnoceni. ()

karry

V kině za 5* doma za 3*...celkově 4* Tenhle film dělá hlavně zvuk, takže kino nutnost! P.S. Jedno z mála promítání, kdy bylo v kině ticho a nikdo nerušil... ()

Badguy

Tak tohle bylo vážně zklamání, scénář dost bída, herci taky, navíc to byly hodně podobné typy, takže až na tu okatou jsem většinou nevěděl kdo je kdo, o monstru jsme se taky prakticky nic nedozvěděli, snad kromě toho, že SPOILER!!! -vyhrává a je prakticky nesmrtelné- SPOILER!, což mě ovšem u Abramse nepřekvapuje. No a hlavně ta děsná kamera... Ale pár scén a monstrum se celkem vydařilo, takže za 2. btw: ovšem jako reklama na perfektní nezničitelnou videokameru s úžasnou výdrží to bylo výborné, i když poněkud dlouhé, zjistit její typ, tak si pro ní hned běžím :-) ()

BMAJTZ

Prestoze jde vicemene o tuctovou zapletku ktera tady uz v obmene parkrat byla tak tohle je naprosto neco jineho. Proste pojate je to tim nejlepsim zpusobem jakym mohlo a herecke vykony vicemene taky. Rozhodne takhle se ma delat film o velkych monstrech ne jak posledni verze Godzzily. Po shlednuti mam takovy pocit ze kdyby se tady obevila velka prisera tak asi takhle nejak by to vypadalo. ()

Smileface

Naprosto dokonale technicky vyřešeno, velmi lidské a autenticky vypadající, originální, skvěle zahrané, napínavé, šokující.... Prostě těch superlativů by se našlo spusta. Cloverfield je opravdu špičková podívaná, která by neměla utéct nikomu. ()

KR4T4S

Nikdy bych nevěřil, kolikrát mi může přeběhnout mráz po zádech během 84minut! Po hodině a něco "exkurze" po Manhattanu, mě vrátily zpět do reality až závěrečné titulky. Byl jsem ke Cloverfieldu dost skeptický, ale položil mě rovnou na lopatky. Parádní adrenalinová jízda. ()

Soweek

Druhý z letošní sklizně filmů "recording the dead" dopadl v hodnocení stejně jako REC. Po celou dobu filmu se prostě nemohu zbavit pocitu nereálnosti (nemluvím samozřejmě o tom přerostlém zvířátku ve filmu).Nikdo mi nevymluví, že po celou dobu bych se tahal s kamerou, když se v první řadě snažim zachránit kejhák. Spousta akčních scén tak ve filmu působí spíše komicky a to se rozhodně od sci-fi thrilleru nečeká. Tento žánr kamery pro mě určitě není to pravé ořechové, ale nevzdávám to uplně, poslední film z trojice Diary of the Dead je stále ve hře. ()

fabuloz

Tak tohle je film u kterého jsem seděl od začáku do konce prišpendlenej na prdeli a hltal každičkou scénu, která přijde.... Utržená hlava sochy svobody nebo zdrháí před příšerou byli opravdu bombastické... Z počátku jsem si nebyl jistý jestlli kamera, kterou jsem viděl v Záhadě Blairwitch mě chytne, ale nečekané se stalo skutkem!! Klobouček a 5* pro Reevesovo Monstrum!!! ()

ZkuKol

S takovýmito filmy mám dva velké problémy: 1) neveřím nikomu, kdo v takovýchto situacích neodhodí kameru a nezdrhá (váleční reportéři budiž čestnou vyjímkou), 2) musí být vyprávěny tak, aby kvůli absencí hudby nepřišli o gradaci (obzvlášť když pak slyšíte skvělou hudbu k titulkům) - takový jsem ještě neviděl. Pak je tu ještě problém s tím, že to nemůže být příliš akční a děj musí být pomalý, aby člověk uvěřil, že jde o náhodné homevideo - ale když to nemá spád a je v tom málo akce, tak už to není moc koukatelný. 50% s tím, že minimálně 10% je za odvahu experimentovat na komerčním poli. ()

Mr.Jackass

3* za kameru. K tomuto příběhu se blairwitchovské držení kamery celkem hodilo, i když se dá polemizovat o tom, že kdybych byl v podobné situaci to hlavní o co mě půjde bude jak zachránit sebe a ne kameru :) U podobného žánru asi nemůžu napsat, že to nevypadlo příliš realisticky :) Tak napíši, že to pro mě vypadalo decentně nepřesvědčivě. Je to film, na který se podíváte zřejmě jen jednou a poté ho odložíte a jako takový u mě svoji roli chvilkového pobavení bez většího přemýšlení splnil. ()

sedm.1

Tak na Monstrum jsem koukal s naprosto otevřenou klapajznou a ani nedejchal.Tenhle nářez mě prostě odrovnal,navíc nápad představit katastrofický film jako amatérský záznam z domácí videokamery byl jeden z nejoriginálnějších a zároveň nejgeniálnějších filmových tahů(ano,ano,já vím,BlairWitch byl první,ale že to tak zabere právě u takovéto velkoprodukce bych fakt nečekal).Efekty jsou naprosto dokonalé a strhující,atmosféra jedna z nejtíživějších ve filmové historii a zobrazení postupně zdemolovaného New Yorku je fantastické.Tak nějak mi přijde,že to mohlo vypadat 11.září,onen pocit paniky a hrůzy co se vlastně děje,je zde zobrazen prostě dokonale a v souladu s mými pocity a obavami z neznámého a ze strachu o vlastní život.Herci jsou přirození,ikdyž některá rozhodnutí jejich postav by měli s reálným jednáním asi pramálo společného.Monstrum mě zkrátka naprosto vtáhlo,jedná se o MONSTROZNÍ film a další z životních filmových zážitků.100% DOPORUČUJI!!!! ()

slovan1

Styl ala Blair witch opět zafungoval skvěle. Začátek trochu nudný ale postupem času film graduje a nabírá na tajemnu...Co jsou to za zvuky vycházejíci z dálky, kdo nebo co způsobuje výbuchy a poletujíci hlavu sochy svobody...? Že se jedná o nějakou příšeru nebo monstrum už víme z názvu, ale ji samotnou pořádně uvidíme až u konce filmu. Podle mě to není špatně, protože strach z tajemna je mnohdy vetší než z nečeho co je nám známe... ()

Houda666

Nie som zrovna nadšencom pre katastrofické sci-fi filmy, no tento snímok mi vyrazil dych svojou originalitou po scenáristickej i režijnej stránke. A tá kamera ... ako Blair Witch na Manhattane :). Hodnotenie: 85% ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)