V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Scaevola

Pokud si vzpomínám, tak první svého druhu. Pouze mi trochu vadil scénář postavený na neinformovaném pobíhání. ()

Abalzo

Tento styl kamery ve filmech prostě nemám rád. Mělo to skvělou atmosféru, dobré triky, monstrum taky nebylo zas tak špatné, ale ta kamera a pár zjevných a zásadních zaškobrtnutí v logice tento film pro mě bohužel srážejí k lehce podprůměrnému. (Aby bylo jasné, co myslím těmi zaškobrtnutími - kdo by celou dobu běhal s kamerou, když mu jde o kejhák? Nejsem si zcela jistý, ale baterka té kamery by podle mě taky nevydržela.. Když Beth ležela s propíchnutým hrudníkem takovou dobu u sebe, opravdu by neztratila dost krve na to, aby se pak mohla ještě hýbat, natož běžet? A našly by se další..) ()

Zelda knihkupec

Megalomanskej projekt blairwitch šmrncnutej godzillou Emmericha. Další bezmyšlenkovitej popkornovej mix žánrů. Vyzuál mi sedl a nenudil jsem se, což bylo přesně to co jsem čekal. Nic víc nic míň tečka. ()

StinkingPooh

První čtvrthodinka naprosto o ničem, její smyslem asi bylo nám představit postavy. Spíš jsem měl pocit, že se dívám na nějakou trapnou romantickou komedii. K postavám ve filmu jsem si stejně nějak nenašel cestu a kdyby je ta obluda rozšlápla hned z kraje filmu, tak mi je to naprosto fuk. O dementní (navíc nevychytané) kameře typu BlairWitch ani nemluvím.. ()

Maiken Algren odpad!

Ja by som povedal že pôvodný scenár bol niečo ako: "tak bude tam kopec cool deciek ktoré budú mať super hustú párty, potom príde megagodzila a zničí New York, budú z nej padať votrelci a keď niekoho uhryznú tak mu vybuchne hlava. A niekto sa do niekoho zamiluje tak ho bude hľadať, a pritom ho bude každú chvíľu tá megagodzila strašiť. A nech to je moderné, spravíme to Lost Footage." Ja viem že som vám teraz skazil zážitok keď už viete o čom to bude, ale nič iné si tento brak nezaslúži. To ani nespomínam že celú zápletku ukradli zo starého South Parku, ten diel s Mecha Streissandou. Iba vynechali Roberta Smitha. ()

Idoviren

Cloverfield má něco, co ostatní filmy nemají. A mně se ty odlišnosti natolik líbily, že je nemůžu kritizovat. V Cloverfield najdete postavy, které drží při sobě. Nesnaží se jeden druhého podrazit a nejsou podkládané podle charakterových šablon. Jako jednotná družina se (možná nelogicky) pokouší o záchranu někoho jiného, i když to znamená, vrátit se do nejvíc ohrožené části města. Dál vám Cloverfield nic, ale vůbec nic nevysvětlí. Nechá vás přemýšlet, dumat a soustředěně zírat. Navíc má kameru v ruce někdo, kdo v ní nemá třas, takže je toho docela dost vidět. A jako poslední důvod, film vůbec nedopadne tak jak si přejete. Možná by tahle skutečnost měla srážet body dolů, ale mě se ta nepředvídatelnost líbila. ()

v.indruchova

Po delší době co jsem to viděla to ve mě moc nezanechalo a to mluví za vše. Asi už jsem apatická vůči katastrofám, je to jak když člověk kouká na zprávy. ()

Eeve

Už dlho sa nepamätám, kedy naposledy som bola tak vydesená. A teraz nemám na mysli strach typu sledovania napínavého hororu, kde to na vás zrazu všetko vybafne a vy sa pose...te do gatí, ani plíživý strach pri sledovaní nejakého psychologického oného, ale nervózne napätie, pocit ako keby ste to boli vy s nimi v tých uliciach, že sa to niekde na svete práve deje alebo že by sa to mohlo stať práve vám...neviem to presne opísať, no bol to môj prvý film, ktorý som videla takýmto spôsobom natočený (Blair Witch som nevidela), takže pre mňa premiéra, a rovno šok. Príšera skvele urobená, pričom kvitujem, že až takmer ku koncu sme ani nevedeli, ako vlastne vyzerá, čo opäť pridalo na napätí z neznámeho. Herci hrali, ako keby vlastne nehrali, čo bol účel hry :) Koniec viac otvorený ani nemohol byť. Výborne poňatý kúsok. ()

JardaPazdy

Vyborna atmosfera s trochu zbytecne roztazenym zacatkem, radou nelogickych veci behem deje (probodnuti roxorem vas v podstate vubec neovlivni, atd) a koncem z niceho nic. Presto jde ale o zabavnou a neotrelou podivanou. ()

BalbiJirka

Já teda nevím, co se na tom tak strašně líbilo ostatním, ale v podstatě tam o nic nešlo, jediné, co jsem si z toho filmu odnesl je to, že mě z toho bolely oči, jak tam mával s tou kamerou. ()

BoKo_CzT

Pokiaľ máte radi domáce videá a váš centrálne nervový systém vybudí až vystriedanie 20 myknutí kamerou za sekundu (mks rate :-) ) tak ste našli vhodný film. Ide o x-tú variáciu na technické spracovanie (či skôr netechnické a nespracovanie) ála Blair Witch. Pokiaľ sa však vo vašom veku nevyskytuje "násť" tak myslím, že narazíte. Tá jedna hviezdička je za 20 GB Full HD verziu, ktorú som mal možnosť vidieť. Pol hviezdičky uberám za to, že ani to nepomonlo :-) . Výsledok: 10 % a nedopozeraný film. Dodávam, že vo výsledku film veľmi zdvíha hladinu adrenalínu, no dôvodom žiaľ nie je napínavý dej. Ale vážne. Samozrejme že tieto "reality" filmy nie sú pre všetkých. Mladí a dynamickí ľudia si v tejto "efektnej zimomravej jednohubke" možno niečo nájdu. Hold, koľko ľudí, toľko chutí. Každopádne jedna vec je na tomto filme výnimočne dobrá. Enšpíglov komentár, vďaka ktorému som sa na tomto filme mohol aspoň z chuti zasmiať. A za to ďakujem. ()

kacer4

Výborný príklad efektivity, kedy za málo penazí dostaneme veľa penazí. V Hollywoode by tento film vyšiel na deväť ciferný rozpočet. Hlavným ťahúňom je tu kamera, ktorá je výborná. ()

sahier odpad!

hovadská nuda o puberťákoch a nejakých príšerách, proste horor je to, že sa to vôbec natočilo....!!! ()

Ace.A.T.L.

Super, efektivní, dlouho nejasný, tajemný. Super nápad, realistický natočení a atmosféra, co by se dala krájet. Za mě pěkný 4* a DOPORUČUJU ()

Dawydov

V poměrně krátké stopáži je to ještě zábavné, i když i tak je to na hraně. Film je zajímavý zejména zpracováním a přístupem (ryzí found-footage). V tom, co to chce být, je to dobré, tvůrci jsou důslední a vše vypadá velmi reálně. Není to ale dost na to, aby to mohl být super film. Bohužel je to "jen" to, co to je. Slabší 4*. ()

exlax odpad!

Nikdy jsem na found footage filmy nebyl, ale tohle je prostě hrůza. Dobré efekty nezachrání absenci pointy a napětí. První půlhodinu si sice mohli odpustit, ale moje hodnocení by se nezměnilo, protože to byla taková nuda, že kdyby toho, kdo to všechno natáčel na kameru, monstrum zblajzlo jako prvního, o nic bych nepřišel a mohl z toho být nanejvýš půlhodinový kraťas s dobrými zvukovými efekty, který aspoň neurazí. Tím by na mně ale asi nikdo nevydělal. ()

Fjera

Poměrně slušný sci-fi snímek. Nadprůměrný svým zpracováním. Na druhou stranu mu na kvalitě ubírají občas dost hloupé a povrchní dialogy. Ve skutečnosti by to tak asi bylo, ale občas to na mě působilo až úsměvně. 3+ ()

kolly13

Některé může bolet hlava z rozstřesené kamery či nezobrazení "nestvůry" nebo snad absence něčeho osobitého. Konečně to je jedno, protože se nemá člověk čeho chytit. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)