V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Frenk

Nejdřív jsem chtěl dát 4, ale durabilita kamery nakonec přidala jeden bod. First person pohled mi tady dost seděl (podobné jako Rec). Člověka to parádně vtáhne do děje. Celé je to velice živé, nápadité, rychlé a emotivní, film k tomu nemá žádná nudná místa. Jako bonus jsme dostali velmi slušné efekty. Monstrum toho vydrželo dokonce o trošku víc než kamera(což kdekoho překvapí) a to do něj nasypali v přepočtu asi milionkrát víc munice, než má Česko na skladě. ()

Marcecek

Vzniknúť to v čase Blair witch, tak je to asi bomba storočia, ale čo Blair witch spopularizoval, teda žáner found footage, Matt Reeves posunul na ďalší level. Keby som nebol zoznámený so synopsou, tak by som prvých 15 minút netušil čo sa na mňa chystá, typoval som to na nezaujímavú foundfootage vzťahovku s nevýraznými postavami s monštrom v prenesenom slova zmysle, ale prekonáte tých 15 minút a film to na vás vybalí, nezastaví, predstaví skutočné monštrum najprv náznakmi, potom z neho ukáže viac, je vsadené na krátku stopáž, nieje potreba viac, kamera sa viac roztrasie, všade počujete rev, výbuchy a nezastaví sa až dokonca. Je to krátke, intenzívne, napínavé katastrofické monster scifi inšpirované japonskými Kaiju na čele s talentovaným režisérom čo vie čo robí, s jasnou víziou, len asi nikto sa nedokáže sžiť s postavami, nato nieje čas a herci niesú plne top, ide o ten zážitok bezprostredného strachu a nebezpečia a to sa filmu dľa môjho skromného názoru podarilo predať, pre mňa určite vzhľadom aj na žáner a nízky rozpočet milé prekvapenie, ktoré by som určite odporúčil. ()

Miroslav.Zac

V životě jsem viděl jen dva found footage filmy, které jsem označil za naprostou pecku a snad i pěti hvězdami na csfd. Cloverfield a Blair Witch. ()

Bobeš14

Nebejt ta kamera rozklepaná tolik jako byla,bylo by to 5*.Jak dojde na akci,nemá Cloverfield chybu.Opravdu doporučuju tento film zhlédnout v kině s pořádným ozvučením!To je pak mazec. ()

smalda

Nemám rád hrané dokumenty,bolí z toho akorát tak hlava. Kdyby to bylo natočeno jako "normální"film,tak naprosto bez nějakého nového nápadu,proto je mi jasné proč autoři sáhli po tomto zpracování. Prostě a jednoduše ničim jiným toto dílko nezaujme,než "dokumentární"kamerou. ()

XITLAVEC

Rádoby intelektuálské kecy jsou tu zbytečné, je to nářez, který baví i mrazí. Pointa i nápaditost filmu nespočívá v ději či kvalitě scénáře, ale v tom, že někoho vůbec napadne zpracovat tolikrát provařené téma originálním způsobem, který bere dech. Bravo! ()

Giovanni

Cloverfield je pěkný film, ale špatně ukončený. Tvůrci si evidentně nechali otevřená vrátka pro dvojku. Vadilo mi hlavně to, že jsem se nedozvěděl kde se tam ta potvora vzala, co je zač, jak dopadla. Navíc pokud kamera zapadala pod trosky, jaktože ten film máme možnost sledovat :) Jinak ten prvek kamery byl skvělý, ukázal vždy to, co chce divák vidět jen na chvíli aby ponechal dostatečný prostor pro fantazii ... ale jak už jsem řekl, ten neukončený konec mě zklamal. *** ()

luis13

Neskutečně originálně provedený film. Vadí mi zdlouhavý začátek, ale pak už má film obrovský spád. Roztřesená kamera je občas otravná, ale na to v jaké situaci se hrdinové filmu ocitli to zvládají natáčet ještě dobře. ()

Aleššek

Hodně kladů, hodně záporů, hodnotil jsem tady už spoustu filmů, ale nikdy mě to nedalo zabrat tak dlouho jako u filmu Monstrum. Přemýšlel jsem nad tím celej den a nakonec jsem se rozhodl dát tři hvězdy. Ale přiznám se, po přečtení recenzí a hodnocení zde jsem čekal prostě lepší jízdu. Slabých 65%. ()

Zedus

Dost jsem se na tenhle snímek tešil ... ale hrůza děs co tohle bylo za slataninu ... - nezničitelná, nevybijející se kamera s nekonečnou paskou asi novy Panasonic ala Blair Witch - nestvura ala Godzila ktera je nezničitelná a ma ješte 100x menši bubaky ala Vetřelec - nesmrtelní hrdinové kteři dokažou i s tyčkou v zádech zdolat 50 pater a skoky přes mrakodrapy dokonce v lodičkách ala Fantastická 4ka. Co dodat snad jen že v "hlavě sochy svobody" se da chodit do té co spadla na ulici by se nevlezlo ani 7trpaslíku. ()

Fisik

Akorat to skoncilo a pusa otevrena dokoran .... necekal jsem, ze to bude tak uchvatna podivana, herecky vykony mi prisly naprosto prirozeny a monstrum .... no comment :) Mazec , pro me nej film tohodle roku (zatim :) ) ()

Nadetugy

Velmi zajímavý a působivý způsob kamery, který už byl použit (Záhada Blair Witch). Já ale nejsem velký fanda tohoto typu, točí se mi z toho hlava a lituji toho, že jsem to po 20 min nevypnul. No neměl jsem co dělat, tak jsem to překousnul a díval se dál. Nejen prvních 25-30 minut byly nudné, ale i další nelogické pasáže filmu např. jsou v metru a místo aby kameraman utěšoval své kámoše tak dál natáčí, přitom umřel jeden z jeho kámošů atd.. ()

rotas

Pln očekávání, výsledek bohužel nula. Prvních 20min. jsem nevěděl na co vlastně koukám za film a musel jsem se ujistit zda je to doopravdy cloverfield. Záhada Blair witch v trochu jiném kabátě. A pro mě asi největší letošní zklamání. ()

Pattrick

Jeden z nejlepších monster filmů za poslední roky. Kamera z pohledu diváka je opravdu luxusní a vtáhne vás do děje. Trošku nudnější rozjezd, kterej byl natahován a pořád jsem nepochopil kdo s kým :), ale pak se to zlomilo. Samotná příšerka je dost originální a monstrózní, ale ty malé potvory připomínající brouky z Hvězné pěchoty jsem nějak nepobral, ale asi to nemělo být účelem. Vychutnal jsem si tu pravou jízdu a tak to má být. ()

smazilek

Ačkoli vidím většinou samé kladné recenze, mě se film nijak zvlášť nelíbil. Zachytit film "reality" kamerou mi sice přijde originální, ale zbytečné házení obrazem a rychlé střihy mě za chvilku přestaly bavit. Příšery jsou kýčovité. Prostě nic moc. ()

SmoKe911

Pro mě každopádně zklamání :( Okolo toho filmu byl takový humbuk a po vidění jsem byl uplně opařen skoro 2hodinovou nudou. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)