Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

GodComplex

Solidni Marvelovsky prumer. Mezigalakticka linie a Asgard to rozjedou v nadejne pompeznim stylu, ale zbytek na zemi s Natalii Portman uz je prilis okoukana nezajimava slabota ala Starman. V mladi byl komixovy Thor muj oblibenec, soucasna filmova verze je vlastne docela nesympaticky german. 6/10 ()

sta

koukám, že jsem zase viděl nějaký jiný film než ostatní stejně jako v případě druhého iron mana.. branagh na to evidentně nestačil ()

Pirkaf

Thora jsem tak nějak odzíval, občas jsem se sice pobavil a zasmál, ovšem filmu samotnému, hloupým dialogům a směšným situacím. Ke konci filmu už mě vyloženě štvalo 3D, které tu nemá žádný smysl. Avatar byl příjemný, ale koukat na další filmy ve 3D považuju za zbytečnost. Chci vidět celé plátno a ne vždy jenom jednu vystouplou postavu. Tolik k technologii. Jsem velký fanda komiksového Marvelu, ovšem Thora příliš neprožívám. A nezačal jsem ho prožívat ani ve filmu. Příběh je opravdu standardní hollywoodská zívačka, která vůbec ničím nepřekvapí (snad jen těmi rasově korektními asgarďany). Chemie mezi Thorem a Natálkou nefunguje, zamilovanost jim vůbec nevěřím. Celkově je Thor horší než X-Meni, Iron Man i Fantastic Four. Nezbývá než věřit, že v týmu Avengers pod vedením geniálního režiséra Josse Whedona bude plnit důstojnou roli. Raději ale ve 2D. ()

Macejko

Marvel sa vracia, zase raz výborne a zase raz inak. Branaghovi sa perfektne podarilo prepojiť čistokrvný fantasy svet s tým reálnym, a jeho film navyše takmer vôbec nepripomína predchádzajúce komiksovky. Sú to ale práve scény na Asgarde, v ktorých Thor exceluje najviac - sú epické, lahodiace oku a doprevádzané monumentálnou hudbou Patricka Doylea. Časť filmu, odohrávajúca sa v "mexickej prdeli" je síce tiež veľmi fajn, avšak stojí na úplne odlišných pilieroch - tu sa hrá hlavne na humor (z väčšej časti solídny) a na trošku tej romantiky (plytkej, ale čo už). Herci sú takisto dobrí - Hemsworth je ukážkový geroj, ktorému sa dá fandiť, Hopkins predvádza svoj štandard a Tom Hiddleston v závere príjemne prekvapí svojou záporáckou kreáciou. Len tá Natálka sa moc nevytiahla - to už aj Liv Tyler v Neuveriteľnom Hulkovi bola osobitejšia než ona. Ale aj tak - Thor sa podaril. ()

Naslund

Líbilo se mi to v podstatě stejně jako první Iron Man. Není se taky čemu divit, když tam je přibližně stejný poměr vtipu a akce. Hlavně ta část na Asgardu mě chytla jak nic dlouho předtím, protože fantasy prostě zbožňuju a tady je vše správně komixově cool. Hlavně postavy, které vypadají opravdu nadupaně. Nejlepší ale asi je, jak si z toho všeho zároveň dělají legraci. Jediné, co mě trošku zklamalo, bylo to dětinské uzavření kapitoly se Shieldem. Ale asi vědí, co je dobré pro americké teen publikum. ()

numi

Příjemné překvapení. V trailerech Thor sázel na pozlátko božského světa, Mjolnir vypadal jako papundeklová hračka a kostýmy jako vykrádačka Xeny, ale ve finále se většina podstatného děje odehrává na Zemi, kde pobíhá Natálka, agenti v černých brýlích a blonďák, který snad má charismatu více než Portmanka sex-appealu. A co je nejdůležitější - nešetří se ani siláckými proslovy, ani humorem. Thor je neuvěřitelně komplexní blockbuster. ()

Freemind

Čekal jsem větší průšvih. Průměrný blockbuster vytahujou nahoru svižné dialogy a akční scény, u kotníků to má ale uvázanou hordu ochotnických herců (celý Thorův team) a směšné kostýmy. Podívat se, sežrat si svou dávku popcornu a rychle zapomenout. Nechápu, jak k tomu ukecali Kennetha Branagha. ()

zipper111

He? Nejhorší výkon Portmanky co jsem kdy viděl, naprosto šíléný! Film naprosto o ničem, dlouhý a nudný, bez jákekoliv šťávy, nekoukám se na v komixový "akční film" proto, abych dostal dvouhodinovou porci keců a jednu trapnou bitku. Tady šlo asi o něco jiného, což neříkám že je špatně, ale mě to fakt nebavilo. Bavil mě jen Hopkinsův Odin a ten černej strážce brány Idris Elba alias Hejmdal, nebo jak se jmenoval... Nesedlo. ()

erased

Komiksový mokrý sen milovníků fantasy? Mohlo to tak dopadnout, ale Thorovi nebylo přáno. Dokud vypadá stejně céčkově jako Mortal Kombat, vše je v pořádku - je to barevné, je to multikulti, je to žalostně vtipné, ale funguje to. Pak se ale dění přesune na Zemi a jediný klad, který filmu zůstane, je přehrávající Natalie Portman a sebeparodování. Nemůžu se rozhodnout, jestli se pak na pozadí odehrává nejakčnější konverzační drama nebo nejprázdnější akční film. Naštěstí chuť nakonec spraví nádherné závěrečné titulky a úleva, že ta hrůza opravdu skončila. ()

kaylin

Kenneth Branagh natočil moderní báje v provedení, které lidem sedlo, protože je zábavném zachovává prvky starých dob, kdy se báje předávaly ústní lidovou slovesností, ale zároveň je dokáže propojit se současným světem. Zajímavě, barvitě, nápaditě, dramaticky. Docela se bojím toho, jak dopadne pokračování. Režisér Alan Taylor má sice pár televizních zářezů a byl vybrán hlavně díky režii dílů v seriálu "Hra o trůny", ale bude to stačit? Kenneth Branagh měl úctu k mytologii i k příběhu. Bojím se toho, jak dopadne druhý film, který by měl být i podle prvních ukázek ještě více laděn do fantasy. Nechme se překvapit. Kenneth Branagh se svým pojetím ohromil, Alan Taylor může překvapit. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/228-thor-2011-80.html ()

blackrain

Hodně jsem se obávala, že mě tenhle příběh o mladíkovi, který dospěl a zmoudřel, i když k tomu potřeboval klasickou životní zkoušku, bude nudit. To se na štěstí nestalo. Chris Hemsworth je sympaťák. Takhle nějak si představuju severského boha. Jediná osoba, která z celého hereckého osazenstva nudila, byla Natalie Portman. Asi jsem se namlsala Černou labutí. ()

vorheese

Další sériový produkt z výrobního pásu Marvelu. Do dvou let snad zvládnou práci na svých filmech kompletně zmechanizovat, aby se ušetřil lidský potenciál. ()

gogos

Marvel skóruje! Ukázalo se, že nejen moje obavy o zfilmování "jiného" komixu a ještě navíc "Shakespearem", byly naprosto zbytečné. Branagh se látky chopil s chutí, přinesl úžasný vizuál, dal dohromady skvěle fungující tým herců. Hemsworth je pro roli Thora přímo stvořen, Portman poslední roky předvádá, že je nejen krásná, ale také výborná herečka. Hopkins je klasik a Hiddleston se role Lokiho ujal také velmi přesvědčivě. Skvělé kostýmy, výborná výprava, báječné pojetí, vydařený hudební doprovod a další detaily nám daly další skvělý marvelácký komix. A nebojím se říct, že z hrdinských sólovek dokonce ten nejlepší! Thorovi fandím a těším se na další díly! A někdy v budoucnu bych klidně rád viděl o hodinu delší sestřih tohoto díla. Adept na film roku! ()

ABLABLABLA

Film mě naprosto překvapil a uchvátil a nemůžu jinak než dát plných pět. Herecké výkony podle mě byly úžasné. T.Hiddleston zahrál "skvěle" naprosto slizkého zrádce, protože mi tak připadal hned od prvního okamžiku. N. Portman netřeba nijak zmiňovat, snad jen se podivuju, že v poslední době brala zakázky na filmy, které byly pod její ligu, ale co už, ona je perfektní ve všem. Ch. Hemsworth pro mě nový objev, který překvapivě dobře sehrál blonďatého severského boha s opravdu vymakanými svaly. Pevně doufám, že plánované pokračování se uskuteční. Edit 15. 3. 2024 - Znovu koukám na Marvel řadu filmů a s odstupem času snižuju na 4*. ()

Makky

Veľmi dlho mi trvalo stotožnenie sa s postavami a v podstate so všetkým. Až v druhej polke som sa akosi uspokojil a moje sympatie vzrástli. Nehovorím, že ma Thor nebavil, no nebyť Natálky a Hopkinsa a iných vedľajších postáv, nedal by som v hodnotení takúto dobrú troječku. ()

Bat55

Atypický komiksový film, ktorý je len invenčnou ukážkou toho, že Thor sa dá poňať iným spôsobom. Ale Thor je aj iný superhrdina, než ostatní. Nejde o žiadneho nešiku, ani o človeka s rozdvojenou osobnosťou, či o supervojáka, ktorého stvorila počas 2. svetovej vojny na vojenské účely americká armáda. Thor je mimozemšťan, je to severský boh a charizma z neho frčí jedna radosť. Thor nie je ani tak akčný, čo pôsobí paradoxne lepšie ako u napr. takého Hulka, ktorý bol monštruóznymi akčnými sekvenciami doslova precpaný. Chris Hemsworth sa pre túto úlohu asi narodil. Herectvo zvláda viac než dobre a aj taký Loki stvárnený Tomom Hiddlestonom je zaujímavý charakter a najmä kvôli tomu, že s ním postava v určitých momentoch až súcití (napr. v tom poslednom - nie, nemyslím scénku za titulkami). Nechýbajú ani hviezdy ako Anthony Hopkins (ktorému to v Odinovom brnení celkom pasuje :)), či Natalie Portman, ktorá napriek tomu, že je skvelá herečka, je v tomto filme nahraditeľná a uvítal by som mladú a hlavne neznámu tvár, tak by to možno ešte lepšie fungovalo. Hoci, nemôžem sa sťažovať, obsadenie mi vôbec neprekážalo. Triky a výprava veľkolepé, hlavne Asgard pôsobí nádherne a tak trošku sa aj čudujem, že Asgard dostal viacej priestoru. Scény na Zemi nie sú ani tak skvelé a ani tak dôležité (až na narážky a postupné skládanie superhrdinského sveta v jednej tímovke Avengers). Prvých 30 minút pôsobí ako nejaká fantasy hra, a to je len dobre. Už dlho som nevidel takýto komiks s prvkami fantasy, s ľadovými obrami, veľkým robotickým plecháčom a veľkolepými kulisami a maskami. Som príjemne prekvapený a hoci to nie je na plný počet, vďaka neprehľadným scénam a niektorým postavám, ktoré mohli byť lepšie vykreslené, ako fanúšik komiksov a ich adaptácií idem s veľkou radosťou na plný počet. Je to skôr 4,5*, ale po zaokrúhlení je to aj tak 5* :) /90%/ ()

SarumanKo

Pohodové mytologicko-komiksové dobrodružstvo, voči ktorému som bol dlho skeptický (pretože tomuto žánrovému hybridovi neholdujem ani v komiksovej podobe), ale pod taktovkou Kennetha Branagha dopadol prekvapivo dobre. On dodal filmu istú dramatickú osudovosť a decentný humor, ale zároveň rozumne využil mýtický podklad. Človek samozrejme musí prehryznúť, že medzi Ásmi sú černoch a aziat a Ásgard je viac futuristickým, než historickým svetom, ale Thor je každopádne od ostatných marveloviek maximálne odlišný a pôsobí sviežo. Podarený vizuál vyniká hlavne v dynamicky dobre zvládnutých akčných scénach, herci svoje postavy zvládajú bez problémov (už nie tak vzťahy medzi nimi) a Doyleova hudba dodáva filmu údernú výpravnosť. Za muchy filmu považujem občasné výpadky tempa, ktoré by akčnej komiksovke nemali hroziť a fakt, že romantická linka medzi Hemsworthom a Portmankou nefunguje ani trochu. (70%) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)