Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

bohhous22

Bezduchá 100x omýlaná,fantaskní břečka,kde se jistě kapacity kubatůry Hemsworth neztratí,ale Natalie Portman....Stejně jsem na to koukal hlavně kvůli ní. ()

Sidarius

Vizuálně sice perfektně zvládnuté a i herecké výkony jsou na velice dobré úrovni, je tu ale několik ALE... Tak za prvé jsem se nemohl ubránit dojmu, že přítomnost boha na zemi ve "smrtelném" těle mohlo vyústit v mnoho zajímavějších a i vtipnějších scén, v tomhle ohledu byl ale potenciál značně nevyužit. Akční scény mi přišly dost nepřehledné (což je u filmu, který je plný akce, poměrně smutné) no a hlavně jsem postrádal alespoň trochu chemie mezi Natalií a Chrisem (více chemie snad bylo i s Christensenem - určitě víte, co mám na mysli ;-), protože tomu jejich milostnému vzplanutí prostě nejde uvěřit ani na minutu. Stejně tak proměna Thora byla dost nepřesvědčivá (*SPOILER* jak souvisí jeho zamilování s tím, že najednou nechce vyhladit Obry? */SPOILER*). Jediný výraznější klad tedy vidím v postavě Lokiho, protože jeho postava není (jako snad jediná) plochá a předvídatelná a jeho motivy jsou (byť jsou nejsložitější) asi nejpochopitelnější. Zkrátka není to rozhodně špatný film, po vizuální stránce je přímo úžasný, ale nevidím jediný důvod, proč bych se na něj měl podívat znovu. ()

imarvin

Až do shlédnutí Thora jsem na marvelovkách oceňoval nadhled, vtip, nadsázku a že se neberou až tak vážně. Ale Thor se tak nějak vážně bere, nebo na mě to tak aspoň působí. Ale světe div se, to, co u Neuvěřitelného Hulka nefungovalo, tady funguje báječně. Nenudil jsem se, absolutně ztotožněn s hlavním hrdinou a žeru mu všechny jeho důvody a pohnutky. No prostě další skvělá komiksárna. Co bude dál? Marvel forever!!! ()

JosefTomas

Thor je spíše takový oddechový film, u kterého budete koukat, nemusíte tolik přemýšlet a stejně vás to bude bavit, paráda. ()

Daertelon

Asi jako jeden z mála o(d)hodnotím film jako samostatnou záležitost (komiksy jsem nečetl, severskou mytologii neznám). Takže - kromě naprosto o(d)kouzlujícího namachrovaného Krysy Herpeswortha se jednalo o celkem obstojné herce. Příliš mnoho se tu na herectví vytěžit nedalo, proto snad ani nebylo co zkazit (až na Thora, který zkazil i to málo, co v roli měl). Efekty byly koukatelné, ale nijak ekstra mě neuchvátily. Příběh klišoidně idiopaticky nudný, což v dnešní době není nic zvláštního; a celkový dojem - dneska naprostý průměr. Achjo, nějak jsem z těch filmů vyšťavenej. Přijde jenom mně, že je to pořád jedno a to samé, nebo v tom nejsem sám a i někomu dalšímu aktuální kinematografie přijde jako snůška idiotských partenogenetických evolučních nesmyslů a slátanin na druhou, které se nedovedou žádným solidním způsobem odlišit od již zažitého normálu? 36% ()

henrycruel

Filmy s Iron Manem a Captainem Americou se mi sice líbili o něco víc, ale i Thorovo sólo stálo za to. Jen škoda, že tam nebylo trochu více akce. ()

kirmakX6on

V menší míře platí nepříliš lichotivý komentář, který jsem psal u druhého dílu. Tenhle film je o něco lepší, ale při druhém zhlédnutí o pár let později musím o něco hodnocení snížit. Přecijen laťka se s postupem času, jak se filmy tohoto druhu (akčňáky založené na efektech) stávají s pokročilejšími technologiemi lepšími, trochu zvyšuje. 45% ()

Gamekeeper77

Thor sice nepatří mezi nejlepší komiksy, ale v mých očích určitě spadá mezi ty povedenější a mezi mé oblíbenější. Dost zábavný děj hlavně v té pozemské části ješte znásobuje herecky výborný a dost dobře vypadající Hemsworth, na jehož místě si jde jen těžko představit někoho jiného. Pro mě skvělá zábava na kdykoliv. 84%. ()

donnovann

Hodně přísné 4 hvězdy ale přeci jen je dám, jedno se nemění a to je ten stupidní scénář, který stihne za 2 hodiny snad všechna filmová klišé ale na to už jsem si nejspíš zvykl a snažím se to přehlížet. Líbilo se mi to propojení mezi světy i celková proměna postavy Chrise Hemswortha, který mi ani trochu nevadil což mě překvapilo. PS: Natalie Portman je prostě neskutečná kočka. ()

ostravak30

Takhle..všichni Avengeři a vůbec celý Marvelovský svět je tak zmotaný, splantaný a složitý, že se v něm nevyzná ani prase. V jednotlivých dílech se objevují náznaky na jiné, vzájemně se prolínají, určité prvky navazují na jiné příběhy a ty zase na jiné. Pomáhej Bůh tomu, kdo se rozhodne do tohoto světa proniknout hlouběji a snažit se ho dokonce bláhově pochopit. Proto hodnotím film od filmu bez ohledu na to, jak vzájemně se do sebe vpíjejí. Osobně mám rád jak kupříkladu Spidermana či Kapitána Ameriku, ale tento příběh čirá slátanina bez hlavy a paty. Ve snímku není ani tolik akce a jednotlivé bojůvky trvají chvilku. Ocenit tak lze snad jen N. Portman, kterou mám hrozně rád a vesmírný svět, který vypadá úchvatně a velkolepě, tedy triky. Nicméně záporák není skutečným nebezpečným záporákem, našel jsem ve filmu i pár nelogičností o kterých bych s rejžou vásnivě diskutoval a děj obecně mě opravdu nezaujal. Nicméně tvůrcům a všem, kdo se rozhodli natočit byť sebemenší ptákovinu ze světa Marvelu, hlavně však, že je to ze světa Marvelu, nejde ani tak o natočení kvalitního akčního filmu, jako spíše o odškrtnutí si Thora ze seznamu více než stovek hrdinů, které Marvel stvořil. Tedy ano, máte splněno. Thor už má také svůj film. ()

PlayEasy

Thor je po Iron Manovi vlastně druhá Avengers sólovka! Tentokrát ispirována podle severské mytologie, kde je Thor bůh hromu. Dění na Asgardu je skvělé, jak vizuálně, tak dějově, Chris Hemsworth byl dobrý nápad, Loki - taky milý, Natalie a její tým - docela vpoho, překvapilo nás jméno režiséra, ale ten tuto Marvelovku utáhl s hudbou opět na vysoké úrovni. Jediná taková výtka: Dění na Zemi (a to je asi víc než polovina filmu) je celkem nezáživné, bez akce a scénáři dochází dech. Závěr zase všechno z části pokryje, ale to, že nám u komiksárny chyběla akce, je neodpustitelné. Ale slavný a šťastný návrat Anthonyho Hopkinse do 1. ligy to pokryl (skoro) vše. 75% ()

mrclTV

Neviem, nejako ma nič nenapadá, čo by som k Thorovi napísal, taký normálny priemer. Chýbala tomu šťava a emócie, posledných 5 minút nie je záchranou. ()

Tominni

Úvod do komiksu o Thorovi, se sice celkem vydařil, Kenneth Branagh si s tím poradil, ale zároveň ničím extra nevybočuje. Vede nás příběhem Thora a jeho bratra Lokiho. Poučení a touhy po trůnu, ale na druhou stranu všude tak trochu něco chybí, co by vyrazilo dech nebo nutilo k zamyšlení. Výsledkem je solidní zábava, která je ale jen lehkým nadprůměrem. ()

PlysovyMacko

Tento film pre svet objavil Toma Hiddlestona, ktory sa zatial z tejto role nevymanil. Mame tu kralovstvo Asgard s krasnym vizualom, bratov rivalov aj romantiku. ()

adamix

Branaghov Thor prekvapil vo veľa veciach. Napríklad tým, že sa nezačína klasicky ako superhrdinský origin, kde sú hrdinovi sily a schopnosti dané, tu o ne ale samotný hrdina prichádza a musí sa popasovať s tým, kto je a prečo o ne prišiel (nehľadiac na to, že v jeho rodnej ríši došlo k niekoľkonásobnej zrade). Áno, Hemsworth tu bol ešte také herecké poleno a do postavy Thora sa vžil až niekde úplne na konci, ale pri scéne, kde sa snažil udvihnúť to kladivo a jemu to vôbec nešlo, bol náznak dobrého herectva, pretože bolo pri tom cítiť niečo také ako sú emócie. Asgard je nádherný, aj keď ho vidno len na pár panoramatických niekoľkosekundových záberoch, hudba a kostými krásne do filmu zapadajú a zveľaďujú ho a herci vedia hrať (predovšetkým Hiddleston a Hopkins). Zo všetkých Thorov som túto časť videl najviac a aj keď ho trojka tromfla, stále si budem stáť za tým, že tento Thor je lepší, ako dobrý, ale nie najlepší. Za mňa 80%. ()

Fiijay

Když , jsem uviděl film tak sem si připadal jako bych celou dobu četl komiks,tak by asi mělo vypadat správné ztvárnění komiksů.Kliše,vtip,silácké řeci a božské brnění s naivní dívčinou.Chrisovi bych opravdu uvěřil,že je to viking.79% ()

xSxEx

Normalne bych dal 3 ALE - respekt si zaslouzi Chris za to, ze je totalne neznamy a dokaze vas bavit cely film a zahraje to vazne "realne" a prece jen je to nejaky princ s Kladivem? Toho sem se nejvice bal, jelikoz v kreslenych komixech sem tomu nepodlehl, ale tady si panove vyhrali a dokazi prilakat i - mozna zabavnejsi a hlavne akcnejsi jak Iron Man 2 ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)