Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

zurivymlok

Hodnotit tento film z pohledu režie je poněkud složitější, protože různé části filmu se liší jako den a noc. Scénky ze země podbarvené humorem jsou režirované naprosto perfektně. Na druhé straně je vidět, že Kenneth Branagh nemá zkušenosti s velkými efekty a bombastickými scénami. Proto většina "akčních" scén je zcela bez nápadu a jeví se jako naprosto odfláklé. Pochodující kus železa s občasným vystřelením nějakého ohně z očí prostě v době Bayových Transformers neobstojí. Dokud se Branagh drží scénáře a hlavně jemného vtipu, je to super a hodně jsem se nasmál. Jenže to měl být asi jen příjemný doplněk. Stěžejní scény filmu byly zrežírovany opravdu špatně bez jakékoliv invence a nezachrání to ani celkem slušný vizuál. Vzhledem k nulovému očekávání byl film příjemným překvapením, ale čtyři hvězdy by byly příliš.// Po druhém shlédnutí musím hvězdičku přidat. ()

sysoj psojic

Překvapivě osvěžující a příjemný komiksák. Je s podivem, že režii dostal na starosti shaekspearovský tvůrce Kenneth Branagh, nicméně své úlohy se zhostil se ctí. Scény s Asgardu mají nádech antického dramatu a pozemský příběh je okořeněn příjemným humorem. Chris Hemsworth je ve své roli přirozený, Anthony Hopkins jaksepatří vznešený a Natalie Portman nemá žádný prostor. Jako postava je tudíž snadno postradatelná. Ale kouká se na ni pekně, to zas jo:) (80%) ()

nickymilka

Ty jo, tak tohle mě překvapilo. Bála jsem se, že to zas bude trapnej odvar jako byli noví Titáni nebo Narnie, ale opak je pravdou. Ty efekty, ta atmosféra! Fakt super. Dokonce mi ani nevadilo, že hlavní hrdina je blondák :) A pokud bych si mohla vybrat, stoprocentně bych chtěla bejt jako Heimdall! Ten je prostě epickej! ()

ceftax

viděno doma ve 3D i ve 2D. Když porovnám s prostoduchou debilitou jako byl zelený lampáš, tak jsme někde trochu jinde, určitě se nebudu bát podívat znovu. Akce celkem slušná (a ani ve 3D mi nepřišla špatná), dobrý výběr na hlavní postavu a natalii já prostě můžu v čemkoliv:-) ()

Standey

Zajímavé pojetí dávné legendy. Musím přiznat, že mě tohle zpracování pohltilo od začátku až po závěrečné titulky. Trochu to připomíná Transformers, ale proč ne? Vždyť tohle přece divák miluje... ()

Mr.Lordi

Další ze sady marvelovských komixových hrdinů se dostal ze stránek komixu a animáků do hrané formy a musím konstatovat, že velice zdařilé. Pompézní Asgard se tyčí k nebesům, celkově je efektově a herně tento film vypracován velice dobře. Proto jej doporučuji všem, kteří mají chuť na menší lahůdku. A teď mě omluvte, jdu sezobnout něco malého, viděl bych to na 4 divočáky, 6 bažantů, půl vola a 2 sudy piva. :-) 85% ()

KiJi

To fakt není Shakespear! Pár poznámek k těm opičákům, co tady užívají obraty jako Hammeroid od pana Shakespeara přichází, Komiks podle Shakespeara apod. To, že to režíroval Kenneth Branagh, který zfilmoval několik her anglického divadelního velikána, neznamená, že to má něco společného se Shakespearem. Ani to, že to někdo napsal v zahraniční recenzi (ta lze dohledat) – a je tedy jasné, odkud se papouškuje (a nezajímá mě, kdo to tady použil jako první). Zájemcům o tuto severskou mytologii doporučím knihu zvanou EDDA, kde se čtenář dozví o rozděleném světě na 9 částí; kdo žije na Askardu; kde se vypráví se o zradě Lokiho; a jak to bylo původně se Siegfriedem…. A nyní k filmu: Branaghovi se opravdu povedla vizuální stránka filmu – ztvárněný Askard, opravdu důstojné sídlo bohů, je na pomezí sci-fi a fantasy, pohrál si s detaily jak staveb, tak technologie. Film má spád, děj má dobré vyprávěcí tempo, akce a diskuzní pasáže jsou vyvážené. Ale ty akční scény silně pokulhávají, jsou nepřehledné, choreografie se známkou 3-4; viděli jsme to ve 2D, ale myslím si, pokud jsou akční scény perfektní, rozdíl by tam neměl být. Jak už tady někteří poukázali, ještě horším nedostatkem je filmový prostor pro různé postavy: Thorova parta tam je jen do počtu, aby vyplnila hluchá místa, když na plátně zrovna není Thor, tajný američtí agenti, aby se divák zasmál jejich tuposti (byť jsou tam místy vtipné narážky na jiné scifárny), pozemští vojáci, aby Thor mohl někoho zbušit apod. Zato Thor ve velmi zdařilém podání Chrise Hemswortha se umí zatvářit drsně i rozesmát diváka lehkým vtípkem. A dámy mohou obdivovat jeho muskulaturu, se kterou se neopomene ukázat. ()

Senki

Zbožňuji Branaghovy Shakespearovské adaptace. O to víc jsem byl překvapen jeho pojetím této comicsové klasiky. Fungovalo to! 80% ()

ragtime

Takýto vtipný, ale nie smiešny film o superhrdinovi zo stajne Avengers som naozaj nečakal. Asgard je vizuálnou lahôdkou, herci sú vynikajúci (Natalie Portman mi pripadá ako keby pri každom novom filme objavovala radosť z "hrania sa"). ()

Lucy0011

WOW, sice je to další film, který má původ komiksu, ale i tak je super. Když jsem viděla začátek, strašně mě to připomínalo Kapitána Ameriku, naštěstí se to od tohoto film lišilo. Opravdu úžasnej film, po Supermanovi a Iron manovi to vypadá na další úžasnou sérii filmů. Uvidíme čím nás překvapí dále. Musím jen uznat že Kennethovi Branaghovi se to opravdu povedlo, smekám. ()

Palizer

Neviem preco, ale cakal som viac. Niektore sceny az prilis nudia a clovek ma pocit, ze sa film az prilis vlece. Zlast na zaciatku po bitve je to poriadna nuda. Ked to zoberiem ako celok, tak sa to da a clovek ma lepsi pocit s tohoto filmu ako napriklad z Capitain America, alebo Conan. ()

DorianGreene

Skvělé počítačové efekty a akční scény nemůžou v nerovném souboji porazit dějovou slátaninu barbarsky si pohrávající s mytologií... ()

Mrtvobog

Rozhodne najlepší komiksový film roka (X-Men: First Class bola detská bieda, Captain America blbá pičovina s patriotickým amerikanizmom). Hej, Thor má tiež to svoje muchy (Heimdall - WTF, akože nebol solídnejší herec, alebo si niekto zabudol pozrieť severskú mytológiu?, Loki - bez šťavy, tie rohy vyzerali ako z bazáru, a chýbal Fenrir a Jormungand), ale inak to bavilo (Thor a jeho hlášky, keď sa ocitol na Zemi). Hopkins bol skvelý, zábery z Asgardu a Jotunheimu vynikajúce, už len nech je pokračovanie bez blbostí, viac mytologické a bude to ozaj pecka. ()

MathewBB

Čekal jsem podprůměrnou nudnou komixárnu, ale opak byl pravdou. Velice milé překvapení, po dlouhé době perfektní originální film! ()

Ogneslaw

ako, nejsom fanusik comixov... a vacsina zfilmovanych sa mi nepaci.. a thor sa mi nepacil... strasna blbost, nudne dialogy, dej hlupy ... mal som na to ist do kina, ale vybral som si piratov 4, a dobre som vtedy urobil. Hviezdicku si zasluzi Natalie, lebo je zlata a to je vsetko. ()

sajez

Jako fanda komiksu se tesim na kazdy novy film,ktery je podle komiksove predlohy.Bohuzel Thor zklamal na plne care.Film je zbytecne natazeny do dvou hodin ve kterych se temer nic nedeje.Dve hvezdy davam jenom za scenu s nicitelem a za Natalii. ()

Sorna

Thor je nepopsatelný. Je to dokonalé ztvárnění fantazie. Takto graficky vytvořit Asgard... Obdivuhodné. Zdálo se mi, že v některých chvílích příběh trochu pokulhává (obzvláště v "našem" světe) a jsou zde místa, u kterých by se nezasvěcený divák mohl nudit. Na druhou stranu, zasvěcený divák bude nadšený. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)