gicous

Chcete vidět skvěle herecké výkony? Chcete vidět film plný emocí, které vás nenechájí chladnými? Chcete vidět nejlepší bojové scény za rok 2011? Tak potom jděte a podívejte se na tenhle film. Dějová kostra použitá v bezpočtu béčkových filmů o cestě hrdiny nebo hrdinů jednotlivými koly vyřazovacích turnajů je tady použita jako katalyzátor složitých vztahů mezi třemi hlavními postavami. Díky tomu nejsou bojové scény jediným lákadlem filmu. I když i ty jsou skvělé! To co činí tento film nezapomenutelný, jsou herci. Především Tom Hardy zahrál svůj part výborně. Jeho Tommy je v osobním životě nejistý, možná až plachý, ale když vstoupí do ringu, tak se změní v bestii, která ničí vše, co mu příjde do cesty. Na druhou stranu Brendan v podání Joela Edgertona je přesný opak. Otec rodiny, sebejistý, klidný a přemyšlivý se naopak v ringu drží zpátky. A je to právě ring, kde se odehrávají nejsilnější chvíle filmu. Tam si to oba brachové vyřídí za doprovodu vyjimečné hudby Marka Ishama. Nick Nolte je oba jistí ze zálohy. A jeho oscarová nominace za životem unaveného alkoholika je určitě zasloužená. Jediné, co mi scházelo v jinak bezchybném filmu, je nějaká větší motivace Tommyho vyhrát turnaj. U Brendana je ta motivace jasná, zachránit jednu z nejdůležitějších věci, co každý z nás má, a to je domov. U Tommyho mi takovýto impuls chyběl. Nicméně, to je čistě subjektivní výtka. Warrior je díky hercům, hudbě a jednotlivým velmi emotivním momentům v ději neobyčejně silný film, který vás určitě potěší, možná nedchne,a nebo jako mě velmi zasáhne. ()

Cashville

Ring vo filme...téma vyčerpaná a dosť klišé. Je jasné, že časy Rockyho a Van Dammea sú za nami, ale i tak ma Warrior veľmi prekvapil. Aj keď je pravdou, že dej je predvídateľný, ale vynikajúce herecké výkony ma tak pohltili a presvedčili, že som sa úplne ponoril do príbehu. Warriorovi nechýba emócia a to sa cení u filmov najviac. Keď som sa chystal ohodnotiť tento film, tak som nezaváhal ani sekundu. ()

Melpomene

môj osobný minuloročný favorit. napriek tomu, že príbeh je v podstate jednoduchý a predvídateľný, je natočený spôsobom, od ktorého som nemohla odtrhnúť oči. tom hardy je pre mňa novou hviezdou, po bronsonovi jeho ďalšia skvelá rola a to ako tu zahral "one fucking awesome beast", smekám svoj klobúk pred ním ()

uodevr

Když má člověk trochu nakoukáno a v srdci a na mysli mu ještě stále neomylně doznívají tóny těch opravdu intimních a emočně vypjatých sportovních snímků na tohle téma (Million Dollar Baby, Wrestler, Rocky IV, ad.), Warrior takovému člověku musí přijít přinejlepším roztomile naivní. Finále je hodně povedené (zejména z hlediska hudby), ale zbytek? Lehce nadprůměrná vata, a to tomu možná ještě nadržuju, protože Hardy je můj oblíbenec. ()

Mr.nachos

Na to, že nejsem fanda sportovních fillmů, tak Warrior mě dostal. Sice, by neuškodilo, trochu rozvinout rodinou stranu otce a synů, ale i tak to je dobře promyšlené. První hodinu, ne, že bych se nudila, ale klidně bych ji zkrátila, ale druhá půlka mě doslova přišpendlila na gauč a bojovala jsem sama se sebou, když sem nevěděla komu vlastně fandím. ()

princesofpersia

Aby mě takhle obyčejný a už stokrát natočený a přesto jedinečný sportovní film dostal tak hluboko do kolen se snad ještě nestalo. Sice jsem celý film věděla, kdo bude nakonec v finále, ale napjatá jak struna jsem byla stejně a ten konec beru za sprostý útok na city, který alespoň u mě, vyšel na 100% Ale musím se přiznat, že filmů o zápasnících mám pro tento rok dost. ()

MaxForValue

O´Connor vystrúhal z minima maximum. Do šablónovitej a klišeovitej polievky však pridal správne ingredience v podobe dvojice Hardy-Edgerton, všetko to zaobalil do populárneho MMA štýlu (už slovo Arts je samé o sebe nomen-omen) a vytvoril hlavné jedlo za ktoré by sa nehanbili ani v špičkových reštauráciách. Hardy odvádza kusisko roboty, Nolte prežíva úspešnú reinkarnáciu, Jen Morrison sa definitívne odprostila od Housa a O´Connor si poistil postup do prvej ligy. Warrior JE udalosťou posledných dvoch rokov a hoci isté výtky mám (hlavne čo sa konca týka), tak globálne môžeme povedať, že si svoju pozíciu zaslúži. ()

LukKon

2 hodiny trvajúca mastenica, neuveriteľne uveriteľný Nolte a geniálna dejová linka. Jeden z takzvaných must-see filmov. ()

natalanka

Ani jsem nedýchala. Opravdu mě děj vtáhl k sobě a já si vychutnávala hlavně závěr, kdy mi bylo hodně ouzko. Příběh vin a chyb, odpuštění a zapšklosti, poučení a lásky... to co se denně projevuje u spousty z nás v rodinách. Tenhle film na to šel tvrdě, tak jak to mezi chlapy bývá. Řekli to na plnou držku. a přesto i jejich srce jihnou a tají.... vazby se prostě nedají zapomenout tak lehce. K tomu bojový sport a atmosféra napjetí gradovala až do samotného finále. Je sice pravda, že jsem čekala na ještě, ještě kousek víc.... ale i tak to bylo parádní pokoukání. :-) ()

Budisovie

U filmu som sa pozrel až po 30 minúte na hodinky. Neskutočne chytľavé, vynikajúci herci. Trošku predvídateľné, ale so srdiečkom. ()

unrocker

Koho tohle nedostane, není člověk. Dva bratři, každý jiný příběh, jeden turnaj, oblíbený učitel to všechno dohromady tak klape až to hezké není. ()

V.N.

Ten kdo od tohohle filmu čekal něco víc než klišé a osvědčenou kostru příběhu, je buď idiot nebo mimozemšťan. Doufal jsem v dobré herecké výkony, solidní scénář a kameru, plus rozumnou hudbu. To vše jsem dostal. Hvězda navíc za navrátilce Nicka. ()

pekas

Tohle mě dostalo. Očekávání byla vysoká a nebyla zklamána. Oba hlavní hrdinové byli naprosto suproví. Nenapadá mě nic inteligentního, čím bych popsal, proč mě to nadchlo. Ale nadchlo! 95% ()

rob_troy

Tom Hardy je takovej namakanec? Opravdu, ale opravdu skvělej snímek roku 2011, kterej se u mě vyznamenal. Po dlouhé době nějakej ten sportovní film, kterej zaperlil a dostal se právem na takovéto místo. ()

MickeyH.

Z tohoto filmu mám úžasný zážitek. Ač se mnoho věcí dalo lehce předvídat, uvědomil jsem si, že to není zase tak důležité. Film je přesto plný nečekaných a překvapivých zvratů, emočně silný a dokázal jsem se vžít do hlavních postav. Scénář je dobře propracovaný na dvě dějové linie, které se v průběhu postupně spojí. Samotný námět mě dost chytl za srdce a tím spíš jsem se mohl vžít do celého děje. Je jasné, že podobné filmy, kde se z bezvýznamných nul stávají hrdinové, můžeme vidět všudemožně, ale tady se mi líbí i pozadí celého dramatu -> vztah otec - syn. Myslím, že to je taky to hlavní na tom filmu a samotné zápasy, kterými jsme beztak ládováni až dost podobnými filmy a sportovními kanály, jsou jen tou polevou. ()

Astinas

Warrior má v sobě tolik emocí, že jsem nebyl schopen je všechny unést. Dva paralelní příběhy nemají žádná klišé, jak se dočítám, ale vše je přesně vyvážené. Je to skvěle natočení snímek a s dobrým námětem, i když fakt je ten, že mariňáci by nemuseli být při zápasu, ale to je jen drobná chybička, která se v celkovém dopadu ztratí. Nejdůležitější jsou ovšem zápasy, které jsou natočeny hodně realisticky a věřím tomu, že obě hl. postavy musely podstoupit výcvik nebo z minulosti mají nějaké zkušenosti právě s bojovým uměním. Myslím, že pro ty, kteří někdy dělali bojový sport, je tenhle snímek srdeční záležitostí. Jen jednu věc bych možná dodal a to, že konec měl být o něco delší, že když se jedná o stmelení bratrů, mělo by být na konci to, jak Tommy je na kafi u bratra a poznává jeho rodinu, sice by to byl neskutečně hollywoodský konec, ale byl bych za něj rád. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot