Král Škorpión: Vzestup Říše

• Česko Král Škorpion II: Zrození válečníka (více)

Mathayus se chce stát jako jeho otec nejlepším bojovníkem Akkadské říše. Tito válečníci jsou nazýváni Škorpiony a nejlepší z nich se stávají osobními strážci krále. Mathayus se zúčastní výcviku mladých bojovníků, přestože mu to otec zakázal. Na bojišti pozná dívku Laylu. Když jejich konverzaci uvidí generál Sargon, vydá se k nim. Layle řekne, že děvčata se výcviku nesmějí zúčastnit, chytne ji za vlasy a táhne pryč. Mathayusovi se nelíbí, jak s dívkou zachází, a uhodí ho. Generál se zbraní v ruce se na něj vrhne. Vtom vejde mladíkův otec a Sargona zastaví. Do jejich hádky vstoupí král, který je k Mathayusovu otci mírný, ale na oplátku od něj žádá, aby poslal svého syna na výcvik Škorpionů. Sargon se nemůže smířit s úspěchy Mathayusova otce, a proto ho zavraždí. Po šesti letech tvrdého výcviku se Mathayus vrací jako válečník a pokusí se generála zabít. Ten však využívá sílu, kterou mu z podsvětí dává bohyně Astarte. Mladík musí najít způsob, jak porazit Sargona a pomstít svého otce. (TV Nova)

Cervenak

Priznávám, celkom som sa tešil. Jednotku považujem za jedno z najzábavnejších béčok vôbec. Ale už prológ, ktorý doslova kopíruje siluetovú bojovú scénu z úvodu Coppolovho Draculu, naznačil, že bude zle. A bolo. Možno by mi až tak nevadilo, že je to také hlúpe a že to mieša miesta a historické obdobia vzdialené od seba tisícky míľ a tisícky rokov (Akkad, minojská Kréta, klasické Grécko, hehe). Som vycvičený Xenou, takže mám v tomto ohľade vysokú odolnosť. Pokiaľ sa to vezme s nadhľadom a humorom (hláška z jednotky: "Gomora, ach, Gomora, čo môže byť lepšie po celom dni lúpenia ako Gomora? No... možno ešte Sodoma."), mávnem rukou. Lenže druhý Škorpión onú béčkovú zábavnosť nemá. Je to len direct-to-dvd shit. Nudne zrežírovaný, hrozne zahraný blábol. Tupé wrestlerské hovädo v úlohe prefíkaného zákerného čarodejníka je wtf, ale skutočné peklo je až tá zlá bohyňa. A triky sú vážne mizerné a mám podozrenie, že obrovský škorpión zo záverečnej scény je neviditeľný len preto, že tvorcom už na viditeľného nezostali prachy. Uvažoval som o "odpade", ale dám jednu hviezdičku za chrumkavé mŕtvoly v záhrobnom lese, akú-takú výpravnosť a pekné (rozumej počítačom dorobené a fantasy gýčové ;-)) scenérie. ()

Payushka

Akkadska rise = 2334 az 2154 pr.n.l., Sargon (mimochodem ZALOZIL Akkadskou risi) = 2334 az 2279 pr.n.l., Shalamaneser = pet ruznych vladcu v Asyrske (!!!) risi v obdobi 1274 az 722 pr.n.l. s ruznymi pauzami, Minojska kultura a Minotaurus = 2700 az 1450 pr.n.l., Herodotos = 484 az 420 pr.n.l., Aristofanes (porad doufam, ze nemysleli TOHO Aristofana, ale zadny jiny se nikdy v literature neproslavil) = 448 az 385 pr.n.l. Mno...tak to jen pro upresneni. ()

Torgal

Veľmi slabý prequel k podarenému a zábavnému "originálu". Toto už zábavné nie je (iba ak nechcene) a podarené to nie je ani omylom. Herci sú priam otrasný, na triky očividne nebolo peňazí (dôkazom je neviditeľný škorpión v závere) a scenár brutálne vykráda grécku mytológiu, čo pôsobí pri filme zo starovekého Egypta prinajlepšom podivne. 3-/10 ()

Dragoni

První polovinu filmu se zdálo, že se bude jednat o skvělou akci, při níž se příběh bude rozvíjet, až do zdárného konce ... Ale ouha, druhá polovina se mi zdála jako úplná hovadina, začínající nymfomankou, královnou podsvětí cirkusového Číňana, až po zfetovaného škorpiona, který pobíhá po svém paláci. Je neviditelný a snaží se zabít hlavního hrdinu. Až na zpackanou druhou polovinu se to jevilo ještě dobře: 4 body z 10. 30 % ()

Okara

Řekl bych, že toto je ukázkový příklad filmu, kde se alespoň polovina hodnotících podvoluje většině, kdyby byl tento símek v červených barvách, myslím, že odpadů by tu bylo pomálu. Jasně, na Oskara bych to nenominoval, nad některými scénami se dá jen kroutit hlavou, ale tak hrozné, jak zde většina tvrdí, to podle mě tedy určitě nebylo. 40% ()

• Natáčelo se v Jihoafrické republice (města Atlantis, Epping a Cape Town, Richtersveld National Park). (fiLLthe3DD)
  • V roce 2008 byl uveden prequel Krále Škorpiona Král Škorpion: Vzestup Říše, kde Dwayna Johnsona v roli mladého Škorpiona nahradil Michael Copon. (Čiban)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)