Tomesh

Co na tom, že se námět opakuje! Mám pro tohle téma slabost. Wrestler není ani ješitný Zuřící Býk ani patriotický Rocky. Wrestler je především člověk! Člověk, co to v životě tolikrát posral a stejně to nevzdá. Wrestler je bojovník. A právě proto si nedokážu představit nikoho jiného než Mickeyho Rourka v hlavní roli. Ten chlap už si viditelně v životě lecos užil. Dokonalé herectví! Guns'n'Roses a především božského Bruce v závěru nechávám zcela bez komentáře. A Marisa Tomei? Tato herečka pro mě byla vždycky symbolem ryzí ženskosti. Mám ji rád a stejně tak mi přirostl k srdci tento Aronofskýho počin. Wrestler je vynikající dílo. ()

shantim

Myslím, že právě dnes, v této zvláštní době, jež je nenápadně ovládána médii, je takovýto počinek záslužný. Lidé se dnes snaží zalíbit podobně, jako se snaží zalíbit fotografie v časopisech, tvářičky v reklamách, tvářičky v televizních seriálech a "pohodových" filmech. Ukázat druhou stránku fenoménů jako "úspěch", "popularita" nebo jen obyčejná "oblíbenost" je naprosto načase. Doteď nám bylo demonstrováno chlapáctví jen skrze předváděné svaly, gesta a řeči, které se vymezovaly vůči svému okolí právě svou odlišností v poměru: svaly jsou větší, gesta maximálně výstižná a jednoznačná, slova plné nadávek, napadání a slabé síly (řvaní místo argumentů). Jsem si naprosto vědom srovnání s jinými filmy o zašlé slávě slavných, o úpadku šoubyznysu atd. Přesto považuji tento film za velmi hodnotný a navíc za velmi dobře (řemeslně) natočený. Nenudil jsem se ani chvilku. 85% hvězdiček ()

Timak

Po čertech dobrý film. Ale co to je za debilní konec? Omlouvám se, ale ten konec mě tak naštval, že na celý film nahlížím úplně jinak. Nesnáším takové "nijaké" konce. Je to Aronofskyho specialita. A já mu nemohu dát než 4* za ten konec. Darrene, proč? Proč mě nikdy nemůžeš zavalit orgasmem nadšení? Akorát rozděláš a nedokončíš. Tak je to s Tvejma filmama. Odpadneš těsně před vrcholem ... ()

KimmyJ

Od sportovní stránky nečekejte nic.. Jde o popis krize středního věku u člověka, který nemá zázemí... Přesto podáno ideálně. Původně jsem opustil názor na 3* a dávám 4. ()

uhlajz

Naprosto všední film, který ve mě nevzbudil téměř žádné pocity, což je asi u takového filmu chyba:-) Navíc Mickey Rourke mi až zas tak skvělý nepřišel. Podle mě takový zkrachovalec je, takže to zas moc hrát nemusel:-) A nejsmutnější na tom filmu je to, že nejlepší jeho moment je závěrečná písnička Bruce Springsteena při titulkách. Kdyby alespoň vyvolala nějaké silné momenty z filmu jako u Man on the Moon... Možná, když si jí pak pustíte na youtube s ukázkami z filmu, tak si na ten film vzpomenete. To je totiž nejlepší reklama na tento film. Ale lepší to vidět až po zhlédnutí filmu, jinak asi budete mít od filmu zbytečně velké očekávání. ()

nevermore

Býval jsem horlivý fanoušek wrestlingu, a tak třebas i proto se mi film mimořádně líbil. Rourkovi role vyřízeného zchátralce odvrženého všemi seděla jak pěst na oko. K tomu mi hráli Guns 'N Roses a byl jsem nadmíru spokojen. ()

Antek

Pozoruhodně zachycený podzim života wrestlera, jehož veškeré soukromé bytí se scvrklo do velikosti ringu. Mimo něj je bezmocný a neschopný jakékoliv změny ... Wrestler je balada o pomalém umírání, zlomených duších a ranách, které jsou uvnitř každého člověka (a jež se nikdy zcela nezhojí, narozdíl od ran ze zápasu). Rourke onu zoufalost dokáže vyjádřit jediným pohledem, pohybem očí či nevýrazným gestem. Aronofsky jej pak pouze nechává sledovat okem kamery -- dokonalá souhra filmového umění a lidských emocí. ()

VasaX

Rourke a jeho malý, ale ne zase až tak krátký, melancholický snímek. Wrestlerovi Randymu jsme v patách od sklonku jeho slávy a prožíváme s ním jeho malé životní pokání způsobené ztrátou toho, co nejvíc miloval - The Rama. Felý film je vlastně jeden takový melancholicky-patetický výstup Rourka, s pomalou a lehce depresivní atmosférou plnou přízemní existence. Jako drama-životní svědectví, je to ale znamenité a velmi uvěřitelné. A že si Randy uměl vypít pohár své zašedlé slávy do dna. I přesto, že na konci už byl dost hořký. Jakožto mnohé poháry. ()

dANo

Aronofsky ma síce ešte nikdy nesklamal, ale aj napriek tomu som sa pozerania tohto filmu trochu bál... Nemusel som sa! :o) Wrestlingu (v takej trápnej forme, ako ho poznám zo svojich mladých čias:) je tu málo a príbeh je oveľa viac dramatický ako "športový". Takisto som si nevedel predstaviť Rourkea v hlavnej postave, ale aj v tomto prípade som bol milo prekvapený. Čiže tých pozitívnych prekvapení bolo celkom dosť na to, aby som dal nadpriemerné hodnotenie a vrele odporúčil aj ďalším takým, ktorí si film nechcú pozrieť zo spomínaných obáv. ()

fefee

Aj keď som vedel že Wrestlera točí Darren, jeden z mojich naj režisérov, tak som mal predsa len malé pochybnosti o tomto filme. Nikdy by som nepovedal že sa dá z tak nudnej témy wrestlingu, (samozrejme ako pre koho nudnej...), natočiť tak skvelí film. Musím len konštatovať, Aronofsky ma nesklamal...Nádherný film, perfektne natočený, obsadenie sadlo jak šerbel na riť :), no jednoducho skvelý filmový zážitok. Majster filmu sa proste nezapre, bravo... ;) ()

tere.z

Až dokumentární zpracování příběhu jednoho kdysi slavného wrestlera v důchodu, kterého úžasně ztvárnil Mickey Rourke. Randy "The Ram" Robinson má moje sympatie ať už se do krve bije v ringu, prodává s pytlíkem na hlavě šunku v supermarketu, nebo se nemotorně snaží sblížit s dospívající dcerou. Thumbs up, Darrene! ()

sochy.zirafka

Kdo jiný by mohl přesvědčivěji zahrát trosku z wrestlingového ringu? Ve vší své animální surovosti zápasů tu někdo tak trošku prošvihl život a už je pozdě s tím cokoliv dělat. Krásný opus na téma sportovního veteránství, ve kterém se našla i ta troška Aronofskyho. ()

Krustyburg

Jak je patrno, tak mě film nijak nenadchl - už mi není 13 abych obdivoval zápasníky. A neprožíval jsem ani ten jeho vztah s tou vysloužilou prostitutkou. :) Ta * je za zprostředkovaný pohled do světa wrestlingu, který ale nemusel být zdaleka tak hluboký.. ()

JohnSmith

Sice jsem čekal trochu víc, když o tom každej básnil,ale ve finále to není špatný. Rourke je opravdu třída a Tomeiová jako vysloužilá striptérka taky. Oba svoje party hrajou výborně,ale to okolo je trochu slabší. Film nemá moc spád a spadá tak do škatulky filmů,které sice zaujmou,ale dlouho v mysli nezůstanou. ()

Tereza666

Wow, tak tohle mě zvedlo ze židle. Výborné, vážně výborné. Mickey je třída a jako herec špička. Skvěle natočené životní drama. Randyho jsem si okamžitě zamilovala a se slzama s v očích jsem se s ním loučila. ()

ella

Rourke je skvělý, role pro něj, to se mu nedá upřít. Marisa Tomei mě překvapila, no asi není malých rolí. A já mám po Fontáně dobrý pocit, že jsem od Aronofskyho něco pochopila. ()

sskrblik

Wrestler je pro mě jako velký filmový návrat. Odvážil bych si říct, že dosahuje kvalit Rockyho. Rourke byl ve své roli úchvatný a já zápasy a životní situace prožíval s ním po celý film. Atmosféra snímku strhující, kamera přinejmenším zajímavá a film velmi poutavě vypráví - téměř dokumentaristicky. Wrestler vás provází klíčovými momenty života Randy THE RAM Robinsona. Film není jenom o zápasech, je o smutném životním příběhu ve svém nejlepším možném podání. Já se bavil excelentně! ()

zdenny

Dlouho jsem se na tento film těšil a dlouho jsem jej odkládal. Asi jako Randy návštěvu své dcery. Tento film mě nějak zvlášť neoslnil. Dost akčních scén bylo snímáno stylem "Vítězové a poražení" od Olivera Stonea. Což znamená, že bylo dost střihů a kamera byla moc blízko. Mi to teda na požitku nepřidá. Děj jsem čekal daleko vyspělejší - tedy co se Aronofskyho týče. Jedna věc je ale jistá - člověk nechce opustit to, co mu v životě přináší radost a hlavně pocit důležitosti a užitečnosti - i kdyby jej to mělo stát život. Proto jsme neustále svědky odchodů a následných návratů sportovních hvězd (Pavel Nedvěd, Dominik Hašek, Michael Schumacher a myslím i Magic Johnson a mnoho dalších). Tito lidé nejsou ještě připraveni na to, aby vypadli z role miláčka publika a stali se normálními lidmi. Toto chápu a nemám jim to za zlé. Člověk skutečně potřebuje cítit, že jej někdo potřebuje, že si jej někdo váží. A když mu zbude jen ten sport, je to velice smutné. Tento film je ve své podstatě velice smutným příběhem sportovce- veterána. Scéna, nebo věta, která se mi ve filmu velice líbila, přestože uhnu od tématu: "Zlatá osmdesátá, kde se ty skupiny poděly? Vždyť to byla taková nádhera. Pak přišel ten debilní Cobain a všechno šlo do prdele". Ano, mám na to stejný názor. Ne na to, že by šlo všechno do prdele, ale že Cobain nebyl úplně normální a jeho hudba nebyl taky žádný zázrak. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis