Reklama

Reklama

Alita: Bojový Anděl

  • USA Alita: Battle Angel (více)
Trailer 12

Svět vzdálené budoucnosti není ideálním místem k životu, přesto v něm žijí lidé, kteří nezištně pomáhají jiným. Tak třeba kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prolézá skládky, aby našel funkční součástky, které může implantovat lidem, co o část těla přišli. Takhle objeví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga se srdcem a duší dospívající dívky, a vrátí jí život. Po probuzení Alita vůbec nic neví. Nepamatuje si svou minulost, nepoznává svět kolem sebe, ale okamžitě nasává nepřeberné množství nových informací. Se životem vrstevníků Alitu seznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, který ji od prvního setkání mimořádně imponuje. Díky své zvědavosti pozná Alita i odvrácenou stránku města Iron City, v němž s doktorem Idem žije. Fyzickou konfrontací se zdejším podsvětím v sobě objeví mimořádné, smrtící schopnosti. V tu chvíli se dostane do hledáčku skupiny nájemných zabijáků, kteří terorizují město, ale teď dostali jediný úkol – najít a zničit Alitu. Z obyčejné kyberholky se stane bojový anděl. A konečně si vzpomene, jaké je její poslání. (Cinemart)

(více)

Videa (38)

Trailer 12

Recenze (845)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Průměrná adaptace slavné mangy s naprosto otřesným 3D se až příliš táhne. Akční scény mají spád a švih, vata mezi tím ubíjí a zpomaluje tempo až k nevydržení. Zkrácení by snímku rozhodně pomohlo. Weta Digital odvedla standardní práci, převod do 3D většinu její špičkové práce pohřbil. Lituji, že jsem nepočkal tři dny a nešel na 2D. Celkově však příběh nepřináší v dystopickém světě nic nového, bohužel ani herci nijak neomráčí. Waltz je profesionál, jenže tady vypadá jako jednooký mezi slepými. Pokud by měl film silný příběh a, jak slibovaly reklamní titulky, omračující efekty, snad by to nevadilo. Přeci jen od napínavého sci-fi čekáme hlavně podívanou, nikoliv shakespearovské herce. Není zde ani jedno. Snadno zapomenutelný snímek s otevřenými vraty, který se ale možná ani pokračování nedočká. Cílení na mládež asi nebylo nejšťastnější (i když vidět člověka přeseknutého na půl pro děti až tak není, na druhou stranu na střeva ven nedošlo). Popcornové bez přidané hodnoty. ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Vcelku jsem se bavil, tedy rozhodně nenudil. Ale celý film ve mě klíčilo podezření, které se nakonec potvrdilo. Že film nebude mít žádný konec a že je to pouze lákadlo/reklama/ upoutávka na druhý díl, který bude rozhodně velice zajímavý. Tenhle (první) díl ale díky té vykalkulované póze hodnotit lépe než 3* nemohu. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

V momente keď som sa dozvedel, že za tým stojí aj J. Cameron som to chcel vidieť. Rodriduez je talentovaný, preto som nepochyboval o režisérskych kvalitách. Zaujímal ma skôr príbeh a svet v ktorom sa postavy budú pohybovať. Po hereckej stránke ma veľmi potešili Waltz, M. Ali a hlavne J. Coneelly, pri ktorej som si uvedomil ako dlho som ju nikde nevidel. Alite budete fandiť, je to roztomilá postava, napriek tomu som mal pocit, že sa občas príliš ponáhľame, chcelo to viac spoznať svet i postavy okolo neho. Je toho príliš veľa na obdivovanie, kľudne by som prijal nejakú rozšírenú verziu, v pohode i 30 minút navyše. Otvorený koniec naznačuje , že príbeh zďaleka nekončí a dúfam, že tržby a prípadný úspech nám čoskoro prinesú pokračovanie. 80%. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Doktor Dyson Ido (Christoph Waltz) objeví na šrotišti torzo ženského kyborga, které vykazuje známky života a proto ho vezme domů a vsadí do nového těla. Velmi brzy se ukáže, že dívka pojmenovaná Alita (Rosa Salazar) nebude obyčejný kyborg, protože v nebezpečné situaci zachrání zraněnému Dysonovi život... Ve filmu měl hrát bojový umělec Marko Zaror (Ajakutty), ale jeho obličej bylo možné zahlédnout v baru plném lovců odměn pouze ve vteřinovém záběru a to je docela škoda, protože tenhle pán to v akčních scénách umí rozjet. Ty dvě hodiny utekly velmi rychle a bylo to málo, protože Alita: Battle Angel (2019) je pouze takový úvod a mnoho věcí zůstalo nezodpovězeno. Určitě v úvahu přichází pokračování, protože tenhle svět by stálo za to prozkoumat více. Aktuální stav tžeb z kin na Box Office Mojo zde. (Kino Vesmír So 16. února 2019 v 17:00 hod.) HODNOCENÍ 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„A našiel si pokoj?“ – „Našiel som teba.“ Lepšie, než som čakal, ale stále žiadny zázrak. Plusy: rozkošná Rosa Salazar, dobré akčné scény, ktorých je však málo, kvalitná vizuálna stránka, celková drsnosť (nie je to nič mládeži neprístupné, ale niektoré úmrtia sú nielen tragické a nečakané, ale i nechutné, na filme sa podieľal tiež Greg Nicotero a je to poznať) a fajn kasting vedľajších rolí v čele s Mahershala Alim. Mínusy: scenár postupne odokrýva hrdinkin pôvod, čo nie je na zahodenie, ale nevyhne sa pri tom záplave klišé. Občas nechápete, inokedy sa nechytáte a dakedy je to proste... divné. Za otvorený koniec palec dole; nabudúce treba prejaviť viac pokory a natočiť normálny koniec a nespoliehať sa na to, že sa z môjho filmu stane trhák a bude mi umožnené vďaka tomu natočiť tri sequely a dva prequely. Vinou toho snímka pôsobí nesympaticky (do Salemu sa nepozrieme, Edward Norton má cameo). Na prvý pohľad divoká a nepredvídateľná kombinácia Roberta Rodrigueza a Jima Camerona dáva zmysel, páni si sadli. Dvojky sme sa nedočkali napriek tomu, že pri ťažkotonážnom rozpočte 170 to zarobilo celosvetovo 404, čo nie je zlé. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (61)

  • Potyčka, kterou Alita (Rosa Salazar) vyprovokuje v baru, než se podívá na Ida (Christoph Waltz) a skočí do díry, je znázorněním toho, jak se v manze „chvástala“ a musela zabít Makakua (filmového Grewishku – Jackie Earle Haley). Ten s sebou v předloze jako návnadu vzal i miminko Koyomi (Lana Condor). (GejmronCZ)
  • Když Vektor (Mahershala Ali) nalije Hugovi (Keean Johnson) sklenku alkoholu, vidíme ji pouze při prvním napití. V dalších záběrech zmizí a zůstane pouze ta Vektorova. (GejmronCZ)
  • Když Ido (Christoph Waltz) vysvětluje Alitě (Rosa Salazar), že se nikdo kromě VeleŠampiona nedostane do Salemu ani za peníze, se Hugo (Keean Johnson) trochu pohne, jako by nesouhlasil. V manze se probudí a vyšiluje, zde nikoli. (GejmronCZ)

Související novinky

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (více)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Reklama

Reklama