Reklama

Reklama

Život Briana

  • Česko Monty Python: Život Briana (více)
Trailer 1

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 009)

genetique 

všechny recenze uživatele

Po tom ako som si osvojil typický montypythonovský humor v jednotke som len mierne sklamaný z pokračovania, hlavne kvôli hviezdičkovým oceneniam a očakávaniu. Som rád, že už sa tu neobjavili prestrihy zasahujúce do filmu spoza štábu, film je tým ucelenejší a tým aj dodáva pocit inteligentnejšej paródie. A to je už čo povedať, odvaha sparodovať život človeka, ktorý má s tým Ježišovým viac než len pár náznakov je dosť silná káva. Aj keď to ostane len pri nich, každému dôjde o čo ide. A podarilo sa. Ak sa niekto urazí, nevie o čo prišiel. A ja túto partičku šiestich pomätencov začínam s chuťou vyhľadávať ďalej. 85%. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Tak jsem teď pár minut v tichosti seděl nad klávesnicí a snažil se přijít na něco objevného, nového, co bych napsal o Brianovi, životním dílu nejgeniálnější komediální, satyrické partičky jménem Monty Python. Nejdřív jsem chtěl napsat, že to není o nesmyslnosti některých prvnků křesťanské víry, ale o všeobecné blbosti lidí nebo nějakou podobnou rádoby chytrou ptákovinu... Zapomeňte na to - pokud jste Briana neviděli, běžte a sežeňte si ho, podívejte se na něj a budete vědět svoje. Brilantní, nezapomenutelné... jestli si ani po něm nezamilujete tuhle pětku (resp. šestku) komiků, není vám pomoci. 100% "Romani ite domum" ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Na světě jsou evidentně jen tři druhy lidí. Věřící, jejich odpůrci a já. Možná se jedná o inteligentní humor a strefování se do víry je občas vtipné, ale příčinu vysokého hodnocení vidím někde jinde. Pythoni si jako jedni z mála dovolili utahovat z příběhu Ježíše a stvořili tak kult, u kterého se scházejí všichni, kterým náboženství nevoní a rádi si z něho utahují. Nejsem věřící a je mi úplně jedno, že tolik lidí je. Právě kvůli tomu se mi film nezdá nijak výjimečný. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Kdysi (1999) jsem s kamarádem (Petr) šel do kina (Evald). Jeho jinej obvoffkej pfítel mu doporučil nějakej Život Briana. Aha, to zas bude o nějakym feťákovi, co se pere se životem. Ale tenhle člověk doporučoval dycky dobrý věci, třeba to nebude špatný. Tak jsme šli... Monty Pythony jsem sice trochu znal, dokonce i Svatý grál už jsem předtím viděl, ale o Brianovi jsem vůbec nevěděl. A řeknu vám, už nikdy nezažiju takovouhle projekci, lidi už leželi doslova na zemi, nemohli popadnout dech a skoro prosili aby už nebyl žádnej další fór, protože by to nemuseli přežít. Špatné je jen to, že už to nikdy neuvidím poprvé... A jak říká klasik: Jsem ateista. Díky bohu. "Making it worse? How could it be worse? Jehova, Jehova, Jehova..." - "Only the true messiah denies his divinity." - Ok, I am the messiah. Now, FUCK OFF." - "How shall we fuck off, our lord?" ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Máte občas pocit, že se s Vámi život nemazlí, smůla se Vám lepí na paty a světýlkem na konci tunelu jsou vždy světla rozdivočelé lokomotivy? Pak nevěšte hlavu, ale "vždy se dívejte na život z té lepší stránky". Tak nějaké takové poselství budoucím generacím předávají ve svém geniálním snímku ŽIVOT BRIANA členové "skupiny" Monty Python. Byť děj filmu je zasazen do 1. století našeho letopočtu, humorem a satirou nastíněné společenské problémy se nadmíru a převážně hodí do současnosti. Poznámka: jedna část filmu obsahuje paradoxní situaci - muži hrají ženy, které se ve filmu maskují za muže. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (43)

  • Film se dočkal divadelního zpracování uvedeného na počátku 90. let v Itálii. Adaptace byla považována za novinku a dočkala se skvělých ovací - nikdo se nezmínil o tom, že byl film natočen v roce 1979. (don corleone)
  • Natáčení filmu probíhalo v Londýně a Tunisku. Natáčelo se od 16. září do 12. listopadu 1978. (Tygrys)
  • Někdejší člen Beatles George Harrison financoval film prostřednictvím své společnosti Handmade films. Stalo se tak poté, co EMI dala od projektu ruce pryč. Harrison svůj příspěvek zdůvodnil tím, že zkrátka chtěl vidět další film Monty Python. Bývalého kytaristu "Brouků" můžeme zaregistrovat v davu následovníků Briana (Graham Chapman) prchajícího před Římany. (Morien)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (více)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (více)

Reklama

Reklama