Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat? (oficiální text distributora)

gefr

Podobných scénářů jsou kolem nás mraky, přesto jsem se dobře bavil a hltal každou minutu. Minimálně obsazení je skvělé a děj krásně utíká. *** ()

xSxEx

Mam rad takove pokusy o navrat ke zlatym klasikam typu Money Train i kdyz tohle je remake a zjistil sem to nedavno :D ()

CrazymanM

Průměrná akce s výbornými herci,kteří však nemohou film nějak zvlášť pozvednout,Rozhodně však neurazí,jen je to pro mě "jeden z mnoha"! ()

PamelaJJK

Další snímek, který je zde, dle mého soudu, podhodnocen. Já osobně jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Démonicky uhrančivý John Travolta je ďábelsky geniální psychopat. Skvěle mu sekundují i Denzel Washington a John Turturro. Atraktivní prostředí newyorského metra a jeho dispečinku dodává filmu šťávu. Film jsem viděl už několikrát (naposledy teď v TV) a pořád mě baví. Doporučuji a dávám palec nahoru... ()

waltosin

Zdařilé dílo, které překvapilo, no co si nalhávat Tony Scott byl mistr překvapení, udělat totiž dobrej akčňák v metru není vůbec lehké a když si přizve k sobě Denzla a Johna tak to nemá chybu! 80% ()

kubilov

Jeden z těch lepších filmů Tonyho Scotta. I když si neodpustí ani zde ty svoje wannabe cool střihy, dá se na to dívat. Travolta vypadá správně drsně a Washington jako neohrožený dobrák jsou naprosto skvělí! ()

gotham

Čekal jsem horší zážitek, ale žádný zázrak to není. Tempo ujde, pořád se něco děje, a i když to není vždy úplně logické, dá se na to v pohodě koukat. Čekal jsem trošku zajímavější vývoj okolo postavy Johna Travolty, tam se scénáristi moc nepředvedli, ale natočené je to zručně. 50% ()

VanBradley89

Za 12 dní to bude rok co nás Tony Scott navždycky opustil. Z blížícím se smutným výročím jsem se rozhodl trochu doplnit jeho filmografii. Takže tu máme zločince z chytrým plánem, nedobrovolného hrdinu, ze škraloupem a vtipnou figurku starosty. A líbilo se mi to. Rychle to odsejpá, záporák Travolta je dobreji když trošku nervní. Washington sympaticky civilní. Nevadilo mi ani, že se víc mluví než střílí. Naopak mi vadila pasáž z počítačem, která tam byla tak nějak zbytečná. Pro mě je to za tři a půl. ()

BenchPress

Pelham nepředvádí nic nového. Roztěkaná Scottova kamera, tradičně skvělý Washington, který ovšem v tomto filmu hraje druhé housle hrozivému Travoltovi. Závěr poněkud rutinní. 3/5. ()

Cinemagoer

Čekal jsem lepší film. „Prostřední“ části vévodí duo Washington-Travolta, i když na scéně nejsou spolu a kontakt udržují jen přes vysílačku. Napětí je tu dost, 2 hlavní postavy postavy zajímavě vykresleny, propuknutí agrese ze strany Rydera nečekané a hanebné, přesto není černobílým padouchem, což Garber dobře ví. Kdyby se celý film nesl v duchu konverzačního thrilleru odehrávajícího se na menším prostoru, mohlo by to být o plnou hvězdičku lepší. Ze začátku dost rušily zrychlené záběry zbytečně kazící obraz, závěr připomínal akční film. Vzhledem k tomu, že jsem viděl starší zpracování ze 70. let a že existují i další, hodnotím přísněji, výsledkem je slabší remake. Silné tři hvězdičky. ()

Lina

Tohle mě trochu zklamalo. Je z toho cítit nevyužitý potenciál. Nápad zajímavý, ale když nic jiného, chtělo to pohrát si ještě trochu s Garberovým charakterem a vytáhnout víc na světlo jeho slabiny, které ho do jednání s vyděračem namočily. I ta závěrečka na mostě chtěla za mě trochu přikořenit. Podívat se ovšem i tak bylo na co, Tony Scott toho připravil dost a vlaky měl evidentně rád. ()

meatball

Scott vzal všechna myslitelná klišé a promíchal v podívanou s perfektním stylem a téměř nulou hluchých momentů. Takhle by měly vypadat moderní díly Die Hard! ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (více)