Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (Cinemart)

bohhous22

Dalsi snímek, který nic nedal a ani nic nechce.Aspoň tu pozornost kdyby..... Fakt béčkosrací těžkotonážní klišé nuda. ()

MikeMyers

Zajímavé pojetí, zábavné, hezké efekty, absolutně dostačující stopáž (která chybí snad stovkám toliko roztahaným filmům), Luke Evans do role skvěle sedí. Není to žádný super-trhák ale rozhodně to není nuda. ()

KillHurt

I když je námět zajímavý, Evans se opravdu snaží a najdou se opravdu zajímavé scény s nápadem (boj na stříbrňácích), bohužel opět vítězí forma nad obsahem a i ta má úroveň pilotní epizody seriálu. Jinak hezký příklad využití (čti zneužití) dvou současných trendů - origin superhrdiny a stále nekončícího přívalu upírů. ()

Midar

Nakonec docela příjemné béčko, u kterého mi vadila jen vesměs zbytečná absence krve. Dalšího dílu bych se teda rozhodně nebál, akorát teda pro příště s Rkovým ratingem prosím. ()

ozzy13

Ubohý Vlade, co ti to provedli? Několik celkem zdařilých scén to nezachrání. Mnohem lepší je televizní film Dark Prince: The True Story of Dracula z roku 2000, sice výprava pokulhává ale jinak jasně vede. ()

Brano

Nechápem tú kritiku voči filmu. Mňa táto verzia Drákulu bavila. Ostatné verzie ma až tak nezaujali, ale toto spracovanie rozhodne stálo za videnie. Výborný dej, skvelé efekty a geniálne obsadení herci. Luke Evans dokonale zapadol do svojej role. Ja som sa výborné bavil a takmer vôbec nenudil. Veľmi pozerateľný film. Na vyššie hodnotenie mi tam čosi chýbalo, ale i tak hodnotím dosť pozitívne. ()

Luciee113

Podle hvězdiček, které kolem sebe vidím, tak tento film moc nezaujal, ale mě se tohle zpracování Drákuly strašně moc líbí. Snad jsem propadla kouzlu Luka Evanse, nebo nevím čemu, ale já tenhle film prostě miluju. Už jsem ho viděla během tří let potřetí a pořád jsem z něj unešená. ()

Mykhaluu

Chtělo by to popracovat na scénáři, ale každopádně fajn překvapení s mnoha zajímavými nápady a několika vychytanými scénami, které lehce sráží zmiňovaný scénář v celkové smysluplnosti, který brání přijetí celého příběhu. ()

ostravak30

O Draculovi už toho bylo natočeno tolik, že by možná mohl konečně přijít na přetřes pravdivý příběh. Jenže upíři jsou aktuálně v oblibě a Drákula jen tak bavit nepřestane. Rumunsko a její krajina je navíc neprobádaná země, takže ve spojení s touto legendou jde o velmi tajuplný příběh. Pro Garyho Shorea jde navíc o první film, který ale nedopadl příliš zle. Logicky se spojil se scénáristy, kteří sice na tomto filmu také začínali, ale jistý talent pro fantasy tématiku prokazují i nadále. A když přidáte kvalitní kostýmy, masky a efekty, pak to vždycky na nějaký lepší průměr vyjde. Pravdaže některými scénami mi film připomínal Pána Prstenů. Celkově ale spojení části pravdy z historie a zčásti legendy ve skrze funguje. Na druhé straně ne tak moc, aby to bylo úchvatné. ()

yntelygent

Tak sa nam najznamejsie strasidlo historie precicalo az do 21 storocia,,,nema vyznam hodnotit relevantne,kazdy ma iny vkus,niekto si potrpi na historickych realiach,niekto na dejepisnej historickej presnosti a autenticite,niekto chce drazdive sci fi,niekto strasidelny krvak....atd,atd.Toto nie je nic s toho , nie je to odpad,ale za par hodin mi to asi vyfuci z hlavy a na nic zvlastne si z filmu nespomeniem.Nepochybne si taketo spracovanie romantickej rozpravky o najslavnejsom upirovi svoje publikum najde.Dve hviezdy,abych neurazil.... ()

kokofek

Vcelku příjemná oddechovka s prvky hororu a love story protkaná bojovými scénami.Na mě však jednoznačně zabral Luke Evans a jako bonus jsem pak měla hezké sny. ()

cunicekb

Hrabě Drakula byl vlastně dobrák, který zaprodal duši temnotě aby uchránil nejen svoji rodinu, ale i nevinný lid před krutými turky. Zajímavé a netypické pojetí chronicky známého příběhu, který byl již tolikrát přepracován. Efekty vcelku dobré, ale nic výjimečného na co bychom nebyli zvyklí se nedělo. Celý film táhne nahoru právě jeho netradiční pojetí a hlavní hrdina na kterého když se podívate, vidíte opravdového temného prince a přitom v jádru dobrého muže. ()

xSxEx

Sterilni, jako sex s dvoujtym kondomem a bez vseho toho, co dela Drakulu Drakulou. Pokud je to prvni film z tech "avengeru", tak moc me nenachystal Vlad, jako citlivej hrdina naroda.. ()

nemer

Výjimečně jsem ráda, že jsem se nedala zviklat negativními hodnoceními, která vůkol převažují, a do kina se vydala (ale málem jsem kvůli recenzím nešla). Jistě, nejde o žádné existenciální drama, přesto jsem velice potešena a utracených peněz nelituji. Po skončení filmu jsem byla dokonce nadšená. Respektive už v první polovině filmu mě napadlo "To je konečně Drákula podle mých představ" (taky je klidně možné, že už na mě leze senilita :) Na Drákulovi všech verzí a podob mi vždycky vadila určitá slizkost, Evansův Drákula je naopak lidský a tím pádem s ním mohu plně sympatizovat. Ke konci jsem si říkala a byla trochu zklamaná ** - menší spoiler - kde mají všichni ty happyendy, vždyť zas všichni zařvou, ale ouha, reinkarnační konec příjemně překvapil (a to na podobné nesmysly o cestování duší nevěřím) - konec spoileru ** V podstatě se mi film velice líbil a zvedl mi náladu, nenudila jsem se (a kdybych se chtěla nudit, mohla jsem se kochat kostýmy) a ani jsem neusínala (v kině se mi to občas děje) Plus se k mému potěšení konečně objevil nadpřirozený hrdina, co není věčně mlácen (ani by mi nevadilo, kdyby se přitlačilo ještě víc na pilu a Drákula byl ještě silnější a neporazitelnější - protože přesně tak jsem si vždycky tyto nadpřirozené bytosti představovala, jsem tady dokonce ráda, že vývoj postavy nebyl rozvleklý ve stylu RPG, jak by naopak jiní uživatelé uvítali) Možná je má spokojenost zapříčiněná i tím, že jednak neholduju Twilight a spol. (pouze vím o jejich existenci) a filmy hrdinského typu (Avengers apod., které se zmiňují občas v souvislosti s Drákulou v recenzích) mě zcela minuly. Upřímně mě komiksoví hrdinové na stříbrném plátně nelákají, pokud by byl Drákula otevřeně komiksová postava a také ho podle komiksu pojmenovali a pojali, film by mě zaujal o dost méně a hlavně bych zřejmě do kina vůbec nešla. Pro srovnání s tzv. klasikou: Jako dítěti se mi enormně líbil Coppolův Drákula, leč dnes po letech mi připadá celkově fádní, nudný a Drákula odporný až debilní. Naopak současný Drákula je u mě jednoznačně sympaťák. Velkým plusem filmu je bez debat také Tywin Lannister - ten chlap je naprosto dokonalý, za jeho přítomnost jako hlavního upíra body navíc. Klidně by mohl vzniknout samostatný upírský film s Ch. Dancem v hlavní roli. Zato překladatel by zasloužil jemně napíchnout na kůl - Maďarsko měly být snad Uhry a Narážeč rve oči i uši, Vlad Napichovač je česky snesitelnější. Ale jinak jsem k historickým lapsům shovívavá, protože o historii si mohu počíst v učebnicích a odborné literatuře dosyta a konečně upírství je pro mě smyšlenka a vampýr neexistující bytost, takže odpustím téměř jakékoli dějové hrátky. Sečteno a podtrženo - Drákulu hodnotím jako jeden z letos nejlepších filmů viděných v kině, v kině za pět * (ale v kině nadhodnocuju), takže reálně čtyři hvězdy. Návštěvy kina nelituju, naopak mě mrzí, že jsem tam viděla Godzillu nebo Gone Girl, kterou bych označila za vyloženě televizní film. Draculu untold vnímám jako akční romanci s prvky fantasy, resp. akční pohádku pro dospělé. Komu se líbila Maleficent a rád by její dospělejší verzi, má možnost realizovat své touhy zde. K vyššímu hodnocení mě přiměl i hudební doprovod, Ch. Dance a Luke Evans (který se mi před Draculou nijak nelíbil, za jeho "zkrášlení" asi mohou vrásky, v Hollywoodu docela ojedinělá věc nebýt plastiková zombie :) () (méně) (více)

baclajean

Obrovská reklama, skvelý trailer, ale... film tak trochu zostal za očakávaniami. Nemožno však povedať, že by to bol zlý filmový počin, len som na tematiku Draculu, hoci aj v takomto novom šate, čakal značne viac. ()

calculus

Líbil se mi nápad, který děj příběhu časově posunul před klasického Drákulu. Bohužel je jasné, že tady na Coppolu nikdo navazovat nechtěl. Slibný námět tvůrci nevyužili, natočili jen solidní akční film a k němu přilepili křečovitý konec. Zrovna u Drákulu mě to mrzí o to víc ... ()

kiararaftl

Taka klasicka pohodovka ktora by bez Luka Evansa nemala pre mna ziaden vyznam hihi. Vraj vyhlasil ze je gay, dufam ze to nie je pravda, po wentworthovi millerovi by to bolo dalsie obrovske sklamanie a rana pre fanusicky :) ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)