Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (Cinemart)

Stanmi

Kníže Vlad (Luke Evans) se snaží udržovat svou zemi v křehkém míru se sousední mocnou osmanskou říší. Když však její sultán (Dominic Cooper) nařídí Vladovi vydat tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna jako rekruty do osmanské armády, Vlad odmítne, čímž na svou zemi přivolá sultánův hněv. Aby on a jeho lidé mohli čelit sultánově stotisícové armádě, musí se Vlad spojit s temnými silami...Co se musí nechat tvůrčímu týmu v čele s režisérem Garym Shorem, tak je fakt, že se nedočkáme jen další adaptace knihy Brama Stokera, ale máme tady v zásadě originální příběh o tom, jak se z Vlada stal Drákula. Rozhodně, ale nečekejte žádný horor, je to spíš jenom taková temnější romantická fantasy, který místy spíš přípomíná snímek 300 než klasické horory. Obsazení snímku je velice britské, což není vůbec ke škodě, ale celý film prakticky stojí na Luku Evansovi v titulní roli. Ten naštěstí ukazuje, že sám dokáže svým výkonem utáhnout celý film a především díky němu je to docela slušná zábava. Drákula: Neznámá legenda je tak spíše komornější fantasy, která nám podává v zásadě nový pohled na legendárního hraběte Drákulu, podpořeného kvalitním výkonem Luka Evanse, který se již trvale zabydlel mezi hereckou elitou. ()

IZFNP

Typické béčko, ktoré sa nevyhne klišé, dejovým barličkám a nie príliš logicky zmýšľajúcim postavám. Avšak hlavný hrdina je natoľko charizmatický, že to viac menej nevadí, a triky sú na dostatočne dobrej úrovni, aby spolu s pomerne zvládnutou réžiou vytvorili zaujímavú atmosféru. Hlášky ala päsť na oko boli najvýraznejšou chybou slabého scenára. Ale vzhľadom na príjemnú stopáž film neurazí, len baví. Nemyslím, že niekto čakal viac. ()

Scorpionka

Po shlédnutí traileru jsem byla nadšená, po přečtení některých komentářů jsem se začala obávat, ale nakonec jsem byla potěšená skvělým popcornovým filmem. Těšila jsem se na upíry a bitvy, obojího se mi dostalo v dostačujcí míře, takže můžu říct, že jsem spokojená. ()

Jarlaxle

Kouká se na to celkem příjemně, ne že ne. Ale film bohužel selhává, co se scénáře týče - ničeho nečekaného nebo převratného se nedočkáme, což u "Untold" trochu zamrzí. Co si budeme povídat, něco podobného už tu bylo, jen teď jsou na plátně místo Peršanů Turci, místo "300" jeden upír. Ale stejně by mě zajímalo, jestli vznikne pokračování, a jak se případně vydaří... Každopádně tak 2,5 * :-) ()

wallax

Ah...mohlo to byť lepšie, oveľa lepšie keby...keby dodržal rejžo dve veci: 1. zachovať vo filme prvok mystiky a nedal divákovi všetko ako na zlatom podnose plnom krvi (netopiere ako súčasť grófa mohli byť tajuplnejšie podané, ale chápem, že to bol jeden z ústredných motívov bez ktorého by sa neobišla jedna z ústredných akčných scén) a 2. nepokazil koniec nelogickými scénami (všade tma len v stane svetlo). Inak to bolo pozerateľné, ale to je asi všetko. Efekty na úrovni ktorú si dnešná doba už automaticky žiada a zaujímavý zároveň zaujímavo vyrozprávaný príbeh ktorí je inak ľuďom celkom známy, len tu ho poňali z trošku inej strany. PS: Soundtrack neskutočne prekvapil...to som vôbec od pre mňa neznámeho Djwadiho nečakal, veľké plus. ()

gefr

Nový kabátek s Evansem v hlavní roli. A mě se to neskutečně líbilo! Když opomenu pár scénáristických děr (viz finální pád a následný rozhovor) jedná se o sakra parádní podívanou. Stále se něco děje a ta hodina a půl utekla jako voda. Očekával jsem solidní béčko a dostal jsem mnohem víc a k tomu porci solidního soundtracku. Evanse jsem až do Rychle a zběsile 6 neznal a odvážím se jeho kariéru přirovnat k Robertu Downey Jr. aka Iron man, který se dostal na výsluní až po pár letech v Hollywoodu. Drákula mě prostě dostal a hodnotím 80% ()

DonBraso

Začátek bezva a pak rychle šupem do kopru.Film sice jede slušnou dávkou benevolence,má určitý v sobě spád,ale podlamujou mu nohy naprostý kýče a nesmyslné scény,který musí diváka hlavně zaujmout.No co,na poprvé to vypadá oku lahodně,ale v další bitvě,přijde naprosto stejný mechanismus a místo hutného finiše,přijde závěrečný nucený boj o krále stříbrňáka.No utopie příšerná.Poslední půl hodina nejspíš Gary Shore moc pil krev,která mu stoupla do mozku a házel to tam hlava nehlava,jenom,aby to vypadalo na plátně částečně hezky.Vlad nesmrtelný,schopnost,že by v tom filmu vymizel i pásek filmu,se stane ještě psancem,zavolá na Airline Upír do Země,pak přijde pomsta,za tu chuděru co spadla z takový výšky,že si ještě stačila pokecat,aby chudák Vlak to mohl vyposlechnout.Prim hraje dítě a závěrečné story je z říše Hovězí kýty,kterou nejspíš sežral vlkodlak a nechal vyniknout Charlese Dance,aby pronesl ortel nad celým filmem sám."Mám placku!Já placky nemám vůbec rád.PS:Je to naprosto z jiného filmu,ale přesně tento film byl naprosto stejný,který si hrál na něco,co není :) ()

Facerr

Tohle vůbec nebylo špatný. Ani jsem nečekal, že mě to tak vtáhne, ale tohle zpracování můžu doporučit. Lukovi role Draculy sedla jako řiť na kastrol a to i se silnejma přeháňkama, kdy vykosí několikatisícové vojsko sám. Hlavně jsem se bál rozvleklejch niterních pocitů, se kterejma bude Napichovač bojovat, ale naštěstí zbytečně. Film nic nenatahuje a ve finále je vám líto, že skončil, takže aspoň začnete toužebně vyhlížet pokračování. ()

Cannonball

Od zaciatku som odpúštal opakujuce sa scenaristické nezmysli, bral som to ako Béčko. Trpezlivost mi dosla ked sa na scene objavila zaviazanymi ocami pochodujuca pocetna turecka armada, a to uplne odveci a zbytocne. 35% za Evans-a. PS: nie to mi prekazalo, ze je to nezmyselne ale to, ze ten scenaristicky bld nic nekompenzuje. ()

maxcold

Drákula se chce zalíbit všem. Tak strašně moc se snaží vydělat, až by se jednomu zželelo a poslal další příspěvek na transparentní účet. Místo Edy je tu Vladan. Upír k poňuňání. I navzdory pocitu, že jsem shlédl ten nejpodbízivější film poslední doby, nebudu tak přísný. Skoro pořá se něco děje a to já rád. Navíc mám rád, když se mi někdo podbízí... ()

waltosin

Po Abrahamovi a Frankesteinovi konečně něco co má šťávu a příběh co má něco do sebe a určitě zaujme, drákula je určitě jeden z těch lepším předělávek starověkých a známích postav z pověstí o nich. :) 65% ()

aiv

Po schlédnutí marně přemýšlím, co bylo horší. To že se scénáriské nedrželi vůbec života Vlada Narážeče nebo to, že se mu samotnému během chvíle povedlo pobít 1000 tureckých vojáků? jedinné, co film zachránilo byl skvělý herec Luke Evans, za toho dávám hvězdičku, jinak by to byl odpad. ()

PamelaJJK

Hned od prvního záběru je to jízda na plný plyn. Všechny nespokojence, kterým toto zpracování legendy o Drákulovi přijde málo drsné a málo krvavé, bych rád upozornil, že se nejedná o horror, ale o fantasy. A z tohoto úhlu pohledu je tato verze parádní. Je to taková upíří pohádka a tak je to třeba brát. Skvělá hudba i obsazení. Luke Evans exceluje a skvěle ho doplňují Sarah Gordon, Dominic Cooper i Paul Kaye. Jen ta stopáž! Snesl bych tuto podívanou mnohem déle, ale na druhou stranu se má v nejlepším přestat. Zajímavý byl i závěrečný přesah do současnosti. Já jsem se opravdu bavil a tak neváhám s maximem hvězd. ()

Cerebrum

A opět to není žádný průšvih, ač tomu hodnocení nenasvědčuje. Nemá to Garyho Oldmana, Dominic Cooper se sem zoufale nehodí, ale Charles Dance je výborná karikatura, i když to tak asi nebylo myšleno. Opravdu se raději znovu podívám na tento film, než na vyvanulého Hobbita, ve kterém je sice Luke Evans geroj, ale rozhodně ne takový, jako tady. A že si tenhle Welšan s reklamními vlasy svůj prostor zaslouží! Takovýhle poctivých fantasyovin jsem se pořád ještě nenasytil, i když by se určitě mohlo přidat na krevním barvivu a brutalitě. Nicméně dvojku v moderní době s parodickým nádechem, jak je naznačeno na konci bych si rozhodně hned s chutí dal. P.S. Tento film je mým 666 ohodnoceným. Co z toho vyvozovat? A co na to Ilumináti? ()

Don Maty

Luke Evans je famózny. Nebyť jeho, film by ani zďaleka nemal taký úspech. Dokonalá guilty pleasure. Nič nečakáte a dostanete všetko. Scenár nebol tupý a ani bojové scény. Mohli sa trošku viac vyhrať pri výprave. Celkový dojem bol však veľmi dobrý...3 ()

srolyma

Vláďa „Napichovátko“ Drákula si odkroutí vojenskou prezenční službu v řadách turecké armády a teď si chce užívat klidného panování v rodné Transsexsylvánii. Každý rok řádně odvádí DPH turecké finanční správě a ta ho za to nechává na pokoji. Pak si ale pan sultán řekne o tisíc mladých rómunských chlapců a do toho už se Vláďovi zrovna moc nechce. No jo, ale jak to vyřešit? Hrstka sedláků proti milionové turecké armádě? Ne, to nevypadá dobře, Vláďa si musí pomoct jinak. Navštíví místního jeskynního upíra a pořídí si časově omezenou třídenní demo verzi Vampýr 1.0, čímž získá vskutku ukrutnou sílu a sám samojediný rozpráší tisícihlavý turecký předvoj. Pravda, na nějakou opalovačku na slunci teď může zapomenout a vychlazená dvanáctka tu jeho ukrutnou žízeň taky asi nezažene, ale co, ty tři dny to přeci se sebezapřením vydrží a pak z něho bude zase starý dobrý hodný Vláďa, ne? No jasně že ne. Je všeobecně známo, jak to s Vláďou nakonec dopadlo a že u demo verze nezůstalo. Film jako takový je naprosto o ničem. Nevidím nic, co by stálo za zmínku nebo snad dokonce za pochvalu. Ničím výjimečná zapomenutíhodná jednohubka. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)