Reklama

Reklama

True Blood: Pravá krev

(seriál)
  • Česko Pravá krev (více)
Trailer 2
USA, (2008–2014), 70 h 2 min (Minutáž: 43–62 min)

Tvůrci:

Alan Ball

Předloha:

Charlaine Harris (kniha)

Hudba:

Nathan Barr

Hrají:

Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Chris Bauer, Nelsan Ellis, Carrie Preston, Alexander Skarsgård, Todd Lowe (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(80)

Mysteriózní příběh s prvky hororu, satiry i erotického thrilleru vychází z fantaskního předpokladu, že upíři skutečně existují a tvoří svéráznou minoritu – podobnou třeba homosexuálům, náboženským sektám či národnostním menšinám. Poté, co byla vynalezena umělá krev (odtud originální název seriálu), kterou lze běžně koupit v obchodech či u benzínek, upíři už nemusejí požírat lidi a mohou s nimi normálně koexistovat. O jejich právech a způsobech integrace se vedou debaty v televizi. Jednu z nich lze zahlédnout hned v první epizodě…

Dějištěm napínavého i vtipného dramatu s řadou sexuálně otevřených scén je fiktivní městečko Bon Temps v Louisianě. Hlavní hrdinkou příběhu je servírka Sookie Stackhouseová (Anna Paquinová), obdařená nadpřirozenou schopností. Dokáže slyšet to, co si lidé skrytě myslí. Vzhledem ke své výjimečnosti to ale v životě nemá jednoduché… V městečku, kde se všichni navzájem znají (a jež vzdáleně připomíná dějiště slavného Lynchova díla Městečko Twin Peaks), se jednoho dne objeví skutečný upír Bill Compton (Stephen Moyer). Charismatický muž, jenž nepatří mezi obyčejné smrtelníky a vzhledem ke své dlouhověkosti věku pamatuje občanskou válku, se stane objektem hrdinčina zájmu. Jeho příchod, podobný zjevení tajuplných cizinců z westernů, však předznamená sérii morbidních úmrtí, která vedou k nejrůznějším podezřením...

Další klíčovou postavou je hrdinčin bratr Jason (Ryan Kwanten), který rád obšťastňuje ženy ve svém okolí a libuje v drsných erotických praktikách. Jinou důležitou figurou je hrdinčina nejlepší kamarádka – prostořeká černoška Tara (Rutina Wesleyová), která lidem říká, co si o nich myslí a má kvůli tomu problémy v zaměstnáních. Další zásadní postavou je hrdinčina vlídná a tolerantní babička (Lois Smithová), jež má zájem o historii. Další figury tvoří vzorek obyvatel typického amerického maloměsta…

Seriál True Blood – Pravá krev, realizovaný podle románu Charlaine Harrisové nabízí řadu analogií a interpretací. Mnohožánrovou koláž lze vnímat jako alegorii o současné Americe, paralyzované strachem po teroristických útocích z 11.září. Také jako satiru o obskurních subkulturách a jejich roli v konzumních společenstvích. Také jako polemiku s rasismem, xenofobií a dalšími předsudky, pramenícími z lidské omezenosti. Také jako drsnou karikaturu nejrůznějších popkulturních ikon… Spletitý příběh se dá vnímat i jako úvaha o riziku poznání, jež otvírá nepoznané sféry, může však znamenat i propad do pekel… Podle scenáristy Alana Balla - laureáta Oscara i ceny Emmy - jde o "popcornovou zábavu pro chytré", zalidněnou pestrou škálou rozporuplných existencí. Se seriálem True Blood - Pravá krev, který převrací naruby schémata běžných televizních soap-oper, se můžete těšit na unikátní zážitky... (HBO Europe)

(více)

Diskuze

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

Spoiler!!! Zklamani z epizody na cele care. 1) Pres 5000 let starej upirovilak premozen bandou amateru. WTF? 2) Svedske grilovani bude mit snad lepsi zaver. Jinak koncim. 3) Sam jako starosta? Ale prosim vas! Pozitiva 1) Alciduv novy uces 2) James umi zpivat 3) hlaskujici Jason 4) zaverecna scena 5) zaverecna pisnicka

na příspěvěk reagoval KevSpa

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

SPOILERY!!

Teda dost slabý finále...

Nedořešení zápletky se Sarah Newlin (ačkoli to jí možná dává prostor vrátit se jako hlavní villain i v sedmičce, což je fajn)

Zabití nejstaršího upíra světa byla docela brnkačka, to teda taky mohli zvládnout líp, než že Niall se rozhodne zase vylézt z bůhvíodkud přesně v tu pravou chvíli a pomůže Jasonovi zapíchnout ho...

Odpravení Erica? To byla totální wtf, smrt při opalovačce? A ještě větší wtf by samozřejmě bylo, kdyby při otvíračce sedmičky bleskurychle přiběhla Pam v ochranným kostýmu a Erica zachránila. Ovšem po tom všem se to klidně může stát, vlastně bych se ani nedivil.

Sam starosta Bon Temps? Proč, proboha?

Sookie + Alcide. To nedává smysl v žádném vesmíru. Nepochopím.

 

Pár scén bylo fajn, ale vzato kol a kolem mi šestá série buď zničila postavy, co jsem míval hodně rád (Jessica), nebo vůbec nepoužívala ty, co mám rád pořád (Tara, Lafayette)

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

warha

SPOILER

No, já myslím, že mrtvý asi nebude, protože to bylo takové dost WTF, navíc za ním přece letěla Pam. Já jsem z toho finále docela zklamaná, aspoň, že ten Ericův penis ukázali. :D

nirvana91

nirvana91 (hodnocení, recenze)

warha

spoiler: Opaľovačka to teda bola - doslova a dopísmena. Ale aj tak sa neviem zbaviť pocitu, že takto si Eric z TB nezaslúžil odísť.. A Warlow konečne ukázal, čo je zač. Tá forma presladeného víloupíra veky čakajúceho na svoju Sookie bola tak falošná až mi bolo blivno sa na to pozerať.
Zaujímavo sa vyvinula aj tá situácia o 6 mesiacov neskôr.. Dosť zmeny. Hlavne to vyzerá, že sa Sookie konečne uvedomila :D Teda ak v novej sérii nezačne riešiť znovu Billa (takmer som videla ako jej slina ubieha pred telkou).. a to dúfam, že sa nestane.

warha

warha (hodnocení, recenze)

Pokud jste ještě neviděli poslední díl dále nečtěte :).

 

Tak ta scéna s Ericem neměla chybu, taková opalovačka :D jen škoda že je asi(90%) mrtvej. Konečně  Warlow jakého jsem si představoval a asi taky naposled. 

na příspěvěk reagoval nirvana91, KevSpa

ArNEtis

ArNEtis (hodnocení, recenze)

Warlow musí být takový, jak jinak by nás utvrdili v tom, že Sook je prostě  jen děv*a :D 

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Red-horse

Red-horse (hodnocení, recenze)

Tahle epizoda byla bombová :), konečně, už jsem myslela, že bude špatná celá série.

Ale jinak Sarah je super, na přesdržku, jak Joffrey  v Hře o trůny ;). Jsrm teď zkoukla druhou sérii a tam jsem si zase Sarah oblíbila.

 

Jen by mě zajímalo, jaké bude finále, tak nějak moc nevidím, co by se mohlo zdramatizovat....

warha

warha (hodnocení, recenze)

Jsem zklamaný z role Warlowa :( čekal jsem nějakého velkého BadAss upíra, který to tam roztočí a dostal jsem vlastně docela hodného polovílu. Jediný plus je Eric ten snad nikdy nezklame. 

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

ArNEtis

SPOILER Protože bez Sookie by to prostě nešlo. A teď vážně, Sarah Newlin je snad největší BAMF co kdy True Blood měl, jsem rád, že (ještě) žije

Uživatel fandapcd smazal svůj příspěvek.

Bahut

Bahut (hodnocení, recenze)

Přesně tak! A když ono je to tak vychytaný, že tam pak může běhat i v tý žlutý teplákovce s kočkama.... To se nedá odolat! :D

88paja

88paja (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Že tam není moc zrovna Tara mi nevadí. Tahle postava je pro mě nudná. Ale Lafayetta mám ráda. S tím, že kazí Jessice charakter musím bohužel také souhlasit. V poslední sérii naopak mám ráda scény s Pam. A to jsem jí dříve ráda moc neměla. Vlkodlaci a měňavci mě také nezajímají. Nechápu proč je tam pořád cpou. Alcida jsem měla ze začátku ráda, ale tuhle sérii se chová jako blbec. V posledním díle to naštěstí trochu vylepšil. Sarah je pro mě nejprotivnější postava. Nesnáším jí :D Jinak mi i čím dál víc leze na nervy Sookie. Ta už neví s kým by skončila a snad ani neví koho vůbec miluje.

Související novinky

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (více)

Christoph Waltz na stopě muže z rodu opic

Christoph Waltz na stopě muže z rodu opic

01.10.2013

Ano, řeč je o nové adaptaci Burroughsova Tarzana. Projekt, ve kterém si urostlého vládce džungle zahraje hvězda seriálu Pravá krev Alexander Skarsgard, byl zhruba půl roku zpátky dočasně pozastaven.… (více)

Reklama

Reklama