Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

rikitiki

Po slibném úvodu následuje nuda a totální roztříštěnost děje. Příběh by v tom nevypátral ani Sherlock s lupou. Akce nahrazuje logiku. Při závěrečném shrnutí, co se vlastně stalo, jsem čekala, že Holmes ještě dodá: "..a ta krysa měla zuby napuštěné prudkým jedem!" ()

anais

Vynikající Downey, vynikající Law. Příjemná hudba (evokující některé Morriconeho rozvernější kousky). Příšerný střih akčních sekvencí, ošklivé triky (loď, scéna s mostem), stupidní scénář, který skvěle "špinavou" první třetinu filmu totálně zničí elektrickou vidličkou alá Wild wild west a podobnými nesmysly. A na závěr neuvěřitelné vyběhnutí po schodech z kanalizace pod parlamentem na konstrukci rozestavěného Tower bridge... Ústřední dvojice je skvělá, a film, který by se nebál rozvést temnější a hlavně realističtější tóninu, která rezonuje v počátku filmu (sebezničující Holmesův souboj v ringu, špinavost Londýna...) by byl stokrát zajímavější. Výsledek však působí nevyhraněně, až bojácně. Snaží se trefit několik cílu najednou a díky tomu míjí všechny. Ukazuje Holmese a Watsona jako dva tvrdé ranaře v krutém světě, a potom je konfrontuje s roztomilým hromotlukem, který dokáže jen neohrabaně máchat palicí a šišlat něco francouzsky... ()

Jinny

Guy Ritchie až doteď točil tak trochu překombinované filmy především pro pánské publikum. Leč s tímhle filmem otočil a svezl se na vlně komerce, bohužel i s tím, co s ní dnes tak nějak nevyhnutelně přichází - pochybná zápletka. Ve všech ostatních směrech je naštěstí Sherlock Holmes kvalitativně někde jinde. Ritchie nás vzal na explozivní výlet do viktoriánské Anglie, kde jsou nám průvodci charismatický Downey a sympatický (!) Law. Pokud bude v pokračování Holmesovým soupeřem jeho nemesis Moriarti, mohla by být od dvojky docela sranda. ()

hrona

Obavy z bojujícího, zmateného a hlavně také dost mladého Holmese se definitivně rozplynuly. Dost netradiční způsob řešení situací, výborné vysvětlující flaschbacky, celková atmosféra byla skvělá a k tomu charizmatický Robert Doney. Nepatřím mezi úplné tvrdé jádro fanouškům Sherlocka, asi proto mě film dost bavil ()

poz3n

Ač se jedná o typickej kasovní hollywoodskej trhák, tak nečekaně mi na prvním místě zaimponoval výkon Roberta Downeyho. On je prostě úžasnej, má skvělou mimiku a obrovský charizma. Zbytek osazenstva se mi taky nadmíru líbil, především Rachel McAdams. A ač nemám rád spojení akčních komedií, což Sherlock Holmes asi je, tak jsem se náramně bavil a ani vteřinu nenudil. ()

Roman.Ticka

Kdyby se přidalo víc na výpravnosti, byl by to unikátní velkofilm. Ale evidentní rukopis Ričiho dával tušit, že půjde víc o ujetost, styl a zábavu, než o klasiku, natož historii s vážnou tváří. Téma nepatří k mým oblíbeným, všecky ty standardní krimošky, vyšetřovačky, opakující se tlamy a postupy mi nic neříkají, spíš se jim vyhýbám. Ale herecké obsazení se povedlo, Bobíček opět potěšil, bude se hejbat topkou, už bylo načase. Nechyběl špičkový Záporák manipulátor, typická kráska, ani chytrý příběh. Co na tom, že v moderním pojetí, když režisér umí. Nejvíc mě pobavil začínající neherec Gladston. "He killed the dog. Again."☺☺ Holt experimenty přinášejí oběti, jinak nepřijde silně návyková změna ani (ne)žádoucí pokrok. ()

Deschain

Výborná ústredná dvojica (Jude Law je tu úžasný, aj keď film si pre seba ukradol Downey), silne atmosférický steampunkový Londýn, výborný soundtrack a scéna s Downeym na posteli s vankúšikom. Box, husle aj fajka, tieto drobnosti, ktoré robia Holmesa Holmesom. Jediné čo mi trochu prekážalo bol strih. Film mal väčšinou zbesilé tempo, niekedy som sa nestíhala ponoriť tak hlboko ako by som chcela. Ale inak sa z nového Sherlocka teším a prosím si pokračovanie. Nech na seba Moriarty nenechá dlho čakať. ()

HellFire

Minuý rok RockRolla, letos Sherlock. Guy Ritchie je v kurzu a jen tak se nezastaví. Stylový, s přesně sedící hudbou a v čele s Robertem Downey Jr. a Judem Lawem. ()

GigaPudding

Sherlock Holmes je nejlepší v příbězích, co se týkají nějakého tajemna a okultních praktik jako třeba černá magie lorda Blackwooda v tomto filmu. Takže velmi zajímavý námět by tu byl. Dále se mi moc líbí devatenácté století a přelom devatenáctého a dvacátého a nejlépe ve spojení se steampunkovými udělátky a strojky. Tohle tu je úžasné a moc pěkně udělané a s krásnými kulisami Londýna ušpiněného kouřem továren pod ocelově šedivým nebem :). Pak tu máme výborný scénář s nabitými a chytrými dialogy, které nemají žádné hluché místo a i ve chvílích kdy se jen tak tlachá jsou vtipné a dynamické a zábavné :). Ale to hlavní co tenhle film má je samozřejmě Sherlock, kterého v tomhle provedení nejspíš ani nemohl hrát nikdo jiný než Robert Downey Jr., protože by ty jeho chytrácké repliky jinak prostě neměly takovou šťávu a v tomhle filmu to funguje výborně a navíc, i když se tu Sherlock zdá dost jiný než jak si ho asi představovali čtenáři, tak překvapivě je i dost stejný jako ten literární Sherlock :), což překvapilo i mě. Pak tu je Rachel McAdams, která si svou roli očividně vychutnala, dál pěkně vybraná Kelly Reilly, dostatečně zlotřilý lord Blackwood a vůbec moc příjemné obsazení celkově. Ale to úplně nejvíc nejhlavnější co tenhle film má je Watson :). Nikdy nikde předtím nebyl lepší Watson než v tomhle filmu a dost pochybuju, že někdo někdy udělá lepšího Watsona než Jude Law, protože ten byl prostě úžasný a za to má film ode mě pátou hvězdičku (ikdyž mě bavil dost na to abych mu ji dala i tak :)). Jakkoli jinak napsaný, obsazený a zahraný Watson by prostě nebyl rovnocenný parťák Downeyho Sherlockovi, takže prostě úžasné a hlavně kvůli Watsonovi stojí za to se na tohoto nového Sherlocka podívat i pokud je někdo skalní fanda literárního Sherlocka a jakékoli inovace ohledně své oblíbené literární postavy se děsí :). ()

Thomick

Nemám co k tomu říct. Docházej mi slova. Tak snad jen tolik - dokonalá popcornovka, kterou zaručují Ritchie, Law a především Downey v nejlepší formě. ()

Janek

Kvalitu toho všeho tvoří hudba Hanse Zimmera a výkon Roberta Downey Jr. Šťourat se do toho dá, ale tak nějak proč. Na takovéhle filmy se má chodit v pátek do kina. Efektivní a nenáročné. Guy Ritchie by měl režírovat Bonda. (Pozn. po druhé už to moc nejde, ale na zpomalovačky bych se mohl dívat pořád) ()

Ivoshek

Nevěděl jsem moc, co od toho čekat, hlavně v jaké míře udělá Ritchie z klasické detektivky něco jako Sbal prachy a vypadni. Odpověď je, že to je hodně energické, skoro spíš akční film než detektivka, ale sedlo mi to. Když se na plátně nikdo nerve nebo po někom nestřílí, háže Holmes svoje geniální postřehy nebo se pošťuchuje s Watsonem. Downeyho Sherlock působí neustále lehce pod vlivem - ať už čehokoli - a už jen pohled na něj, jak lehce popotahuje nebo švidrá očima mi přišel vtipný. Za zmínku stojí i obraz, na digirálně postavený Londýn, včetně rozestavěného Tower Bridge, je radost koukat. BTW, spousta věcí ve filmu sedí. Podle A.C. Doyla byl Holmes nejen génius dedukce, aler taky gambler a občasný feťák. Což jsou polohy, ve kterých se musí Downey cítit naprosto přirozeně. ()

Kailo

Zajímavý film... místy sem musel vypnout mozek a pousmát se nad tím, co trapnějšího přinesou, ale rozhodně sem se pobavil. 3 hvězdy za Kate, Juda a Roberta. 60% ()

Ilicka

Sherlock Downey - opravdu podivínský gentleman s vysokou inteligencí a asociálními sklony + Watson Law - za všech okolností akurátní doktůrek, který se ale nebojí ohánět zbraní = vynikající dvojka / Mark Strong - úlisný záporák s nádechem nadpřirozena --> Efektní zpomalovačky, hračičky, mlha, filtry, opravdu šibeniční humor (nevím proč jsem si vzpomněla na Nehodu MaryJane). Všechno ostatní ustoupilo samotné personě Holmese, takže nejzapamatovánihodnější scénou se pro mě stal rozhovol Holmes - Watson na provázku. Ritchie zjevně vyznává heslo: Když už digitální triky používám, tak ať si jich všimne opravdu každý. A jakkoli mi Zimmer na samostatný poslech připadal otravný, po filmu budu básnit, jak do filmu hudba přesně zapadá. ()

claudel

Robert Downey,Jr. si Zlatý globus zasloužil, Jude Law mě milě překvapil vynikajícím výkonem a Rachel McAdams mě zatím ještě nezklamala, role mazané zlodějky jí sedla. Ke všemu ostatnímu mohu mít výhrady, ostatně jako i k ostatním filmům od Guye Ritchiho, ke cti mu však slouží, že atmosféra starého Londýna byla vykreslena znamenitě. V detektivkách zůstávám konzervativní i nadále. ()

Sofia

Mělo to šmrnc, mělo to vtip, mělo to akci, ale mělo to taky jednu zásadní chybu - ať byl Robert Downey Jr. dokonalý jak chtěl, prostě nesplňoval moji představu o tom, jak by měl Sherlock vypadat. Detektivní zápletka byla docela chabá, navíc jsem se chvílemi ztrácela ve všech těch chemických přísadách a objevech (ani není divu, koukala jsem na to v angličtině s německými titulky a na Holmesovu kanonádu moje jazykové znalosti prostě 100% nestačily...), na druhou stranu se mi hodně líbilo výtvarné zpracování mého milovaného Londýna a hudba. Lehce nadhodnocené čtyři hvězdičky. ()

luka4615

Ten nejvíce vysokooktanový Sherlock Holmes jaký kdy byl k dispozici. Tak asi nějak takto bych krátce popsal tento nekompromisní snímek Guye Ritchieho, který Vás ohromí spektakulární výpravou, chytlavým soundtrackem  a poutavým příběhem. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Watson, what have you done?” ()

Ištván87

Výborný film od skvělého režiséra s bezchybnou hlavní dvojicí, pro mě poněkud trapným záporákem a neskutečnou spoustou klišé... To jsou také dva hlavní zápory filmu. Hlavní záporák a ta obrovská klišé. Jinak se ovšem jedná o nejlepšího Holmese, co jsem kdy viděl.... ()

ARI50

Skvělý dopad na danou dobu a výborné herecké splynutí z dějem tahle velká hádanka se mi strašně líbila. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)