Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Shaqualyck

Brad Bird je hračička. A spolu s Tomem Cruisem a Simonem Peggem připomínají kluky na pískovišti, kteří už poněkud odrostli kyblíčkům a lopatičkám a tak je vyměnili za iPady a jaderné zbraně. Do mikrovlnky vrazili pro leckoho z Hollywoodu již nadobro zamražené téma studené války a na čelní příčku seznamu hledaných osob umístili tělnatého Švéda s hlavou plnou eugenických nápadů. Praha hraje Moskvu, zlotřilou nádražní spojku zase na několik málo sekund reinkarnovaný básník Štěpán Šafránek. Akce je svižná a neuvěřitelně nápaditá, přitom pravidelně prokládaná fajnovými humory. Scénáristé se při brejnšturmingu asi zapotili víc než podpažní jamky hlavních hrdinů při natáčení v Dubaji. Z Mission Impossible je navíc konečně zase precizně fungující týmovka, nikoliv jen nevlastní bráška Jamese Bonda. Celé to naprosto nečekaně šlape jak perfektně seřízené závodní Ferrari, jenom se připravte, že se mu cca 10 minut před cílem zadře motor a k titulkům jej už budete muset dotlačit sami. Ano, ten epilog je skutečně na pěst. I tak ale pozitivní dojmy z „výbornýho popcornovýho bijáku“ jednoznačně převažují. Takže pokud máte pocit, že už Vás na poli akční špionáže nemůže nic překvapit, nejnovější přírůstek ze série „nemožných misí“ Vás spolehlivě vyvede z omylu. ()

maseer2

totálně nereálné, absurdní a přitažené za vlasy, ale i přesto (nebo možná právě díky tomu) po většinu stopáže ukrutně zábavné.. na druhou stranu tam byla spousta hlušších míst a na bezchybnou trojku to v žádném případě nemá.. slabší 4* ()

Tommassi3

"Slyšel jsem, že to auto, co jsi zničil, pojišťovna nechce zaplatit.. Prý úmyslný pád ze stometrové výšky nehradí !!" ;) ()

BoPo

MI-Ghost Protocol je akčný film so všetkým čo k tomu patrí. Je jasne dané, kto je dobrý a kto zlý. Žiadne pokusy o prekvapenia. Jednoducho dostanete to, čo od dobrodružného filmu čakáte. A všetko zabalené do prvotriedneho obalu. A teraz prečo som nedal vyššie hodnotenie. Ethan Hunt nie je James Bond, čo by vážne nevadilo, ale nie je ani Jason Bourne. On je skôr externým členom Cirkusu du Soleil. No ak ste fanúšikom Toma Scientológa Cruisa, tak si kľudne pridajte jednu hviezdu. Rozhodne však išlo o celkom zásadný posun celej série k lepšiemu. Respektíve o začiatok novej éry. Ešte dodám, že Paula Patton nebola dobrá voľba. Našťastie v nasledujúcich MI mal Cruise oveľa, oveľa lepší vkus pri výbere. ()

Terva

Bezva začátek. CITÁT (Simon Pegg) - Já vím, co to gesto znamená, ale nemůžu. Jdi na místo určení. Aha, tak že počkáme, no jasně....... Pak následují úvodní titulky. Jako vždy jsou propracované a pěkné. No a dál ? Klasika. Všechno promakaný, připravený a .... pět vteřin před koncem akce se to jako vždy posere. A musí být povolán ten nejlepší...bla, bla, bla. CITÁT - Tato zpráva se sama zničí....... Kaskadérské kousky v Dubai jsou úžasné. A o co že v tomto příběhu jde ? Jen o jaderné zbraně o nic menšího. Musím sem vetknout jeden dialog, který se mi zdál nejlepší v tomto filmu. DIALOG : HUNT (Tom Cruise) - Hlaste se. AGENT BRAND (Jeremy Renner) - Saturn tě slyší, Jupitere. BENJI (Simon Pegg) - Tady Pluto, právě jsem dorazil na oslavu. AGENTKA CARTEROVÁ (Paula Patton) - To je on. HUNT - Přines ten kód, Venuše. BENJI - Proč jsem Pluto ? Vždyť to není ani planeta. BRAND - Volnej zůstal ještě Uránus. HUNT - On mailuje. Jsi Venuše, Venuše, Venuše. Jdi na to......... Dle mého je to však nejhorší mise, co jsem viděl. PS - PROč mám koukat na Americký film, kde se mluví Rusky ? Nemáme už náhodou rusáků plný zuby ? Za tři ať nežeru. Škoda, mohlo to být lepší. ()

JohnCZ

O něco horší jak výborná trojka, ale stále hodně dobrý akčňák. Tentokrát mě zklamal nemastný neslaný scénář, naopak akce patří mezi to nejlepší z celé série. Zejména běh Dubaí s písečnou bouří v zádech byl nehorázně cool. Oproti trojce je i hudba méně výrazná, ale i tak Giacchino odvedl dobrou práci. Zasloužené 4*. ()

Johny_fork

Trojka byla lepší, nicméně jsem se bavil. Zápletku s atomovou bombou blablabla netřeba sledovat, důležité jsou jednotlivé scény, které jsou nabité akcí, napětím a překvapivě notnou dávkou humoru (Cruise už si asi sám přiznává, že není úplně nejmladší a jeho krkolomné pády pro mě dodali do MI nový rozměr). Vše v dokonalých exteriérech, skvěle sestříhané. ()

jh666

Asi po jedničce nejlepší díl. Hodně pomohlo přidání vtipných momentů a místy i trochu parodie (Burj Dubai). Bavil jsem se. 80% ()

Ouwen

Je to fakt těsně vedle Fallout. Top akce, hlavně souboje mají nejpestřejší choreografii a hlavně jsou i nejtvrdší za celou sérii, Renner byl fantastickej a moc se mi líbil originální stealth úvod v Kremlinu. Líbilo se mi jak selhávala technika, bylo to potom víc o improvizaci a o tom jak schopný ty charaktery jsou napříč okolnostem, které jim nepřejí. Situační humor byl fantastickej. Nemám co vytknout, perfektní jízda od začátku do konce. Emocionální závěr nadchnul. ()

corpsy

Je to len náhoda, alebo sa z toho stáva vzorec? Prvá MISSION : IMPOSSIBLE / Tom Cruise krátke vlasy = famózny a doteraz neprekonaný nástup novej špionážnej série, MISSION : IMPOSSIBLE 2 / Tom Cruise dlhé vlasy = ´´iba ´´ nadpriemerná akčná jazda, MISSION : IMPOSSIBLE 3 / Tom Cruise krátke vlasy = adrenalínová akčná pecka, no a štvrtá tohtoročná nemožná misia / Tom Cruise dlhé vlasy = zázrak som síce nečakal, ale nieje to ono. Akčné scény niesu nejako výrazné, a celý IMF tím, teda okrem Cruisa, je mdlý, podobne ako réžia. J.J. Abrams mal na stoličke režiséra ostať. A Tom Cruise by sa mal pri ďalšom pokračovaní ostrihať. ()

moviesfan

Pegg v MI? Přiznám se, měl jsem obavy, které ale byly zbytečné. Pegg nepostrádá humor ani zde. Vlastně pobaví i ostatní herecké obsazení. Ku prospěchu filmu převládá vydařená akce napěchovaná kvalitními triky, které byly občas dech beroucí. Sice konec mě vůbec nepřekvapil, vlastně jsem ho takový očekával, ale MI:GP se povedlo. ()

Zeebonk

Než skautík Ethan Hunt mi byl vždycky bližší kolega z Británie. Série MI mě nikdy nechytla za koule a první a třetí díl jsem sledoval jen na půl oka. Masterpiece by John Woo (ironie) jsem zhlédl dodatečně a jeho stupidita a laciný look mě donutily dát MI4 pátou hvězdičku. Po trailerech Ghost Protocol vypadal jako nebetyčná sračka, ale nakonec se ukázal jako nadmíru inteligentní, vtipný a svižný film s výbornou akcí a výbornými triky. Po té hromadě sraček co okupují naše kina, je radost vidět akčnák s inteligentním scénářem. ()

ConanVJ

Pro mě je to asi nejlepší film z této série. Prostředí, kde se tento akční špionážní filmek odehrává se mi velmi líbí. Skvělá akce místy okořeněná vtipnými hláškami Simona Pegga mě osobně sedla. Za mě 95% :) ()

Pishin

Ideálně naředěná kombinace akce a hůmoru, která sice ubrala od minule na napětí ale zase se vrátila k seriálovým kořenům a týmové práci. První dvě třetiny letí jak blesk pak se dostaví pár ''zpomalení'' aby se pořešily nějaké ty osobní věci ale finále zase šlape na plyn. Škoda jen, že seversky záporák v podání Michaela Nyqvista něměl moc prostoru nestihl jsem si k němu vybudovat ''žádný'' vztah. Slabší 4* ale s pivkem před projekcí a bandou přátel v sálu to byla příjemná dvouhodinovka, která nás všechny pěkně uvolnila. ()

PauloZ

Shrnul bych to asi následovně: překombinované, utahané a z konečného pohledu i neefektní. Birdův rukopis a nadhled je velice svěží, lehce oldschoolové vyznění taktéž, vtípky fungují a herecká sestava je na jedničku. Tohle všechno do puntíku funguje v první polovině filmu a třeba scéna v hale Kremlu je velmi dobrá a napínavá! Jenže postupem času se celé to pěkné oldschoolové vyznění filmu stavá stereotypem. Úder bych dal scénaristovi, protože ten dosti překombinovaný a nezáživný děj jsem v pár místech hned nepobral a daly mi to dohromady až souvislosti. Navíc něco šlo Tomovi lehčeji než Bondovi a v tom filmu se "nic" neděje. Druhá půle je jenom čekání na velmi vlažný a nijaký konec, kdy teda odvrátíme katastrofu, jak klišojidní scénář. Co ale považuji za největší nedostatek jest absence jakékoliv BOOM scény! Za 133 minut narvaných tou nejmodernější technologií nás jako lačné dívaky nepotká, natož tak mine, ani jedna pořádná akční scéna. Bird při tom záchvatu dodržení vtipnosti, nadhledu, modernosti a líbivého pojetí zcela zapoměl na akci! Jediné, co si teď 15 minut po shlédnutí vybavuju jako velmi dobré, je už zmíněná scéna v hale, která ale neni akční. Na předchozí díl to nemá ani scénáristicky a akčně už vůbec ne! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka