Jezero smrti

Pishin

Prijemne prekvapeni z Velké Britanie. Popravde jsem uz mel dost filmu kdy je bandicka mladych prohanena po lese bud vidlaky, maskovanymi vrahy apod., ale tento film ukazal ze kdyz se do idilicke dovolene ve dvouch u krasneho jezera primota gang mladych vyrostku dokaze byt pekne dusno. Skvele sem se bavil 75% ()

Haluzz

Ideově blízké Peckinpahovým Strašákům, kde se bortí všechny jistoty hlavních hrdinů, s wannabe-Hanekeho přístupem, kdy voyersky sledujeme jejich trápení a utrpení, ale detailů ani vyhrocení situace nejsme hodni. Kvalitní moderní exploitation, kde klišé a očekávání nejdou proti divákovi. ()

PauloZ

Opět překvapení, opět jsem čekal rychlou tuctovou vyvražďovačku:) Film je surový, drsný a nekompromisní a vyvolává v diváku pocity zla a odplaty! Přiznejme si ale, že to je dobře. Film je velmi reálný, má velmi napínavou atmosféru, SKVĚLÉ herecké výkony, obzvláště Kelly Reilly a krutý konec. Určitě to mohlo dopadnou lépe se solidní odplatou, ale to by filmu ubralo na vážnosti. Já bych takhle opravdu dopadnou nechtěl, protože je to hrůza, ale věřím, že v Americe se tohle prostě děje a je to smutné! ()

Marsik

Do 30. minuty se mi film jevil jako fakt povedenej thriller. Těšil jsem se, co přinese další den a jak jim tu dovolenou ti malí chuligáni pořádně znechutěj. Pak když zajmuli toho chlápka, tak to byla spíše nechutná zábava-mučení, upalování, atd. Pak zase na chvíli pár napínavejch honiček po lese, ale závěr mě dost zklamal. Čekal jsem, že ta slečna aspoň ty parchanty vyvraždí všechny, ale ono to dopadlo takhle zvláštně a podle mě hloupě. Takže v podstatě díky závěru jdu s hodnocením hodně dolů. 60% ()

Ten Druhy

Drzí pankharti, ktorých život nebude mať väčšiu cenu, buď sa uchlastajú v zapadákove, alebo zhnijú v kriminále. Obťažujú slušnýh ľudí. To v exploitatione dokáže vždy zabrať. A nasrať. Záporní hrdinovia sú taký odporní, že zabiť je ich málo... Chlapíka, ktorý si vyšiel na výlet s priateľkou k "rajskému" jazeru, spútajú ostnatým drôtom a orezávajú štepárskym nožom. Ale chvíľami je to vážna spoločenská výpoveď - nastavuje zrkadlo. Záver žiadne zadosťučinenie neprinesie, ani potrestanie vinníka, je veľmi bezútešný a vyzýva k zamysleniu. ()

Tryskomyš

Vrcholné dílo hororu. A to i přes to, že se tu neobjevilo nic nadpřirozeného. Na mně to bylo až moc kruté. Dokonce jsem uvažovala o vypnutí. Skládám poklonu hlavní hrdince i jejímu partnerovi. Celou dobu jsem si myslela, že je to Německý film. ()

Astaroth12

Tento film je silno depresívny a to za ten silno frustrujúci obsah, ale aj za tú realistickú formu natočenia. Pri pozeraní tohoto filmu sa mi nožík otváral vo vrecku, tak namyslené, drzé, bezcharakterné svine a ešte je to tak krute znázornené, že to až mrazí. Film ma nenechal chladným dlho po záverečných titulkoch, stále som naň myslel, tak silno na mňa vplýval a to som ho už v minulosti dvakrát videl. Za takto brutálny filmový zážitok si film zaslúži 5*, len tu by sa veľmi hodil happy end, a čo prišlo v úplnom finále, tak to už bola fakt sila. ()

draggo

Velmi silně váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Eden Lake je vynikající horor, to bezesporu. Perfektní atmosféra, opravdu hnusně zobrazení "ti zlí" v podobě puberťáků. Když jsem viděl jak se chovají, tak ač to zní asi sentimentálně, si myslím že dokud se udržovala jakási disciplína, tak by se nic takového nestalo. Bohužel, s dnešní rozvolněnou výchovou se podobný příběh může brzy stát realitou. Ale zpět k filmu. Kromě dusivé atmosféry musím vyzdvihnout několik vskutku zvrácených scén, které se mě (ač nebyly nijak extra brutální) zasáhly daleko víc než mnohé díly Saw (a to i přesto, že Saw je vskutku zvrácená přehlídka mučení). Konkrétně přivázání ostnatým drátem, upálení na hranici, hořící pneumatika, trn v noze atd. No a už se nám pomalu blížil konec, a já se těšil na tradiční finále - z dosud ušlápnuté hrdinky se stane Lara Croft která všechny ty parchanty pěkně srovná do latě, pronese pár hlášek a pak si popláče nad hrobem svého milého. Ale to co přišlo na konec mě naprosto odzbrojilo a přivedlo do pořádné deprese. Vskutku skvěle vyjádřená beznaděj, ale bohužel je to právě konec, který mě nutí zůstat na lepších 4ech hvězdách. Není to proto, že by byl nudný, trapný, klišoidní atd... jen ve mě zanechal velmi nepříjemný pocit, který jen tak ze sebe nedostanu. A to jsem zase nechtěl. /shlédnuto na PC (DVDrip): 85% a 4*/ ()

ledzepfan

Jako taková odpočinkovka to není špatné ..Ale na můj vkus je to hříšně nevyužité..To,co se ze začátku tváří jako dokonalá živná půda pro nervydrásající psychologický (gore) thriller se samoúčelně zvrhne v další napínavý,zběsilý a neuvěřitelný běh o život vyhnaný až do naprosto hloupě-absurdního konce........Párkrát jsem si dokonce i říkal,že by bylo fajn-když už mi místo psychologicko-naturalistického dramatu předhodili akční honičku-kdyby se to celé zvrhlo do jakéhosi Rambovsko-groteskního-ultra-masakru...ale ani tak daleko tvůrci nezašli=bohužel ()

schizmo

Syrové a neuvěřitelně brutální dílo plné napětí. Pokud se ponoříte do role hlavních postav, je to boj o přežití v realtime! A funguje to i poletech, kdy jste film viděli už několikrát - ta bezmoc, kterou pocítíte, se snad ani nedá popsat... Asi nejlepší film s tématikou kriminality mladistvých. ()

Krt.Ek

Komentář bude obsahovat spoilery, výrazně nedoporučuji číst těm, kteří film neviděli. Sociální drama v exploitation kabátku, přesněji řečeno je Eden Lake filmem, který sice hodně nadsazeně, ale o to podmanivěji ukazuje, kam až to může dojít v případě, kdy selže výchova. Dal bych pět hvězdiček, kdyby nebylo konce, kterýžto je dle mého názoru přehnaný, chápu, že se film zaštiťuje hororovým žánrem, čili žánrem, který má povětšinou s realitou pramálo společného, ale tady je tomu trochu jinak. Pocit, že tohle se někdy může stát i mé maličkosti se během sledování dostavil, o to více jsem pak byl překvapen konečnou pointou, pointou překypující absenci dobra či svědomí - nevěřím, že by takhle reagovala jakákoliv skupina, neříkejte mi, že by se nenašel alespoň jeden slušný člověk, který by pravděpodobnému konečnému lynči Jenny nezabránil (ať už by jeho pohnutky byly jakékoliv - svědomí nebo snaha prošetřit, co se vlastně stálo). ___ Jistou zajímavosti filmu můžou být tři postřehy, o niž bych rád promluvil. (1) Současné horory (nejen) musí být balzámem na duši militantních feministek, všimněte si, že ve filmech, které stojí na boji/zápasu, ať už proti zlotřilé korporaci, gangu, mafii či psychopatickému jedinci, se hlavní hrdinkou stávají ženy, muži povětšinou stojí na straně utlačovatelů, tyranů - zde je hlavní mužskou postavou Michael Fassbender, ano, ten Fassbender, který si v poslední době vypracoval obraz jistého sex-symbolu, proto je paradoxní, že zde hraje muže, jenž je na obtíž (je totiž vážně zraněn, jeho život závisí na schopnostech jeho milované). Holt je zřejmé, že jsou emancipované ženy v současném filmovém světě vděčným motivem. (2) Jezero smrti ukazuje sílu arogantních, "nabušených", testosteronem překypujících vůdců. I když Vám každý říká, že světem hýbe pravda a dobro, nic nemění na faktu, že kormidla drží lidé jako Brett a jeho otec, nelze nevzpomenout na rozhovor Malíčka a královny Cersei ze seriálu Hra o trůny, pravdou je, že Síla je moc. Proto je tak smutné, že film skončil, tak jak skončil. Vyhrál prostě zlý, sebestředný parchant (opak pohádkové konce, a to u filmu, kde je milostný pár skutečně sympatický a nelze mu nefandit) (3) Zvláštní, že si nikdo nevšiml, že Jezero smrti spadá k filmům, jež propagují názor - "Chybovat je lidské, odpouštět je božské". Hlavní hrdinka totiž měla dvě šance, kdy mohla celé utrpení ukončit. Brett nebyl všemocný a ke konci se mu jeho pomstychtivá cesta začala bortit, za následek to mělo odpadnutí dvou pohůnků - slečny kameramanky a dle vizáže nejmladšího chlapce. Z oběma z této dvojice se Jenny setkala a místo, aby obou dvou či alespoň jedno z nich využívala k usvědčení Brettových činů, jednala zbrkle a v afektu oba odpadlíky popravila. Ano, nelze ji to vyčítat, poté co zažila a jak už se se svou důvěrou vůči jednomu chlapci spálila (jak vidno, se svou důvěrou či strachem k partě se doslova spálil i na první pohled důvěryhodný chlapec). Bohužel, později nám dochází, že smrt obou děti bylo chybné, na konci se obrátilo proti ní a uspíšilo její konec. 80% () (méně) (více)

EastWicka

Nevesely truchlivy jsou ty vodní kraje, kde si banda malejch psychopatickejch sráčů hraje. Aneb tfuj tajxl, to je dneska mládež. ()

Zayl

Co do reálnosti, tak intenzity je tento horor fakt bomba, a to i přes otřepanou dějovou linku. Ta se ale ve vteřině ztratí, neboť Eden Lake disponuje dechberoucí syrovou atmosférou. Romantický večer u jezera se promění v boj o život. Pro mne určitě veliké překvapení. ()

fcreading

Zamilovaný pár sa vydá autom na výlet do prírody. Lenže keď zistia že poplíž nich sú 15-letý parchanti a psa nemajú uviazaného a ten pes otravuje jeho ženu majú po výlete. Lenže tomu chlápkovi tie deti šlohnú auto a on pojde za nima a zabije im psa. Vtedy sa to rozbehne jeho chytia a priviažu o malý strom a každý si do neho pichne nožom. Jeho žena to všetko bude sledovat a oni ju prichitia a budú naháňať po lese. Koniec mi prišiel dosť vydarený zistenie hlavnej predstavyťelky že títo rodičia majú deti a to tie čo ich naháňali po lese. Takže jedná sa o velmi drastický vynikajúci horor roku 2008. ()

selfesteem

Ačkoli název filmu evokuje spíše nebezpečí v podobě nějaké nechutné jezerní obludy, u jezera Eden číhá něco mnohem zákeřnějšího. Ztělesněné zlo. Zlo v podobě nevychovaných pubertálních "dětiček", které nemají nic jiného na práci než ubližovat sobě navzájem i druhým. Jelikož jsem asi tak ve věku obou hlavních aktérů, mráz mi běhal po zádech ustavičně. Protože stejně jako všichni vím, jaké je to těšit se na společně strávený, ničím a nikým nerušený víkend v přírodě s milovanou osobou, tak představa, že se mi tam někde pod nohama budou motat odporní a otravní chlapci a děvčata, kterým nezáleží na ničem jiném, než na potěšení z utrpení druhých, otvírá se kudla v kapse i mně.Tento film mě vytočil na nejvyšší možnou míru, vyděsil a i bohužel připomněl smutnou pravdu, že v televizi vídám velmi často podobné situace. Realita, ať už třeba v podobě děs nahánějících dětí, je mnohem horší představa zla než jezerní příšery nebo oživlých mrtvol. Film, který děsí, varuje a rozčiluje a to vše na nejvyšší možnou míru. "Welcome to Eden Lake !". ()

baribal

možná trochu předpokládatelný konec, ale i tak výborný thriller, ani ne tak horor... několik mrazivých scén a vystupnované napětí... ()

mis-ko

Eden Lake mal u mňa nakročené k veľmi dobrému hodnoteniu, ale koniec, nech už akokoľvek vypointovaný ale totálne neprirodzený to celé zabil. ()

Krissty

Tohle je tak hnusný film!!! Herecké obsazení nemohlo být lepší - jak v případě ústřední dvojice, tak co se týče puberťáků. Všechny herecké výkony byly neuvěřitelně procítěné a celé to působilo hodně skutečně. Atmosféra se stupňovala a houstla a když už to chvílemi vypadalo, že se děj lehce uvolní, přišel další fantastický zvrat. Příběh byl pro mě opravdu šokující a chvílemi jsem se nemohla ubránit silným návalům emocí. Závěr jsem takový rozhodně nečekala, ale byl skvělý. Celou atmosféru snímku ještě umocnil... Paráda! ()