Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

larelay

Drsny a filthy film, ktory by si zasluzil remake s lepsim reziserom, vacsim rozpoctom a mozno lepsie napisanym scenarom, ale so zachovanim atmosfery, pretoze dnes by tato tematika uz nevzbudila taky uzasny rozruch, kedze sme na nu svojim sposobom zvyknuti a uz sme videli a zazili vo filmovej tvorbe naozaj vsetko. Aj napriek svojej dlzke ma snimok do seba absolutne vtiahol a ten pocit, ktory vo mne zanechal po dopozerani sa da urcite opisat par slovami... Lutost, beznadej, radost z toho, ze mam taky lahky zivot a hlavne nemoznost pochopit, ze toto by naozaj malo byt zobrazenie reality. Nie v tom zmysle, ze by som to filmu neverila, ale v tom zmysle, ze je pre mna nepochopitelne, ze to tak naozaj je, pretoze viem, ze to tak je. Asi iba naivny blazon by veril, ze drogy, sex, prostitucia, kriminalita nie su "rakovinou" nasich "svetlych zajtrajskov". ()

Smileface

Na můj styl trošku moc drastické,špatně natočené ale hlvně nerealistické.Když se jdete projít kdy na vás někdo zautočí ???Hlavnímu hrdinovi se děje nerealisticky stále jen to nejhorší,toto rozhodně není nezávislé líčení reality,nejhorší je že se tak snaží tvářit.Pro DDT:Nechápu o co víc je Brno kýčovitější než jakékoliv jiné město ČR. ()

Compadre

Nedávno jsem celý film zkouknul na youtube. Nejdřív jsem si myslel, že to bude nepovedená prasárna s mladýma prostitutama a v rychlosti to proklikam, ale nakonec jsem tu zrůdnost zkouknul celou...přimraženej, zhnusenej..Mandragora je film, který vás svou nechutnou atmosférou ztrhne a nepustí. Drsný, velmi realistický pohled do beznadějného světa prostitutů, ve kterém se to hemží drogama, podvody, špínou a úchylákama. Děs. PS: některé scény když se vytrhnou z kontextu vypadají docela vtipně a hláškovsky, hlavně scéna s pasákem Krysou, který ke konci filmu točí porno, to je pecka :) "Doufam, že nemáte vyrážku na těch svých kokotech. Vypadáte, jak kdybyste přišli z pohlavního nádraží." " ()

Trevor

6969 hodnotenie na čsfd. Už iba kvôli takýmto číslam si to doslova pýtalo film, ktorý by sa točil okolo sexu. Nakoľko však pornografické filmy nesledujem, chcelo to niečo kontroverzné. Film Mandragora takým rozhodne je. Je vidieť že film vznikol v časoch, keď sa pod tvorbu autorov ešte podpisovali roky normalizácie a komunistického režimu, nakoľko od jeho pádu ešte v časoch natáčania neubehlo príliš veľa rokov.Zároveň výnimočne hodnotím film po pozretí jeho polovice, pretože aj napriek tomu že je to iba film a že herec bol v tom čase už dospelý a za 15 ročného chlapca iba vystupoval mnohé scény boli pomerne znepokojivé, pretože boli reálne. Pád komunizmu využili "obchodníci" s bielym mäsom dokonale a netýkal sa iba žien ale bohužiaľ aj detí.Sadistické zneužívanie malého chlapca vo Švédsku známe ako Bjornov záznam, ktorý bol nakoniec chlapcom z bývalého ZSSR ktorého progresívny obyvatelia Západnej Európy pre potešenie svojich klientov po zneužití aj vykastrovali a nakoniec zabili bolo nepochybným znakom toho že sa otvárajú brány nového trhu. To by však bolo na dlhšiu úvahu. Niektoré konverzácie a momenty vo filme sú pomerne trápne a nedosahujú úroveň podobných filmov Swinki či Lilja4ever, avšak na rok vzniku sú na naše pomery rozhodne vydareným kontroverzným filmom. Uvidím či po druhej hodine zmením názor, ale v tej prvej Marekov ošiaľ a túžba po bohatstve narazia na krutú realitu tohto priemyslu.Avšak na jedno sústo som tento film nedal a to som zvládol na posedenie aj Srpski film či 120 dní Sodomy. Aktualizácia komentára po dorazení druhej hodiny filmu - nechýbalo veľa a filmu by som dal plný počet, najm§ vďaka skvelému záveru, ale niektoré momenty boli predsa len o niečo slabšie. Napriek tomu vďaka odvážnej téme je spolu s Perníkovou vežou Mandragora jedným z najlepších českých filmov natočených po rozdelení Československa. ()

Snorlax odpad!

Polský líc Magnuska, Grodecki, svůj film myslel také nepochybně dobře a pokusil se poukázat na téma, kterému se ostatní vyhýbají. Oba spojuje touha natočit burcující film a neschopnost faktické realizace něčeho takového umocněná amatérismem olbřímých rozměrů. Oba se pokouší o devatero filmových řemesel a oba nejméně kazí scenáristiku. Grodecki se nesnažil ve svém filmu hrát, což bych mu přičetla ke cti. Na druhou stranu však dlužno dodat, že ani v běžně rozlehlém lese není tolik dřeva, jako se vyskytlo v Mandragoře. Takže o jednoho toporně deklamujícího maníka víc, nebo míň, to už výsledný dojem neovlivní. Musím tedy uznat, že ty prostoduché dialogy by zřejmě procítěně neodříkal ani špičkový herec, ten by ale určitě stejně nejpozději po prvním natáčecím dni s hrůzou utekl. Od sledování tohoto veledíla jsem měla chuť utéci i já. Moje vytrvalost byla odměněna hnedle dvakrát. Vynikající komickou sekvencí, která začíná komíháním kamery, protože i Grodeckimu bylo jasné, že Čáslavka omámenost prostě nezahraje, pokračuje plačtivým vzýváním Davida a končí veselou taškařicí ve sprše. Odměnou největší pro mne ovšem byly závěrečné titulky. Dokoukala jsem tento ryze amatérský snímek a teď budu žasnout nad tím, že do něj někdo dal peníze a nepožadoval je okamžitě zpět poté, co zhlédl finální sestřih. Grodecki má docela štěstí, že ani jeden z producentů není prudší letory, protože mu taky mohli rozbít hubu. ()

• Na začátku filmu přijíždí Miroslav Čáslavka do Prahy vlakem od Plzně - jede přes Vyšehradský železniční most směrem ze Smíchova k Vyšehradu. Zhruba po půl hodině však odpovídá Davidu Švecovi, že je z Přerova. (ČSFD)
  • David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)