Reklama

Reklama

VOD (1)

Eli putuje postapokalyptickým světem a neustále bojuje s nejrůznějšími gangy, některé z nich jsou i kanibalové. Celou dobu mu dělá společnost jedna kniha, ale on ji nikomu neukazuje. Eli jednoho dne dorazí do města, kde si chce nechat nabít jeden přístroj, ale to bude trvat hodiny. Jde tedy do baru, kde chce vodu, ale než mu ji krásná Solara donese, začnou se tam s ním prát místní. Eli všechny zabije, což udělá dojem na místního „starostu“. Carnegie mu nabízí práci, ale Eli ji odmítá s tím, že musí jít dál na západ. Carnegie ho přesvědčí, aby zůstal alespoň jednu noc. Eli dostane najíst a napít a Carnegie mu dokonce pošle Solaru, aby se s ním vyspala. Eli ale Solaru odmítne, jenže ona zase odmítne odejít, protože její matka žije s Carnegiem a on by jí ublížil, pokud by úkol nesplnila. Solara bude klidně spát na zemi, jak sama nabízí. Eli se s ní podělí o jídlo, ale před jídlem se společně pomodlí. Solara si všimne i toho, že má Eli u sebe knihu. Následujícího dne se Solara vrací k matce a před snídaní se s ní pomodlí. V tu chvíli Carnegiemu dojde, že Eli má u sebe Bibli, což je kniha, po které už velmi dlouho pátrá a za kterou mnoho lidí zaplatilo svým životem. Carnegie okamžitě běží k Elimu, ale ten je už pryč. Carnegieho muži zastihnou Eliho ještě ve městě, ale on je skoro všechny zabije a Carnegie je navíc postřelen. Eli míří z města a přidá se k němu Solara, ale on ji odstrčí. Solara ale pokračuje sama a málem ji zabijí kanibalové. Eli ji zachrání a přibere ji k sobě. Dvojice se na noc utáboří v bývalé chladicí věži jedné elektrárny a Solara konečně vidí Bibli. Chce ji vzít do ruky, ale Eli jí to nedovolí. Dalšího dne pokračují v cestě, ale Carnegie a jeho lidé jsou jim v patách... (TV Prima)

(více)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (1 125)

tron 

všechny recenze uživatele

Nestrhlo ma to predovšetkým kvôli na môj vkus obrovskému tlačeniu na náboženstvo a smršť wtf nápadov  tomu pravdupovediac tiež nepomohla, skôr naopak (prečo by mal akokoľvek šialený zloduch mať záujem o vlastnenie knihy, hoc aj Biblie?). Kniha prežitia sa síce môže pochváliť pôsobivou vizuálnou stránkou a výbornými akčnými scénami (o akčný film ale nejde), no to je asi tak všetko. Gary Oldman zahral v minulosti už oveľa lepšie, dĺžka je zbytočne nafúknutá a záverečné šokujúce zvraty sú blbé sú šokujúce len prvých pár sekúnd; hneď nato si uvedomíte, že sú proste len blbé (SPOILER hrdina bol celý čas slepý a Bibliu čítal slepeckým písmom, akým bola písaná a hoci sa táto jeho Biblia nakoniec predsa len dostane do rúk záporákovi, ten slepecké písmo samozrejme neovláda, ale hrdina nájde supermníchov, ktorým spamäti NADIKTUJE tisíce strán Biblie a spokojne zomrie, toto vymyslieť ozaj chcelo poriadnu dávku fantázie). ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Upřímně se mi do tohoto snímku moc nechtělo, ale postupem času jsem zjistil že tato odtažitá reakce pro mě byla naprosto zbytečná. Jedná se totiž o slušný apokalyptický akčňák s velice zajímavou zápletkou a pro mě nečekaným vyústěním. Řeči o bibli mě tentokráte neiritovaly a navrch měly i nápadité akční scény. Pokud se týče hlavního padoucha Garyho Oldmana tak se mi zdálo že neuvěřitelně zestárl. Režisérská jména mi nic neříkaly, až později se zde dovídám že natočili slušné Z pekla. Abych vše shrnul film mě bavil na 60%. Pokud bych měl v daném filmovém ranci zvolit kromě nedosažitelného Maxe nějakou postapokalyptiku tak bych si s chutí dal Doomsday. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je zajímavej asi jako zpráva, že v jihovýchodním Vietnamu zlevnili jabka. Na začátku je chlap v lese, ve kterým velmi teatrálním způsobem zabije jakéhosi křížence kočky a velké konzervy. Pak je střih a chlap - turista si to štráduje silnicí, cestou potká nějakou bandu imbecilů, tak je sejme a jde dál. Pak je střih a turista je ve městě, kde si dojednává nabití mobilu. Pak je střih a turista je u baru kde si dojednává láhev vody, je mu řečeno že láhev vody je drahá záležitost, tak hodí na na bar upocenej šátek ze svý hlavy, barman koukne a drsně zasyčí, ještě přitlač a turista skutečně přitlačí a přihazuje prošoupané špinavé rukavice, pak následujou významný pohledy, který mají zřejmě nazančit, že turista za vodu opravdu velmi draze zaplatil. Pak se ukazuje, že jsou v hospodě samý imbecilové a tak je turista všechny sejme. Pak se na scéně objevuje druhý hovado, který pro změnu sbírá knížky, zřejmě vášnivej čtenář. Vášnivej čtenář zjistí, že turista má taky nějakou knížku, tak jí chce. Turista jí odmítne vášnivýmu čtenáři dát a radši zmasakruje větší část čtenářovi bandy. Turistu to už nebaví a chce jít na další procházku. To se ale nelíbí vášnivýmu čtenáři a zaúkoluje svýho pohunka ať turistu zastřelí. Pohunek vystřelí a turistu trefuje do zátylku. Čekalo by se, že se turista skácí k zemi, ale kdepak, turista se v klidu otočí, kulka nekulka, zamíří přímo na pohunka, který je od něj tak na 50cm a vystřelí. Čekalo by se, že pohunek tu kulku musí jasně slíznout ,ale kdepak pohunek stojí jak kdyby se nechumelilo dál, za to vášnivý čtenář se zničeho nic začne svíjet v bolestech. On je sice několik desítek metrů od pohunka, ale koho to sere, prostě kulku slíznul vášnivej čtenář a hotovo, kdyby se v tu chvíli ve filmu objevil Vlasta Burian, nedivil bych se. Po téhle střelecké vychytávce se turista otáčí a definitivně odchází na další procházku. Zbytek filmu nemá ani cenu popisovat, protože se nese ve stejným duchu, jak ze strany turisty, tak ze strany vášnivýho čtenáře. Ovšem pozor !!!! Jako zlatý hřeb večera přijde finální rozuzlení a to je v kontextu s přechozím dějem tak blbý, že kdyby žirafa porodila jahodovou zmrzlinu bude to mít větší logiku. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Béčková parafráze na "Cestu" Cormaca McCarthyho (tedy knihu, ne její filmovou adaptaci). Vše, co McCarthy vyjadřoval mezi řádky, je zde konstatováno s doslovnou jalovostí (od žánrové paralely s westernovými příběhy přes vytržení z letargie konzumní společnosti po motiv víry). Zatímco "Cesta" je ve svém přesahu obecná a nadčasová, zde se veškeré významy zplošťují na jednu konkrétní a především tradicionalistickou rovinu. Ačkoli se jedná o původní scénář, byl film příznačně propagován na Comic-Conu v San Diegu. Svým pojetím odpovídá americkým mainstreamovým komiksům, které také své publikum lákají na vycizelované obrázky a snaží se působit oduševněle skrze prvoplánové spoje s uznávanými díly západní kultury. Postapokalyptický svět je v "Knize života" jen kauzálně nepropojené leporelo, kde s každou stránkou scénáře vyskočí nějaký výjev a s další se zase ztrácí (stejně jako v "Terminator: Salvation"). Ale co na tom; ženy jsou tu krásné a nablýskaný styl pomáhá zakrýt fakt, že akční scény jsou koncipované s mizernou choreografií a za málo peněz. Škoda, že film není upřímný a sanží se působit jako něco víc; mohl to být dobrý přímočarý brak. Více v recenzi na Aktuálně.cz. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo nad očekávání dobré. Recenze sice na snímek bratrů Hughesových házely kdejakou špínu, ale mně výsledek stačil. Filmy s post-apokalyptickou tématikou v poslední době letí, ale potenciál z nich umí vytřískat málokdo. Režisérským bratrům se to alespoň z části povedlo. Slunce pálí o sto šest, zem je vyprahlá a vypulírované digitální mraky dodávají k celé té matné náladě dokonalou tečku. Potlačení barev halí snímek do jednobarevných odstínů. Mezi těmi, kteří při celosvětové katastrofě (aneb ozónová vrstva to holt jednoho krásného dne nevydržela) přežili, protože zalezli pod zem (a nesnědli se, protože to zatím šlo i bez toho), má pitná voda cenu zlata. Lidská důstojnost je pasé, ruiny měst se změnily ve westernové osady, ve kterých spravedlnost nemá žádnou váhu. Mezi onou nepřívětivou krajinou chodí ultadrsňák Eli Denzela Washingtona, který nevyhledává problémy, ale jeden velký mu způsobí batoh na zádech, který skrývá ideologickou zbraň. Úlisný a diktátorský kápo Gary Oldman totiž zatouží po posledním výtisku Bible, který mlčenlivý poutník Eli chrání už desítky let, aby jej dopravil do lepšího světa... a tak začne pořádná mela. Tedy, když už se Hughesové postaví k nějaké akční sekvenci, nelze protestovat. Choreograficky dobře zvládnuté scény mají vždy něco navíc (třeba úplně první kontaktní rvačka se tu děje ve stínu černých siluet), a i když jich není mnoho, tempo vyprávění a záběry na krajinu divákovu pozornost udrží v náležitých hodnotách. Horší to mají bratři s dialogy a placatými postavami. To, co ale nedokázali přivést v život (třeba chaotický závěr), nahrazují herci. Tedy, alespoň ústřední duo. Divák tak může spekulovat, kdo je z dvojice Oldman – Washington větší bourák!! ()

Galerie (90)

Zajímavosti (20)

  • Natáčelo se převážně v Novém Mexiku. (Chatterer)

Související novinky

Oldman opět zlý až do morku kostí

Oldman opět zlý až do morku kostí

06.02.2012

Za hlavní roli v špionážním dramatu Jeden musí z kola ven si právem vysloužil nominaci na Oscara. Teď se ale vrací k poloze, která je mu nejbližší. Pamatujete na časy, kdy byl králem hollywoodských… (více)

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

12.11.2011

Znělo to zpočátku hodně nepravděpodobně, ale zdá se, že k tomu opravdu dojde: Will Smith a jeho potomek č. 1 si spolu zahrají v postapokalyptické sci-fi M. Night Shyamalana One Thousand A. E. Stopne… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (více)

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)

Reklama

Reklama