klerik

Príjemná pohodovka. Nemá to síce žiadny extra príbeh, ale je to správne fanúšikovské a geekovské. A nielen vďaka krátkej dĺžke to pomerne rýchlo utečie. Sympatickí herci a pár zaujímavých režisérskych nápadov vytvorili podobnú poctu zombie filmom ako bol pre sci-fi PAUL... ()

iamek

Čekal jsem trošku více než jsem očekával. I přesto se mi Zombieland líbil jen to chtělo trošku více povedených vtípků či narážek a míň pravidel, které mě docela rušili. ()

mcb

Škoda té motorovky na plakátě, mohla být sranda. Vtipná zombie konverzačka, jež si možná zadělává na menší kult, ale na to je až příliš mainstreamovitě přijatelná. Potěší mnoho odkazů, fórků a sem tam sviští vzduchem nějaká ta efektně zpomalená končetina. Ale to nejsou hlavní taháky filmu. V první řadě je nadmíru sympatická buddy-čtveřice přeživších, kteří jsou uzavřeni ve svém dokonalém světě (dokonalém ve smyslu, že mezinárodní apokalypsa je vlastně strašně cool) a mohou si dělat, cokoliv se jim zlíbí. Dojde tak na mnoho slovních a jiných přestřelek, kde je vám zrovna jedno jestli padají hlavy nebo hlášky, protože je vskutku zábavné. Zombieland jde vlastně vstříc hlavně teenagerům, protože kdybychom vypustili jakékoliv zombie, jedná se o vskutku příjemný "rodinný" film s romantickou zápletkou aneb jak nerd ke štěstí a krásce přišel. Tahle čtverka má potenciál utáhnout klidně celou sérii. Do budoucna bych aspoň ubral pár keců, odhodil otěže a naservíroval bych čistou řezničinu ve stylu Left 4 Dead :) ()

korbitch22

veliká bublina kolem ničeho.neuvěřitelně suché,americky moralizující,totálně zabité naděje,že snad američani natočej opravdu dobrou zombie parodii.woody harrelson je sice roztomile drsnej,bill murray v malém cameu opravdu potěšil,i když to že ho zastřelí,bylo strašně předvídatelné,to je taky největší kámen úrazu u zombie landu,protože je neuvěřitelně předvídatelnej a to fakt nemám rád.pár vyloženě dobrejch scén ale rozesmálo.takový ušmudlaný,rozvleklý zombie guláš,který se snaží moralizovat jako prase a to taky nemám rád.slabé tři.55%. ()

heyda

Šlo z toho asi vytáhnout víc (víc humoru, víc akce i víc napětí), ale pak je zde otázka, jestli by to nebylo pak zase moc přehnané a překombinované. Takhle jde prostě o milou a místy nechutnou zombíckou jízdu, která jede většinou tak na trojku, i když má 6 rychlostí. Každopádně film je doplněn parádním soundtrackem, má skvělý svěží humor, krásnou Emmu Stone a vtipné originální zpracování tisíckrát omletého tématu. Takže v zásadě jsem docela potěšený. 7/10..........a těď, když jsem to tak hezky okomentoval, bych si dal buchtičku :-D ()

váca

Neskutečná sranda, na to, že nemám filmy o zombících rád, tak tenhle se vážně poved. Sranda od začátku až do konce a některý scény se mi vrejou do paměti opravdu na dlouho...jako klaun na záchodě, nebo zabití jistého BM(nebudu prozrazovat jméno, abych neošidil ty, který to ještě neviděli)..:-)...bezkonkurenčně nejlepší komedie poslední doby. A aplaus v kině v polovině filmu a na konci hovoří za vše. Měl jsem dilema, mezi čtyřma a pěti hvězdičkama, ale tohle mě přesvědčilo o pěti. A ještě jedna povedená věc - skvělá herecká čtveřice v titulních rolích!! ()

Stanislaus

Když film se zombie, tak jedině hororová komedii (viz Fido). Inu nebudeme si nic namlouvat (nebo alespoň já), ale zombie horory posledních let jsou ubohý (až na pár vyjímek ... fakt pár). Zombieland je skvělá komedie plná spousty pravidel pro přežití, cestou do vysněného lunaparku, honbou za "buchtičkou" a dalších skvělých scén. Dobře zvolené herecké obsazení - drsňák Woody, uťáplý Jesse, krapet větší little miss sunshine Abigail a pro mě celkem neznámá, ale sympatická Emma Stone. Film není dlouhý, má nadupaný soundtrack, nejde se v něm ztratit a pobaví - 75%. P.S. Cool scény - nejlepší zabití týdne sestrou (bůhvíjakou) a Woodyho věta: "Takhle jsem naposledy brečel u Titaniku." a následné použití nemalých bankovek jako kapesníku. ()

Oktavianus

Po prvním zhlédnutí jsem nepochyboval o hodně velké zábavnosti a čtyřech hvězdách, po druhém jsem nadšený natolik, že zvyšuji na pět. Nenacházím na něm žádné chyby, tradiční klišé zombie filmů jsou buď postaveny na hlavu, nebo tu rovnou nejsou (třeba ty otravný úvody, jak se zombie nákaza rozšířila do světa, kde se vzala etc.). Tady vás film rovnou hodí do hluboké vody a sází jeden povedenej vtip za druhým. Slyšet Eisenberga, jak si libuje, že v Zombielandu neotravujou aktualizace facebookových statusů, to je prostě paráda; k tomu přidejte nádhernou Emmu Stoneovou, kupodivu neiritující Breslinovou, neskutečné cameo Billa Murrayho (to je ten moment, kdy člověk jen nevěřícně zírá, chechtá se, říká si: Co to kurva je?! a neskutečně se těší na další minuty) a ultraostrýho zabijáka zombíků Woodyho Harrelsona, kterýmu patří celej film. Skvělá zábava s nadhledem. Tak to má být. ()

Flego

Nadupané svieže dielko za zvukov rockovej hudby a výstrelov spĺňa všetky atribúty ľahkej popcornovej zábavy. ()

honajz

Chytrá parodie zombie žánru s mnoha filmovými odkazy (osobně jsem našel Vysvobození, Mechanický pomeranč, Hodný, zlý, ošklivý) a satirickými šlehy k současné společnosti, aniž by film nějak moralizoval. Resp. v jedné věci ano - abychom si dali bacha na zombie v nás. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/zombieland.html --- Velice zvláštní, avšak podařená parodie zombie filmů, u níž nakonec zjistíme, že vlastně ani tak není o zombie, jako o tom, jak se chováme nyní my, údajní ne-zombie. Parodie a parodické hlášky se vyhrnou hned od začátku, aby bylo jasné, jak následující minuty brát. Brzy také zjistíme, že tvůrci jsou velkými filmovými fandy- najdeme zde parodie nebo pandány na filmy Hodný, zlý, ošklivý, Vysvobození nebo Mechanický pomeranč. Aby následovalo úchvatných pár minut s Billem Murraym jakožto Billem Murraym snažícím se přežít v Zombielandu. On už ten název Zombieland hodně naznačuje určitou pouťovou atrakci - ostatně, tam se odehrává závěr filmu - ve stylu všech vyprázdněných Disneylandů apod. Celý film si dělá legraci z americké pop-kultury - včetně klaunů -, na druhou stranu je zamyšlením nad současným stavem lidstva. A to v tom smyslu, jestli my sami nejsme zombie, sami v sobě, žravé, nemocné potvory, které zajímá jen vlastní já a kde se nažrat. Příběh začíná seznámením s mladým klukem, který není žádný hrdina, ale pomáhá mu přežít dodržování vlastních pravidel, odkoukaných životními zkušenostmi se zombie (což je další "poselství" filmu - pravidla zde nejsou, aby se porušovala, protože vás zrovna obtěžují, ale protože vám můžou zachránit prdel). Ten potká drsného kovboje (v podání Woody Harrelsona) a přestože nejsou zrovna sourodá dvojka, daří se jim přežívat. Když potkají dvě holky, které s nimi vy..., které je zkrátka přelstí, začne to být o pokusu o pomstu - aby to posléze přešlo v další "poselství", že lidé by měli držet při sobě. když je potřeba, a tak tvořit "rodinu". Což tady není podáno nijak křesťansky, ale prostě jako fakt, pokud chceme jako lidstvo přežít. Navzdory našim různým povahám. Ačkoliv se může zdát, že příběh nijak nekončí, není to pravda. Začínáme s několika samotáři, a končíme ve chvíli, kdy je z nich parta. Přitom dojde, pro fanoušky žánru, i na pár skutečně vydařených stříleček a akcí se zombie, pár skutečně černých vtípků (zdvižený prostředníček, banjo) i akční řežbu a cákance počítačové krve. Kupodivu nechybějí ale ani dojemné lidské scény... Jen se obávám, že na současné světové publikum, odkojené filmy "musím-vypnout-mozek-aniž-bych-jej-kdy-zapnul", jde o příliš sofistikovanou záležitost, asi jako film Idiocracy (česky Absurdistán). Možná, kdyby aspoň ti zombíci byli animovaní, modří a třímetroví a ve 3D, řekl by někdo něco o nutnosti ochrany pralesů a ekologii, aniž by tušil, oč přesně jde. Disk je velice dobře vybavený a udělaný. Menu hned naběhne, je vtipně řešené v souznění s filmem. Velmi dobrý je překlad u titulků, slušně odvedená práce, dabing jsem v rámci duševního zdraví nezkoušel. Vynikající je obrazová a zvuková kvalita. Nu, a pak je tu halda bonusů, a dokonce i skrytých bonusů! Jediné, co zamrzí, že bonusy mají pouze anglické titulky, což je škoda třeba u promo trailerů pro kina, které kompletně stojí na slovním humoru. A samozřejmě u komentáře herců a tvůrců, jenž bonusovou nabídku načíná. Dále je zde film o filmu (15:58), dokument o výpravě se záběry z natáčení (12:00), sedm vystřižených scén (6:01), vizuální efekty u čtyř scén (2:33), již zmíněných 5 promo trailerů do kin (6:20) a pět trailerů na jiné filmy (ty jsou zcela bez titulků). Teď se podívejte na fotku menu, a pod ní pak najdete slíbené skryté funkce. Všechno jsou to buď nepoužité, nebo kompletní záběry z úvodních titulků filmu. Na první stránce bonusů najeďte na More a stiskněte šipku doprava a dolů. Prosvítí se oči. Následuje zpomalený záběr plivání hromady vody (2:02). Na druhé stránce bonusů najeďte na Trailers, dejte šipku doleva a nahoru, a prosvítí se přilba. Uvidíte zpomalený záběr přepadení zahradníka zombiem (2:51). Na stránce s vizuálními efekty najeďte na Play All, šipku dejte nahoru a doprava, prosvítí se terč vpravo vzadu. Skrývá se tu zpomalený záběr, jak zombie dostane pěstí (00:59). A potom na stránce s promo trailery najeďte zase na Play All, šipku směřujte tentokrát doprava a dolů, prosvítí se puška, a následuje zpomalený záběr, jak zombie zaútočí na policisty (4:52). Enjoy! () (méně) (více)

Flakotaso

Moc jsem od Zombielandu nečekal, protože filmy na toto téma se podle mne vyčerpaly už asi před 30 lety a od té doby je to jako kolovrátek pořád dokola. Fleischer to však pojal velmi příjemně svižně, nezdržuje diváka s žádnými otravnými a nudnými úvody ani prolukami, jde hezky k věci a film tak hezky odsýpá. Navíc si celou dobu drží komediální nadhled a nesnaží se dělat ze sebe "něco víc". Hlavní trojice herců je perfektní, hlavně Harrelson s kloboukem, brokovnicí a pořádnýma kovbojskýma botama si svou roli užívá. Překážela mi snad jedině nesympatická Abigail Breslin, jejíž sražený ksicht opravdu nemusím. Příjemná oddychovka. ()

HellFire

Jedno se Zombielandu musí nechat - má snad nejstylovější titulky, co jsem kdy viděl. Zbytek je místy vtipná narážka na dnešní kulturu (hry plné násilí, WoW) a občas opravdu vtipná zombie komedie. Musím se přiznat, že mě dost potěšila jistá návštěva jistého místa. B.M., však víme. No a Emma Stone, no o tom žádná. ()

eraserhead666

Zdá se, že jsem tím časovým odstupem vůbec o nic nepřišel. Že to nebude horror mi bylo jasné. Ale čekal jsem, že to bude aspoň komedie. Nebyla to ani komedie (místo seznamu pravidel se tam spíše měly objevovat nápisy TEĎ SE SMĚJ, abych věděl, kde jako přesně se mám smát). Spíše jen tuctovej romantickej film zabalený do rádoby cool pozlátka. Jako zajímavý okamžiky to mělo (Bill Murray), ale jinak to mělo koule asi jako tuctová průměrná júesej romanticka slaďárna. Dobře, holky byly fajn, včetně 406. Ale jinak docela velké zklamání. ()

rikitiki

Zombieland - přesně podle názvu dostanete slušnou porci morbidního, nechutného humoru (hlavně ze začátku), jeden zábavní park, kde je hlavní atrakcí střelnice (co asi slouží jako terče, tipnete si?), jednu mírně sebeironickou scénku Billa Murrayho a hlavně přerod nerdovského chcípáčka do kluka, který najednou zjistí, že přece jenom ty koule má. Natočit to jako typickou teen romantickou komedii (což to vpodstatě je), tak je trapná a cílená na puberťáky, kteří si při ní můžou fantazírovat o vlastních láskách a osamění. Ale s přídavkem zombie film získal nadhled a údernost. /20. 5. 14./ ()

anderson

Viem, že toto bude po THE HANGOVER ďalší tunajší "stádovitý" 5-stars film, ale ja ostanem pri zemi. Napriek tomu, že hlavným hrdinom je ten rachitický chlapec, pre mňa je ZOMBIELAND najmä vynikajúcim "comebackom" WOODYho HARRELSONa, ktorý by si v už avizovanom pokračovaní mohol strihnúť aj priestorom rozsiahlejšiu rolu, nakoľko práve jeho hlášky sú hnacím motorom filmu. Inak je príbeh skôr romantickou postapokalyptickou rozprávkou o jednom loserovi a jeho balení kočky z "inej ligy". Zombíci sú tu skôr iba do počtu a poriadnej akcie sa (ne)dočkáme ani/až v závere. No a tzv. zlatým klincom ostáva aj tak BILL MURRAY a jeho mimikry. (9.10.2009) ()

jonyyy

Určitě to není film, co by měl figurovat v IMDB TOPce, ale jde o velmi kvalitní odreagovačku, navíc když je zombie žánr váš oblibený jako u mě, tak vám těch 80 minut uteče až moc rychle. Woody válí. 80% ()

GigaPudding

Typické road movie komedie se vším všudy a se spoustou zombies k tomu, tak to vypadá zábavně, akorátže výsledek zas takový terno teda nebylo. Zombieland jako pěkně ubíhá a všechno a není to nuda, ale od filmu, který se prezentuje jako zombie komedie bych čekala trochu víc než jen jednu opravdu vtipnou scénu a zbytek jen takový prostě obyčejný. Přišlo mi, že dobrých vtipů tu bylo dost málo, vesměs jen ta jedna výborná scéna v Beverly hills a možná dva tři nějaké lepší fórky ale zbytek prostě úplně takový jako obyčejný. Prostě málo vtipu a i málo zombie, takže v porovnání s takovým Shaunem se to vůbec nechytá. Každopádně ale natočené to bylo pěkně a obrazy opuštěného světa byly taky udělané fajn a k tomu to mělo sympatické obsazení a to hlavně pokud jde o Woodyho Harrelsona, který celý film táhl nejvíc, a taky Emma Stone byla dobrá a Jesse Eisenberg zase měl takový správný apatický výraz při jakékoli činnosti. Nakonec ale byl Zombieland spíš zklamání, i když to nebyla nuda a ani blbost (obzvlášť pitomé nápady jako utopení auta jsou standard všech hororových filmů, takže asi není potřeba to brát jako nějaké mínus), akorát teda konec už byl takovej nataženej a to je co říct u filmu co má necelou hodinu a půl. Takže docela fajn oddechovej roadmovie s chodícíma mrtvolama, ale jinak nic extra. ()

Kailo

Tenhle film má koule. Sympatická čtyřka, hlavně Woody Harrelson hraje vyni-kajcně. Emma je poutavá třešnička, na kterou je radost koukat. Ne jen že krásná, ale taky drsná. 85 ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku