maverick10

Pokud se ceskemu divakovi povede v podvedomi odprostit od jmena Jiri Kajinek a bere to jako ciste zanrovy film a ne jako reportaz Radka Johna, je tenhle film na ceske pomery cennym osvezenim zatuchleho stereotypu filmove produkce na ceskych platnech. - F.A Brabec by mel uz u kamery zustat a neexperimentovat na direktorske sesli v experimentalnich obrazovych silenstvich, o ktere se pokousel. Protoze tam je jeho misto a v Kajinkovi to dokazuje. - Velmi mile me prekvapil Noid Barta v podobe hudebniho doprovodu. - Velke prevelka skoda ztraty V.Dlouheho, tady totiz ztvarnil roli ulisneho hajzla tak genialne, ze jste si ho proste museli oblibit. - Film svou dynamikou, kamerou a strihem nenudi, pokud se ovsem budeme babrat v nestastne dokumentaristicke strance filmu najdeme plno nesmyslu, citovych ucelovych sracek, kde je Kajinek vyobrazovan vlastne jako lidumil a moc prima chlapik, ze se nam nebude chtit usnout, ale tohle jsem myslim v hlave pri sledovani filmu dobre odfiltroval a film si tak uzil. Zkuste to taky :-) ()

jhr

Poslední Český film, na který jsem byl ochoten zajít do kin byli Sametový vrazi, od té doby nevzniklo u nás nic na co bych opravdu chtěl do kina, až do teď. Kajínek je podle mě velice podařený film, není podstatné, že se jedná o příběh nejslavnějšího českého vězně ale o to, že po dlouhé době vznikl v naší zemi skutečně povedený žánrový film a doufám, že režisér Jákl časem natočí čistokrevný akční snímek, podle mě by nato určitě talent měl. ()

Katarine

No, je to dobrý film, který dokonce až předčil má očekávání, ALE kdyby tak nebyl natočen o reálné postavě, nýbrž byl úplně celý do puntíku vymyšlený, zaujal by mě rozhodně víc. Takhle to byla jen snůška nesmyslů a věcí přitažených za vlasy točících se kolem jednoho, podle mě až příliš proslaveného, člověka. ()

ilemas

Už dlouho jsem neviděl dobrý český film. Z Kájínka je hvězda, trafiky plné dvd, která vyšla překvapivě brzo od uvedení filmu do kin, takový český mafiánský film... ()

berusche

Chudák Jiřík, on je vlastně za mřížema náhodou, takový charakter. No, přátelé, musím uznat, že pokud to vezmu popořádku, Jákl může být rád, že herci byli obstojní: Vilhelmová paráda, Lavroněnko je asi 10x hezčí a charismatičtější než samotný Kajínek, kluci Dlouhých byli klasa vždycky a Noid svým monologem na zahrádce mě překvapil. Jinak je to naprosto příšerný. Rádoby umělecko-informační střihy na začátku jsou hrozný, scenář je chudší než musel být a co do efektů taky žádná sláva. Možná by se Péťa měl držet svého řemesla. Spousta chyb v záběrech, jednou má Tatiana culík, hned zas vlasy sepnuté, s oblečením to samé, ačkoli je rozmezí mezi záběrem ve filmu například 5minutové. Notebook, který používá v reálu před desíti lety snad ještě ani nebyl (já ho viděla na krámech až loni před Vánocemi, i když podle netu je značka Vaio stará 10 let, v té vínové alternativě se mi to moc nezdá). Dál také musím uznat, že můj bratr trefně poznamenal, jak je možné, že tam Jirka tak strašně dře a dřel, když posledních pár let vypadá spíš na seschlého obézního staříka? A mohla bych pokračovat. Takže ty dvě hvězdy jsou maximum, které mohu darovat. ()

BoredSeal

Výborná a poučná zábava, řemeslně perfektně zvládnutá a autoři si i konečně rejpnuli do českého soudního systému. Měl jsem pocit, že pár scén bylo natočeno jen čistě pro efekt (např. kraťoučké erotické scény Bendové i Taťány), ale filmu prospívá, že spěje srozumitelně a bez vysvětlování nebo morálních poselství ke konci. ()

M.i.k.e

na jednu stranu není Kajínek ničím natolik výrazným,aby vám to vyrazilo dech,nicméně na český poměry je velmi dobře řemeslně zvládnutým (ačkoliv ze začátku se mohl Jákl krotit se střihem) a má nebývalý spád a ty skoro dvě hodinky mi utekly jako voda.Z hereckých výkonů jasně nejlepší Vladimír Dlouhý,kterého bude opravdu škoda.Celkově mě Kajínek nezklamal a spolu se Samotovými vrahy patří v rámci žánru mezi to nejlepší co český film může v poslední době nabídnout...80% ()

Martin741

Reziser Jakl prijemne prekvapil, konecne po dlhej dobe je vo filme dobry a kvalitny scenar, dejova linia je slusna, takisto aj praca s kamerou a strih. Hereckym Vykonom nemam prakticky co vytknut. 76 % ()

Langy10

Tak na tento film jsdem čekal úplnou věčnost :D. ... A teď jsem měl tu možnost těsně po premiéře vidět Kájínka v zaplněném kině...Petr Jákl zřejmě jeho nejlepší a nejočekávanější film od něj! Už když jsem vlzel do kina jsem cejtil, že to bude vynikající, bez chyb a bez vymýšlení... Moc se mi líbil přesně podle Hollywoodského stylu ... uplně dokonalé.. od začátku až do konce jsem byl napjatý, tak jako všichni v kině... o Kájínkovi abych se přiznal jsem nevěděl vůbec nic jen, že je to náš největší vězeň, a že utekl z vězení a že je všechno vina Kájínka, ale teď jsem se dostal do reality a můj názor je jasný... policie je zkorumpovaná a hnusná v této zemi se jí nedá vůbec věřit... Myslím, že Kájínek je nevinný a tento film to jasně dokazuje... Sudci jen brání policisty a hlavně kdyby Kájínka pustili, tak by Česká republika krachla, tedy kdyby Kájínek žaloval .... Ale oni to ví, že je nevinný, ale nechtěji ho pustit, protože by tady už nikdo neměl prachy jenom kájínek... no to je jen tak mimo... Fakt se tennto film povedl a i v realitě jsem sám zvědav, jak to s nim dopadne...... ()

O´Neill

Jak jsem si myslel, ještě předtím než jsem film vůbec viděl, či si o něm něco přečetl - samozřejmě, Kájínek nakonec není špatný, ale on je dokonce i hrdina. Ale to se koneckonců dalo od české tvorby očekávat. Kromě tedy toho, že z takového zločince jako Kájínka udělali hrdinu, byl film vcelku dobrý. Některé herecké výkony byly do očí bijící; ne tím, že by byly tak dobré, ale tím, že byly tak hrozné. Hudba byla vhodně zvolena, a celkem film utíkal docela rychle. Výkon Lavroněnka výborný! ()

shyster

70%. O třídu horší než Sametoví vrazi. Tam, kde Sametoví vrazi tlačili na pilu s atmosférou a kvalitním scénářem, tak Kajínek přichází z hollywoodským lookem. A musím dodat, že mu to vychází. ()

Meridius

Na český poměry velmi fajn. Historickou nepřesnost sem ignoroval. Co mě velmi příjemně překvapilo, byla hudba Václava Noida Bárty, vážně smekám. ()

dubinak

Tenhle film pro mě prostě nebyl. Kdybych se zajímala více o dění případu Jiřího Kajínka,asi by bylo mé hodnocení vyšší. Dvě * dávám ale za to,že zkrátka a dobře nemám ráda české kriminální thrillery. :-( ()

Attta

Děj není špatný, ale detaily filmu jsou na příšerné úrovni. Co ty mobily a ty auta? a to mistroství v hokeji, když utekl na podzim? Když chce někdo točit film, který mám mít úroveň tak by měl mít úroveň ve všech směrech jako i například v dabingu zahraničních herců, které byly hodně divné. O objektivnosti ani nemluvím. ()

Nach

Parádně sestříhaný, skvělými herci doplněný, tuzemský krimi film. Jak moc podle skutečnosti, to však netuším. Každopádně jsem měl většinu příběhu pocit, že tvůrci se inspirovali podobným českým dílem, Sametoví vrazi, kteří však - narozdíl od Kájínka - stále jsou s atmosférou o level výše. Hvězdu navíc přidávám za geniálního padoucha Vladimíra Dlouhého, pro kterého to bohužel byla v životě jeho poslední role. 70% ()

starbrejkr

Překvapení jako hrom. Že to nebude špatný film, už bylo jasné ze zdejšího hodnocení, ale až takový výsledek jsem nečekal. Kajínek je pro mne naprosto plnohodnotnou kvalitní kriminálkou, srovnatelnou s tím lepším ze světové žánrové produkce. Nezaostává totiž vůbec ničím - režie, herecké výkony, akce, scénář a v některých je i překonává (odvážnost scén). Nesmírně se povedla (u nás takřka premiérově) sázka na cizího hlavního představitele. Lavroněnko je charizmáč a dal té postavě, co bylo potřeba. Nikdy jsem případ Kajínek do detailů nesledoval, ale film dokázal udělat to, co jistě bylo jeho smyslem - aby se lidi víc zajímat začínali. Ač to teda tvůrci v glorifikaci Kajínka přeci jen poněkud přepískli (to je taky důvod, proč srážím jednu hvězdu jinak špičkovém filmu), podařilo se jim děj zkonstruovat bez přehaného patosu a uvěřitelně. A posmrtná rozlučka Vladímíra Dlouhého vyšla nádherně....toho Českého lva mu budu moc přát. ()

DruidKarel

935. hodnocený film: Zpětně, když si přemítám můj filmový zážitek, tak bych asi měl jednu hvězdičku ubrat, protože se jedná vcelku o průměrný thriller. Když si ale uvědomím, že jde o snímek z české produkce, který je postaven na základě skutečného příběhu, pak tleskám. Určitě musím ocenit už jen ten samotný nápad natočit snímek o nejznámějším českém vězni - Jiřím Kajínkovi. Určitě mě ale naštvalo, když jsem se dozvěděl, že snímek bude hodně přitaženej za vlasy. Barbora Slámová k němu jistě nemá takový "vřelý" vztah a ten "sex" s Alicí Bendovou si mohli taky odpustit. Jinak ale hodnotím moc pozitivně a 4* jsou toho důkazem. 4* ()

bourec

Jako film určitě ne špatný,to co tady píšou některý posraný intelektu přesycený jedinci,to sou vážně odporný výlevy.Když bych šťoural do příběhu,tak i mě trochu vadilo,že nakonec to vyznělo,že Kajínek je oběť.To je samozřejmě blbost.Ale že jako nájemnej vrah posloužil těm nahoře,tomu věřim.Nejsem naivní,tyhle věci se dějou a děli.Ten film má svý mouchy,ale snaha se cení.50%. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý