Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Bachy

Jsem na 7mi z 10ti a těžko se budu rozhodvat, kam nakonec kliknout. Perfektní myšlenka s kupou dalších originálních nápadů. Tohle spojení většinou používám tam, kde u mého uživatelského jména svítí 5 hvězd. Tady to nestačilo. Buď jsem se nedokázal sžít s formou, nepronikl jsem do postav nebo prostě jen silné scény střídalo mnoho scén "nijakých". Dovedl bych si představit animovaného Inka, dovedl bych si ho představit jako komiks a určitě i na mnoho jiných způsobů. Režisér si jej představil jinak a ač jsem já ze základu nadšen, tak koření mi nesedlo. Přesto, až se někdo zeptá, dozví se ode mne "Zkuste to, vůbec to není špatné". ()

corpsy

Vadilo mi a to celú dobu, že tento výborný a v podstate jednoduchý scenár, nedostal náležitú vizuálnu opateru. Ten DVD look ma štval už od prvej minúty, ale je senzačné, čo sa vlastne odohráva. Emocionálny a akčný, s tým že režisér nevie podať ani jedno a ani druhé. Z tých scén sa viditeľne derie veľkoleposť, ale vyzerá to tak ako keby ste sa vytláčali membránou a vašu hlavu by bolo vidno iba ako obrysy. Herecké výkony sú na pol ceste. Neodsudzujem, tu sa mohol zrodiť kult a masový úspech. Mám pocit, že sme prišli zrejme o jeden z veľkých trhákov kinematografie, ak by boli šušky a väčšia profesionalita. Tak tu je len veľkolepá snaha o vyššie zmienené. ()

Immortal17

Z tohoto snímku mám velice smíšené pocity, nedokážu nazvat co jsem cítila při sledování filmu. Nikdy jsem nic podobného neviděla, ale udělalo to na mě nesmírně silný dojem. Úžasně fiktivní děj mě naprosto pohltil již v úvodu a konec mě překvapil v šílené záplavě slz. Vážně uvažuji, že film zařadím do svých oblíbených filmů. Soundtrack ve filmu ve mě též zanechal hlubokou stopu. Krásné, inspirativní, fascinující, ohromující, opravdu velice sofistikovaný příběh. Nemám co namítat, 5/5 si zaslouží. :) ()

Gereth

K Ink budu shovívavější. A to přesto, že amaterismus a lacinost z něho kouká na každém třetím kroku. Protože o podobné filmy člověk zakopává jen vzácně, protože nejedna zdejší postava, myšlenka či scéna má větší hloubku než většina americké hollywoodské produkce a protože pro jinakost já mám slabost. Vzhledem k více úrovním a několika možnostem interpretace si to ale celé budu muset dát ještě jednou. // 75% ()

Jordan

začína to ako porno... no nie klasické, ale také televízne, rodinné porno z konca 90-tych rokov... potom sa to zmení na takú veľmi lacnú televíznu mysterióznu rodinnú drámu... chvíľami to pripomína videoklip boyz 2 men krížený s twilightom, keby ho produkoval hallmark niekde v lotyšsku... na scéne sa objaví "hlavná postava" - príšera, ktorá akoby vypadla zo cyrana z bergeracu, keby ho režíroval lynch v období medzi lost highway a mullholand drive... na vizuál sa skrátka skoro vôbec nedá pozerať, aj keď sem-tam sa zablysne nápad, síce ukradnutý a prevedený veľmi lacno a neoriginálne, ale potešiteľne (v porovnaní s vágnym a nezaujímavým zvyškom) - napríklad samotní incubovia, čiernobieli, usmievaví, so svietiacimi okuliarmi... ale inak si to zaslúži jednu hviezdičku iba kvôlu nápadu, ktorý keby robil niekto talentovaný a za výhodných produkčných podmienok a malo to tak 80 minút, mohol byť vcelku fajn akčne ladenou fantasy... takto je to vyslovene a s prepáčením blbosť ()

• O distribuci filmu neprojevilo zájem žádné větší studio. Proto byla společnost Double Edge Films donucena sama se postarat o nasazení filmu do nezávislých kin, na DVD a o online distribuci. Na internetu se stal Ink hitem a během týdnu si ho stáhlo několik set tisíc uživatelů, což vyústilo v obrovský zájem o film nejen na internetu, ale také zvýšilo jeho prodej na DVD a Blu-ray. (s.e.p.p)
  • Rozpočet filmu byl pouhých 250 tisíc amerických dolarů.
    (Martrix)