Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

vorheese

Takových těch 98 minut, které vám utečou jako voda a až na konci si uvědomíte, že se už taky musíte nadechnout. ()

Alementina

Jelo to to krásně, delší rozjezd, ale pak ten tah na bránu, fakt moc hezký, ale mě strašně iritovala ta "rodinná a americká klišé" - do haje, to by fakt bez toho nešlo?! ()

blackrain

Poctivě vystavěný thriller béčkového ražení, který se bez sebemenšího zaškobrtnutí žene dopředu. Vůbec mi nevadilo, že si Tony Scott pro svůj film vybral tolikrát provařený námět určený spíše pro televizní obrazovky. Každý režisér ho holt dokáže uchopit jinak. Po celou dobu jsem se dobře bavila, ale je to způsobeno i tím, že mám pro nebezpečné vlaky slabost a zvláště pak pro nejrůznější katastrifické filmy. ()

Tony.cs

Přes ten námět, který mě netáhl a já tento film oddaloval od svého přehrávače, i přes to je to parádní film. Opravdu veliké překvapení a já jsem rád, že jsem si ho nenechal ujít. ()

Dr. Hawkeye

Poctivý a až železně syrový Tony Scott. Po Pelhamu (tedy metru stojícím většinu času v tunelu) zůstal Scott na kolejích, ale nestojí tu vůbec nic (vlak, auta, kamera a dokonce ani divákův rozum). ()

Mikita

Kdo by řekl, že ohrané téma nekontrolovatelně se řítícího vlaku bude tak zábavné a udrží vaši pozornost po celou dobu filmu. Ani se nechce věřit, že je vše na motivy skutečné události. Je to vše až moc hrdinské a i finále je vzhledem k předloze, kterou píše sám život, dost překvapivé. Ústřední trojice mě velmi bavila, jejich jednání bylo uvěřitelné a celek byl velmi zábavný. Jako vždy se tu sejde hned několik lidských chyb a vedení velké firmy se opět chová dost hloupě. Klasika. Hlavní hrdinové nebojují jen se svým strachem, ale i s hloupostí hlavního vedení. Vše tedy výborně klapalo, jen jsem čekala něco navíc, nějaký inovativní prvek. Ale jak je vidět, i ohraná klasika se dá udělat dobře a stále šlape. ()

Kaluž

Tak to dopadá, když necháte Randyho řídit lokomotivu. No nic, vytahuju kolejnice a jdu si hrát s vláčky. Tohle si musím nasimulovat. ()

Maq

"Vlak jede. Vlak jede rychle! Policie! Mašina vybuchla! Hasiči, tatínku, hasiči!! Vrtulník!" Tolik komentář mého asistenta (nar. 2007). Shrnuje vše podstatné. --- Je to hloupé až hanba, a to si člověk k tomu musí přimyslet ještě hromadu těch hollywoodských sraček o hrdinství prostých Američanů a jejich rodinných trablích, které se právě díky planetárnímu průseru dají do pořádku. --- A přesto jsem nebyl otrávený. Tony Scott to totiž uřídil, valí to svižně jako utržený vlak a všechny povinné trapnosti jsou zredukovány na minimum. Nenazval bych to uměním, spíš řemeslnou zručností. Je to jako když dobrý kuchař vaří nějaké obyčejné jídlo: použije kvalitní suroviny, nic nepřipálí, nepřesolí, nepřekoření, hezky to naaranžuje na talíř, popřeje dobrou chuť a vypne debilní komerční rádio s debilními kecy a debilní muzikou. Člověk o něčem takovém zrovna nepíše domů, ale dobře a příjemně se nají. ()

Rakosnicek77

Je to prostě poctivý thriller s mašinkami. Takový "obyčejně dobrý film pro obyčejný lidi", což je míněno zcela upřímně a pozitivně. Jen lehký nástin rodinného pozadí dvou hrdinů, tak aby šlo připomenout, že poctivá práce normálních chlapů se někdy cení mnohem víc než rozhodnutí hamižných kravaťáků (Denzel Washington i Chris Pine jsou samozřejmě výborní), a pak už se koná jen řemeslně vytříbená jízda vpřed. Možná předvídatelná, určitě klišovitá a bohužel v závěru i trochu uspěchaná, ale rozhodně chytlavá a v rámci svých ambicí povedená. ()

Remedy

Nemůžu si pomoct, ale já prostě žeru podobně přímočaré filmy, protože za a) mě dost baví nesourodé dvojice, za b) vždycky je tam sympaťanda, která bojuje proti korporátnímu nebo jinému zlu, za c) je to příjemně primitivně hrdinské a za d) i když dopředu víte, jak to skončí, tak je to vlastně napínavé od začátku až do konce. Navíc prostě miluju tuhle bruckheimerovskou produkci s okázalými kamerovými záběry, filtry a (vždy!) majestátním soundtrackem v tom nejlepším slova smyslu. V podstatě je to povrchní akční jednohubka, ale rozhodně od těch nejpovolanějších. Chcete získat zpátky holku? Začněte od jednoduché drezíny a třeba jednou pokoříte 777. Udělejte to v přímém přenosu na všech televizích a máte své děvče zpět! ()

MATADOR

Přesně tak, jak jsem očekával. Svázaný thriller na kolejích je přesně to, co jsem dlouho potřeboval. Po Pelhamu si mě Tony Scott opět získal na svou stranu! Čest hrdinství Franka Barnese a Willa Colsona! ()

Easykk

Nezastavitelná bezobratlá konina, která má sice grády jako žádnej jinej subwoofer, ale když jsem u toho bouchnul asi pětkrát smíchy a neměl jsem, sedmkrát si říkal: Cože se to tam stalo? to se tam fakt stalo? no to ne, no fakt? fakt to bouchlo jo????, tak nemůžu než ty realistický tři hvězdy za parádní napětí, které by utáhlo šťávou i takové střední město ;) ()

Thomassi

Když jsem se dozvěděl, že Tony Scott chystá tento film, stalo se tak krátce po vidění Únosu vlaku 123. Bylo mi divné, že po celkovém neúspěchu tohoto filmu se vrhne do podobného tématu. Mně to bylo ale vcelku jedno, protože jsem si i Únos docela užil. Ale ani ve snech by mě nenapadlo, že Nezastavitelný bude naprostá akční jízda. Přece jenom, Tony Scott má své nejlepší filmy za sebou. Ale tímto filmem si rozhodně řekl, že nepatří ještě do starého železa. Ba naopak, Nezastavitelný je jedním z jeho nejlepších. Od začátku do konce udržuje člověka v neustálém napětí a po celou tuto dobu má film nezastavitelné tempo. Příběhu o vlaku bez obsluhy, který se řítí čím dál větší rychlostí, předcházela skutečná událost, a to si myslím zvyšuje na poutavosti snímku. V samotném filmu pak kraluje dvojice Chris Pine a Denzel Washington. Jeden, mladý bažant, druhý, železniční veterán, jsou jediní, kdo může zabránit katastrofě. A myslím, že oba předvádějí skvělý herecký výkon. Napětí ještě utužuje i Williamsova hudba. Pro mě je tento film velikým překvapením, které bude patřit zřejmě k vrcholům filmového roku. ()

FilmFan24

Kamera kruhovými nájezdy zpovzdálí zabírá vlak řítící se do záhuby, sem tam záběry z depa, televizního vysílání. Rychlé záběry celků střídají detaily na tváře. Připomíná vám to něco? Ano, Tony Scott natočil "Unstoppable" svým známým stylem, který zřejmě nemíní jen tak měnit V hlavních rolích dvojice nesourodých parťáků Chris Pine a už poněkolikáté ve Scottových filmech obsazený Denzel Washington. Zbývá jenom dodat, že i když stále ve stejných kolejích všechno šlape jako precizní švýcarské hodinky. Poslední třetina filmu je doslova dechberoucně ukázkovým příkladem jak má současný akční thriller vypadat. Prezentace filmu na Blu-ray je doslova a do písmene famózní. Jenom mě tak napadá, kde udělali soudruzi manažeři ne z NDR ale od Foxů či Bontonu chybu, že zrovna takový film neuvedli v našich kinech...trestuhodné! ()

salalala

Naprosto luxusní film, když se vám po celém dni už nechce přemýšlet. Scott jede ve velkém, a i když se tady hodně krotí, dost exceluje. Kamera mi přijde fantastická (záběry zpod vlaku byly hodně klaustrofobní), hudba řízná, zkrátka si to sedlo. Ano, je to tuctový námět, ale Scott ho zpracoval tak, že to bere dech. Atmosféra skvělá, napětí, že by se dalo krájet a do toho dva vynikající představitelé Washington a Pine. Jistěže je to plné klišé a rozsypané rodiny si tvůrci mohli odpustit, ale což. Mně to naprosto "bodlo" a hodně potěšilo a bude to patřit k filmům, na které se jednou dvakrát do roka mrknu a nebudu toho litovat. Hvězdu ubírám za zmiňovaná klišé a docela pomalý rozjezd a trošku krkolomný důvod k tomu, proč se ten vlak vlastně rozjel (páčka sama přeskočí, to je trošku moc). Jinak ale paráda. 80% ()

AlistairMir

Zpívejte se mnou : Jede jede mašinka kouří se jí z komínka jede jede do dáli veze samej toxickej odpad a to je prosím pěkně docela malér vezmeme-li v úvahu že má vykolejit na tom nejblbějším možném místě a v zalidněné oblasti. Už vám do zpěvu není cooo? Aneb film o tom jak to dopadne když jeden obtloustlej krapet blbej strojvedoucí začne myslet místo toho aby jen mechanicky konal co má a prostě vystoupí z vlaku za jízdy. Inu soudruh udělal velikou chybu a nikomu nevadí že nebyl z NDR ale místo toho z USA. Však je to taky na tři no ne? Naštěstí je tu správná dvojka co to nenechá jen tak a vláček se rozhodne zastavit. Že to nezní nic moc? Ale překvapivě se na to dá absolutně v pohodě koukat tak to zkuste na nedělní večer ideální film. ()

TominoLa

Tony Scott po Únosu vlaku 1 2 3 zařadil a připravil nám napínavou jízdu plnou adrenalinu. Největší chybou téhle jízdy je, že si ji nemůžeme vychutnat v kině. :( ()

Eldrick

Naštěstí mnohem lepší než PELHAM 123. Krásně natočené staromódní akční orgie, Tony to nepřehání se střihem, i zoomování naštěstí omezil, ale bohužel nic víc. Klišé a správně dávkovaný amíkovský patos fungují tak, jak mají. Ale přesto se ke konci neubráníte pocitu, že takový zpátečnický flák je od Tonyho z dnešního pohledu úplně zbytečný. Každopádně, od NEBEZPEČNÉ RYCHLOSTI jsme tu neměli podobný nervák a zavzpomínat na starý dobrý časy neuškodí. ()

Skip

Nekontrolovatelně se řítící vlak, který musí dva hrdinní železničáři zastavit. No, dejme tomu. Slušně natočená akční jízda, ale nic víc. Jednou stačilo. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)