Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Skye_Isis

Přesně podle mého gusta! Akce, napětí, akce, napětí... A skvělé herecké obsazení. Možná ne příliš originální námět, ale za to skvěle zpracované. I když byl konec předvídatelný, trnula jsem hrůzou, kdo se ho vlastně dožije. Trochu klišé romantické vsuvky, ale jinak jsem u toho téměř nedýchala. A celou dobu jsem přemýšlela, že takhle rychle jedoucí vlak se musel natáčet pěkně blbě. ()

Richard333

Naprosto výborný film velice mě bavil. Líbilo se mi jak oba měly problémy s rodinou které, tato událost vyřešila. Rosario Dawson zde byla opět výborná. ()

Gyl

Film je to pěkný, napínavý, dobře sestříhaný. Po této stránce nelze nic moc vytknout. Horší je blbost těch postav. Ta nezná mezí a celý film absolutně kazí. Máš rozpojenou brzdu karle - to je dobrý, zapojíme ji pak, teď ten vlak posunem. Hele ty vole, tys vyskočil z lokomotivy! Padej zpátyk!..aha, ona ti ujela? To jsme v prdeli, když nemá zapojenou tu brzdu! ... A tak to jde celý film. Ach jo! ()

pan_Bily

Jak už zde x krát zaznělo v různé formě - je to strašně klišovité, ale výborně zpracované. Jednoduchý, předvídatelný a obehraný příběh, kde kvalitu filmu dělá právě, nebos píše jen, forma zpracování. Ta je tady na nejvyšší úrovni, ale v celkovém kontextu u mě na víc, než 3*, film nevytáhne. 65% ()

Spike86

Je fakt, že příběh je trochu nelogický v tom, že se do lokomotivy mohli dostat dávno předtím a snadněji. Ale jinak ústřední dvojice funguje dobře, Denzel je tradičně kvalitní a film je hezky dynamicky natočen tak, jak to Tony Scott umí, takže nechybí zajímavé záběry a napětí. 70% ()

BullittSF

Chtělo by to trochu lépe propracovat příběhy hlavních postav nebo je úplně pominout...Hooters a vykázání manžela, kýčovitý konec sráží film o hvězdičku dolů. ()

Chlo0opek

Film bych rozdělil do dvou rovin - rovina samotné akce byla zajímavá chytlavá, zkrátka taková, jaká má být. Druhá rovina by byla rovina vztahů - a ta byla zas americká. Pompézní řešení lidských vztahů, alá Amerika, prostě o ničem, to je fakt něco, co nemusím:( Takže ve výsledku čistý průměr. ()

MotMotkovich

Určitě nejlepší ze všech filmů, ve kterých se vyskytovaly tyhle faktory - nejde zastavit, vláček, nebezpečný náklad. Vzhledem k rychlosti a tíze vlaku, určitě každého z nás už někdy napadlo, co by se stalo, kdyby vlak nebyl ovládaný a tudíž ho nešlo nijak "nedestruktivně" zastavit. Film se rozjíždí už od samotného začátku, hned po seznámení s hlavními postavami. Jedna z nich je i Denzel Washington, který je jako ve většině svých rolí prostě sympaťák. Díky dlouhé praxi strojvedoucího je to právě on, kdo má nápad, jak nezastavitelný a nebezpečný vlak, řítící se do prudké zatáčky, zastavit. Film má rychlý spád a neustále se něco děje, viděl jsem jej už asi 4x a mile rád si na něj udělám čas znovu, pokud pojede v TV. 80% ()

tOmMo.D

Ako zastaviť rýchly a neovládateľný kolos? Ok, spočiatku je to šok, ušiel vlak, zrýchľuje a nikto ho neriadi. No nasledujú naivné nápady, z ktorých vznikajú ešte naivnejšie a predpovedateľnejšie pokusy, ktoré samozrejme končia nezmyselným fiaskom. Fakt som sa nedokázal zžiť s tým, čo pán scenárista napísal, miestami sa nechce veriť, že niečo také by mohlo niekoho v odbore vôbec napadnúť. Ale budiš, je to predsa len film, navyše americký a tam sa také veci dejú. Typicky výborný Denzel a ten druhý vo vlaku, tak akurát dopĺňa počet osôb na 2. Zaujímavý námet, no málo sofistikovaný scenár. Denzel si zaslúži určite vyšší štandart, no úroveň tohto každopádne dvíha. ()

Pythonator

Tečka za kariérou i životem Tonyho Scotta nikterak velkolepá, leč o to víc důstojná. Sice je to klišé (rodina, práce, hrdost atd.), ale příjemně se to drží při zemi a nezaskočí nás žádný přehnaný americký superhrdina. Zaskočilo mě jen jak dlouho dvěma vláčkařům trvalo uvědomit si, že každý vagón má samostatnou brzdu. Mohli to obejít a přibrzdit mnohem dříve, ale to by asi nebylo tak napínavé, že? ()

Xmarc

50 % | 3* s odřenýma ušima, páč je to přesycené hollywoodskými šablonami plnými klišé a pro mě trapnými scénami, které mě můžou tak maximálně iritovat. Ale spád to má a jednou se to vidět dá. ()

teseth

Průměrná zábava, která baví novým prostředím, kde se děj odehrává a dovolí divákovi nakouknout do železničního prostředí, ale na druhou stranu povznáší šílené klišoidní blbosti nad únosnou mez. Doporučáji tvůrcům aby se příště poradili s odborníky o tom co je a není z reálného hlediska možné na kolejích provést. Ty lapsy byly docela do oka bijící!!! ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)