Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

sidzej

Pre niekoho nerealna kravina, pre mna neskutocna zabava. Terminator a Rambo v jednej osobe s tvarou Toma Cruisa a zdrogovana hysterka Cameron Diaz je dvojka na nezaplatenie. K tomu prijemna oldschool 90's atmosfera evokujuca vtipnu, akcnu na nic sa nehrajucu oddychovku mixujucu 6 dni, 7 noci s filmom Mr. and Mrs. Smith. 75% ()

PauloZ

Svěží a akcí nadusaný biják, který si drží solidní tempo po celou dobu filmu. Duo Cruise/Diaz je přinejmenším dobré jako ve vanilkovém nebi, možná i lepší, skvěle se doplňují a jsou zábavní. Mangold v podstatě nenatočil špatný film, ale na můj vkus to bylo možná zbytečně dlouhé, konečná fráze byla až trapně předvídatelná a některé záběry přestřelené. I když k filmu tohoto ražení to asi patří :). 3 a půl *. ()

baribal

tom cruise jako agent utržený ze řetězu a cameron diaz jako superpěkná baba. Film netrpí nějak náročným dějem, spíš se snaží být vtipný a akční zároven a to se mu docela dobře daří, místy je to až přehnané a čitelné. Film na uvolnění a vypnutí mozku... btw. film uveden ve varech jako "překvapení" nebyl uveden jeho název, takže návštěvníci tohoto filmu se na jeho světovou premiéru dostaly náhodou ()

VojinRyan

Staro-nová akčná komédia. Film si drží dobre tempo počas celého diania, dvojica Cruise a Diaz bola veľmi dobrá, nechýbali ani prestrelky, naháňačky v autách proste malo to všetko čo má mať dobrý vtipný akčný film. ()

agentmiky

Další dobrá akční oddychovka.Tom Cruise je na tyhlety role stavěný a nikdy z nich nezestárne.Cameron Diaz se do filmu také hodila coby trochu bláznivá blondýna a nekompromisní fanoušek do klasických automobilových kár.Ve filmu byly dobré akční scény například honička v autě,ale i na konci na motorce a pak bitka v kuchyni jedoucího vlaku.Jen zase příběh byl takový na jedno brdo jako pomalu všechny filmy,ale rád se na něj někdy zase podívám,protože jsem se u něho slušně zasmál.Dávám 3* neboli 65% ()

Korbitch

Nevím, jestli to bylo ten den dobrým rozpoložením nebo jsem už dlouho potřeboval vidět tenhle typ filmu /tajný agent se spřáhne s pipkou, co se pomalu otrká/. Čistě průměrná záležitost mě neskutečně bavila a odpustil jsem i pár nelogických situací včetně toho, že postava June je zbytečně přitažená za vlasy a sráží tak film o třídu níže. Ale jinak jsem se bavil dobře, možná více než dobře. Neustálá změna lokací a slušný fórky. Kdo brečí, že nebyly dotažený do konce, je holt suchar, jako 70% místních uživatelů. ()

Greg

"Nobody follow us or I kill myself and then her!" Od letní akční komedie Zatím spolu, zatím živí asi málokdo očekával převratně náročný děj nebo potřebu diváka namáhat své mozkové závity. Film si jen tak plyne od začátku do konce a podle nás splňuje přesně to, co má - bavit diváka. Podle očekávání tak divák vidí spousty přestřelek, výbuchů a automobilových honiček. I když se u filmu jistě najde několik chyb a nejasností, včetně závěru podle "šablony" a několika klišé, přesto mě dokázal udržet u plátna a ani na chvilku nenudil. To je podle mě jeho pravý smysl... Herecké obsazení filmu je vybráno velmi dobře a filmu přidá minimálně 10%. Tom Cruise v roli "neporazitelného" agenta srdnatě bojuje a vypouští jednu hlášku za druhou, Cameron Diaz je roztomile křehká až naivní. Další role jsou trochu v jejich stínu, ale přesto je dobře doplňují. Do kina jsem šel na film se záměrem pobavit se, a to film splnil na 100%. Přesto se chybky najdou, takže hodnocení je nižší. ()

Rosana

Jak jsem pasla u filmu "Vrahouni", který jsem náhodou viděla také dneska: námět dominantního Jamese Bonda a přiblblé blondýnky, které chtějí všichni povraždit, je už fakt klišé a těch filmů ja tucet! Vymyslete už jinou zápletku, abyste se mohli pochlubit tím, koulik dokážete udělat akčních scén a skvělých efektů :) ()

Wysch

Při čtení komentářů tadyhle ostatních začínám mít pocit, že buď jsem se zasekl v pubertě, anebo jsem příliš rychle zestárnul, abych s láskou vychutnával každej over the top okamžik v tomhle snímku, páč prostě dneska už se takhle over the top netočí, a mně to začíná u novejch pecek chybět. Sešla se zde dvojka herců, který osobně moc nemusím, ale i přes vrásky kolem očí a povadlý svalstvo na břiše pořád válej a jsou sexy, sešel se zde jeden z nejstaromódnějších režisérů současnosti a jeden z princů filmové hudby současnosti, aby dohromady stvořili skvělou bejkárnu o tom, že není třeba, aby si to dva herci rozdali, že není třeba, aby ve snímku hrála prim digitální akce, aby ve snímku byla hluboká myšlenka, aby průměrnej divák s láskou vzpomínal na dobu, kdy tyhle filmy frčely... a tak dál a tak dál. Protože mi přijde dementní tvrdit, že když se mi líbily Pravdivý lži, že když se mi líbily osmdesátkový-devadesátkový akčňáky, kde hrdina byl neporazitelnej a příběh měl logickej lapsus vedle jinýho lapsu, že se mi zkrátka nebude líbit ani tohle. Nasmál jsem se, zafandil jsem Cruisovi, popřál uchu skvělou hudbu, ignoroval digitální triky, které mi přišly trošku nepovedený (naštěstí jich fakt moc není), usmíval se trapný romantice mezi oběma postavami, a záporákům popřál hezkou smrt, a tak dál, a tak dál. Nebudu si tu hrát na to, že "v devadesátejch letech tohle mohla bejt pecka a supr hit, ale že dneska už takovejhle film je moc old fashioned..." a tak dál. Líbilo se mi, supr jednohubka, výplach mozku, s chutí se na to podívám podruhý... a tak nějak si takhle představuju filmový řemeslo. Děkuji za pozornost. [DVD] ()

mysiak

Nostalgická spomienka...Tom Cruise s lookom a akčnosťou Ethana Hunta a humorom Speedmana, Cameron Diaz s hlúpučkým výrazom a hlavou Charlieho Anjela, a síce je to celé predvídateľné..ale, zjedol som to celé, pretože to bolo svižnejšie, akčnejšie, vtipnejšie a hlavne lepšie ako Smithovci...vzájomná chémia funguje viacej, a film pracuje razantnou rýchlosťou s málo hluchými miestami...áno, prosím si ešte takéto výplachy! ()

Praxis

A já se bavil. Potěšila ona oldskůl 90' atmosféra a hlavně geniálně špičkovací humor ústřední postarší dvojice Cruise - Diaz. Neustále něco vybuchovalo, lítalo kolem, přestřelky, automobilové honičky a humor. Ten místy vrzal, některé akční scény působily směšně, ale jako totální odreagovačka to fungovalo na slabší čtyři hvězdy. Co mě vyloženě s.alo bylo nadměrné používání digitálních efektů i tam, kde to působilo rušivě. Akční scény se sice tváří, že jsou děsně oldskůl, ale s digitálními úpravami jsem se nějak nemohl do těch přestřelek a honiček pořádně vžít. Shrnu to - atmosférická zběsilá akční odreagovávačka, kde neustále někdo před někým utíká v digitálních honičkách, do toho hlásí a snaží se získat Zaphyr. 70% ()

katasta

Já jsem naprosto spokojená. Knight and Day má všechno, co slibuje a ačkoli bych to od dvojice Cruise a Diaz moc nečekala, tak mě tihle dva opravdu pobavili. Je pravda, že nejvíc vtipných momentů je ze začátku a pak se tam objeví už jen sem tam nějaký, protože příběh nabere trošku na "vážnosti", aby to nebyla naprosto bezpříběhová slátanina. Pořád se ale vše docela nese v duchu nadsázky, takže rozhodně nic na škodu. Dle mého názoru je docela těžké udělat dobrou komedii tak, aby byla vtipná, ale ještě ne trapná, a tady se to určitě povedlo. ()

Laxik

Je to šílený. A ani to není vtipný, nápaditý, plný zvratů, ani nic jinýho. Jen prázdná bublina se dvěma reklamními ksichty "v-jiných-filmech-výborných-herců" a docela slučnou béčkovo-céčkovou akcí. ()

ArsenalEagle

Tom Cruise a Cameron Diaz? Ano, výborně to šlape ;). Cameron je roztomile naivní a krásná (jako vždy), Tom je zase jako James Bond v novém provedení. Jedna hláška za druhou, několik opravdu nečekaných zvratů a hlavně pořádná dávka akční zábavy ! ()

MartinezZ

28.9.2010 ~ Postarší Cruise jako elitní agent v honbě za očištěním svého jména a pomoci příteli, a postarší Diaz ztvárňující diblíka. Zatímco Tomovi se jeho agent dá i přes ta léta s přimhouřením očí uvěřit, Cameronin diblík v několika pasážích vyznívá dosti trapně. Když ono se to ale celé nebere vůbec vážně, tak co. ~ Cameron se vdává sestra a tak se za ní vydá letadlem. Na stejném letišti se ale ukrývá Tom, který se snaží očistit svoji reputaci, když na něj byla hozena vražda výzkumníků v laboratoři, vyvíjejících supertajnou nevyčerpatelnou baterii, a současně i krádež této baterie. Cameron je ideální trdlo pro dostání baterie tam, kam je třeba. Pryč. ~ Bohužel Cameron se dostane do letadla, kam se dostat neměla, tedy plného tajných agentů prahnoucích po Tomově smrti a baterii. Ve chvíli, kdy si diblík myslí, že se na ní usmálo štěstí ve formě frajera, je letadlo vybito a usazeno kdesi do polí. Cameron si následující den myslí, že se jí to asi muselo zdát, ovšem to jen do chvíle, kdy se jí do cesty zase dostane Tom. Začíná tak honička napříč světem, z trdla Cameron se stává div ne prvotřídní agentka a oba se nečekaně zahledí do sebe. ~ Vlastně je to pitomost. Bylo jen nutné nějak někam naprdět dvě vyhasínající hvězdy, stárnoucího Toma, co je v podstatě zaškatulkován jako agent z Mission Imposible, a Cameron, která kromě toho, že umí házet nohama a rukama a ukazovat tělo v plavkách, za žádnou extra herečku považována není. A když stárne, co s ní? Co s nimi oběma? Šup s nimi do ulítlé akční komedie, kde si oba zahrají a následně se na ně zase zapomene. Primárně je celý film komedie, z toho se pak odvíjí scénář, dialogy, nápady a za vlasy přitažený děj a akce. Tom i Cameron přežijí situace, kdy by si namlátil hubu i Bond a to prosím Cameron i bez výcviku tajných služeb. Všechno se děje, zobrazuje, vychází na povrch, exploduje a vybuchuje vždy v tu nejpříhodnější dobu a příběh nebo události blízkých minut tak není těžké odhadnout. Hlavní postavy jsou nesmrtelné a líbačky uprostřed palby nejsou nic neobvyklého. ~ Průměrná komedie s kdysi možná nadprůměrnými herci. Bohužel to ovšem místy vypadá tak, že se to bere vážně a to sem vůbec, ale vůbec nesedí. ()

O.Peta

To co jsem chtěl napsat, tak už napsal Cervenak, takže nechci psát to samý. Hlavně tedy co se týká komedie...maximálně jsem se 2x pousmál. Akce dobrá, bohužel zápletka nic moc. 60% ()

GodComplex

Knight and Day, prelozeno nejakym vtipalkem "Zatim spolu, zatim zivi" je priserne neoriginalni slatanina. Resp. nateceno to neni uplne spatne, v podstate to mohl byt i docela ok film, kdyby si Mangold uvedomil co vlastne chce tocit (nemuze se rozhodnout jestli to bere vazne, nebo z toho ma parodii) a hlavne kdyby to cele nebylo tak totalne zbytecne. Neprinasi to vubec nic noveho a ke vsemu Tom Cruise to cim dal vic ztraci. Naposledy se mi libil v Collateral, coz uz bude par let, od te doby je to bida. Mel by prestat scientolozit a soustredit se na filmy. 4/10 ()

Riddick77

Z mého pohledu po dlouhé době vskutku charismatická postava Toma Cruise, kterému agent "Roy Miller" opravdu sedne hlavně díky Mangoldově nadsázce, která prolíná celý film. Je to nadprůměrná akční jízda, která se svým pojetím blíží spíše filmům 90s let, nicméně to je možná ten důvod, proč se mi zdá tento film hodně zábavný i vtipný. Některé scény jsou extra cheesy a akce je zvládnutá na jedničku. Drobnou vadou je vskutku tragická průhlednost příběhu, nicméně i tak dosti podhodnocený film. 8/10! ()

Jillen

Superchujovina s místy nápaditou, leč hnusně digitální, akcí. Cruise nicméně stále předvádí, že sprinty pro něj nejsou žádným problémem - kde já budu v jeho věku? :o)) ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)