Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Hwaelos

Deadpool doručil, co sliboval, nic víc, nic míň. Skvělý, hláškami naplněný scénář, sebeuvědomělou parodii žánru, hrátky s brechtovským bouráním prostoru scény. Příběh spíš absentuje, ale nijak zásadně to nevadí. ()

Seabeast

Deadpool hned od svého začátku hraje na notu diváků a svými neotřele vtipnými úvodními titulkami sbírá body sympatie. A tak to jde samozřejmě dál, kdy si charakter Deadpoola nejde neoblíbit, pokud vše sežerete s navijákem. Je parádně interaktivní a po vzoru komiksu v mnoha scénách nabourává hranice mezi divákem a filmem. Příběh nepostrádá nadhled, ale i nekompromisní naturalismus, který Deadpoola vyzdvihává z průměrných akčních komiksovek a je skvěle koukatelný. Z počátku jsem si říkal, jestli už to s tou odlehčeností a Deadpoolovým šaškováním není trochu přes čáru, ale následující dění vše bravurně kompenzuje. Jistá strojená podbízivost by se filmu dala vytknout, ale Deadpool mi přišel jako lahodný koktejl, který bude bavit i na další shlédnutí. Lepšího protagonistu než Ryana Reynoldse vybrat štáb nemohl! ()

Padme_Anakin

Hutně drsná jízda. Hláškující Quasimodo se mi líbil. Pravda, záporák mě rozesmíval, jakmile se objevil, neb z něj žádná hrůza nešla, ale obveselit jo, to jo, to se dařilo. Ovšem Francisova posluhovačka, ta zmínit rozhodně zaslouží, úžasně divoká kočka. Hudební podestýlku a titule hodnotím rovněž velmi kladně. A na výtky kašlu, vždyť se jedná o ouchylárnu. ()

M.Macho

Svobodomyslný trip, sebereferenční spektákl splňující všechno, co člověk potřebuje pro (ne)klidné dospívání. Výtečné souboje, nádherné herečky, spoustu narážek na znalost / neznalost popkultury, výtečně uvolněné - přesto soudržné - vyprávění celkem uvědoměle banálního příběhu i spousty dalších vychytávek. Ryan Reynolds asi definitivě poskočil, protože hrát v takto příjemně levné, surově nasnímané podívané (a vydělat přitom trojnásobek) musí asi všechny velmi těšit.... Velmi...................................................................................................................... opravdu to myslím vážně, že velmi ..............................................................................................................................................................ne s těmi tečkami si nedělám srandu..........................................................................................................................................................................................................................................myslím, to ohavně vážně. Fakt. ()

Lyli

Když řeknu, že nechápu, čím tohle oslnilo tolik lidí, tak to jen slabě vyjádří můj údiv. Poměrně nudný film, a to mám hláškující zmrdy ráda. ()

ConanVJ

Za mě neskutečná komiksárna plná vtipných, vulgárních, krvavých a i nechutných scén od začátku až do konce. Na svoji erkovou kartu vsadili tvůrci dobře a vyplatilo se jim to. Samotný Deadpool hláškuje na všechno možný, už od úvodních titulků. Nebere si servítky ani s Marvelem, tvůrci filmu ba dokonce i s se svým představitelem Ryanem Reynoldsem. Narážky jsou tu na spousty filmů (opět s R.R.), tak i na rozpočet filmu, který nebyl díky ratingu kdoví jak velkorysý. Potěšili mě jak X-meni (kterých mohlo být i více), tak i Morena jako Deadpoolova přítelkyně. Hlavní záporák s pomocnicí Ginou Carano taky filmu sedí. Akce je zde hodně a je to parádně krvavý. Efekty jsou taky super a když se do akce přidají dva x-mení, je to fakt mazec. Už dlouho jsem se v kině takhle nenasmál jako u Deadpoola a jsem rád, že to vyšlo v erkovým ratingu, protože jinak by to nebylo ono. Příběh zde je velmi jednoduchý a ničím nepřekvapí. Hudba je pěkná a místy sama vykouzlí úsměv na tváři. Rozhodně se i vyplatí počkat na potitulkovou scénu, která stojí za to. Za mě 100% :) ()

Lama.Lama

Já jsem se bavila tím kanálovým humorem, protože to pro mě bylo podáno dost nenuceně a prostě vtipně. Deadpool je vynikající antihrdina, jeho příběh jako takový je zajímavý. Má to pár much, moc se mi nelíbí x-meňácký ocelový týpek s debilním ruským přízvukem. Ale má to spád, má to jiskru, thumbs up pro Deadpoola. ()

berny2468

Velké překvapení. Trailer se mi nijak zvlášť nelíbil, ale film je to výborný. Natočeno je to opravdu výborně a hlavně přehledně. Je zde spoustu skvělých hlášek na adresu jiných filmů. Překvapivě film nezačne být po půlce trapný nebo nudný, ale je vtipný až do konce. Hodně se povedl výběr písničkové hudby. Je to opravdu skvělý film, který si rozhodně nenechte ujít. Jen si myslím, že to film roku nebude, jak to někteří prorokovali....80%. ()

FFilipCZ

Můj první 4DX zážitek! Nejsem si úplně jistý, zda se k tomuto filmu 4DX vyloženě hodilo, ale já si to užíval. Deadpool mi naložil přesně to, co jsem očekával a ještě mnohem více. Bavil jsem se už od úvodních titulků a zábava trvala po celý film, bez jakéhokoliv slepého nebo slabšího místa, až po závěrečnou "županovou" potitulkovou scénu. Film plný černého humoru, parodie, skvělých hlášek a akce. Big up Ryanu Reynoldsovi, role mu sedla jak prdel na hrnec! ()

Peterssen

Hned úvodní titulky vám napoví, že tohle nebude úplně běžný zážitek. Neotřelý a vulgární humor, který bohužel chvílemi neví, kam vlastně míří a občas je až moc pubertální. Každopádně těžko hledat delší nudný úsek - začátek nasadí vysoké tempo a v něm se +/- drží celý film. A ač se to nezdá, tak je to celkem romantický film, čili ideální na Valentýna :D ()

PauloZ

Deadpool je supercool a už teď fenomén. Nejsvérázněji natočená marvelovka, která zabíjí konkurenci, nebo se o to alespoň snaží, už v úvodních titulcích a v každé druhé hlášce, čímž se Ryanův antihero stává nejuhláškovanějším filmem co pamatuju a kouzelné je, jak mu to všechno náramně šlape! Bavil jsem se na maximum, kino bylo smíchy rozbité už v polovině stopáže a nejen že fungují všechny ty hlášky, střihy, grimasy, timing, ale velmi chutná je i akce! Vedle Deadpoola jsem si stihl zamilovat i ultra sympatického etikáře Colossuse! Až Deadpool vyroste a vyzraje i příběhově, bude to na five stars! 4,5* a moc velká spokojenost. Uvidíme co na to řeknou Suicide Squad. PS: druhé shlednutí je nutné k oživení všech těch hlášek a skopičin. ()

kleopetra

Jsem velká fanynka, takže se na film nedívám možná úplně racionálně, ale to nevadí, protože to byla maximální zábava! Deadpool nezklamal, byl přesně takový, jak jsem si ho představovala! Ryan Reynolds se na něj hodí perfektně:-D jen ten záporák mohl být větší slizoun a ne takový krasavec :-D Ale zase na druhou stranu tam je jednorožec a Bob :-D ()

ledzepfan

Víc než 3 rudé ze mě nikdo nevytříská... Za každou cenu Rkový film který ale stojí a padá na humoru pro děcka (7 z 10 vtipů je o koulích, péru, prdeli atd...) Pár hezkých odkazů, funkčních scének a X-menů tam je, takže úplný propadák to není. :) ()

mad_ness

Just call me angel of the mornnig ANGEL, just touch my cheek before you leave me DARLING. Humor je jedna z najkrajších vecí na tomto svete a s týmto filmom tvoria odteraz samostatnú kategóriu mojich zvládacích stratégií. Niektorí by si mali naordinovať chill pill, aby nebrali všetko tak bolestivo seriózne. Lebo je to hádajte čo.. SMIEŠNE! ()

Adasin

Nekompromisní humor v kombinaci s řádně krvavou akcí, o které fanoušci snili celé roky, ve vysněném projektu Ryana Reynoldse. Ryan se tak nejen v mých očích vyhoupl opět na výsluní a díky jeho ztvárnění Deadpoola jsem dostala nejenom filmy jako Logan, ale i várku skvělých Deadpoolových komiksů. I přes to všechno k dokonalosti mi ještě něco chybí, snad za to můžou slabší efekty, jenž se někdy blíží až k televiznímu looku, a nedostačující délka. 8/10 ()

maddy

Neskúsený režisér, netradičná látka a trailery nahláškované tak, že dohnať ich v celovečernom filme sa zdalo takmer nemožné. Pokašlať sa toho v SkullPoopL mohlo mnoho. Našťastie, Deadpool vyzerá presne tak ako si ho tých pár ľudí (a hlavne Ryan Reynolds) za tie roky vysnívalo a snažilo v nekompromisnom R-kovom ratingu dohnať do kín. Žiadna komixová, nebodaj filmová revolúcia, ani revolúcia akčného žánru ako takého (ako napríklad v prípade minuloročného Mad Max: Fury Road) sa tu ani zďaleka nekoná, zato však prácička odvedená s tým najväčším zanietením. Možno som čakal, že sa tvorcovia ešte o niečo viac utrhnú z reťaze a ponúknu niečo iné oproti ostatným komixovkám aj po stránke príbehu, nielen humoru, no v jadre je Deadpool tou najtypickejšou origin story, akurát v nelineárnom prevedení (ale aj to sme už videli u Snyderovho Man of Steel). To však stále neznamená, že by si Deadpool dokázal podať ruku so všetkými tými komixovkami od Marvelu, ktoré sa na nás valia niekoľkokrát do roka. Dejovo je síce jednoduchý, ale zato maximálne účelný. Nie je to priamo komixová paródia, ale zato komixová komédia, ktorá sa aj napriek klasickému príbehu dokáže totálne odviazať od úvodných minút a nepoľaviť až do samotného záveru. Neobvyklý (anti-)hrdina servíruje svoj vulgárny, sexistický, pridrzý humor v presne takej podobe ako je žiaduce, ale zároveň v takej, aby z toho nezostali výrazne vykoľajení ani diváci ktorí nevedia čo čakať. A aj keď je to stále „iba“ o tom, že Deadpool is being Deadpool a tým pádom tí oboznámení s touto postavou presne vedia čo čakať, dostanú to PRESNE v takej podobe v akej sa patrí. Sťažovať sa tak nemôže vôbec nikto, snáď okrem zarytých puritánov. Komunikácia s divákom a búranie štvrtej, pardon až šestnástej, steny funguje na výbornú, ani raz to nepôsobí silene, samoúčelne, nebodaj trápne, ani raz sa vtipy neopakujú a popkultúrne narážky (a urážky) sa tu sypú z rukáva v takom tempe, že ich je na prvý krát všetky takmer až nemožné pobrať (s čím súvisí mať aj veľmi dobrý prehľad v komixoch, filmoch, no aj hollywoodskom zákulisí, lebo inak to môže byť zábava ledva polovičná!). Navyše si film hravo dokáže uťahovať sám zo seba, z komixového žánru ako takého, no pritom s ľahkosťou striedať totálne uletené a nekorektné scény s tými o niečo serióznejšími, príbehovými, ktoré tu taktiež fungujú a ukazujú, že ten valentínsky plagát nakoniec až tak neklamal :-) Problém je v tom, že tu tvorcom na prvý krát možno až priveľmi zväzoval ruky na komixový žáner nijako zvlášť vysoký rozpočet kvôli ktorému sa pravdepodobne nemohli utrhnúť až do maximálnej miery. Zamrzí to obzvlášť pri akčných scénach, ktorých je pomenej – v podstate dve, z toho tá úvodná natiahnutá cez viac ako polovicu filmu vďaka nápaditému prestrihovaniu do flashbackov, a hlavne z dôvodu, že obidve sú neskutočne adrenalínovo zrežírované, choreograficky prvotriedne vedené, prehľadne nasnímané, vynikajúco ozvučené (Junkie XL sa po Mad Max znova osvedčil ako jeden z najzaujímavejších skladateľov pre podobný typ filmov) a podobných naháňačiek ako je tá úvodná na diaľnici alebo súboj so sekerami v závere by som tu rád videl niekoľko. Ale to je iba malý háčik na kráse, inak neuveriteľne sympatickej komixovky, ktorej vďaka jej zanieteniu ťažko niečo výrazne vyčítať. Jasne, v druhej polovici to už rýchlo padá do príbehovo až priveľmi štandardnej komixovky, ktorých tu už bola celá kopa, no je na tom vidieť ten zápal a srdce, ktoré do toho dali všetci, ktorí sa Deadpoola v R-kovom podaní snažili dlhé roky dostať do kín. Netvrdím, že by to nešlo ešte o niečo lepšie, odvážnejšie a nekompromisnejšie, ale na prvý krát to je presne ten produkt, ktorý sme dostať mali. Zavďačí sa rovnako ako skalným fanúšikom komixového Deadpoola, zároveň naláka nových, neoboznámených a ponúkne im o niečo iného hrdinu bez toho, aby ich na prvý krát vystrašil až priveľkou vulgárnosťou, nekompromisnosťou a strmhlavým búraním štvrtej steny z každej strany. Reynoldsovi teda veľká chvála, že to nakoniec dostal do kín a práve v takomto silnom podaní, pretože pokaziť sa tu mohlo skutočne veľa. Len pozor ten kto sa teší na ďalšiu Marvelovku (aj keď Deadpool vo filmovom svete patrí do X-Men univerza, ale to je jedno). Toto je síce v jadre štandardný, ale na povrchu úplne iný druh komixovej zábavy, než ponúka komediálne a celorodinne ladený Ant-Man alebo Strážcovia Galaxie. Brutálny, vulgárny, prestrelený, nekorektný ... až mi bolo ľúto toho jedného otecka s asi desaťročným synom, ktorý sedel v preplnenom kine. Ale tak aspoň mu už v budúcnosti nemusí vysvetľovať čo je to blow-job. CELKOVO: 4* (8/10) () (méně) (více)

hous.enka

Když přistoupíte ne Deadpoolovu hru, budete se bavit. Pokud ale čekáte, že z toho bude hrdina jako Superman, budete asi zklamaní. Pár vtípků se mi velmi líbilo a samozřejmě nejlepší je na celém filmu Ryan Reynolds, kterému roli cynického (omylem)suprhdiny věřím. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě