Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

SaNcHeZ_cz

Deadpool splnil co si předsevzal. Servíruje naprosto nekompromisní, zábavnou a neskutečně nápaditou podívanou, která je jak věrná komiksové předloze, tak nezklame filmové fanoušky. Těch pár úkroků k šabloně pro superhrdinské originy je trochu rušivých, nicméně potřebných. I přes ně je ovšem filmový Deadpool jedna velká jízda od začátku do konce, která nezklame jak příznivce předlohy tak filmové diváky předlohou netknuté. Slušné herecké obsazení, skvělý scénář, výborná hudební stránka a film, který s rozpočtem zlomku toho co konkurence, zašlape spoustu z ní do země tak nekompromisním způsobem, že mu u toho ještě budete fandit. Zkrátka jedna velká radost, po které budete chtít přídavek. [80%] ()

Paxxx.cz

Deadpool si dělá srandu ze všech a ze všeho a v průběhu filmu vypustí celou řadu skvělých hlášek, díky kterým jsem se skutečně velmi pobavil. Ovšem není to jen o vtipných scénach, občas film přeskočí do romantických částí, jindy do trochu hororových. Vcelku jsem s deadpoolem docela spokojen, protože jsem od něj nečekal hory doly, pro mě 7/10. ()

wikked

Hodnotím o hvězdičku více zejména kvůli tomu, že se s tím tvůrci skutečně nepárali a udělali si film po svém. Hromada narážek pálí jak na sebe, tak na popkulturu a celý filmový průmysl. Líbilo se mi laškování se 4. stěnou, úvodní titulky a nápaditá stavba příběhu, který je v podstatě složený ze tří stěžejních scén. Na druhou stranu některé infantilnější fóry už se s postupem děje trochu zajídají a R rating byl, co se týče akce, překvapivě nevyužit (pár cgi hlav, co odletí od těla někde v dáli na okraji záběru, by se snad vešly i do PG-13) a stará se o něj zřejmě hlavně kulometná palba šílených nadávek. Takže 3* za film a 4* za odvahu a pojetí. Pokud tvůrci udrží "no fucks given" přístup a elán, tak je momentální úspěch příslibem našlapaného sequelu. ()

Wysch

Takže jako vždy, na úvod to nejdůležitější: Na Deadpoola se vyplatilo jít do kina! A malý dodatek: Tedy pouze pokud člověku nevadí sprostý humor a asi tak tuna narážek na popkultůru včele se samotnými X-Meny. Důležitou podmínkou k tomu, aby si člověk užil Deadpoola na 100% je ale potřeba znát jeho komiksovou variantu - bez znalosti Deadpoolova smyslu pro humor to prostě nejde. Během následujícího století sepíšu něco víc (pravděpodobně nad blu-ray verzí s alternativními vtípky), teď si dovolím jen se zamyslet nad dvěma věcma: Týpek za mnou v kině prohlásil: "Protože jsem na Deadpoola už zvyklej a znám ho, čekal jsem od toho trochu víc." Hm. Já, protože na Deadpoola jsem zvyklej a znám ho nejen z komiksů, jsem neuvěřitelně mile překvapenej, jak Deadpool vypadá a funguje. Tolik jsem od něj (od Foxu hlavně) fakticky nečekal. Vystihuje jej přesně jedna zahraniční recenze, která říká, že Deadpool není nejlepší film všech dob (ani ve svém žánru) a že rozhodně nepobere kvadrilion cen. Ale na to, jaký tenhle film POTŘEBOVAL být, je ještě lepší. A nemění na tom nic ani překlad F.Fuky, kterej bohužel nedokáže nahradit originální vtipy. Druhá věc, nad kterou jsem se zamyslel, byl tak trochu spíš sociologickej děs, že dnešní mládež ještě pořád nezvládá angličtinu. Děcka okolo mě ve věku mezi 18-25 lety se smála jen a jen titulkům (chvála Bohu, že to bylo s těmi titulky, pořád mám v živé paměti děsuhrůzný francouzský dabing v kině ve Versailles), ale řada vtípků a odkazů mimo překlad jim naprosto unikla. A to včetně i závěrečných titlí, v nichž najdete jeden z mnoha easter eggů. Závěrem: Nejedná se o přelomový film, ale ve svém žánru je přelomovým aspoň zpola - díky R ratingu a opravdu hrubému smyslu pro humor. Scott Pilgrim se může jít zahrabat. Výtky k "roztřessené kameře" nepřijímám - ani jednou jsem si nevšiml shaky camu, zase si to někdo plete s ruční kamerou. Ve finálním souboji s Ajaxem je znát rychlý střih, ale pořád neruší dojem z akce samotné. Čekal jsem trošičku víc krve a hlavně střev a usekaných paží. Storytelling je perfektní, režie precizní, Ryan Reynolds naprosto bezchybný Deadpool, Ed Skrein záporákem, kterého tenhle film potřeboval - nemá celosvětové schéma, ale pro Deadpoola je prostě primárním cílem. Colossus KONEČNĚ vypadá tak, jak vypadat má! TJ Miller nemá moc prostoru, ale chemie mezi ním a Reynoldsem je skvělá. Komiksový Deadpool se za filmovou adaptaci rozhodně stydět nemusí. A úvodní title jsou naprosto dokonalé!. A závěrečné title mají jednorožce, hurá! A potitulková scéna je luxusní improv na tému páně Buellera. A Gina Carano někam po bitce s Colossem zmizla. Btw. pane Fuko, naučte se skloňovat, propánacolossuse. Fuj. Viděno 3x v kině. Spousta easter eggů mi beztak pořád uniká, bude to chtít prostě tu blu-placku. Jo ale palec horu za cinemrda. ()

kareen

Asi tak prvních 15 minut jsem si myslela, že mě ta poloparodická směska většinou infantilního humoru a nablýskaných akčních scén nebude příliš bavit, ale jakmile to nabralo krapet vážnější tón, všechny nitky se začaly chytře sbíhat v docela slušné zápletce a dokonce jsem se některým těm popkulturním frkům zasmála, začala jsem si to i užívat. A ačkoliv si pořád nemyslím, že by byl Ryan nějak zvlášť dobrý herec, tak mi poslední dobou, když už nepřijímá jen role v bezduchých romanťárnách, tak nějak přestává vadit. ()

agentmiky

Nováček v režisérském křesle Tim Miller naservíroval 108 minut neskutečné akční jízdy, která se ani moc nezastavuje. Komiks Deadpoola jsem sice nečetl, ale film se mi docela líbil. Je pravda, že hlášky mi připadaly někdy docela i trapné, ale chápu to, neboť se tvůrci snažili zachytit charakter Deadpoola přesně tak, jak vystupuje v komiksu. Ryan Reynolds je výborný herec a role tohoto antihrdiny mu sedla brilantně. Jinak se mi líbily bojové scény, které byly parádní. Hlavní záporák měl taktéž něco do sebe. Nebyl to úplně nejlepší film,ale na pobavení mi to stačilo.Hodnocení:75% ()

Rosana

Geniální dílo, snad první superhrdina, který mi je sympatický. Superhrdina je totiž jenom super, ale rozhodně není moc hrdina. Je sobecký, sebestředný a hlavně si ze všeho dělá prču. Jeho humor se mi líbí a komunikace s divákem taktéž. Sebeironie a legrace nechybí. ()

dejww

Dlouho mě, nějaký film nenaštval jako tento! Všichni neustále: "Deadpool je super, nejlepší, to musíš vidět" atd. Jenomže co teda ten Deadpool je? Nesmyslná slátanina, která opravdu není vtipná! Mnoho trapných narážek, které se snaží neobratně reflektovat dobu. Je to však pouze trapné. Jestli je toto ten humor, který se líbí takové spoustě lidí, tak to tedy potěš pánbůh. Hlavní hrdina vůbec není konzistentní. Působí jak zfetovaný schizofrenik, který je chvíli velký drsňák, pak si nandá ten oblek a je z něj infantilní idiot! Nejhorší na tom všem je fakt, že bude další pokračování. Další dávka trapných vtipů a dementního Deadpoola. Děkuji a už nikdy více. ()

Praxis

Nekompromisní a zcela nekorektní zhovadilost, co si dělá prdel ze všeho - počínaje X-Meny, studiem a konče sebou i diváky, a která vám způsobí těžké křeče břišního svalstva. Ulítlost na sto způsobů, a i když se to nese v klasických linkách (ano, klidně bych se nebál být ještě revolučnější), naprosto odzbrojující Reynolds vás prostě dostane. A Baccarin je strašně sexy. Avokádo co souloží s ještě hnusnějším avokádem? WTF? 90% ()

MartinezZ

To je těžký. Komiks neznám, ale to, co jsem se dozvěděl ještě před filmem, nevypadalo vůbec zle. A ono to není vůbec zlé, zasmál jsem se a narážky chápal (ty titulky Fratnou Fukou přeložené a upravené do pochopitelnosti místnímu publiku byly trochu slabší, ale stále držící si osu smyslu původního úmyslu - jen prostě slyšíte něco jiného, než píše text, takže to tak jako tak nechtěně ruší /asi bych raději volil ty nám ne tolik známé originály, kdy bych se prostě jen smířil s tím, že je to lokální záležitost - alespoň by nerušil rozdíl mezi slovem a písmem/). Ale přišlo mi to jakési dějově příliš zdrcnuté a někdy byl zamýšlený humor tak kulometný, že nestačil ani vyznít a už byl přehlušen dalším dějem. Na druhou stranu za přiznaný zlomek rozpočtu megabijáků se podařilo natočit něco, co jim vcelku dobře konkuruje. Plusem je ono množství odkazů na... cokoliv ze světa komiksu a hlavně mimo něj. Ryan si to zřejmě užíval a má našlápnuto na ono pokračování, které rád navštívím v kině, nicméně Deadpool, ač dobrý a i vtipný lehce neortodoxní komiksový film, není něco, co bych si musel pouštět, až "to vyjde" znovu, natož abych si to pořizoval na BR. Viděno, uspokojeno (Vy zvrhlíci!), zkonzumováno. El Finito. ~~~ PS: Cestou z kina jsem v autobusu dočetl tuhle knihu - zanechala ve mě tedy hlubší stopu než sám film, který skončil před nějakou půlhodinkou. ()

ArsenalEagle

Jestli pro mě Kick-Ass bylo dokonalé, tak jak mám okomentovat toto? Možná jednu výjimku mám, a to propojení s Wolverinem? V původních Origins:Wolverine se nám Ryan Reynolds ake Wade Wilson už objevil a zemřel zde. Proto se v tom malinko ztrácím. Jinak hláškami nadupadaný majstrštyk plný akce. Sem tam slabší, sem tam zase dokonalý momentky. Marvel vsadil na nový typ hlavního hrdiny a udělali sakra dobře. Klenot ()

Vxxx

Hodnotila bych tak 2*, ale ten film má prostě štěstí, že si dělá srandu sám ze sebe. Tím pádem, díky skvěle pasující nadsázce, je to jasný plný počet, Trošku mě rozhodilo, že jsem chvíli po odchodu z kina neměla z filmu už tak dobrý pocit, jako většinou po dobrých filmech mívám, ale důvodem je asi předávkování humorem. Bylo tam toho tolik, že zpětně vím jen to, že jsem se smála. Bohužel už nevím čemu všemu. Film si zopakuji a přidávám do kategorie "párty filmy". 5* ()

Laxik

Skullpoopl překvapil a dostál příslibům svého marketingového oddělení. Nečekaně vážné, nečekaně filmařsky zvládnuté, nečekaně sympatické, nečekaně svěží, nečekaně rafinované, nečekaně málo bourání čtvrté stěny, nečekaně vycpané vatou. ()

Ellmariachi

No co dodat. Vše bylo řečeno. Budete se bavit. Někdo 100 procent času jinej jen 50, ale bavit se budete. Budete se smát. Ne všemu, ale smát se budete. Akce vás bude bavit. A pokud ani jedno z toho, tak potom nevím co jste čekali a proč na film šli. Za super hlášky, sprostej humor, a fajn akci dávám 90 procent. ()

ivishka

Jeden z mála dnešních komediálních(akčních) filmů, který dokázal pobavit hned v prvních vteřinách úvodních titulků (a také při závěrečných). A takto pobavit diváka hned ze začátku je opravdu umění. Nemohla jsem se ovšem ubránit porovnáváním těch pár akčních filmů s podobnými nesmrtelnými superhrdiny..a troška těch podobností by se našla -ale tomu se asi ubránit nelze. Nekonečný humor deadpoola a jeho známá slepá "babička" ovšem dají za své a zasloužili si spolu téměř plné hodnocení. ()

Mr. Filuta

Nothing.. compares to you. Sinéad O'Connor, 1990. Reynolds se konečně dočkal nějaké důstojnější komixové role a je vážně vidět, že do této verze "žoldáka s prořízlou hubou" dal vážně velký kus práce a srdíčka. Opravdu suprová jízda, která nasadila očekávání vážně hodně vysoko svojí kampaní, kterou bych asi nazval jako nejoddanější online promo století (i když je tedy stále brzo) a vesměs všemu bez výhrad vyhověla. Rozhodně chci vidět ještě jednou a rozhodně chci vidět víc. Byla by škoda zrovna tenhle franchise vidět vyhořet rychle jako jsme už mnohokrát viděli u dalších druhořadých Marvelů, ale tady vážně vidím prostor pro stabilní výkon ve více než 108 minutové jednohubce. ()

GodComplex

Nejak tezce prehodnocene, ne? Je fajn, ze ne vsichni superhrdinove se berou vazne a obcas to je i vtipne, ale jindy otravne, Deadpool a vlastne Ryan Raynolds obecne je nesympaticky a cele je to scenaristicky naprosto o nicem. 4/10 ()

sonnak

Prostě cool. Pool sice není perfektní film a pro kritiku bych nemusel chodit daleko, jenže v rámci superhrdinského univerza nápaditostí a schopností sebereflexe vlastních chyb drtí konkurenci (která si o to svou neumělou vážností vyloženě říká) s takovým nadhledem a nebojím se říct inteligencí, že si plný počet zaslouží. V čem tolik vynikal Kick-Ass zvedá ještě o úroveň výš a po celou stopáž jede prakticky bez ztráty tempa a kolísá jen mezi rovinami akce/legrace, což je ještě obdivuhodnější vzhledem k méně než polovičnímu rozpočtu oproti uzívaným a ukecaným kolegům. Kvalita > Prachy ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě