Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

matestlust

Teda, tohle byla ale extrémně přeplácaná volovina. Celkem se divým, že má Harrison stále zapotřebí obsazovat se do podobných rolí...No, každopádně, scifárna na divokém západě, to bych vcelku překousnul,naopak, nápad je to dobrej, hlavně netradiční...Ale, čím dál se film minutově posouvá, tím víc a víc se zde objevuje tak neuvěřitelně zbytečných a hlavně hloupých pitominek...kovbojové, jedni vetřelci z kosmu, jiný mimozemšťan z kosmu, indiálni, indiánská magie, vesmírné zbraně, do toho, opravdu po celý film stupidně se tvářící, Daniel Craig ( největší tvrďák na světě, kterýho nerozhodí ani mimozemská invaze ), mezigalaktické polibky uprostřed bitvy....no sakra práce, jako by pan Favreau spojil Indiana Jonese, Válku světů, Sedm statečných + nějakej slaďák od Rosamundy P.( žel bohu jejich názvy neznám, tudíž nemohu přirovnat ). Takže, zkrátka a dobře - Kovbojové a vetřelci je totální blbost...Proč tedy ty 2 * ?? Rozhodně jednu hvězdu za super hudbu, která do toho kolotoče krávovin alespoň dodává celkem slušnou atmosféru. Tu druhou pak za moc pěkné vizuální provedení. ()

Sawy

Mám rád sci-fi a ještě o ždibec radši mám westerny.Co by mě tedy mohlo učinit spokojenějším,než film,ve kterém si drsní pistolníci z Divokého západu dávají do tlamy se šmejdy z vesmíru? Kovbojové a vetřelci měli potenciál stát se proklatě zábavným crossoverem dvou zdánlivě neslučitelných žánrů,měl na to dostatečný rozpočet a spoustu talentovaných lidí před kamerou.A vskutku to začalo hodně nadějně.Úvod má správně westernovou atmosféru,první střetnutí s mimozemšťany se povedlo na výbornou a Daniel Craig s kloboukem a drsňáckým výrazem sem padne jako ulitý.Jakmile se ale nesourodá skupinka vypraví stopovat vetřelce,kteří jim ukradli pár lidí,začnou být s přibývající stopáží jasné tři věci.Zaprvé,celý ten film měl zůstat klasickým westernem,ve kterém se odhaluje hrdinova minulost,žádní mimozemšťané vůbec neměli přiletět a jistě by to fungovalo mnohem,mnohem lépe.Zadruhé,ten western měl režírovat kdokoliv jiný,jen ne Jon Favreau,který nedokáže vtisknout svým filmům ani náznak jakékoliv osobitosti a jsem vážně rád,že třetího Iron Mana dostal na starost někdo jiný.A zatřetí,je mi jasné,že značnou část rozpočtu sebraly honoráře Craiga,Favreaua a Forda,ale 160 mega je 160 mega a j jsem čekal,že za podobnou sumu budou tvůrci schopni pořídit pořádné dekorace a triky,ne jen jedno městečko,podivnou kosmickou loď a pár mimořádně otřesně udělaných mimozemšťanů.Film má po celou stopáž docela solidní tempo,díky hercům si drží jakousi chlapskou stylovost a navíc,na PG-13 je až překvapivě drsný a nekorektní,ale zoufale se tady nedostává humoru (i když Ford se pár hláškami trefí) a hlavně,když není za kamerou silná osobnost,museli Kovbojové a vetřelci ze zásady dopadnout jako nekonzistentní mišmaš.Ten mišmaš je tak trochu zvrhle zábavný a musím se přiznat,že nebýt mimořádně slabého závěru a handicapu v podobě dabingu,bavil by mě srovnatelně s takovým Kapitánem Amerikou.Má výtečný začátek,Craiga a sexy Oliviu Wilde.Ale pořád jsem z něj cítil,že tohle téma šlo zužitkovat ještě mnohem stylověji,zábavněji,zkrátka lépe.Ten film není tak špatný,jak se o něm traduje,jen není natolik dobrý,aby si ho někdo skutečně oblíbil. 60 % ()

Morholt

Tak nějak to splnilo to, co jsem od toho očekával a totiž že akční sekvence budou mít slušnou úroveň, ale jakmile se přejde k příběhu samotnému, půjde o nehoráznou sra*ku. Něčím navíc byl v tomhle případě Paul Dano, naopak obsahovou tupost ještě více zvýraznila postava Olivie Wild a tradiční americké united. 50% ()

ScarPoul

Film, ktorý trpí na tom, že nemá ujasnené pre ktorú cieľovú skupinu má byť určený a preto strieľa do prázdna a dúfa, že niekoho zasiahne. Favreau je človek, ktorý vie priniesť osobitý štýl do filmu. Dokonca vie priniesť správnu dávku akcie a keď už nič iné jeho práca s prostredím a s hercami je častokrát bezchybná. Podobne je tomu aj tu. Kamera, hudba a réžia doplnené o niektorých znamenitých hercov - Craig, WIlde, Rockwell, robia s tohto filmu pozerateľnú jednohubku, ktorá síce pôsobí hlúpo, ale nemôžem jej - aj keby som chcel uprieť nejaké čaro. Hlavným kladom filmu je, že nenudí ako to bolo napríklad v prípade Green Lanterna, ktorý dopadol po všetkých stránkach horšie. Rozpočet a efekty sú tu cítiť a keby sa to nesnažilo hrať na film pre rodinku - pretože niektoré scény ako keby tomu napovedali, zatiaľ čo iné sa mohli pochváliť temnotou a dusnejšou atmosférou - keby sa film uberal touto cestou nemusel skončiť na poli tržieb tak zle, nejednalo by sa o také sklamanie. Podkopáva to dramaturg a 5 scenáristov - ktorý servírujú jednu scénu, za druhou a snažia sa tomu všetkému dať taký zmysel aby nepôsobilo spojenie dvoch úplne odlišných žánrov hlúpo. Verdikt je, že pôsobí. A Favreauovi to nemám za zlé. Kto by nechcel aby ho produkčne podporoval Spielberg. Inak priemer, ktorý dopadol zle hlavne kvôli očakávaniam. ()

RelaxMan

Tady to každý sice kritizuje, ale já nevím, co jste od toho kdo čekali. Vždyť podle traileru bylo předem jasné, o co v tom půjde. Já musím ocenit skvělý nápad a to spojit western a sci-fi. D. Craig a H. Ford jsou tam naprosto skvělý. Oba, zde mají neskutečné charisma. První polovinu filmu jsem si dokonce říkal, tak takhle by se měli točit nové westerny. Dobrý nový western jsem totiž neviděl, už hodně dlouho. Nové westerny typu " Zabití Jesseho Jamese ... a Opravdová kuráž " jsou pro mě velká ztráta času. Přejdeme, ale zpět k tomuto sci-fi. Já jsem se u toho, ani na chvíli nenudil. Mělo to nádech starých akčních sci-fi, jaké se, už dnes vůbec netočí, což je dle mého názoru docela škoda. ()

Lacike

Uz trailery boli riadne rozpacite, ale taketo peklo som necakal. V tom filme skoro nic nefunguje. Dialogy katastrofalne, postavy mizerne napisane, logika pribehu skoro nulova. Jednu hviezdicku davam za par oldschoolovo natocenych akcnych scen, ale vzhladom na rozpocet som cakal, ze budu ovela epickejsie. Zasluzeny prepadak. Co viedlo Spielberga k tomu, ze sa rozhodol toto produkovat, je pre mna zahadou roka. 3/10. ()

Genero

Sledování tohoto blockbusteru opět v mé hlavě vyprovokovalo vášnivou slovní přestřelku mezi mým dobrým a špatným já. Dobré já (nahněvaně): Kde jsou filozofické úvahy o vlivu barvy motýlích křídel na život a smrt v kontextu historie lidské kultury? Kde je mladá hrdinka v pánském obleku a s kostěnými obroučkami brýlí na svém drobném nosíku? -- Špatné já (klidným hlasem): Nežvaň hovadiny, dyť by Olívie vypadala jako kráva. Podívej na tu rozkošnou prdelku. -- Dobré já (stále podrážděným hlasem): Kam se poděl mladý intelektuál vrhající své jízlivé bonmoty v ústrety počátku soumraku zkostnatělých a dávno přežitých myšlenek našich otců? Kde je svěží a lehce poťouchlý scénář nepřímo kritizující a ironizující zažitá žánrová klišé? -- Špatné já (nadšeně): Vypni závity a čum jak tomu emzákovi ustřelili kebuli! -- Dobré já (zadumaně): Zajímalo by mne, z jakého důvodu nebyla režie tohoto díla svěřena takovému velikánovi a klasikovi žánru sci-fi jako je Stanley Kubrick, který provokativním Mechanickým pomerančem a filozoficky bohatou filmovou operou 2001:Vesmírná oddysea jistě dokázal své nezměrné kvality a u zástupců mladé inteligence je pro tento svůj vklad oblíben. -- Špatné já (pobaveně): Protože je dávno mrtvej, debile. -- Dobré já (vyděšeně): Ach tak, to ovšem znamená, že je celá nadějná budoucnost žánru ohrožena! -- Špatné já (otcovsky): Nebuď v píči, ještě si můžeš přeleštit kládu u von Triera. ()

Caelos

Tohle byly dvě hodiný čistého utrpení. Nebýt docela povedeného začátku, dám odpad. Tak křečovitý, špatně zahraný a hlavně debilní škvár áčkové produkce tady dlouho nebyl. Co dělala ta armáda scénáristů? Jela na tripech? Povím vám jak tenhle film vznikl. Nějaký odušenělý manažer seděl a říkal si, jak ještě z tech lidí vytahat prachy. Mám to! Válka s mimozemšťanama už je klišé, ale co kdyby přiletěli na zemi v době, kdy byla všude jen bída a špína a lidi smrděli na sto honů? Na... Divoký západ! Mám to, Kovbojové proti Mimozemšťanům! Počkat, to zní dětsky, Kovbojové proti vetřelcům! Nářez! Hustý! Tak a teď je k tomu názvu potřeba dopsat scénář. Vůbec mě nezajímá že to vzniklo úplně jinak a te námět někoho napadl třeba při náboženském osvícení. Po shlédnutí filmu musí každý uznat, že moje teorie je nejpravděpodobnější. V tom filmu opravdu o nic jiného nejde, jen o kovboje a vetřelce. Ti první tam chodí tváří se drsně a nebo blbě a ti druzí se netváří nijak, jen se naprosto blbě chovají. Citová linka mezi otcem a synem nesynem byla okatá a trapná a byla tam jen proto, aby to mělo "hloubku". Překvapivě taky Craiga vůbec nezajímalo, že jeho stíhačka je z jiné planety a nehoří. I tak jí chtěl sundat... nábojový pás. Prostě blbost na kvadrát. Tvůrcům se ale musí nechat, že natočit s vážnou tváří takovouhle slátaninu, to chce opravdu koule. Bohužel už koule nemá film, spíš jen takové malé kuličky co se snaží poskakovat a řvát jaké že to nejsou megakoule. Každý ale vidí, že jsou to pořád jen kuličky. ()

maseer2

ne, nebylo to nic převratného - zfilmování námětu kombinujícího dva naprosto odlišné žánry, western a sci-fi, rozhodně mohlo ve výsledku působit jako velkolepější, propracovanější a inteligentnější podívaná (emzáci přiletěli pro zlato.. WTF?).. ale já nebudu skrývat, že mě to prostě a jednoduše bavilo.. je to někde mezi 3* a 4* a jelikož si film určitě nezaslouží slabých 54%, přikláním se nahoru.. ()

GeusX

Dojem z prvního shlédnutí na DVD: Zklamání, že je to víc podivný, špatně namíchaný koktejl, který nalákal jen na třešničku v podobě hereckého obsazení a ne na chutnou orginalitu. Dojem z druhého shlédnutí v tv:. Někdy i sladkokyselý lák z okurek může uspokojit základní, nijak náročnou potřebu.. ()

Tommassi3

"Nezáleží na tom, kým jsi byl, ale kdo jsi teď.." Zhovadilý hybrid scifi a westernu, v němž jeden jen těžko hledá rukopis Jona Favreaua, který již jeden komiks na stříbrné plátno úspěšně převedl.. Drahý, především však tupý, blockbuster, který vypadá jako jediná cesta, jak ze zbytečné Olivie Wilde učinit bondgirl..;) ()

BoPo

Harrison Ford, Daniel Craig, Olivia Wilde,...obsadenie vyzerá viac než zaujímavo, že? Lenže Ford natočil nadpriemerný film naposledy v roku 1993 (Uprchlík). Craigovi dosť dlho trvalo, než sa dokázal presadiť, a teda uňho veľmi reálne hrozí syndróm Johna Malkovicha. No a Olivia Wilde má pekné maximálne tak oči. Zaprášené westernové prostredie prožiariť lúčom sci-fi nie je úplne marný nápad, ale v konečnom dôsledku zasa len western, len na miesto indiánov sa tu hoši v klobúkoch snažia vytlačiť zo svojho územia emzákov. Miestami nezáživná, miestami ambiciózna, ale hlavne na zabudnutie odsúdená hovadina. ()

Terva

CITÁT - Podívej má na ruce železo, taťko.......... Film natočený podle stejnojmenného komiksu, který napsal Scott Mitchell Rosenberg. Hudbu dělal Harry Gregson - Williams a produkci si vzal na triko Steven Spielberg. A příběh ? Běžný western - poctivej šerif, všemocný rančer ( Harrison Ford ), jeho rozmazlený synáček, lupič, co si nic nepamatuje ( Daniel Craig ), nádherné až nepozemské ženy ( Olivia Wilde ) a .... parta opravdu agresivních ... mimozemšťanů. Nejsou to démoni ? Celkem by to odpovídalo, ale neřekl bych. Vystoupení z ohně je nádherná scéna, která stojí za upozornění. CITÁT - Přišla ze země nad hvězdami....... Harrison Ford opět nezklamal a jsem rád i za Spielberga. Mám rád tohle mísení žánrů a vždy tleskám, když někdo něco takového natočí. Škoda jen, že konec byl strašně zjednodušený. Dvd obsahuje ještě bonusové dokumenty o vzniku a natáčení tohoto zajímavého snímku. CITÁT - Je to hodně imaginativní, ale emočně působivý příběh.......... ()

Hismael

Asi se někdo zamyslel a přišel s nápadem natočit film, ve kterém by mohli bojovat kovbojové proti mimozemšťanům, protože to tady ještě nebylo. Indiáni spojí síly s bílými a společně budou bojovat proti zlým vetřelcům. Jediné co si z toho všeho pomatuji, jsou výbuchy mezi kterými pobíhají výše zmiňovaný. Takže oddechovka, která se do historie nijak nezapíše. Má pár pěkných momentů hlavně na začátku a víc těch horších ke konci, nějaké to klišé, trochu nudy a po závěrečných titulcích je jasné, že víc jak jednou, to opravdu není potřeba vidět. ()

corpsy

Asi som sa zbláznil, ale podľa mňa je toto hodnotenie viac než zaslúžené. Tento rok ma máloktorý snímok vtiahol tak senzačne do mágie filmu ako tento. Nieje to žiadny skvost, nieje to nič revolučné, ale je v tom toľko energie a zábavy, že sa až čudujem pri toľkých negatívnych recenziách, či sme my všetci boli na rovnaký film. Nechcem sa tu rozpisovať o hereckých výkonoch alebo o scenári, či vizuálnej stránke, je to zbytočné a rovnako nejde o nič gigantické. Tento snímok je niečo úžasné po inej stránke. Asi som sa zbláznil, ale pre mňa to je ( zatiaľ ) najpríjemnejšie prekvapenie roka. ()

JohnCZ

I přes jednoduchoučký scénář to nahoru táhne hodně zajímavý námět. Původně jsem čekal alieny jako Alieny a ne jako "normální" mimozemšťany. Avšak byl jsem mile překvapen. Herecké obsazení je hodně silné, bylo příjemné po delší době vidět Harrisona Forda v takovéto roli. I Craig s Wilde nehrají vůbec špatně. Efekty jsou standartní, ale design emzáků se mi fakt líbil. Rád bych o nich klidně zjistil ještě něco víc. Pochválit musím skvělý soundtrack, který fakt do filmu padnul a rozhodně bych si ho pustil i někdy zvlášť. Trochu mě zaráží takto nízké hodnocení, protože Cowboys & Aliens jsou skvělá zábava! ()

Lyli

No ty voe! Neuvěřitelný, že vážně existuje někdo schopný vymyslet tohle…. Nejdřív jsem myslela, že je to nějakej vtípek, ale oni to evidentně berou vážně! Jako dá se to přežít, ale je to vážně nutný? Viděla jsem, přežila jsem, zvracela jsem. ()

joehot

Když vám u filmu přijde český dabing jako jeden z nejpozitivnějších aspektů, je něco špatně. Totální zbytečnost, na které potěší tak maximálně Harrison. Škoda, že namá Olivia Wilde větší obvod hrudníku, hned by se na to líp koukalo. Doufám, že většinu z těch 160 milionů dostal Harry-Gregson Williams, ten jediný totiž odvedl poctivý kus práce. ()

Suzie05

Něco takového jsem opravdu ještě nikdy neviděla. Nápad kde, do westernového městečka na né zrovna přátelskou návštěvu přiletí mimozemšťani, je rozhodně zajímavý a mně se to dost líbilo. Je tady ale pár věcí, které jsem nemohla vystát. Jedna je ta, že Olivia nosila kytičkované šatečky, které vypadaly jako pyžamo. A ta druhá je Craig, kterého bych tady osobně nejraději kopla podpadkem do podbřišku. Aspoň, že si na hlavu narazil ten klobouk a nemusela jsem se dívat na ten jeho hnusný ksicht. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)