Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Terva

Film je sice natočený podle komiksové předlohy, ale nečekejte moc krve. Ani akce tu není moc, prostě je to příběh. Příběh vysloužilých agentů, kterým jde někdo po krku. Je to přehlídka hereckých tváří. Hlavní roli má sice Bruce Willis, ale myslím si, že ho úplně z přehledem překonává John Malkovich - CITÁT - Jdu si pro prasátko.... Dále zde hraje Morgan Freeman, Rychard Dreyfuss a důležitou roli má i Karl Urban. Zajímavý je jeho souboj z Brucem. Ve filmu je spousta ironie a humoru. Nejvíc si zde hlavní hrdinové libují v hláškách o jejich stáří. Willis a Malkovich jsou zde označeni jako dědové a Freeman je dokonce ubytován v domově důchodců. Film má rytmus a ikdyž některé zaláskované projevy Bruce Willise ( Frank Moses ) k Mary - Louise Parkerové ( Sarah Ross )utlumují děj, dají se překonat, nejsou moc dlouhé, a v některých případech se člověk i zasměje. Nádherná je scéna kdy Bruce vystupuje z jedoucího auta a začne střílet. Ostatně střelby je tu požehnaně a kupodivu umírá při ní málo postav. Hudbu má na starost Christophe Beck a ikdyž ji slyšíte od začátku až do konce, není nepříjemná, naopak někdy i uklidňuje. ()

jh666

Kdo by si pomyslel, že film o partě důchodců může být taková sranda. Skvěle jsem se pobavil. Film je opravdu skvělá akční komedie. Skvělé hlášky a skvěle přehnané scény (vystoupení z auta). Pokud se chcete odreagovat, vřele doporučuji. 80 % ()

JohnCZ

Popravdě, čekal jsem od toho úplně něco jiného. Místo přepálené komiksové akce jsem dostal sympatickou, ale možná až příliš jednoduchou a přímočarou akčně-komediální pohodovku, plnou věhlasných jmen, ale taky odměřené až rutinní režie a překvapivě v pomalejším tempu. Přesto je Red zábavný takovým tím old-school způsobem, kdy si akční filmy vystačily s nutným minimem vizuálních efektů. Na druhou stranu, Red jsem viděl včera a dneska už bych asi ani nedokázal uspokojivě říct, o čem to vlastně bylo. A to asi taky není úplně dobře. ()

moviesfan

Ano, další kladný pocit z akční komedie v tomto roce. Určitě se mi líbily akční scény, které byly dobré, ale humor mě bavil taky dost. Ten se jednoznačně povedl. V kombinaci s akčností je výsledek velmi dobrý. ()

corpsy

Ako keby sa snímok preniesol strojom času z nádherných 80. - 90. rokov. Štýlová retro zábava najvyššieho kalibru. Prosím viac takýchto filmov. ()

CiTrus007

Hvězdné obsazení, vtipně pojaté téma přestárlých avšak stále funkčních agentů a pořádná akce dohromady v jednom balení. Tohle zkrátka nemá chybu. Red mi svojí konstrukcí i provedením připomíná Vesmírné kovboje. Zde ale byl ponechán větší důraz na samotnou akci a postavy představují spíše zajímavé figurky, které navzdory vzájemné rozdílnosti utvoří elitní tým. 8/10 ()

joehot

Film jsem si vyloženě užíval - ve scéně, kdy Bruce jednoduše "vystoupí" z auta, jsem byl na vrcholu blaha...Zezačátku naprosto výborné, stejně tak ke konci, prostředek má však pár hluchých míst. ()

M.Macho

Velmi příjemně plynoucí. Staří pánové také toho tempa příliš nepotřebují. Z mojí perspektivy - muže na kolečkovém křesle pojídajícího kaši brčkem je to akurátní. Jsou tam pěkné ženy všech pohlaví, šílený Malkovich vystřežený z Po přečtení spalte a trochu decentního absurdního humoru. Také jako starce mě zajímá jak se pracuje s malými i velkými detaily, prostřihy a poběhy. Ale i ti herci jsou dobří. A o tempu už jsem mluvil...? ()

tomeš

Akční filmy nemám rád, nerozumím jim, neobohacují mě. Ale Helen Mirren s kulometem mě naprosto dostala a i ona sama si tu taškařici evidentně užívala. Čili když už během dvanáctihodinového letu člověk neví kudy kam, RED neurazí téměř nikoho a člověk jím zabije dvě hoďky. ()

Padme_Anakin

Zábavná akční podívaná prošpikovaná úsměvy Bruce Willise, okouzlující a půvabnou Mary-Louise Parker - mimochodem by mě zajímalo, jak to ta ženská dělá, že pořád vypadá tak dobře a její věk by jí nikdo nehádal; naprosto dokonalou Helen Mirren – obzvláště když tvrdí, že péče o růže a o dům ji dokonale uspokojuje; šarmantním šílenstvím Johna Malkoviche s růžovým prasátkem, doplněné o Morgana Freemana, coby starého pána z domu seniorů, zpestřujícího si svůj pobyt okukováním sestřiček, tedy – jejich pozadí. Dokonale namíchaná směska. A přesto, že mají víc za sebou než před sebou, dokážou to mladým pořád natřít. Ne nadarmo se říká, že zkušenost je sdělitelná, nicméně nepřenosná. A o tom RED je. Bezvadná oddechovka s příjemnými dialogy a spoustou akce. Mně to sedlo jako dětská prdelka na nočník. :-) ()

Torision

Těšil jsem se na to , protože akční/komedie je můj oblíbenej žánr a navíc jména jako Malkovich, Urban, Freeman, Cox a hlavně Willis pro mě byly zárukou kvalitní zábavy. A nepopiratelný je, že všichni zahráli skvěle, hlavně Malkovich si na svojí roli psychopata krmenýho LSD vysloveně pochutnal a taková Mary-Luise Parkerová zahrála taky peckově (těžko uvěřit, že jí bylo 46). Problém Redu je ovšem úplně někde jinde. Nejde o to, že by mi vadil slaboučkej děj, ale o to, že se ten film poměrně vleče (dvacet minut zkrácení by ani trošku neuškodilo), zbytečně moc scén je tu natočenejch až moc ad absurdum (prostřelení letící rakety z bazuky kulkou nebo Willis stylově vystupující ze smýkajícího se auta) a celkově je po komediální stránce spíš průměr. Každopádně jsem se u toho moc nenudil a některý akční scény se hodně povedly, ať už to byly přestřelky nebo třeba bitka Willise s Urbanem. Čekal jsem prostě víc. Na pokračování se budu těšit, ale budu na něj mít už menší nároky. ()

ConanVJ

Film, který je vtipný, má pěknou akci a je příběhově zajímavý. Ukazuje, že i herci v létech mají šanci v akční komedii. Do takových filmů by měl jít i Arnold. 86% :) ()

PauloZ

Red je klenotem mezi novodobými oldschool filmy a podstou svému žánru. Tohle byla spanilá a elegantní old jízda, jakou jsem neviděl. 60tníci v akci v čele s Brusem, Morganem, trošku jebnutým Malkovichem a neskutečnou dámou Helen Mirren, kteří si jdou v penzi zachránit krk před CIA. To přece nemůže dopadnou zle:). Tohle je velice decentní akční film s výbornou atmosférou, dobrými dialogy a mezi herci to na plátně šlape jako hodinky. Při pohledu na tohle, jsem se usmíval a žral to všema deseti. Sice jsem čekal pořádný akční nášup, ale tahle varianta mě vůbec nevadí! Pohled na Helen se sniperem, či těžkým kulometem je raritkou v žánru a Brucův ladný výstup ze smykujícího policejního auta s devítkou v ruce je nejférovější moment filmu, vyloženě srdcovka odkazující na Johna McClaina. ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl (Film-mánie) - Promiňte, ale tohle se podle mě moc nepovedlo. Film jsem viděl v kině a ani na obrovském plátně film nevyzeral jinak, než nudně. Na akční film to bylo málo akční a na komedii to bylo málo komický. Jediný, kdo dokázal můj koutek úst pozvednout, byl John Malkovich, který měl pár úsměvnejch momentů. Každopádně jsem z kina odcházel docela zklamanej, čekal jsem mnohem víc (kor když měl film v tu dobu na kontě 76%). Alespoň, že jsem film viděl v rámci Film-mánie, takže mě to pade zas tolik nebolelo:) Suma sumárum - slabej průměr. 45% // (2016) ČT2 HD - S dabingem mnohem lepší. Nečekaně mě to na podruhé bavilo podstatně více a já tak zvedám ze 2* na 4*. 75% ()

prkalil

Bezva kravina. A začínám mít podezření, že Johna Malkoviche asi miluju... (nejlepší je scéna "rusanda s pancrfaustem vs. Malkovich s růžovým medvídkem... - é - ... totiž pašíkem!") ()

F.man

Padesátnící a šedesátníci nakopávající prdel ve velkém stylu. Tihle veterání to prostě v sobě pořád mají. Jak v samostném filmu, tak co se týče jejich výkonů na plátně. Helen Mirren v kožichu bych teda rozhodně nasrat nechtěl! Frank, I never thought I'd say this again. I'm getting the pig! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)