Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bounded

Sice se to tváři jako odlehčená akční komedie, ale na to aby byla správně odlehčená by nesměla trvat sto jedenáct minut. Zbytečně dlouhé přechodové scény, trochu dialogové výplně a po pravdě ani nikterak silná zápletka. To, co RED drží nad vodou je herecká sestava. Nejsou to sice žádné charakterové lahůdky, ale pár hlášek a celková chemie to vynahrazuje. Willis sice má povedenější role obdobného charakteru (The Whole Nine Yards), ale jeho akční standard stačí. Morgan Freeman si zaslouží hvězdu za nejblbější dějový zvrat posledního roku a Malkoviche jsem měl radši jako magora v Burn After Reading. Překvapením byla Mary-Louise Parker, kterou jsem od Angels in America nikde neviděl a Brian Cox, kterého v podobných rolích vidím vždy velmi rád. Kolem a kolem s tou zmíněnou vykradenou hudbou z Duplcity a stylem zbytku z Ocean’s Eleven je to opravdu takový čistý průstřel. Kdybych si měl ale vybrat, zvolím také raději vzpomínané Mr. & Mrs. Smith. ()

Majzlík

Solidní (ač neoriginální) oddechovka o tom, že zabijáky v důchodu není radno naštvat. Velké plus je našláplé herecké obsazení. Zvlášť John Malkovich a jeho paranoidní magor mě pobavil. 3,5* ()

ClapTrap

Od začátku flimu to mělo pěkné tempo, rychlý spád a ponechal si to po celou dobu to se mi moc líbilo. Herecké obsazení také velmi sedělo a Bruce Willis je prostě sympaťák jak řemen. Malkowich zahrál roli ,,psychopata'' velmi dobře, efekty byly decentní, ale efektní! Zápletka byla celkem zajímavě vymyšlena a prostě jsem se bavil. Přestože to byl vcelku akční film, tak jsem se u toho i dost nasmál, protože některé scény byly hodně povedené, respektive některé fórky byly na místě a lehce okořenily film. 4* 80% ()

smajly

Je to zábavné, je to akční a celkově je nápad udělat film o vysloužilých agentech tajné služby hodně zajímavý. Když se k tomu přidá duo Willis & Freeman, je jasné, že bude mít divák od začátku do konce o zábavu postaráno. Jinak jde samozřejmě o popcornový kýč...ale nutno říct, že o jeden z vydařenějších. 72%. ()

merlinovic

První scéna mi připomněla pátý element a příjemně mě naladila. Akce, útěk jo to je pořád dobrý a v rámci očekávání. Nicméně jak se začalo sestavovat elitní komando důchodců postupně se vytratila akce která se omezila na to kdo má větší zbraň a je z tajnější organizace. S každým dalším důchodcem to příbírá na debilitě a z akčnáků to přechází v nezábavnou komedii. Co mělo působit vtipně, nepůsobilo naopak to byla jedna kýčovitost a klišé za druhou (což o to kdyby se to vyhnalo víc do extrému tak by to zábavné bylo). Ale jinak pěkná přehlídka všech možných herců, takže komu to stačí ke štěstí budiž. ()

Stanix

Co s tím? Tým vesměs sqelých senior herců, které mám rád, našroubovaných do obnošené špionážní dějové kejdy? Vypadá to, jako by se aktéři neměli čas sejít někde u piva a pokecat, a tak si řekli: "...natočíme film bude sranda, poplkáme a jestli z toho třeba něco vznikne na co by lidi chtěli přijít do kina, hodí nám to aspoň nějakej vývar na příště.". Film není tak úplně špatný, chybí mu však svižnější děj a vtipné dialogy, tak jako třeba v nedávném "From Paris with Love". ()

Talina

Film bez nějaké větší zápletky. Wilis, Freeman i Malkovich jsou dobří herci, ale své dny na vrcholu už mají zřejmě za sebou... Mohla to být aspoň větší komedie -neříkám, že tam nebyly vtipné scénky, ale mohlo jich tam být víc.Prostě takový průměrný film-> ani propadák, ani nic extra. ()

hero_bk

Nehoráznej nářez, přesný protipól k Expandables - taky skvělé obsazení, výborná akce, ale film dává smysl a baví! Kam přijde Willis, tam to jede, Statham se má ještě co učit :) ()

snek49

Blbina, která chvíli baví, chvíli nudí. Herci jsou v pohodě, ale moc námahy vynakládat nemuseli. Na tento film zapomenete hodně rychle... Už vlastně ani nevím, o čem to bylo :-) ()

TetherSaw

Nálož pořádné akce, nejznámější herci Hollywoodu (nechtěl bych vidět všechny ty honoráře) a trapná zápletka, která je ovšem podle mého záměrně senilní :D. Nad vody klasických lepších B akčních filmů to dostává jak nadprůměrná akce, tak parádně vypracované plány na sabotáž hl. postav a navíc se i zasmějete-především Malkovich vás několikrát opravdu dostane a musím uznat, že si nedokážu jeho postavu představit ztvárněnou lépe.... 85% ()

Petus

Můžete mi někdo vysvětlit, jak je možné, že jsem se u filmu, jehož obsazení svým věkovým průměrem pomalu, ale jistě směřuje do domova důchodců, bavila víc, než při jakékoli rozjuchané komedii s úžasnými mladými a perspektivními hvězdami? Tahle partička extrémně nebezpečných důchodců má takový drive a elán, že by jim všichni mohli jen závidět. Navíc se na ně tak fantasticky příjemně dívá. Zkrátka a dobře sestava Willis, Freeman, Malkovich spolu s Mirren nemůže zklamat. Retired extremly dangerous - za mě teda proklatě ano. Jo a Ernie Borgnine mě fakt potěšil. ()

jadran90

Rozhodně Energičtí Důchodci. Zprávy o plánovaném snížení důchodů donutily vrátit do práce skupinu bývalých agentů, které byste za prarodiče asi nechtěli. Stejně jsou fajn. Kde jinde uvidíte královnu Helen Mirren s kulometem? Nebo Bruce Willise s...aha, nic. Popichování zajímavě obsazených senilů bylo fajn, občas se podařil nějaký vtípek a hlavní akce rozhodně zaujala, ale nic víc než oddychovku v tom nevidím. Taková kombinace Expendables a Četníka ve výslužbě.:-D ()

HarqAlAda

Primitívna zápletka. Scenár v tomto prípade beriem len ako ospravedlnenie pre to aby sa páni Malkovich, Willis, Freeman a dáma Helen Mirren mohli predviesť. Nič extra napĺňajúce od tohto snímku nečakajte. Ako jednorázová zábavka funguje dobre, akčná scéna s výstupom z auta s otočkou je oku lahodiaca. Niektoré hlášky sú nezabudnuteľné. Škoda že všetci sa vyhláškujú už v traileri a film potom nemá prakticky čo ponúknuť, len vám pospája scény dohromady. ()

BruceW

Pro mě osobně velmi milé překvapení. Čekal jsem nostalgický nonsense ve stylu "chybějí nám naše staré dobré filmové hvězdy". Místo toho je tady ale snímek s obsahem i formou, vtipem i akcí. Je to prostě jeden z těch příjemných filmů, kde je většinou všechno tak jednoduše šílené, občas proložené nějakým tím dobrým vtipem a okořeněné výbornými hereckými výkony, které pro mě začínají vždy u Bruce WIllise. Ale i John Malkovich dává své postavě skvělou podobu, u které se nejednou rozesmějete. ()

Ewík

Důchodci, ale pořád styloví! Pěkně jsem se při koukání zasmála, hudba stylová a efekty detailně vypracované. Zkrátka dobrá práce! Sice na romanťáky vůbec nejsem ať už v knižní nebo filmové podobě, ale tohle bylo namíchané tak akorát s akcí a ftipnýma scénkama. A Brjůc je prostě můj typ :-) ()

Godhaj

,,I was hoping you would have hair.“ A je tu další partička nebezpečných penzistů. Tentokrát to ale není jen bezhlavá akční řežba, ale najdou se tu i klidnější scény plné zajímavých a vtipných momentů. Výběr herců se povedl na jedničku a bylo na nich vidět, že si své role užívají. Příběh je vlastně takové road movie, postupně se navštěvují a nabalují ikoničtí herci, což mi přišlo příjemné. Pochválit musím také pěkné zpracování, kamera je šmrncovní s několika opravdu luxusními záběry. Režie svižná, film má dobré tempo, které mi naprosto sedlo. Celkově vzato se jedná a parádní směs akce a vtipu. ()

Shitonit

Red je prima akční slátanina, na kterou se super kouká, je komu fandit a záporáci dostanou podle očekávání prima přes koule. Willis ještě v době, kdy se na něj dalo koukat. ()

Tarhiel

Tak toto bol blesk z čistého neba. Urobiť komédiu na všetky možné akčné klišé zaobalené v príťažlivom príbehu - pre mňa je to filmové "No One Lives Forever." "I´m gonna get a pig !" :D ()

Scraffy

Podarená akčná jazda s Brucom Willisom v hlavnej úlohe. Ja som sa bavil a pri druhom pozretí tomu možno zmením hodnotenie na väčšie. No teraz mám nejaké zmiešané pocity z toho. ()

derive

Já fakt nevím, ale musím dát těch 5*. Rozhodně to není žádná akční jízda, je to natočené v takovém tom pomalém tempu, které ještě podtrhuje hudba a komedie to je spíš úsměvná, než na válení se po zemi smíchy, Ale i přesto se mi to strašně líbilo, protože to bylo takové mílé a nonšalantní a to k příběhu o důchodcíh prostě patří + John Malkovich, kterého v minulosti krmili LSD po 11 let je tady celkem solidní magor. No a je tu Bruce Willis...na toho chlápka bych klidně koukal hodinu a půl jak myje nádobí, takže NP. Na druhou stranu musím říct, že z postavy Mary-Louise Parker se dalo rozhodně vytřískat více...je tady taková neviditelná no, alespoň pro mne...holka má určitě na víc (ikdyž to s tou páskou přes hubu byla vážně sranda, ale od toho okamžiku tam byla jako páté kolu u vozu). ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)