Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rublik05

Záchrana akčního žánru. Bruce Willis konečně hraje sám sebe a jde mu to perfektně, ostatní herci doslova špičky v daném žánru. Šílený Malkovich, uhrančivá Helen Mirrer, veselý Morgan Freeman či charismatický Brian Cox, prostě luxus. Zápletka zahrnuje krimi podtext, dobře natočenou akci a nespočet humorných prvků. Pobavily mě vtipné hlášky, příjemně uvolněná atmosféra a dobré výkony všech zúčastněných. Děj má solidní tempo, občas se najde i nějaký ten zvrat, kamera a střih jsou na velmi dobré úrovni. Red je jednoduchá, úderná, mimořádně vtipná akční jednohubka, která si na nic nehraje, dokáže diváka neskutečně pobavit od začátku až do konce. Neskutečná jízda. 9/10. ()

Inozuka

Přiznávám, že mám pro Bruce Willise slabost a tak film, kde je mu role takřka napsaná na tělo, mě chladným fakt nechat nemohl. Naprostá esence toho, proč postavy tohoto týpka mají jeho fanoušci rádi: cynický humor, tvrďácké pózy a žádné servítky vůči těm, kteří ho naserou. Zda jako důchodce Frank rozjíždí se starými kámoši z tajných služeb geronto akční jízdu, kde se místo chodítek ohání rpg nebo pětašťourou. Freeman, Mirren a Malkovich jsou jako vysloužilí agenti super a věkový průměr zdárně snižuje M-L Parker, která svou naivku toužící po troše toho vzrušení vystihla na jedničku. Zábavná stylovka, které, pokud máte rádi špionážní akčňáky, leccos odpustíte a u které se budete královsky bavit. ()

haWranka

Jedna velká akční jízda, která má díky skvělým hercům a humoru ještě to “něco” navíc. Když člověk potřebuje vypnout, nepřemýšlet a pobavit se, tohle je skvělá volba. ()

Hellknight12

Zaujímavý akčná krimi komédia. Herecké obsadenie je kvalitné. Herecké výkony sú skvelé teda aspoň hlavné postavy. Vedľajšie postavy sa snažia ale bohužiaľ. Príbeh je jednoduchý síce má pár dier ale čo už. Neviem prečo ale pamätal som si to vtipnejšie. Humor tam síce je ale na to ako je dávkovaní je ho buď málo alebo až veľa. Prišiel mi nerovnomerne rozložený. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()

Amonasr

Svižně natočená bláznivá oddychovka s občas vtipnými gagy. Hvězdné herecké obsazení v odlehčeném módu je příjemný bonus navíc. ()

pulDag

Bez nápadu či inovace žánru. Docela tristní rutina. A ten otravný dynamický hudební podkres od začátku do konce. Nein! ()

Nix

Důchodci v akci. Není to vyloženě průser, Malkovich ale jednoznačně vede. Každopádně je to zase trochu nadsázkový akčňák a vidět zase Bruce v akci mne dycky potěší. ()

departed

Je možný, aby byl trailer lepší než film samotný? Asi jo, ale neměl jsem si od toho tolik slibovat. Těšil jsem se na akční komedii a dostal jsem jen nic neuchvacující šaškárnu, ve které se promítne možná pár dobrých scén, ale jinak jako celek stojí Red pěkně za prd. ()

john.h

Slušná špionážní sranda s nestárnoucím Willisem, srandovním Malkovichem, cool dědečkem Freemanem, drsnou Helen Mirren a dalšími úsměvnými postavičkami. Potěšil Julian McMahon v roli arogantního viceprezidenta, pro něj role jako ušitá. ()

Bezmenny

Bolo to akčné, bolo to vtipné, bolo to plné super scén (Bruceovo vystúpenie z auta kraľuje), bolo to nepresné. Proste, bolo to presne to, čo človek potrebuje, keď sa chce odreagovať. ()

RajCZitko

Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl za poslední dobu. Vtipný, akční, všechno brané trochu s nadsázkou atd. Prostě se do mě úpa trefil. ()

rottik-cb

Plakáty s upoutávkou na tento film zdobí celou Prahu, ale pro mě je tento žánr natolik „mimo“, že jsem jen nevšímavě chodila kolem nich.. V rámci Filmového semináře jsem ale měla možnost ho vidět a jsem příjemně překvapená! V Red si nikdo nehraje na superdrsné agenty s mimozemskými schopnostmi, naopak tu vidíme řadu detailů a fórků, s nadsázkou reagující na dění v regulérních akčňácích. Film působí kompaktně, má dobrou režii i střih. Je výborně znát, že herci si natáčení užívali (např. pro Mirren nebo Freemana byl film hodně mimo jejich obvyklý záběr) a s postavami se sžili. A Karl Urban je pěkný chlap, ne že ne :) Jen mám lehké pochybnosti, jestli se můžete zamilovat do člověka po 22 telefonátech, ale vlastně, proč ne :) ()

chicab8

Konečně kvalitní vzpomínka na doby ne tak dávno minulé, kdy akce a komedie tvořily brilantní filmové symfonie. Bruce opět s klidem a svým typickým úsměškem kráčí nezbednými ulicemi a za ním se valí oblaka dýmu, domy se rozpadají do základů, cvičení zabijáci odpadávají jako mouchy a o počtu vystřelených kulek raději nemluvit. S nostalgickým tonem, který však neubírá na dynamičnosti, se tento výborný snímek šine po zajetých i nových cestách a ukazuje, že toto skvostné herecké osazenstvo má stále co říct. Krása! ()

TSZ

U mě zavládlo mírné zklamání, čekal jsem filmový nářez roku a dostal akční komedii, ve které se herecké legendy baví tím, že stárnou. Navíc mezi Willisem a M.-L. Parker vůbec nefungovala chemie, která mezi nimi být asi měla a velmi často jsem obracel oči v sloup nad infantilním humorem, který mi někdy vyloženě vadil. Jako paradoxní pak shledávám fakt, že ve filmu plném hereckých prvoligových osobností podal zřejmě nejlepší výkon Karl Urban. RED však hodně stoupá v momentech, kdy se začne střílet a bojovat, to pak Schwentkemu odpustíme i logické megakopance, které zde jsou až extrémní (i pro tento typ filmu). ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)