Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Motinski

Odvážny scenár. Riskovať sa nebáli, no miesto užívania si príbehu som bol v šoku zo skákania medzi časmi. Herecky málo presvedčivé takmer u všetkých dôležitých postáv a zívať som sa pristihol v druhej polovici takmer každých päť minút. Nejde o úplnú sračku, ale pochybujem že sa k tomu niekedy vrátim. Terminátor Genesys nemohol nijakým spôsobom ani len spraviť poctu Cameronovím klasikám. Veľký mišung všemožných nápadov, pri ktorom je až moc cítiť parazitovanie na značke. A myslím že to nie je koniec. ()

Radiq

Tak to už bylo trochu moc, ne? Cestování časem ve filmu byla vždy jedna z největších blbostí, co se může na plátně vymyslet. A že se tady zamotají postavy a souvislosti z celé série, to scénáristi museli jet na nějakejch drogách nebo trpí nějakou mozkovou chorobou nebo jsou to prostě dementi. A kdo pochopil, jak je to všechno vlastně možny a kdo se kam jak dostal v čase a jak se co mohlo stát, tak je asi taky dement, protože to není možný. Najde se tam hromada dalších debilností, co se nepovedly. Trapné akční scény plné digitálna a nesmyslů, digitální omlazenej Schwarzenegger, na kterym to digitálno jde poznat, několikráte použití toho, co jsme už v nějakym Terminátorovi viděli (a tady to rozhodně nebylo dobry ani vtipny ani nic) a bylo tam toho prostě hodně. Emilia Clarke i Jai Courtney si tak nízké hodnocení nezaslouží, protože mě se jako herci líbily a za ten debilní film v podstatě oni nemůžou. Doufám, že to jejich kariéru nepošle špatným směrem nebo ji rovnou nepohřbí, jak to dopadlo s Kristannou Loken nebo Nickem Stahlem v Terminátor 3: Vzpoura strojů. Bohužel to vypadá, že natočí další díl, takže doufám, že to bude tak velkej propadák, že tím Terminátor už navždy skončí... ()

KatanaCZ

Dva roky jsem otálel...teď jsem konečně sebral odvahu a viděl tenhle skvost....měl jsem čekat déle! Chtěl bych být Terminátor, přesunout se v čase zpět a nakopat zadek jednak tomu, kdo udělal z kultu tuhle příšernost, druhak sobě, že jsem se vůbec koukal. Říkám si proč, proč někdo vezme zažitý příběh a udělá z Johna retardovaného padoucha, Arniemu nechá říkat dědo a podělá co může. Škoda mluvit...2* za Arnieho, jinak odpad. ()

Deyw

na to se meli vysrat...doufam ze to dark fate bude mensi pruser nez tohle.. :D zbytecnej film..ale je tu arnie :( ()

VaHo

Pokud se to bude brát jako sebeschazovačná blbina, která odkazuje na lepší a slavnější filmy tak prosím. U toho se člověk i pousměje a poté co vyjde z kina na to zapomene. Jenže ani omylem to není regulérní pokračování legendární série. Film vyzobává to nejlepší z původních filmů (respektive první dva), a po prvních 40 minutách odkazů, začne tvořit svůj vlastní neuvěřitelný a z prstu vycucaný konstrukt, který nemá hlavu ani patu. Všechno je desetkrát zvětšeno a nafouknuto. Místo jednoho Terminátora jsou tady čtyři (kromě Arnieho mě nikdo z nich nezajímal). Místo strachu, deprese, krve, potu a zmaru původních dvou filmů je tady taškařice, která se divákům směje do tváře. Emilii Clarke mám rád, hezky se na ní dívá ale se samopalem v ruce vypadá jako koťátko, které se ztratilo. Není to problém jí jako herečky, ale špatného castingu. Na tu roli se prostě nehodí. Jason Clarke je herec bez charismatu, který hraje muže s charismatem a Jai Courtney jenom pobíhá sem a tam a vůbec neví, která bije. A Arnold? Ten jediný je nad věcí, protože ví, že už si může dovolit točit všechno a evidentně ho role bavila. Terminátor jako série je mrtvá. Ocenil bych, kdyby ji už nikdo netahal z hrobu. Jedna hvězda je za Arnieho, jehož prkenné herectví mě asi nikdy nepřestane bavit. Ta druhá je pro Emilii. No co, prostě mám pro ní slabost… ()

ing.Frosty

Nebyla to taková sračka, jak jsem si myslel. Projevuje se zde klasický syndrom většiny blockbusterů posledních let. Tzn. rutinní přístup, který postrádá sebemenší invenci a vývoj postav, scénář, který způsobuje fyzickou bolest, CGI pochybných kvalit, ucházející řemeslo, které neurazí, tempo, co nestíhá člověka nudit a pár celkem povedených vtípků. Ze všeho nejvíc se nabízí srovnání s Indym 4. V rámci svého žánru solidní podívaná, co kope v okresním přeboru, ale nejlepší díly série zkrátka hrají meziplanetární extraligu. Navíc naprosto bezohledné a trestuhodné pošlapání Cameronových klasik a anulování všeho, co se v terminátořím univerzu doposud událo mě bude bolet ještě hodně dlouho. ()

Aargh

V zásadě jsem se dobře bavil, ale scénář je děravější než cedník. Jednička, dvojka i trojka jsou rozhodně mnohem lepší. 70% ()

Sabrewulf

Čekal jsem to sice horší, ale i tak je to.... já ani nevím, jak tu negaci popsat. Má to dobré momenty a (na pár výjimek) slušné triky, ale ten scénář je prostě výsměch divákovi. Když už v půlce nedává film absolutně smysl (nejen časové paradoxy, ale i jednání Skynetu), tak je pak všechno jedno a zajímá mě jen, kde, co a jak bouchne. Místy opravdu nechtěně pitomé: Když Kyle vypráví jeden svůj zážitek Sáře a řekne hlášku:"POPRVÉ V ŽIVOTĚ jsem ucítil naději" (a nemyslel tím sebe jako třicátníka ošlehaného dlouholetou válkou, nýbrž sebe jako malého fakana), tak jsem vybuchl smíchy. Arniemu jsem toho robota moc nevěřil. Casting příšerný. Courtney je necharismatické dřevo, J.Clarke absolutně nezajímavý a E.Clarke vypadá jak děcko. Uvažoval jsem mezi 2 a 3 hvězdami a jakmile při titulkách zazněla ta sračka ala Rihanna (což se k T sérii vůbec nehodí), tak jasné dvě. ()

Triple H odpad!

Vzhľadom na tie relatívne vysoké hodnotenia naokolo si zase raz pripadám ako z inej planéty. Nečakal som veľa, ale hovoril som si, že za 155 melónikov by sme hádam mohli dostať aspoň slušný a zábavný akčňák. Chyba lávky. Terminator: Genisys je nehorázna sračka, ktorá vznikla len (a to slovko podčiarkujem 1000x) preto, aby sa zo stále relatívne silnej značky vydojili posledné kvapky už kysnúceho mlieka a aby si Arnold na staré kolená mohol na svoje konto pripísať aspoň jednu vec, ktorá s prižmúrením oka znesie označenie "hit". Bezradnosť a účelovosť celého projektu je najviac evidentná na scenári, ktorý je katastrofálne zlý. V jednotke sa odvracala smrť Sarah, v dvojke sa odvracal súdny deň, v trojke sme sa dozvedeli, že sa odvrátiť nedá (čo bolo ešte akceptovateľné a celkom vkusne podané) no a v štvorke sme už boli v hlbokej budúcnosti (a kvalitatívne to začalo ísť kurva z kopca). Tak o čom logicky môže byť päťka? V budúcnosti pokračovať nebudeme a v minulosti sa všetko vyriešilo. Skrátka už nie je o čom rozprávať, varí sa z totálne odstátej vody a táto vyčerpanosť témy kričí z každého políčka. Odkazujeme na prvé dva diely, prepisujeme ich dej, skáčeme v čase, kopíme paradoxy ad absurdum (zamýšľať sa nad nimi už nemá žiadny význam) a znova sa kadejako krkolomne dostávame k odvracaniu súdneho dňa a teda vlastne aj popierame to čo do série priniesli tretí a štvrtý diel. Je to skrátka z prstu vycucaný, nechutný a nezmyselný guláš, ktorý vyzerá ako dielo nejakého jebákmi posiateho pubertálneho fanúšika, než ako seriózny príspevok do série. A tomu BTW zodpovedajú aj pokusy o hlášky či humor, ktoré sú do jednej absolútne mimo misu - konverzácia o pive medzi Kyleom a Johnom, označovanie Arnolda ako "pops", zatknutie na stanici za tónov "bad boys". Ďalšia idiocia je, že ľudia až podozrivo často odolávajú samotným terminátorom - v jednotke až trojke bolo evidentné a jasné, že terminátor je vraždiaci stroj, ktorý sa nedá zastaviť a keď sa s ním ocitnete zoči-voči, máte sakra prúser. Tu vám stačí jedna brokovnica či pištoľ a ste relatívne v klídku. No a keď 150 centimetrová Sarah podopierala "zraneného" Arnolda tak som si už naozaj len pleskol po čele (tzn. ak niekto z tvorcov náhodou zabudol - terminátor je kopa ocele, takže ak ho v pohode unesie útle žieňa, vyzerá to trošku PRIJEBANO). Taylor jednoducho netuší čo si s filmom počať, absolútne serie na logiku a detaily a táto bezradnosť kombinovaná s nezáujmom potápa celú vec hlboko pod hladinu. Prázdnosť deja tvorcovia zúfalo zaplácavajú obrovitánskym množstvom efektov, čo samozrejme nefunguje a vo výsledku len zhoršuje kvalitu, keďže pri takomto objeme neboli prachy na to, aby všetky efekty aj patrične vyzerali. Herci stoja za úplné hovno. Courtney nemá charizmu a nevie hrať (Biehn je oproti nemu Brando), Arnold nie je terminátor, ale starý dôchodca v koženej bunde čo sa snaží udržať krok s mladými (akýkoľvek dojem, že sledujeme stroj je preč - príliš veľa emócií v očiach, mimike, slovách, atď.), Clarke je nevhodne obsadený a má idiotsky napísanú postavu a Emilia Clarke je aspoň zlatá, hoci to bohužiaľ vo výsledku neznamená absolútne nič. Simmonsa mi bolo úprimne ľúto - s jeho čerstvým oscarom si zaslúži viac. Akčné scény sú nenápadité, film nemá gradáciu, tempo, dialógy sú často nechcene smiešne, nápady až zarážajúco dementné (odkedy do pipkinej bače oživuje T-1000 starú T-800 jednou kvapkou svojej tekutej ocele? vážne, WTF???) a o dobrom vykreslení vzťahov medzi postavami ani nemusíme hovoriť - len nekoncepčne a skoro až nahodilo sa striedajú scény a lokácie. Ako keby celú vec nemal v rukách režisér, ale len partia amatérov, ktorí sa snažia zlepiť dokopy niečo ako film. A nech sa na mňa nikto nehnevá, ale 155 miliónov dolárov je príliš veľa peňazí na to, aby bol výsledkom takýto hnoj. Totálne znásilnenie klasiky a Arnold sa na to fakt mohol vysrať, akceptovať tok času a užívať si zaslúžený dôchodok. () (méně) (více)

Doudis19

Nevím, nevím. Alan Taylor ten svůj britský rukopis cpal už do dvojky Thora a nemůžu říct že mi to nevadilo. Terminátor, typicky americká značka a působí komorně jak Panství Downton. Proč se úvodní scéna zdá velkolepá? Proč prostě není velkolepá? 80 milionů dolarů je přeci dost peněz. Přitom scénář připravil nejedno slušné překvapení a pracuje s opravdu hodně zajímavými situacemi. Navíc Arnie je hláškující mašina, která není zastaralá, jen stará ;-). Nemůžu si pomoct, ale Taylorův monotonní styl režije zazdil obrovský potenciál tohohle projektu. Jo a Matka draků s pobočníkem Spartaka a Jasonem "hraju teď všude" Clarkem.. otřes! ()

Mr.Ripley

Překvapení! Rutinnér Alan Taylor a plochý ksicht Jai Courtney nijak nepřekvapili, ale o to více překvapil poměrně funkční scénář, jež se po zavření obou očí dá jakž takž zapasovat do již tak značně rozdrásaného (časově) universa. P.S. Arnie je na 5*! ()

chelseaman22

Tak mě opět dohnal ten starý dobrý problém s cestováním časem. Bohužel stejně jako ve třetím jednání obrýleného čaroděje jsem ale vůbec nepochopil, jaká pravidla jsou pro to mizerné cestování časem. Když opomenu tuto problematiku, tak se jednalo o pořádnou nudu sem tam proleženou úsměvem by Arnold. 45% ()

filmmovier

Jak jsem čekal něco fakt nehorázně debilního, tak mě to nejen že příjemně překvapilo, ale taky mě to bavilo, a co víc, LIBILO se mi to. Nebudu se tady nijak tajit tím, že to považuji za naprosto zbytečný (a ano, nehorázně debilní) film, který vykrádá první dvě Cameronovy klasiky všude, kde může, ale prostě mi to přijde velmi překvapivě velmi dobré, dokonce bych to kvalitativně zařadil mezi někam jedničku a trojku, a to je opravdu slušné. Je to ždímačka jak peněz, tak herců, i všeho, na co si vzpomenete. Vtipy jsou laciné, nucené, fungují jen občas, zápletka je dementní, hlavně co se týče záporáka, ale na mě to prostě jako zázrakem nějak prapodivně fungovalo. Emilka Clarke je nehorázná kočka (mnohem větší, než v GoT) a Arnold... je prostě Arnold, král, který vládl celému filmu, ale jeho projevování emocí, hlavně ty dlouhé úsměvy, to jsem teda jako fakt nebral, poněvadž to nebylo vtipný. takže fajn. Mě to bavilo, líbilo se mi to. Asi ta vůbec největší sci-fi hovadina, jaká kdy vznika a čkoliv to překvapivě není pršvih, doufám, že z dalšího dílu rychle sejde, protože by toho už opravdu bylo moc a Terminátora navíc nejde ždímat donekonečna. Takže tak. 80%. ()

Skuby47

S tímto filmem jsem měla trochu problém, ale na podruhé jsem ho dokoukala. Základní linie tohoto příběhu je daná návazností na předchozí filmy. Není moc nového, co objevit a o co příběh rozšířit. Efekty tekutého kovu, střelba a výbuchy stále se opakující, měly jen nepatrnou inovací. Taky tam byla spousta dějových vsuvek z minulosti. Pokud mohu posoudit, tak není běžné sledovat film nabitý akcí a nudit se při tom. Ocenit lze výkon Arnolda, ostatní dva hlavní hrdinové mne nezaujali, ba co dím, byli mi nesympatičtí. Špatný casting a zbytečný film. ()

Lopezka1982

Nechápu proč Johna nehraje C.Bale, byl za mne nejlepší a hodil se tam, ve trojce hrozný herec a nyní také... vadí mi, že je pořád střídají, chápu, že kvůli věku atd, ale nyní to klidně mohl být on, nevím, zda nechtěl nebo jak. Co mě potěšilo je nový Arnold, neskutečné co dnes dokáží udělat. Efekty a zbytek super, terminátora mám prostě ráda :) ()

skrblik007

"Old, but not obsolete." Arnold je zpět ve své životní roli. V promo videu říkal něco na způsob, že se mají diváci bavit. Já se bavil skvěle. Remix prvního dílu se vrací po 30 letech v moderním kabátu a vrhá nás do akčního dobrodružství, které trochu cituje, trochu odkazuje, trochu pomrkává, ale hlavně rozjíždí restartovanou linku pro novou generaci terminátořích fanoušků. Nechápu, jak z toho někdo může být zklamán. Nechápu, jak někdo (natož fanoušci starších dílů) mohl nepochopit děj. Časy se mění, Arnold zůstává. P.S. Emilia Clarke i Jai Courtney mě moc mile překvapili, Jason Clarke je prvotřídní badass, J.K. Simons dostál své pověsti a sledovat Arnieho je prostě čirá zábava. A ještě vzkaz pro über fanoušky: Nevěřte recenzím, věřte Taylorovi a jeho bandě. Přetočené scény z roku 1984 jsou parádní, zásadní kiksy ve scénáři jsem nenašel a dobře zvládnutá je např. i hudba. ()

viperDavid

Kdyby to nebylo pokračovaní dnes již kultovního (zejména prvních dvou dílů) filmu, bylo by to docela solidní. Rozhodně nechybí akce, té tam bylo požehnaně. Klasická střílečka, T1000, stárnoucí Arnold. Nechybělo tam nic a přeci jen všechno. ()

Honzek

Dobře odvedená práce. Po vlně kritiky která se na tento film vznesla, musím za sebe dodat, že jsem se velmi dobře bavil. Arnie je sice stará páka ale hláškoval jak za mlada, příběh celkem ušel i když se jedná především o těžkou popcornovku a výběr rolí také nebyl zcela od cesty. Začátek byl naprosto perfektní v půlce to trošku začalo zpomalovat aby to ke konci nabralo plný plyn. Jsem velmi mile překvapen, jak to celé dopadlo, jen mi tam chyběla obvyklá scéna s brýlemi. Ano, když chce člověk psa bít, hůl si vždy najde a kdybych chtěl, mohl bych to vlastně celé strhat, ale mě se fakt nechce. Opravdu jsem se bavil a to i přesto, že to byl jeden velký digitální trip a věci byly mnohdy přitažené hodně za vlasy. Za hlavní plus považuji, že mě to doslova vrátilo časem. Sečteno podtrženo 8,7/10. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka