Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

xmatysekx

Začátek filmu jsem nějak nepochopil a nevím, jestli mě měl zbytek filmu urážet nebo bavit. Protože se mi trend cestování v čase nijak nezamlouvá i tady měl tento koncept nenadchl. Že někdo něco udělal v alternativní historii a pak nastal časový uzel v kvantovém poli... Bože! Jak já to nemám rád. Když si od toho všeho odmyslím tyhle časoprostorové výlety jedná se o celkem slušnou akční podívanou. Já, jakožto člověk sérií o vraždících robotech naprosto neposkvrněný sem se ani nezasmál nebo nezavzpomínal u oněch legendárních hlášek (i tak sem je poznal, protože občas působily dost křečovitě). Abych to shrnul pro fanoušky to asi nebude dobré pokračování série. ()

peetriss

Plivanec do tváře všech fanoušků značky Terminátor. Tak jako před dvaceti lety Joel Schumacher terminoval Batmana, Alan Taylor se snaží o totéž v případě Terminátora! Takže popořádku: 1. Neschopný režisér Alan Taylor pravděpodobně zapomněl, že už netočí usoplanou marvelovskou omalovánku, a podobně jako v případě druhého Thora, pokračuje v nemastném a neslaném přístupu, který naprosto postrádá nápaditost a o stylovost, pro Terminátora tak životně důležitou, ani nezavadil. 2. Dementní scénář, který jen recykluje (rozuměj neschopně znásilňuje) prvky z prvních tří filmů, které se snaží pospojovat pomocí překombinované a prapodivné omáčky, která se o logické vyznění vlastně ani nesnaží. Dialogy slabé a neúderné. Obavy z účasti béčkaře Lussiera se bohužel naplnily. 3. Nesledovatelná akce. Atribut, který byl výstavním pilířem všech předchozích Terminátorů, byl v pátém díle deklasován do nepřehledného digitálního chaosu bez nápadu, čímž vlastně navazuji na bod první. A navíc, ono té akce zase až tolik není. 4. Katastrofální casting posílá definitivně vše do kytek, protože zde jsou neherci obsazeny nejen stroje, ale všechny hlavní postavy. Paradoxně ikona neherectví Arnie, si díky své sebeparodičnosti získává největší sympatie, přestože je zde vlastně už jen ze zvyku a pro věcné naplnění názvu filmu. Jason Clarke, Jai Coutney jsou necharismatická dřeva, Emilia Clarke je příliš sladká (tudíž se na roli neohrožené Sarah nehodí), marketingově obsazena pro uspokojení početného zástupu fanoušků Her o trůny, taktéž bez charismatu a vyvolávající pocit, že na vyšší herectví, než je odhalování se ve zmíněném seriálu nemá, ale možná ještě překvapí. 5. Přepálená stopáž souvisí s bodem druhým, protože děj je tak hloupý, že začne nudit, což v kombinaci s dvouhodinovou stopáží působí mučivým dojmem. 6. Nevýrazná hudba, a hudba byla jednou z hlavních podpůrných součástí předchozí série. První obrovný přešlap Hanse Zimmera, byť tentokrát stojí jen na pozici hudebního producenta. 7. Atmosféra chybí, což je další nepochopitelné a vražedné negativum způsobené pánem z bodu prvního. 8. Totální neúcta k početnému táboru fanoušků, a to je to hlavní. Toto už není Terminátor, ale parazitální snaha o vysátí posledních zbytků kasovního potenciálu bez jakékoli invence. *** Pozitivem je zajímavé, a asi i nabízející se, zapracování jakéhosi varování před masivními, invazivními a marketingově hojně podporovanými operačními systémy propojujícími všemožná výpočetní zařížení v jednu zranitelnou síť. To ale nic nemění na faktu, že jako (od klučicích let) fanoušek boje lidstva se Skynetem jsem velmi zklamán a rozčarován! 30% - ani o procento víc! ()

Jespi

Ani nevím kde začít, takže možná začnu trochu chaoticky, bez jasného úvodu, ale to se v rámci tohoto filmu velmi hodí, být chaotický. V těch časových liniích, kterých bylo porušeno a vytvořeno za film snad 30 jsem se sice neztrácel, každopádně jejich logika skončila hned na začátku filmu a další várka jen umocňovala stupiditu celého filmu. Takže začneme tím prvním, jak mohl John Connor najít Kyle Reese jako malého, když v Salvation se potkali v pubertálním věku ? Ano! Protože celé Genisys ignoruje absolutně vše co se v Salvation stalo, jakoby ten film nebyl, takže máme první linií vymazanou tedy linie čtvrtého filmu. Pak tu máme Matta Smithe, který přemění Connora a tím naruší úplně první původní časovou linii. Kde se tam vzal, když dřív tam nebyl? Podle konce filmu je Matt Smith postava vytvořená z poslední časové linie, která byla úplně na konci ve filmu vytvořena, to znamená, že začátek filmu se už odehrával jako časová linie vytvořená na úplém konci filmu! (Zároveň částečně jako původní časová linie, protože vztahy J. Connor x Reese x S. Connor jsou dodrženy podle původní linie, takže začátek filmu nám nabídne půl časové linie originální, půl výsledné která vznikne na konci filmu).Tim pádem v jakém momentě byla časová linie pozměněna, když to nebyl moment, kdy se objevil z ničeho nic Matt Smith? V jakém momentě se linie originalního filmu změnila v linii T5? To se nedozvíme! Pak tu máme poslaného dědulu do minulosti, ten se tam kde vzal, kdo ho poslal a z jaké je časové linie ? To nevíme, protože celá časová linie T1 byla vymazána ale !!! Film si zpátky bere časovou linii T2, kdy soudný den nenastane v roce 1997, ale zároveň ignoruje časovou linii Terminátora 3, kdy měl soudný den nastat někdy kolem roku 2001 nebo tak něco, jenže tam taky nenastal, z ničeho nic bez jakéhokoliv vysvětlení soudný den nastane až v roce 2017. Takže pro rekapitulaci chaotického komentáře, chaotického filmu, T5 ignoruje časovou linii T1, kterou si pozměnil, neignoruje T2, protože Soudný den nenastal v roce 97, ignoruje T3, soudný den nenastal v roce 2001 (+/- ) a ignoruje časovou linii T4, protože Connor objevil Reese jako malého. Tak a teď mi řekněte jak tuhle nesmyslnou přeplácanou hovadinu mohl Paramount považovat za záchranu studia, která přitáhne fanoušky ? Jestli vám tento komentář přijde strašně nesmyslný a nepřehledný a ještě jste neviděli film, tak buďte v klidu, stejně nepřehledný a nesmyslný je i T5. Pokud se někomu nelibí přemýšlení nad dějem a máme jen prostě přijmout co jsme dostali, no tak to se rovnou můžu dívat na tekoucí fekálie z trubky do jímky a prostě přijmout na co se dívám, výsledek bude stejný. Co se týká výběru herců ? Nejlepší zobrazení Johna Connora byl krátký štěk z T2, tam působil jako těžký alfa samec, který když řekne skoč z okna, tak bych i skočil z okna, v T5 vypadá jako starej taťka, který hledá svouji nezbednou dcerušku. Emilia by se spíš hodila do role původní Sarrah, jakožto puťka a servírka vyděšená z toho co se děje. Akční hlášky a akční scény k ní absolutně nešly. A Courtney ? Ten mi byl tak krajně nesmypatický, že se budu vyhejbat všem filmům kde hraje. Suma sumárům tragédie. 20% () (méně) (více)

G_I_S_M_O

Jednoduše nostalgie pro všechny fanoušky Arnieho a jeho role Terminátora. Přesně to jsem chtěl, očekával a nakonec i dostal, takže spokojenost. ()

lucijelucije

Tak Arnoldík nám stárne, ale bez něho nemůže být Terminátor Terminátorem. Trošku se nám ti Terminátoři komplikují, minulost s budoucností se tak promíchává, že mám v tom už pěknej guláš. Ale i když už žádnej Terminátor nepředčí první díly, pořád je se na co koukat. Akce plno, hlášek také a po vizuální stránce je to pořád lepší. Ovšem pravda je, že příběh Terminátora byl jen jeden, a trošku tvůrci přepískli veškerou anarchií, kterou nám v nových Terminátorech dávají. Měli by zpomalit a dát šanci jednoduchosti, na které byl pravej Terminátor postavenej. ()

Shimargh odpad!

Jednoznačně nejslabší film z celé série, zrecyklované, nezralé béčko, né-li céčko na úrovni seriálů co dávají odpoledne v televizi. Tahle značka má na víc, příští film chci ať zrežíruje Cameron. ()

Hyb_rid

Přemýšlení a srovnávání stranou(dvojku stejně nikdo nikdy nepřekoná). Je to možná až k pláči ale lepší akčňák jsem bohužel v 2015 neviděl a o scifi nemá cenu raději mluvit vůbec. Že tam bylo nesmyslů jak máku vem čert, 2 hodiny svižně odsýpaly a i na ten hovadský casting se dalo zvyknout. Co chtějí tvůrci dokázat ve zbývajících dvou dílech nevím ale tuším zprasek podobný hobbitovi ... ()

qxkamo

Arnie is back! Zostarnuty, ale vratil sa :). Zaujimave prelinanie casovych linii, kde som sa sem-tam stratil, ale vzdy to nakoniec dalo zmysel. Po nudnom Salvation vzostup. ()

bloodcountes

úplně jsem se oprostila od T1 a T2 a koukala na to jako terminátorem nepolíbená. A celkem to ušlo, ačkoli mě to nijak nepřitáhlo a během filmu jsem místama i odbíhala něco dělat nebo mailovat s kamarády na netu. Postíhat všechny ty časové zvraty a posuny, možnosti a vrstvy jsem bez boje vzdala, co na tom, proč a jak, sledovala jsem aktuální situaci, akci a vizuál a to bylo myslím natočený dost dobře, hudba taky šlapala, takže ty tři si to zaslouží. ()

Paldiny

Do pohody, dokonca lepšie než Salvation. Je pravda, že scenár namiešal v deji riadny guláš, je pravda, že nová Sára pôsobí ako dievčatko, ktorej iba minulý týždeň vytiahli strojček a tiež je pravda, že nový Kyle zazdil po McClanovi ďalšiu dôležitú postavu, ale má to solídny spád, triky aj nápaditú akciu. Tiež to má Arnolda s novým repertoárom hlášok a čo je dôležité, ide stále o toho istého dobrého kyborga, ktorý aj s artritídou i šedinami ovládne všetko navôkol. Príbeh, ten zaujímavo mieša všetkých dôležitých zlosynov a dovolí si postaviť na ruby notoricky známe udalosti. Chcelo to odvahu prísť s podobným konceptom a na veľké prekvapenie to fungovalo. Ibaže len ako experiment, nie regulárne pokračovanie. ()

Disease

Do půlky klidně za 3*, ale jakmile se znovu objeví John Connor, je to strašná kravina a ještě k tomu nezábavná. ()

Prochy38

Nemůžu si pomoct. Líbilo hodně. A dost velkou zásluhu na tom má jasně Arnold. Po minulé zkušenosti, kdy ho v podstatě tvůrci vymazali, jsme se měli na co těšit a svou roli si fakt užil. A díky tomu i já celý film... E. Clarke hodně můžu a po GOT ji také rád vidím jinde. Naopak J. Clarke mi moc nesedí a hůř J. Courtney, ten vůbec. Celek ale funguje luxusně. Akce od začátku až do konce a fakt vymakané. Zlom se dostavil hned na začátku a od té chvíle už divák neví, čím film zase překvapí... Paráda :) ()

Foxhound#1

Jako parodie fajnový, bavil jsem se dobře. Jako regulérní pokračování to chvílema znásilňuje klasiku a chvílema je to děravý jak cedník, vzniká víc otázek než odpovědí. Bráno metodou akčního výplachu je to ucházející. Kdyby tam nebyla ta potitulková scéna a byl to definitivní konec série, bylo by to tak lepší. ()

Milodar

Za zmínku stojí obsazení Emilie Clarke, které je jaksi "nepatřičné", ale i když jí role nesedí, lze spatřit její herecký talent. A naštěstí se dochoval ještě jeden exponát T-800, vybavený navíc strojovým humorem. Zbytek je lehký filmový podprůměr. ()

Piri

Dedo T-800 zasahuje. Je to tak na 50%. Nie je to najhoršie, občas vtipné, plné paradoxov, avšak preplnené, bez zapamätateľných scénok alebo súvislostí. Príliš veľká kompresia. Salvation je rozhodne lepšie spracovaný, aj preto, že má určenú líniu a ucelený dej. Tuto chceli všetko možné prekombinovať, preto aj jednotlivé stretnutia "so starými kamošmi" neboli ničím výnimočným. Neviem prečo by mal napríklad T-1000 robiť nejaké gestá pri transformácii svojich rúk na nože, ako keby mal vyflusnúť pavučinu ako Spider-Man. Jednoducho ten WOW efekt a kultové scény dnes už len ťažko nájdete. Čo ma potešilo a určite si aj zapamätám, bola cica Emilia Clarke, nie som fanúšikom Hry o tróny, takže túto babu vôbec nepoznám, ale paradoxne nie je to žiadna mladá pipka, takže do úlohy Sáry sa v celku hodila, aj keď príliš nekorešpondovala s Lindou Hemilton z 1984, ale vekovo boli na tom podobne (Hemilton = 28, Clarke = 29), čo kvitujem. No, a obsadenie Jaia ma rozhodne potešilo, tieto úlohy mu naozaj sedia, Jack Reacher, Divergencia, Rezistencia, všade kde sa objavil v tejto fyzickej podobe, hviezdil. Tento film bol spravený skutočne zle, treba sa vrátiť k jasným pokračovaniam a nerobiť silou-mocou zbytočné pretlaky. Napokon aj od T2 trvalo neskutočných 12 rokov, kým sa rozhýbali a spravili T3, ktorá nebola ničím extra, ale rozhodne potešila. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Nice to see you. Get out!"     Pojem "Terminátor" pre mňa znamená skvelú trilógiu a nič, čo prišlo po tretej časti si už s daným pojmom nespájam, aby som si nepokazil veľmi silný dojem zo spomínanej trojice filmov. A tak tento film môžem porovnávať maximálne tak s predchádzajúcim filmom "Salvation". Oproti nemu ma "Genisys" baví o niečo viac (pred pár rokmi som ten rozdiel vnímal ako výraznejší), jednak z príbehovej stránky a jednak tým, že je bližšie k pôvodnému terminátorskému duchu. Spočiatku sa aj silne odkazuje na prvého "Terminátora", čo celkom poteší (scéna apokalypsy je veľmi efektná a výborné je i stretnutie Arnieho v mladej verzii s Arniem v staršom vydaní). S tým "tekutým terminátorom" to ale tvorcovia už prehnali, scény s ním pôsobia samoúčelne a sterilne, navyše herec Byung-hun Lee to nemá vôbec v sebe (pritom v kórejských filmoch je špičkový). Za totálne zlyhanie považujem obsadenie hlavných rolí (je výrazne slabšie ako v "Salvation", ktoré takýto problém určite nemá) - Jason Clarke (John Connor) je herecky jalový a Jai Courtney (Kyle Reese) je šliapnutím úplne vedľa, do pôvodného predstaviteľa má na míle ďaleko - je príliš mohutný, dobre živený, nejaví žiadne známky mnohoročného utrpenia (pôsobí skôr ako taký model s módnym účesom). Emilia Clarke (Sarah Connor) je jediná, ktorá obstojí bez väčšej výhrady (dokonca som v nej občas tú Sarah Connor aj videl). Pochváliť nemôžem ani dialógy, pôsobia často dosť silene (úplne príšerné sú v tomto ohľade tie vysvetľovačky) a aj pokusy o vtip vyznievajú dosť rozpačito. Svojho času sa mi tento film celkom páčil, ale po poslednom zhliadnutí sa mi jeho nedostatky javia až také vypuklé, že musím znížiť hodnotenie z 3 na 2 (2,5) hviezdičky.     "Pops! Oh, I thought you were dead." "No, just upgrated." ()

Ricky_CZ

Celý film stojí jen a jen na Arnoldovi.. Zbytek osazenstva až na pár vedlejších výjimek tady prostě nesedí. Celý film stojí na Arnoldovi.. Scénář bohužel během filmu víc a víc upadá do trapného patosu a to je hodně špatně. Celý film fakt stojí na Arnoldovi.. Akční scény se vydařily a je z roho cítit stará škola. Arnold ten film táhne od začátku do konce.. Hlavní devizou filmu je však zlehka dávkovaný humor v podání člověka, bez kterého tyhle filmy prostě ani vznikat nesmí... Potěšující je uzavření děje a žádné výhružky dalším rýžováním (i když, známe to..) ... Už jsem zmínil, jak si tohle Arnie celé dal? Famózně!! Nebýt něj, dám o 2 hvězdy méně.. ()

Jaro_slav

Čekal jsem podle reakcí lidí kdovíjakou hrůzu, ale ono to celkem jako jakejsi restart funguje (podobně jako u Star Treku, ale míň povedeně). Zazní ono vytoužený "I'll be back!", takže i tenhle bod seznamu očekávání lze odšktnout. Ale je vidět, jak je to cílený na "moderní mládež" - socnets, honička helikoptér mezi barákama, namísto herců modelové, pár fakt primitivních humorů. Přímo bije do očí, jak moc Jason Clarke a DžejKej Simmons uměj hrát oproti těm dvěma prknům. Aspoň že ta holka, co hraje jinak Daenerys z Písní ohně a ledu, má fakt hezkej obličej. A za kladnej bod filmu považuju, že ji neukážou nahatou, páč by to byl jen další lacinej ústupek týnejčrovskýmu publiku. 70% ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka