Indiana Jones a nástroj osudu

• USA Indiana Jones and the Dial of Destiny (více)

Na Oscara nominovaný Harrison Ford se ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa. (Falcon)

Diskuze

jim_clark65

Já: Určitě nejsi ovlivnitelný. Proto ti stačil věk hlavní postavy k tomu, abys měl jasno o konečné podobě filmu, a teď ti stačí trailer k tomu, abys už dělal rozbory neexistujícího filmu. Člověk, který by snadno ovlivnitelný byl, by něco takového nikdy nedělal.

Ty: doslova si napísal, že ja som taktiež ovplyvniteľný resp. ovplyvnený.

Uveď, kde v tom mém textu doslovně píšu, že jsi ovlivnitelný. To abych se z toho nemohl i přes mé snažení vyhrabat.

ViktorS

ViktorS (hodnocení, recenze)

Mne sa ten trailer pomerne páčil, ale pôsobil miestami trochu umelo pre tie CGI efekty, no napríklad tá scéna na ulici plnej ľudí, keď je Indy na koni, pôsobila veľkolepo. Ale tak tá nostalgia z toho už nikdy nebude tak cítiť podľa mňa. Herci starnú, doba pokročila. Už to nie sú 30. 40. roky. Čo tam tak pripomína prvé tri snímky je hudba, Harrison a možno nejaké scény z minulosti čo boli ukázané. Zo začiatku to inak pripomínalo skôr trailer na nejakú komédiu z prostredia kancelárie, niečo ako Stážista (2015) Ale ja sa na film osobne inak veľmi teším.

Bluntman

Výbornou scenáristkou a herečkou?? Ok :) . Jasné, "tupý šovinizmus", voči "nosičke kávy Spielberga", ktorá pochováva SW a celý Lucasfilm, to je len normálne uvažovanie, žiadny šovinizmus, ak by boli tieto dve ženy - mužmi, ver mi, že by som reagoval tak isto. Takéto podobné "žvásty" mi pripomínajú "výzbroj" ľavicovej agendy Hollywoodu ergo kritizuješ ženu = si šOViNiSTa, ok, dobre vedieť Bluntman, odkiaľ vietor fúka. :)

Áno, mám s tým problém, pretože podobne, ako je vidno teraz v Ant-Manovi, Hollywood si razí nejakú  "komoušskú" agendu kydania na kapitalizmus, takže to nie je robenie "z komára somára", ale len normálne poukázanie na fakt, aký je momentálny štýl a modus operandi v Hollywoode.

Lenže Ford už aj pri tých zmienených veciach (kde nie je omladený) vyzerá dosť senilne a nepôsobí to dva krát dobre, skôr to vyzerá, akoby si vytiahol 70/80-ročného dedka zo starobinca a nechal ho pobehovať hore-dole.

Hej, "realismus whatever", a kde potom nakreslíš čiaru? lebo tá povestná "lajna" v piesku je tak fluktujúca, že sa to už fakt nedá brať vážne.

To, čo spomínaš, som taktiež do istej miery spomínal a taktiež to beriem, ako legitímne obavy, len niektorí tu sa chytili aj iných vecí, ktoré som spomínal a preto si myslia, že môj skepticizmus mám založený len na tom, že má Ford už úctyhodný vek a pod. - je to skôr kombinácia viacerých vecí, niektoré z nich si už vymenoval, beriem ich všetky na jednej úrovni. A "ok, boomerujte" si ti koľko chcete, nikto z vás nevie môj ozajstný vek, len to tu prostoducho zakladáte na domnienke z mojich vyjadrení, pritom na iné veci môžem mať kompletne "gen-Z" názor ale hold, každý na internete sa hrá na experta na určovanie povahy na základe písomného vyjadrovania sa, to je naozaj slaboduché.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Castrator

Zbytočne sa snažíš z toho vyhrabať, normálne si to sarkasticky napísal, ako ja som podobne "ovplyvniteľný", takže tu zbytočne nemoralizuj a nesnaž sa to otáčať.

Hawaj

Hawaj (hodnocení, recenze)

Jak senil ještě k větší senilnosti přišel? 😁😂🤣🙈

Ty: Nie som zrovna tak ľahko "ovplyvniteľný",

On: To že se ti trailer na nějaký film nelíbí a to navic podle tvych vyjadreni kvůli úplně hloupym důvodům z tebe nedělá někoho speciálního, ale podobne ovlivnitelneho tuleně.

Ty: Akého špeciálneho? to že tu "nebrním" nadšením vôbec neznamená, že som nejak špeciálny, skôr by som bol povedal, že mám zdravý skeptický pohľad na vec...

Já: Vysvětlení, že psal o té speciálnosti v souvislosti s ovlivnitelnosti.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

jim_clark65

Spíš je problém, že důvody, které udáváš pro opodstatnění své skepse, jsou z ranku, na který se dá zareagovat leda "ok, boomer". Vadí Ti ženská postava, přestože je ztvárněna výbornou scenáristkou a velmi dobrou herečkou? Pak, spolu s dalšími prohlášeními (zejména vymezení se vůči K. Kenedyové), jde jenom o tupý šovinismus. Máš problém s tím, že v traileru je jeden vtip týkající se kapitalismu, zatímco v předchozích indyanajonesovskách byla celá řada fórů na různé ekonomicko-ideologické zřízení? Platí, že děláš tzv. z komára velblouda - navíc utahování si i z kapitalismu patřilo třeba ke screwballovým komediím, na jejichž tradice Indy navazuje. Obáváš se, že je Ford na roli moc starý? Chápeš, že tahle výtka není moc relevantní, když jsme Indyho viděli v akčních retrospektivách omlazeného (takže by dle předpokladu nějaké uvěřitelnosti mělo být tohle dovádění na vlaku apod. ok), zatímco "stará" verze se prohání na koni, v drožce a tak, a tak nemusí nutně užívat fyzickou sílu nevěrohodnou jeho věku? (Plus se bavíme o pulpu, v jehož světě příběhu existují archy úmluvy, mimozemšťané, voodoo sekty a skoro důchodce, který přežil velký výbuch ve vzduchem letící ledničce, takže nějaký realismus... whatever.)

Obávat se nostalgia-baitu, Mangoldovy režie, protože Mangold není Spielberg, nebo třeba kritizovat digitální kameru, místy slabší triky atd. apod. je zde na místě. Tvé důvody jsou ale fakt odmáznutelné s "ok, boomer". Přitom poslední Indy vedle boomerů cílí i na mladší (a na cinefil(k)y, jako vždy), když jde o blockbuster, tak je třeba to zohlednit.

Castrator

Napísal si to typicky so sarkastickým podtónom, takže neviem, čo máš za divné móresy, ale tak to tam je, čierne na bielom.

Ja som naňho nereagoval scestne, len som popisoval, že mať takýto názor zo mňa nerobí niekoho špeciálneho, pretože by som nejak išiel naschvál proti prúdu tých, ktorí to chorobne zbožňujú. A navyše to nie je scestné ale normálne popísanie toho, ako to je. :)

jim_clark65

Tys to označil za objektivní fakt.

Nic o fanatismu jsem nepsal, takže není důvod to tahat do diskuze, nebo do reakce na mě.

Doslova jsem nic takového, že jsi ovlivnitelný, nenapsal. Naopak jsem napsal pravý opak, viz komentář z 07.04.2023 17:01. Ale je jedno, co jsem psal já v souvislosti s tvou ovlivnitelností, protože o to nejde. Zase. Já ti vysvětloval, v jaké souvislosti ti psal TheDarKnig o té speciálnosti, abys pochopil, že jsi na něj reagoval scestně, na něco úplně jiného, než o čem byla řeč.

V diskuzi mezi náma o to, kdo tu je nebo není skeptický, vůbec nejde, o tom se nebavíme. Bavili jsme se a zase bavíme o tom objektivním faktu, a ty jsi do toho přimíchal další věci na upozornění, proč ti TheDarKnig psal o té speciálnosti.

Castrator

V dnešnej situácií a klíme okolo celého Hollywoodu je objektívne zlá idea točiť ďalšie pokračovanie, to je všetko, čo som písal, a nie je to nejaký chorobný fanatizmus typu, že "Zem je plochá", je to normálne konštatovanie z toho, ako momentálna situácia vyzerá.

Akože si nepísal? doslova si napísal, že ja som taktiež ovplyvniteľný resp. ovplyvnený.

Ok, nechajme to tak, zase sa tu zbytočne naťahujeme, ja som skeptický, darking je nadšený, ty si asi niekde v strede, môže byť? z každého rožku trošku. :)

na příspěvěk reagoval Castrator, Bluntman

TheDarKnig

Ať skeptický je, ať negativní názor má, s tím se nedá nic dělat a ani není moc důvod mu to rozmlouvat. Ale on za objektivní fakt označuje něco, co objektivním faktem není (vysvětleno asi čtyřikrát, proč tomu tak je), plus jak vidíš u té reakce na tebe, stáčí diskuzi, nejspíš neúmyslně, někam jinam, než o čem je řeč. V tom je diskuzi problém především.

jim_clark65

Psal jsi, že točit pokračování Indyho je objektivní fakt, aniž bys dokázal, že to fakt je. Jenom si kupil argumenty, proč to podle tebe fakt je.

Ohledně ovlivnitelnosti jsem v té souvislosti vůbec nic nepsal, takže tvá reakce nedává smysl. Vysvětloval jsem ti, proč ti TheDarKnig psal o tom, že nejsi speciální. Nemělo to s nadšením, které jsi zmiňoval v reakci na něj, nic společného.

Chodím sem diskutovat, jako kdokoliv jiný. Mé komentáře ti nemají trhat žíly, ale vysvětlit, proč píšeš nepravdy nebo reaguješ scestně na něco, o čem nebyla řeč.

jim_clark65

Ok. Stejně si ale myslím, že dětské nadšení, ktere mnozí fanoušci projevují, je pro zivot vsech lepší emoce než byt že všeho otrávený.. nemluvě o přímo toxických fanoušcích  (nebo lidech obecně), co jsou schopni přímo nenávidět... To je děs.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Mimochodem s těmi scénáristy se nepletu, ta dvojice dělala ty zmíněné dva skvělé filmy, Spectre dělal jen jeden z nich.. ale ve spolupráci s 4 dalšími, takže otázkou je, jaký podíl měl na tom rozpačitem výsledku.

A Black Mass nápodobně.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Tu nejde o Disney, ale o tvůrce kolem filmu. Mangold je borec, krome rezie se podili i ha sdenari + scenaristi Ford v Ferrari a Edge of Tomorrow! Teď už i skvělé vypadající trailer. Skepticismus může být i hloupý a nezdravý. Až si člověk vybuduje umělou alergii a film odsoudi dopředu.. a pak mu už ego nedovolí uznat, že se mu to vlastně líbí. A to bude případ jima. Smutný, ale je to rozhodnutí některých lidí žít zivoty jako škarohlídi a hledat ve všem nějaké konspirace a blbosti a negativa. Co už.

TheDarKnig

Však kľudne buď nadšený, nikde som ťa priamo neoznačil ako člena skupiny "Disney shills", len som popisoval, aké rôzne reakcie majú práve takéto individuá, keď sa v tom vidíš, tak to už len tvoj problém, nikde som priamo nepísal, že medzi nich patríš. :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Castrator

V dnešnej klíme je to normálny fakt, s tým v akej situácií sa celé Disney (a Lucafilm) nachádza.

To nie je ovplyvniteľnosť ale normálny skepticizmus, ktorý by mal mať každý normálny človek.

Ja neviem, či si tu nejak chodíš liečiť ego ale môžeš si ma "one-uppovať" koľko chceš, nejak mi to zrovna žily netrhá. :)

jim_clark65

Ne, já jsem nadšený ve chvíli, kdy se mi ten projekt na základě traileru a dalších promo materiálu či informací líbí. Tak si nechej ty kecy.

To neznamená, že jsem si jistý, že se mi bude líbit i film, proto často píšu "doufám, že takový bude i film" apod.

jim_clark65

Že není dobrý nápad točit pokračování žádný fakt nebyl, to byl tvůj názor.

A pokud k hodnocení filmu stačí věk postavy nebo teď trailer, tak je to samozřejmě ovlivnitelnost jak vyšitá. Já pak píšu, že ovlivnitelný ale nejsi, tedy potvrzuju to, co o sobě sám tvrdíš.

Castrator

To nebola ovplyvniteľnosť ale len strohé uvádzanie faktov a ozajstných "red flags", najmä vzhľadom na to, v akom stave sa celý Lucasfilm pod taktovkou od KK nachádza. Ak ma to vyvedie z omylu, tak budem len rád, dovtedy budem tvrdiť, to čo nasvedčuje aktuálny modus operandi projektov od Disney a zvlášť od KK. :)

TheDarKnig

Akého špeciálneho? to že tu "nebrním" nadšením vôbec neznamená, že som nejak špeciálny, skôr by som bol povedal, že mám zdravý skeptický pohľad na vec, na rozdiel od "hyperov" a "jizzerov", ktorí sú schopní sa pri každom produkte od Disney a Lucasfilmu hneď "urobiť", pejoratívnejšie sa vyjadrovať nebudem ale niekedy to pri týchto projektoch doslova tak vyzerá. :)

na příspěvěk reagoval Castrator, TheDarKnig

jim_clark65

Nevím o kom mluvíš, ale urážky si nechej tak či tak pro sebe. To že se ti trailer na nějaký film nelíbí a to navic podle tvych vyjadreni kvůli úplně hloupym důvodům z tebe nedělá někoho speciálního, ale podobne ovlivnitelneho tuleně. Takže tak :-)

TheDarKnig

Nie som zrovna tak ľahko "ovplyvniteľný", ako niektorí ľudia, ktorým podobný trailer spôsobil nejaké zadosťučinenie a fyzickú satisfakciu. Takých ľudí by som skôr označil za prostoduchých a myslím si, že to sú normálne výhrady, ktoré má každý rozumný človek, ktorý netlieska, ako tuleň pri každom korporátne vsunutom "easter-eggu", takže tak. :)

A pochybujem, že boli postavy podobné PWB už v predošlých dieloch, kľudne sa stavím, že to bude nejaká mudrlantská krava, ktorá bude ešte robiť problémy Indymu, vzhľadom na modus operandi Disney mám pocit, že to celé bude tak vyzerať.

Ešte, keď aj na scenári robil človek, ktorý bol zodpovedný za Spectre, tak tým tiež nie som nejak dva krát nadšený. Jediné, čo vyzerá byť fakt zaujímavé je Mads, ktorý hral vždy výborných záporákov. :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Castrator

jim_clark65

No tvůj názor, škoda, že si Indyho neužiješ, protože ses už dopředu rozhod na zaklade pitomych vyhrad (takove zenske postavy napr byly i v predchozich castech), že ne. Jsem si tím temer stoprocentně jistý. ;-)

Ale tak je to tvoje věc, samozřejmě.

TheDarKnig

Funguje, ako "funguje", už to trocha pôsobí, ako obohrané LPečko, po dvojke sa k náckom vrátili v trojke a po štvorke sa k náckom vracajú znova, ak by daná séria bola založená práve na tom, niečo ako hra Sniper Elite, tak v tom nevidím problém, ale takto to je dosť prostoduché. :)

Keď v tej hláške necítiš nič, tak to je len dobré pre teba, mne to veľmi živo pripomenulo tú stupídnu hlášku z  "čierno-čierneho" Batmana od Reevesa. Neviem, ako niekomu môže pripadať PWB, ako sympatická herečka ale tak budiš 🤷‍♂️, a to, že je schopná všetkého mi nejak znova zapadá do Disney agendy, kedy musí mať každý film nejakú "strong wahmen" :D , alebo emancipovanú expertku, ktorá bude neustále opravovať hlavného hrdinu a mudrovať mu do roboty. Ja práve v postave PWB vidím najväčšiu "red flag".

Práveže to CGI celkom ubližuje, pretože to potom pôsobí, ako taký umelý výplach s pozlátkom od Wiliamsa, akoby si niekto kúpil moderný gramofón ale namiesto počúvania platní si cez neho pustí pesničky skrze spotify :D .

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Castrator

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí