Na Oscara nominovaný Harrison Ford se ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa. (Falcon)

Lyžař

Na co je akce, ktera je viditelne umele vytvorena? Tvurci se dost nesnazili. Honicky v autech jsou na prvni pohled udelane umele, jinde. To stejne domy, kulisy..stary Ford mi vubec nevadi, ale tuhle umelou vec jsem vypl po 83 minutach. Dalsich 75 by bylo utrpeni. Skoda, tesil jsem se. ()

Ydrosten

Úplná katastrofa to není, pořád je to ten (doslova) starý Indiana Jones, jen doba pokročila tak se to celé přizpůsobilo. Co filmaři moc nevymyslely je záporácký fašoun, který i po xy letech vypadá stejně a hlavně přežil flákanec do hlavy trámem 15 na 15 v rychlosti 80 km za hodinu a pád v této rychlosti na násep kolejí. Ty kráso, chtěl bych být takový superman. Příběh je o něco horší než jednička a dvojka ale je zase smysluplnější než čtyřka. Trojka tak zůstává ve vedení a můžeme se asi hezky rozloučit s panem archeologem protože snad nikoho nenapadne s Fordem točit ještě něco. Chudák Indiana tu půl filmu vypadal že je to poslední věc v jeho životě. Ten chlap je už prostě starej a není nic špatného to přiznat. Pokud to bude nějak pokračovat, tak se snad oběví nástupce hodný Forda, když už teda hloupě odstranily synka. Dám 3, protože to má své kvality a hezké momenty. Je ale taky potřeba říct že to vzniknout nemuselo, protože si budu pamatovat "dědu" Jonese a ne mladýho dobrodruha co z bičem a kloboukem krade náckům pod nosem důležitý artefakty a kterej má od vůdce podepsanej zápisník :) ()

kondor77

Jako gerontofobovi se mi obšas dělalo z Indyho zle, zvláště pokud se jednalo o akční scény, možná i proto, že takhle nenápaditou akci u vysokorozpočtového filmu jsem už dlouho neviděl (navíc nevkusně doplňenou o CGI). Pak tu máme čtyři scénáristy, kteří vypotili "něco", za co by se styděli i tvůrci playstation her (mám na mysli hru Uncharted). Nenapadá mě krom nostalgie jediný důvod proč být k filmu shovívavý. ()

helloween93

Bohužel smutné rozloučení s legendární postavou 80. let. Z Indyho je grumpy stařec hrající ve zbytečném milkování staré série. Úvodní dvaceminutovka v druhé světové mě bavila, ale to že je záporák Mikkelsen sražen z jedoucího vlaku cedulí přímým hitem do hlavy a o 30 let později bez jediné jizvy na obličeji vesele žije, je jedna z největších hloupostí filmu. Pak je tam mnoho dalších plot holů, jak neustále záporáci Jonese a tu jeho goddaughter nacházejí? Banderas si tu teda moc dlouho nezahrál a btw taky zbytečná postava, stejně jako ten malý klučina. On i Mikkelsen mi jako záporák nebavil. Korunu filmu nasazuje meme závěr, kdy Římané prostřelují trup letadla samostřílem a oddaný nacista po nich střílí kulometem MG-34…Skoro až nesoudné kokotiny. A to sem zapomněl na opravdu přestřelenou stopáž. Se nelze divit, že pátý Indy v kinech vyhořel, kdo by na tohle šel? Mladí zoomeři neznají Indyho a mileniálů a baby boomerů přišlo málo…2* ()

Hapretor

dvě * z respektu k Fordovi a Rhys-Daviesovi --- ty dědulové maj elánu na rozdávání ... jinak hnusný digibordel --- málo vtipu a málo hravosti ... kouzlo první tří filmů , hlavně pro mě tedy poslední křížová výprava , se vytratilo a nastupují sice super herci na scénu, ale aby k mému obrovskému zklamání pronesli pár vět a hned se poroučí do nebes ... nemastné neslané ... v akci dobré jednotlivě ... celkově myšlenkou a "posláním" skoro vůbec ... při závěru chrámu zkázy mi ukápla i slza ... tady, i když všechno lítá a jede jako s bleskem o závod ... je to vlastně nuda ... Mikkelsen měl být aspoň nějak vyšinutý, nebo extravagantní ... nebyl nic ... byl nudný ... a to sem i na něj velmi těšil ... jak "zazáří" ... ()

AnanAss

Pro nejznámějšího archeologa na světě nastal čas nasadit legendární klobouk, do ruky uchopit bičík, namazat klouby i hemeroidy a směle se vydat na závěrečné dobrodružství! Původní trilogii Indyho zbožňuju – však kdo by taky nechtěl v dětství prozkoumávat tajemné jeskyně, hledat poklad, střílet nácky a pochutnávat si na opičích mozečcích. Popravdě, i ta Křišťálová lebka mi přijde v pohodě… sice to už není úplně ono, ale dá se. No a Nástroj osudu je na tom podobně. Což je na jedné straně fajn, ale i tak jsem od Mangolda čekal epičtější rozlučku – zvláště pak po perfektním zakončení Wolverina. Ono se v podstatě jede podle zaběhnutého mustru a lokace, spolu s hledáním dalších a dalších indicií, se mění a směřuje to do finálního rozuzlení. I ten zmiňovaný konec mi nevadil a přišel mi v pohodě… Indy přece vždy hledal artefakty s magickými schopnostmi… a tady je tvůrci, stejně jak v předešlém díle, vyždímali na maximum. Jen to celé trošku kazí ty digitální triky, no. Ale i tak hodně příjemně strávený večer (se známou melodií, co se spouští snad co deset minut), po kterém jsem hlavně dostal chuť zopáknout si znovu rané expedice mistra Jonese. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

agassi68

Prvá tretina bola výborná. Potom sa to začalo naťahovať ako guma v trenkách a Phoebe mia príliš vyrušovala svojou prítomnosťou. Z úcty k Harrisonovi sa prikloním k štvorke.. ()

Olík

Rozloučení ve velkém stylu, nebo smutný pohled na stoletého staříka, který vyskočil z okna, ale netrefil správný čas, kdy zmizet? Nechápejte mne špatně, já jsem ročník 1980. Rocky, Mark Hamill jako Luke Skywalker, Krotitelé duchů, posádka Delorean……bičem práskající archeolog je jedním ze zásadních hrdinů mého dětství a tak pohled na to, jak dělá Harrisonu Fordovi problém udělat rychlejší pohyb, mi trhá nejenom oči, ale především srdce. A přitom příběh, jak už jsme zvyklí, kombinující akčnost, dobrodružství, historii a mýtiku, si nezadá s těmi z osmdesátých let. Problém je v tom, že James Mangold není Steven Spielberg, Phoebe Waller-Bridge není Karen Allen, Teddy není Kraťas a osmdesátiletý Ford není čtyřicetiletým Fordem (ještě že hlas Jiřího Štěpničky je pořád hlasem Jiřího Štěpničky). Ale já ty čtyři hvězdy dám! Za ty vzpomínky, za tu jízdu, která trvala přes čtyřicet let, za Johna Rhys-Davies, za Seana Conneryho, za Kate Capshaw, za všechny zběsilé honičky i dobře mířené rány. Dám čtyři hvězdy a ze srdce děkuji, doktore Jonesi. ()

AloeB

Tento Indiana je možná zbytečným pokračováním, ale donutil mě přemýšlet jednak nad tím, jak moc si původní filmy možná nostalgicky idealizuji, a též, zda prostě nepřejít tu haldu blbostí a neužít si šílenou akční jízdu. Původní tři filmy jsou srdcovou záležitostí, obzvláště Poslední křížová výprava je pro ulítlý vztah Juniora a Seniora parádní podívaná, čtverka taky ujde. V pokračování se Mangold snaží velmi zručně navázat, ani kvalitní filmařina ale nezachrání fakt, že na osmdesátiletého Forda v roli akčního hrdiny, který dělá po celém světě bizardní akrobatické taškařice, není hezký pohled. Jeho herecký projev je špičkový, část scénáře taky, ale zažít s hrdinou s dětství jeho důchod jsem asi fakt nepotřeboval. Zvlášť když nový film i přes své nesporné kvality nesahá původním ani po kotník - a proč? Možná jde o subjektivní názor, ale já ve filmu nevidím onu energii, postrádám onu líbivou brakovost, postrádám hravé, kreativní a zapamatovatelné akční scény. Zatímco Dobyvatelé ztracené archy mají svoji hrobku s hady nebo brutální bitku u letadla, Chrám zkázy asi taky něco má (vlastně třeba ta srdce, ta byla cool, jo a honička v důlních vozících jejda), Poslední křížová výprava má libovolné dynamiky fotra se synem, vlak, tank a samozřejmě I suddenly remembered my Charlemagne. 'Let my armies be the rocks and the trees and the birds in the sky'., no a Království křišťálové lebky má Irinu Spalko, tak Nástroj osudu má snad jen vlak na začátku a možná i toho koně v metru, a já se ptám, není to málo, Antone Pavloviči? Zbytek akce a část dialogů mi přijde neuvěřitelně suchá, což je na pováženou, vzhledem k tomu, co potenciálně neskutečně zajímavého nám ukázali v úplném závěru. Záporáci jsou standardem této frančízy, na Madse Mikkelsena je příjemný pohled a jeho nohsledi fungují překvapivě dobře. Phoebe Waller-Bridge je zajímavým, byť ne dobře čitelným příspěvkem do série, vůbec by mi nevadla série filmů založená jen na tom, jak vyjebává s arabskými šejky. Ten Teddy je hloupá snaha o nového Kraťase. Dvě camea z původních filmů mi přišla na sílu, ale cameo role Antonia Banderase pohladila po duši. Film je těžce zbytečná záležitost, ale není špatné jej vidět. ()

NitroXcz

No... co na to říct. Asi to je lepší, než když se Indy schovávál v ledničce před atomovkou. Mangold jde viditelně ve Spielbergových stopách, ale stačí to ? Když k tomu přidáme ještě hudbu Williamse, tak to stačí to na lehký průměr. Úplně mi nesedí ten kontrast mezi hudbou z osmdesátek (je super, že původní téma není téměř vůbec pozměněné) s moderními efekty, ale kdyby bylo na mně, utnul bych to už po Křížový výpravě a byla by to bezchybná trilogie. Jinak je to pěkná rozlučka s králem dobrodružných akčňáků. ()

TheSompeque

Vždycky mě fascinoval příběh učitele archeologie, který po přednášce vezme klobouk, bič, Colt a vyrazí na dobrodružnou výpravu. Po legendárních Dobyvatelích, brutálnímu Chrámu, mé oblíbené Poslední křížové výpravě a underrated Křišťálové lebce se Indiana Jones vrátil naposled na stříbrné plátno. Už u 15 let Křišťálové lebky bylo na pováženou sledovat postaršího Harrisona Forda, který mydlí soupeře bez ohledu na věk. Ani v Nástroji osudu tomu nebylo jinak. Přesto se tvůrci více snažili udělat z osmdesátiletého herce zranitelnější cíl, který už nemá energii na to, aby se vypořádal s celou armádou sám. Náckové jsou holt s Indym spjatí, takže i přes fakt, že se děj odehrává v 60. letech, Indy jim opět čelí. Sázka na jistotu, ačkoliv bych radši viděl něco z tématiky studené války ve stylu Kříšťálové lebky. Po stránce příběhu je to dost podobný s předchozím dílem - má to skvělý momenty, dialogy, chemii mezi postavami, ale pak přijde ten bodu zlomu, kdy v uvozovkách přízemní příběh jde do absurdního extrému, který vypadá prazvláštně, bizarně a naruší tak téma zbytku filmu. Je to škoda, protože jsem si film z velké části užíval, ale ten konec byl na mě trochu moc. Ale předem říkám, mohlo to dopadnout hůř a jsem rád, že nakonec závěr filmu nebyl tak sentimentálně klišovitý, jak to zprvu vypadalo, že bude.  Postavy jsou ve filmu vyloženě povedený. Jonesova kmotřenka Helena je sympatická a přes asi dva momenty, kdy řekla, že je silná  a nezávislá a v další scéně zase Indyho poučila o něčem, co by asi měl znát, vážně zábavná parťačka. Dále Teddy, což je takový méně otravný Short Round z Chrámu zkázy byl taky fajn. Bál jsem se, že kluk bude fungovat v ději jako takové to otravné dítě, co poučuje zkušenější starší a dělá si srandu z jejich věku, ale tady to naštěstí nenastalo. Na druhou stranu, jeho postava není tak výrazná a kdyby se vystřihla, ani byste si toho nevšimli. Záporák, nacistický doktor Voller, kterého hraje Mads Mikkelsen, jsem si užil dost. Když se nad tím zamýšlím, ve filmu není snad žádná postava, která by byla špatná, což je vzácnost. Teď bych přešel k problémům, kterých je kupodivu pomálu. První půlhodinka je to, na co byl film nejvíce promován - osmdesátiletý Ford je digitálně omlazen, aby vypadal mladě a úvod filmu se tedy odehrává ještě během druhé světové války. Autoři se snažili o určitý závan nostalgie, který zabral jen částečně. Digitální omlazení moc dobře nefungovalo, málokdy to působilo přirozeně. Co hůř, celý úvod se odehrává v noci, takže nejen, že pořádně nevidíte omlazeného Forda, ale ani pomalu nevíte, jestli koukáte na něj, nebo na někoho úplně jiného. Chápu, že chtěli pomocí tmy zakrýt nedokonalé CGI, ale když v té tmě stěží rozeznám na co koukám, tak si horko těžko dokážu užít akci. Neříkám nic, vrátit herce do jejich dřívějších let je fascinující a má to rozhodně využití, ale tady to působilo spíš rušivě. Akce je filmu více než dost. Možná až zbytečně moc. Když už nějaká taková scéna započne, trvá někdy až zbytečně dlouho. Neříkám, že jsou akční sekvence natočené špatně, to vůbec ne, ale jejich dávkování a délka by mohla být trošku skromnější.  A ten konec. Jak jsem psal v úvodu, po vzoru Křišťálové lebky se film tři čtvrtiny filmu drží poměrně kvalitního akčního dobrodružného tempa, které působí i jakž takž reálně, ale až do bodu, kdy to přejde do absurdních rovin a akorát to tak pokazí dojem z celého filmu, který jsem si jinak naprosto užil. První tři filmy nechci ani srovnávat, ale když si vezmu Křišťálovou lebku a Nástroj osudu, užil jsem si víc letošní film. Nabízí víc zajímavých postav, poutavějších prostředí a akčních sekvencí, které neobsahují CGI opice.  Takže za mě takových 7/10.  Nezklame. Nenadchne. Ostudu sérii rozhodně nedělá. V moderních dobrodružných filmech rozhodně ten lepší. () (méně) (více)

geek.ondra

Průměrný dobrodružný film s nezajímavým příběhem, občas dost hnusným vizuálem, chaotickým scénářem a nezajímavými charaktery. Chybí tomu ta dobrodružnost, velkolepost a většinou to je dost nezáživný. Najde se v tom pár zábavných momentů nebo příjemných odkazů a Ford se snaží jak jen může. Realita je ale taková že tenhle projekt byl od začátku odsouzen k neúspěchu a i přes veškerou snahu Jamese Mangolda to ani přes jeho talent nemohlo dopadnout jinak. Smutný konec legendy která se od vrcholu žánru v podobě Dobyvatelů dostala k vyčpělému blockbusteru bez srdce v podobě Nástroje osudu. 5/10 ()

vrzka

Ne, že by to bylo až tak hrozně špatné, ale Indy má prostě laťku nastavenou úplně někde jinde. Je hrozně znát, jak filmu chybí odlehčenost předchozích dílů, kterou dodávali Spielberg s Lucasem a nezvládá se jim přiblížit ani v dalších aspektech. Děj je úplně zbytečně překombinovaný a akční scény působí strašně uměle. Celkem zbytečně jsou do příběhu vtlačení "staří známí" Sallah a Marion, ale naopak o nových postavách Heleny nebo Vollera se nedozvídáme téměř nic. Film na mě působí dojmem, že chtěl vzdávat poctu předchozím dílům tak moc, až zapomněl na vlastní obsah. ()

Razzor_82

"Jsem penzista." Forďák se nechal naposled naverbovat do jeho kultovní role archeologa Indyho. No a jak dopadla další honba za artefaktem a boj s nacisty? Ten starý pardál Harrison má pořád charizma a jiskru v očích. Po svižném začátku a umělém omlazení hlavního hrdiny tempo rapidně upadá. Hádanky a pasti nejsou moc ohromující. Některé počítačové animace působí dost umělohmotně. Nezajímavý záporák Mikkelsen. Recyklované scény z minulých dílů a trapný humor. V nejlepším se má přestat a nechat jí spát ve slávě. U této značky to platí hned po trilogii. S úctou k hereckému mistrovi a jeho požehnanému věku je to u mě na tři hvězdy. 5/10 ()

KUFI

K Indymu zadnej vztah nemam, prvni dil jsem videl teprive pred trema rokama a mel jsem problem to dokoukat. Takze i tohle je totalni pitomost. Zatimco ve hrach to funguje, viz. Uncharted, tak ve filmu to pusobi vsechno strasne idiotsky. Mozna bych tomu dal o jednu vic nebejt ty nesympaticky kravy a afro cikanete se zajecim predkusem. ()

hrumsrt

Při představě, že by do toho Steven Spielberg šel ještě i popáté by možná leckdo čekal, že dostaneme něco podobného jako v případě předchozího čtvrtého filmu.. Jenže legendární režisér a strůjce téhle nejlepší dobrodružné filmové série už si moc dobře spočítal, že on nemá Indiana Jonesovi, co jiného dát a bylo podle něj na čase předat značku do mladších rukou. Anebo taky u čtvrtého filmu, na kterém se podílel poprvé bez vize svého kamaráda George Lucase, který pokud to nevíte, je skutečným duchovním otcem celé téhle brilantní série, poznal, že on sám na tuhle matérii nestačí.. Proto bylo nutné najít pro Indiana Jonese novou vizi. Původně se uvažovalo, když celý předchozí film byl o předání pochodně (kterou ale pověst Shia LaBoufa sama utnula), že by se už pátého Indiho ujala jiná mladší herecká figurka.. Zajímavý nápad, který by sérii sice dovolil vrátit se v plné síle, ale fanoušci by to bez ikonického Harrisona Forda možná nezvládli a navíc nikdo neměl sílu na to sebrat dostatečnou odvahu to zjistit. Takže vize, kdy se namísto Forda žene za všelijakými artefakty třeba takový Bradley Cooper nevznikne, rozhodně ne pod záštitou Indiana Jonese... Nakonec se k sérii dostal v současné době ohromně chválený James Mangold, který v posledních letech skutečně řádil a kromě fantasticky dopsané kapitoly Logana, představil ještě další životopisnou parádu ze závodního okruhu.. James Mangold měl našlápnuto dobře a je otázka, zda ho pátý Indiana nemůže z téhle cesty na čas svést, jelikož režisér si sérii pojal natolik po svém, že naservíroval Indiho variaci na Logana, tedy tragickou poslední tečku, kde vidíme svého hrdinu klesat na dno a z něj se odrážet.. A ano v případě série s Indiana Jonesem dochází k největšímu originálnímu posunu, co se jeho pojetí týká, ale v mých očích šlo v prvních třech případech o naprostý vrchol dobrodružného žánru a o jednu z nejikoničtějších postav a sérií v rámci celé filmové historie. Neuměl jsem si tuhle zábavnou sérii nikdy představit v takovém podání a  taky vidím, že mi to vůbec nesedí. Mangold sebral z Indiana Jonese veškerou energii a se sentimentálním Fordem představuje jeden z nejtragičtějších příběhů v rámci dobrodružné blockbusterové zábavy, jaký jsem kdy viděl... Zápletka původních tří dílů se pokaždé točila okolo nějakého legendárního předmětu, jehož samotná podstata ve mně probouzela zaujetí a já plně chápal touhu se za ním hnát. Tenhle zajetý princip přeměnil až čtvrtý díl, jehož křišťálová lebka je nudným a nezajímavým předmětem. No a v případě "nástroje osudu" je tomu úplně stejně. Tohle není předmět, který vás činí neporazitelným, nebo vám daruje sílu a život, "nástroj osudu" je úplně trapně zinscenovaný artefakt, jehož mytologie v hrobě otáčí všechny antické filozofy, kteří se nakonec stávají samotnou atrapou celého příběhu.. A úplně stejně jako v případě čtvrtého filmu mám problém, když se do Indiana Jonese a vůbec do podobného dobrodružného filmu cpou fantazijní prvky. Nemá to tady, co dělat! Nemám sílu obhajovat solidně provedené hledání onoho tajuplného předmětu, když vzápětí naprosto ignorujete pravidla cestování časem, kdy přesně tahle odbočka by v normálním měřítku měla podle některých jiných filmových představ zničit celý vesmír.. S návratem už osmdesátiletého Harrisona Forda bylo jasné, že akční scény budou muset vypadat úplně jinak a vůbec v celém samotném filmu se bude muset více povídat než běhat (paradoxně živější flashback s omlazeným Fordem je vrchol příběhu, i když je tam úplně zbytečný). A to se taky potvrdilo v samotném natáčení, které si Harrison Ford, jak je u značky vlastně už i zvykem, zase protrpěl. A s každým dalším bolestivým zraněním se natáčení muselo prodlužovat a pátý Indiana Jones odkládat, až se dalo nabývat pocitu, že se projekt zasekne v produkčním pekle.. Díky logického nedostatku sil hlavního hrdiny více prostoru dostávají vedlejší postavy, které někdy kompletně přebírají otěže celého příběhu. A třeba Indyho kmotřenka je asi nejotravnější a nejumělejší postava v rámci celé série, že oproti ní protekčně nastrčená ukřičená Kate Capshaw v druhém díle je skoro okouzlující dívenka.. Proti našim klaďasům samozřejmě už počtvrté (!) stojí nacisti, na to kolikátá léta ve filmu máme, se teda civilizace a fantazie tvůrců moc neposunula... Nečekal jsem lepší film, než byla pro mě už tak slabší čtyřka, ale že dostanu něco takového. Tohle není Indiana Jones ale příběh bláznivého dědka v kulisách loňského Uncharted.. Jestli někomu stačí dostat jeden z mála dobrodružných filmů roku v takovém podání a ignorovat v čem bylo kouzlo původní trilogie, závidím vám.. Mně to láme srdce a jen při vzpomínání na tuhle stopáží přeleželou nudu mám chuť tomu snížit hodnocení... Ale konečně se fanoušci dočkali a pátý Indiana Jones spatřil světlo světa... Jen na závěr doplním, že první film je nejlepší dobrodružný film všech dob a dokázal si dokonce hrát s historií, aniž by si ji jakkoli ohnul. Tady jsou tvůrci tak neschopní, že do série, kde ožívaly mýty a pověsti, cpou dědka Archiméda a diváci sledují námořní bitvu ve starověkém Řecku... Nesoudnost! 40% () (méně) (více)

Daiker

Tak tohle bylo utrpení..... Nudný, nezajímavý příběh. Digi triky byly odbyté a umělý mladý Indy vypadal dost hrozně. Hlavní ženská postava je otravná a nesympatická. Vše co jsme viděli, tak nám zkopírovali z předešlých filmů.... Automobilové honičky, skákání po vlaku, hadi a další. Příběh kolem artefaktu mě vůbec nezaujal... Křišťálová lebka byla blbost, ale byla to zábavná blbost.... Tento film je velký omyl a už se k němu nevrátím.... ()

Torgal

Nakoniec to vlastne nedopadlo tak zle. Určite som mal z toho viac “jonesovský” pocit ako zo štvorky s Rusmi a mimozemšťanmi. Tento film ale určite nepotreboval vzniknúť. Osemdesiatročný Ford do toho dáva všetko, pričom sa sympaticky nesnaží hrať na mladíka ako naposledy, ale cítiť, že ho na túto “one last ride” vyslali hlavne producenti s vidinou tučného zisku z kín. Nuž, nevydalo. Úvodná dvadsaťminútovka odohrávajúca sa na konci druhej svetovej (deaging Indyho sa fakt podaril) je ale pritom skvelá jazda, ktorej nič nechýba. Scenár opäť vsádza na osvedčených nacistov a honbu za magickým artefaktom. Náckovia sú však bezzubí, vždy sa ale zázračne objavia hrdinom za pätami. Pokočkujú sa, ponáháňajú, a takto to ide celý film. Mikkelsenova charizma bola ale trestuhodne nevyužitá, jeho záporák toho veľa nepredviedol. A keď už som pri tých postavách, tak starý Harrison Ford nafasoval rovnocennú ženskú parťáčku s tvárou Phoebe Waller-Bridge, ktorá celý film oscilovala medzi sebeckou namyslenou mrchou a cieľavedomou odvážnou drzaňou so srdcom na pravom mieste. Miestami to fungovalo, miestami nie, ako na húpačke. S inou (sympatickejšou) herečkou by to asi dopadlo lepšie. No a ten zlodejíček čo mal byť asi vtipný element už nefungoval vôbec. Piaty Indy je však pri tom všetkom rozhodne dobrodružný film v tom pravom zmysle slova - oldschoolovo natočený, výpravný s hromadou zaujímavých lokácii a napínavými akčnými scénami. Bohužiaľ ale aj s všadeprítomnými digitálnymi trikmi. Tie toľko nebijú do očí, ale všetko je kvôli nim tak vyumelkované, že mi výsledný dojem z filmu dosť kazili. Nakoniec ale s odretými ušami štvrtú hviezdu za ten závan nostalgie predsa len dávam. 7/10 ()

Jajar

Velké akční dobrodružství s hodně starým hrdinou. Pompézní akce a místy dobrá zábava. Ale i jízda na setrvačník s mizernou hlavní ženskou postavou a množstvím CGI pochybné kvality. Emoce fungují až v posledních 15 minutách filmu. Indy si zasloužil lepší konec, vzdálený světu digi omalovánek. ()

Megalopolis staví kampaň na negativních recenzích

Megalopolis staví kampaň na negativních recenzích

21.08.2024

Jak všichni jistě už víte, legendární režisér Francis Ford Coppola (Rozhovor, Vyvolávač deště) na letošním 77. ročníku Festivalu v Cannes uvedl svůj dlouho chystaný opus magnum pod názvem Megalopolis… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí