Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Diskuze

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Dredd říká: "To je 17 tisíc vražd denně." Hrubým propočtem za rok je zavražděno 6 miliónů lidí. Kolik kurnik šopa to Mega City má obyvatel? Vždyť tam tímhle tempem musí být pusto a prázdno jak v Midsommeru.

p.a.douch (hodnocení, recenze)

V záložce ext. recenze je slušná recenze Elišky Bartlové! Pochvala, doporučuju k přečtení.

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

888nick888: radím ti prečítať si diskusiu, dokým niečo napíšeš. Len pár príspevkov dozadu sa tu rozoberalo, že premisa nového Dredda bola napísaná už dávno predtým, než vznikol nejaký Raid

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Lacike: No podle mě by se na Dredda dostavilo víc lidí než na tu slátaninu "Divoši". To bylo v kině přesně 5 lidí a já jsem šel v polovině domů.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

p.a.douch: distributori si asi spocitali, ze ked to prepadlo v domovine, kde je ten komix celkom popularny, tak u nas kde ho skoro nikto nepozna sa to nema sancu zaplatit.

Wancohoff (hodnocení, recenze)

p.a.douch: aj mne sa oba pacili no od dredda som cakal viac..viac rozvynute pozadie mesta,dredda,jeho sukromie a podobne....a cakal som nejakeho "bossa" mutanta (ako bol ten velky chlapik v starom dreddovi) alebo nieco podobne..

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Wancohoff1: I to je možný. A oba ty filmy se mi líbily. A distributoři kultůry mě pěkně ser..! V kinech dávaj mnohem větší blbosti než Dredda.

nerdrage

nerdrage (hodnocení, recenze)

p.a.douch: Vzhledem k tomu, že scénář ke Dreddovi existuje už dlouhá léta a dokonce byl volně přístupný, tak by se spíš dalo spekulovat, jestli ho náhodou nevykradl Raid ;)

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Wancohoff1: Bohužel už jsem zapoměl, kdy a kde jsem četl Travisovo vyjádření, že ho štvě srovnávání s Raidem. Prý měli Dredda už dávno roztočeného, když se Raid začal točit. Tak nevim jak to bylo.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Wancohoff1: pokial mali nejakeho spiona v pripravnom time Raidu mozno. Inak je to nemozne.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Wancohoff1:  blbost, žádná premiéra tu ani nikdy nebude.. někdo by měl napsat příslušnému orgánu :))

Wancohoff (hodnocení, recenze)

hodnotit sa neda asi preto ze este tu nieje datum premiery...ak dakedy bude ( sk/cz kiná) a ano, film sa uz da pozret. su uz aj titulky.

kenkaku

kenkaku (hodnocení, recenze)

Tak sem buďto zlobil, nebo na CSFD zlobí něco jiného... Prostě ať chci nebo ne si na hvězdičky nekliknu, ani se nemůžu rozplynout jaké to bylo parádní béčko ;). Upřímně. Nic víc jsem od Dredda nečekal a podle toho vypadá i můj dojemz filmu... Původně jsem chtěl hodnotit stejným levelem jako předchozího Dredda, ale nakonec mě dostal soundtrack a fakt že si vážně nesundal za celý film helmu. Pecka. To samotné je minimálně na samostatnou hvězdu navíc.

p.s.: milovníci stříbrného plátna neztrácejte čas. budete trpět ;)

gomecz

gomecz (hodnocení, recenze)

nevim proc nemuzu ohodnotit ani pridat komentar, mozna mam malo bodu. tak se vyjadrim alespon zde.

na puvodnim filmu Soudce Dredd se mi libila, vedle akcni podivane (ano v limitech sve doby), v pribehu obsazena myslenka, ze tento model spravedlnosti, kde vse lezi na bedrech jedineho cloveka (nebyl to v puvodnim filmu dokonce stroj), muze byt dost nebezpecny a ze muze sklouznout do neprijemne totality - stejne jako ve filmu 'Demolition Man' nebo 'Minority Report'. tento prvek v teto akcni podivane jaksi schazi. videl jsem jen ve 2d, ale i tak byly nektere zabery uchvatne a dech berouci. dam (az budu moci) dve hvezdy.

ps: jaky byl vlastne materialni  aspekt pro uzivani te drogy? komu a proc mohlo vadit ze si nekdo (dobrovolne) vysmazi mozek na vyssi otacky?

Wancohoff (hodnocení, recenze)

pohodovka raz pozriet,oproti originalu viac krvave a temnejsie. a tvar dredda-Karla Urbana ani neuvidime :)

preco to sakra clovek nemoze hodnitit ...

Sufferer

Sufferer (hodnocení, recenze)

Mlakoplas: Istý dátum SK premiéry tu pod hodnotením ešte pred zhruba mesiacom svietil, takže bolo v pláne. Osobne tomu, že sa ho v našich kinách dočkáme veľkú šancu nedávam.

hypnos11

hypnos11 (hodnocení, recenze)

spoustu lidi asi odradi ta sragora se stallonem. a zadnou obrovskou reklamu film taky asi nema. nakonec, ja na to sel jenom proto, ze nicjinyho zrovna nepromitali. preci jenom, akcnich komiks filmu je ted spousta, v tomhle zanru bude asi cim dal tezzsi se radne prosadit, pokudse nejedna o zavedenou znacku

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)