Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Erumocio

Mám pocit, že jsme došli do stavu, kdy komixové filmy jsou prostě skvělé a neřeší se, zda jsou dobré nebo ne. Tohle bohužel není. ()

kijifa

Těšil jsem se, tak moc jsem se těšil a ono zase nic. DC svůj komiksový svět nezvládá ani trochu. Možná, kdyby nebylo tolik vyhypované očekávání z trailerů, pak by hodnocení vypadalo úplně jinak. Takhle ale velké zklamání a další promarněný potenciál. Z postav jasně vévodí Deadshot, který je s malým odstupem následován Harley Quinn. Ostatní postavy nedostanou moc prostoru a když už, tak moc nezaujmou. Jaredovi jsem na roli Jokera vážně věřil, ale ne není to tam. Sice nedostal moc prostoru, ale i v tom malém mi jeho pojetí postavy vůbec nesedlo a vlastně mi tak vůbec nevadilo, že se jen místy mihne. Určitě to není to, co jsem si představoval z prvních fotek. Samotný příběh je vlastně celkem o ničem a celkový dojem ještě sráží hodně slabé finále. Přesto všechno se i tady dají najít dobré momenty, které ze Sucide Squad dělají letos ten lepší film z DC universe. Na rozdíl od BvS jsem se i docela bavil, Suicide Squad je možná trochu hloupý a jednoduchý, ale nenudí. Zůstává tu potenciál v budoucnu rozšiřovat minimálně dvě výše zmiňované postavy, které by mohli bavit i v sólovkách. No a na závěr nejde nezmínit soundtrack, který je podle mě pecka. ()

Bozvav

Čekala jsem podstatně víc, než jsem dostala. Vlastně by se dalo říci, že to co bylo v ukázkách, bylo vše co stálo za to vidět. I při velmi slušném obsazení a vcelku slibném začátku se děj za temné noci šinul jako slimák. Akce sice byla, ale nebyla moc vidět, dialogy pod psa, vývoj postav a napětí se nekonalo a divná čarodějka chtěla ovládnout svět, ale nevíme proč. Prostě blbost, ze které se dalo vytřískat mnohem více. P druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdu, pár silných momentů tam nakonec bylo. Jen tu hlavní agentku bych zabila hovnem, tak moc mi byla nesympatická. 65%. ()

Platom

Původní předlohu neznám, což je asi mou největší nevýhodou při hodnocení Suicide Squad. Jako akční film celek funguje dobře, ale tím to bohužel končí. Nechápu celkovou kostru filmu a co víc, výsledek mi připadá tak trochu hloupý. Nová podoba Jokera je mi krajně nesympatická a pro mě osobně je to jedno z velkých zklamání. V celém snímku je jen pár momentů s pověstným wow efektem, ale jinak je to prostě jen těžký průměr. ()

Grizzly

Bylo to dobrý. Viděl jsem Director's cut a na nějakou nelogičnost nebo nenávaznost scén si nemůžu stěžovat. Udělaný je to perfektně s pokorou k předloze a s viditelnou ambicí pro dospělejší publikum. Ta se sice uplně nenaplnila, ale stále to strká do kapsy všechny rozjuchaný barevný šaškárny od Marvelu. Margotka, Will Smith a Joker vládnou, což ovšem hodně zdůrazňuje castingový fail v podobě Joela Kinnamana. Herec je to podprůměrnej a v kontextu ostatních je jeho výkon na hranici trapnosti. Ostatní dobrý. Co je fakt škoda je absence slušnýho nepřítele. Enchantress je sice většinu filmu až hororově děsivá a mrazivá, ale to všechno přestane s jejím osvobozením. Její nepochopitelná motivace i provedení (co to jako bylo?) ovládnutí světa, podpořená nezáživnou armádou formelínů a podivnym velkym panákem je hodně na hraně. Prostě nemáte pocit, že by hlavní hrdinové měli před sebou jakoukoli překážku. Zas díky tomu mají čas na pičování mezi sebou. Červený by si to zasloužilo. Hvězda nahoru za soundtrack. 70% ()

TaanStari

Do poslední chvíle jsem věřil, že ten Joker nebude průser. Akorát že tohle nakonec fakt působí jak nějaký Jokerův nelicencovaný expy... El Diablova (de)motivace bylo k zblití klišé. Harley je infantilně trapná, ale aspoň se na ni dobře kouká. Jediné dvě sympatické postavy tak jsou Croc, který ale jako bubák nedostává žádný prostor a potom Deadshot, který je ale zase celý posraný svým backstory, takže nakonec stejně hovno. ()

mul.berry

Na Suicide Squad jsem se těšila dlouho dopředu. A současně s tím se přirozeně i strachovala, zdali má očekávání budou naplněna. S přibývajícími trajlery a komenty jsem ovšem na film zanevřela, jelikož jsem předpovídala jasné zklamání. Inu po pár měsících mě přemohla zvědavost a dostavila se i kuráž čelit onomu předpokládanému zklamání a film jsem si pustila. A… bavila jsem se od začátku až do konce. Suicide Squad s sebou přináší vše, co divák od filmu tohoto žánru žádá – akci, ležérní vtip, cool efekty, sexy kočičky i nabíječe, a to vše za doprovodu dobré muziky (ač osobně tíhnu spíše k alternativě, zde osvědčené kultovní hity sedly jako prdel na hrnec). Slušná podívaná. ()

ProfesorJJ odpad!

Sebevražedný odpad! Kdybych veděl jak moc mě tenhle film bude mučit , tak bych ty 2 stovky místo kina hodil do kanálu. A nikde jinde nepatří ani tenhle hnůj. Samozřejmě , nemohl jsem očekávat kvalitu temného rytíře nebo posledního Capitana Ameriky ale tohle byl opravdu nekoukatelný nudný , předvidatelný hnůj. Byla zde docela solidně našlapaná herecká sestava, která nepodala nijak oslnivý výkon kromě Margot Robbie , která trousí jeden "marvel" hloupý vtípek za druhým. Nejvíce jsem se u tohohle filmu nasmál v momentě kdy začly závěrečné titulky a já jsem konečně mohl vyběhnou z kina. Jako fanoušek DC mi došlo , že pokud se toho neujmě Nolan nebo jiný dobrý talentovaný režisér , tak tyhle teen lejna nám tady budou kydat nejen Marvel ale i DC. Příběh je ve stylu Marvelu.... Objeví se záporák , který che zničit město/svět tak tam někoho pošlou a skonči to překvapivě smrtí záporaka a záchranou města/světa behěm toho nezapomenou utrousit náký ten blbý vtip aby se mohlo americké publikum zasmát. Batman a Superman byl zřejmě na dovolené tak tam místo nic poslali bandu záporaků. Vysledek byl ale uplně stejný. Joker v podání Leta byl spíše jenom plivanec do obličeje fanoušků, né že by Leto byl špatný ale samotné zpracování Jokera byl jeden velký omyl a spíše mi připadalo , že se nedívám ne jednoho z nejlepších padouchů ale na zbohatlého swagera s bledým rypákem. Ani nevím , jak ještě tenhle zbytečný příspevek na stříbrné plátno zkritizoval , protože jeho zbytečnost dosahuje nebeských výšin. ()

Matli

Takovýto film těžko komentovat:-) Hvězdička za Jokera, hvězdička za Harley Quinn, hvězdička za výběr písniček, hvězdička za celkovou zábavu a řežbu a hvězdička za Harley Quinn :-D 84% ()

tyna97

Opravdu netuším, proč je kolem toho tak velký boom. Parta velmi zvláštních zločinců se sejde, aby zachránila svět. Jako akčňák to docela ušlo, ale poněkud jsen se při tom "zachraňování světa" nudila. Kladně hodnotím výbornou hudbu. ()

Omnislash

neuveritelna kravina bez hlavy a paty. vetsinu casu premyslite, co a proc se tam deje a ze to vubec nedava smysl. rozhodne ale ne proto, ze by slo o tak komplikovany dej.. ()

Rathalos

Tak tato akcna sci-fi fantasy pecka je pre mna velkym prekvapenim,zabavna,vtipna a sialena zalezitost,vyborny vyber hercov,skvele triky i masky,no jednoducho super...:-) ()

Darren98

Task Force X z roku 2016 představuje nadprůměrně ztvárněné postavy v průměrné dobrodružné misi o probojování se temnými ulicemi plnými bezduchých příšer, jenomže s podprůměrným sjednocením dvou (protichůdných) žánrů. Jak komické sekvence ožívají s populární muzikou, tak si Harleyna minulost krade veškerou hloubku těch tragických, ale kvůli jejich rovnoměrnosti nenabudou ani jedny uspokojivého množství. Na konci má divák pocit, že místo jednoho pořádného filmu zhlédl dva slabší. Ke vší smůle se zde bohužel, jako předzvěst zkázonosné produkce u Ligy Spravedlnosti, vytratila hromada sekvencí s postavami Jokera i Katany, podobně jako bezpísničková atmosféra zamýšlená titulovaným režisérem. #ReleaseTheAyerCut ()

Aurus

7/10. Za mě jde o fajn film který jsem si užil, samozřejmě to není tak dobrý jako Sebevražedný oddíl z roku 2021 ale tahle verze z roku 2016 vůbec tak špatná není. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu výborná, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

johnywalker

Film jsem si náramně užil. Ač se může zdát poněkud zmatený a mírně nepřehledný, osobně mi to nedělalo takový problém. Zkrátka herci jsou suproví a postavy napsané (převzaté) skvěle - dokazují to každou scénou. Harley je božská, Enchantress je děsivá, Boomerang má boomerangy, Deadshot má styl a Joker je magor. Co se týče právě dvou nejočekávanějších postav - Letův Joker si nezíská všechny, ale spoustu lidí nadchne, zato na Margot Robbie jakožto Dr. Quinzel zapomene asi málokdo. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?