Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Ombak▼Penari

Nedopadlo to vůbec špatně, ale přeci jen za očekáváním. Nakonec z toho vylezl klasický komiksový film, žádná revoluce či posunutí měřítek jako u Deadpoola se nekoná. Nejnebezpečnější zločinci jsou totiž ve výsledku vlastně docela fajn týpci, co ke konání dobrých věcí potřebovali postrkovat jen chvíli a pak už to šlo samo i bez donucovacích prostředků. Paradoxně bych řekl, že filmu uškodil vysoký rozpočet, který vždycky provází předposranost studia, aby se to líbilo všem a nebylo to moc extémní. Za mě lepší než BvS, ale mohlo být ještě o mnoho lépe. ()

DEADMANincCZ

Spoilers ahead.... Takže jsem to zase sežral i s navijákem a opět jsem se ujistil, že mě naprosto, ale naprosto žádný negativní recenze nevyvedou z míry, dokud se o tom sám nepůjdu přesvědčit (ať se vám líbil BvS Ultimate Cut nebo ne). Úvod filmu, dvakrát cameo JL členů, co hodili camea (Flash(!!!!!) připomněl svoje techtle s Boomerangem ze seriálu od CW, Batman ty svoje z Arkham videoherní série) byl jasnej = už jsem se vezl. Kino bavila hlavně Harley, já jsem si užíval především (jak jsem očekával) Letova Jokera, kterej působí úplně jinak, než jeho předešlí filmoví ztvárnitelé, nicméně Joker jako takovej ze sešitů to není. Ale to není výtka, jinak bych si ten blaženej tupej výraz při jeho vystoupeních asi nenasazoval. Smithův Deadshot je určitě pro mně osobně charakter, s kterým bych se dokázal ztotožnit víc, než s kýmkoliv ve většině komiksovek (hrdina, záporák, whatever...). Mezititulková scéna na konci celkem jasně vysvětluje trailer na Justice League a těšim se na druhou projekci. 5* #InSquadWeTrust P.S.: Prej už existuje petice na Rotteny, kde to mám podepsat? :)) ()

canucks333

Suicide Squad aneb "Ako dodrdbať dobrý námet". V zásade priemerný blockbuster s priemernou zápletkou, ktorý vie zaujať jedine farbitými postavami, ktoré ale ani nemajú priestor na to aby boli dostatočne predstavené. Margot Robbie a Will Smith jednoznačne najlepší, film krásne ťahajú. Jared Leto si Jokera neáva. Nejakého punkáča, ktorému švihlo z bohvie čoho áno, ale Jokera ako takého nie. Prehráva, či už smiech, hlas, pohyby. Finále... ehm...nie. V podstate rutinná zábavka hrajúca sa na nesmiernu originalitu. Neviem. Ale rýchlo to utekalo, to hej. Videl som v kine v 2D v originálnom znení s českými titulkami -------------- 55% ()

Raziel_cz

Není to takový průser jako BvS. Ale pořád je to dost průser. Tahle parta takzvaných psychopatů přesně podle očekávání nedělá nic až tak špatného, nenadává, nevraždí ani jinak nenarušuje mravní výchovu mládeže. Její členové si spíš vylévají srdíčka a dělají všechno pro to, aby z nich byli regulérní hrdinové. A ani to není ten nejvíc bolestivý zásah produkce. Rozjuchané písničky a slovní přestřelky sice pobaví, ale na postižených scénách je znát, že původně měly jiný kontext i vyznění. Negativně se na SS samozřejmě otiskly i změny editorů, jejichž výsledkem je pár odlehčených dialogů, co spolu vzájemně moc nesouvisí, proložených třemi zmatenými akčními pasážemi. A finále s ničím menším než záchranou světa. Přičemž kdyby nebyla SS, nemusel by nikdo svět zachraňovat. Je to zábavné, ale smysl to nemá. A nebýt Jaie Courtneyho, který poprvé pořádně hraje a náramně si to užívá, a jeho Captaina Boomeranga, šel bych s hodnocením níž. S nadějí vyhlížím erkovou Ultimate Edition s Ayerovým director's cutem. ()

MikeeTheory

Kdyby Suicide Squad měl alespoň o trochu duchaplnější zápletku, mohlo se jednat skutečně o senzaci. Jen si to zrekapitulujme. Před sebou máme fenomenální předlohu, zkušeného režiséra, skvělé herecké obsazení a k tomu všemu i nadupané trailery, které slibovaly odvážnou a nekompromisní jízdu. Jak je tedy možné, že to nevyšlo úplně na sto procent? Odpověď není nikterak složitá. Film sice docela hezky odsýpá a baví, jenže to mi na film roku ve výsledném dojmu přijde docela málo. Stačilo přitom jen trochu víc nápaditěji promyslet hlavního záporáka, netlačit tolik na pilu a necpat "vtip" do každé scény ve stylu Marvel. Tři hvězdy tak patří zejména hlavní partě drsňáků. Na takovou Margot Robbie jako Harley Quin bych ostatně mohl čučet celé hodiny. Na Deadshota s Jokerem zrovna tak. ()

Anayka

Hezké obrázky, "hezká" Margot, povedený soundtrack... ale už od půlky filmu máte pocit, že jste to všecho někde viděli a že to mohlo být i lepší. Neurazí, nenadchne. ()

merigieren

ze začátku se chaoticky a nezáživně seznámíme s několika vraždícími monstry, která mají nějaké ty schopnosti, ale co, ty má už dneska každej druhej. Pak si to ještě zopákneme při sestavování dream týmu, Aby je černoška udržela na uzde tak jim napíchala do krku bomby. Jeden si to otestuje, pak je tam pár zhovadilejch scén proč spolupracovat, jak si to rozdali s poskoky a pár filozofických myšlenek nad přátelstvím. Nakonec obří akce na likvidaci padouchů s magickými schopnostmi. Problém je v tom, že autoři vytvářejí světy s hrdiny na jiných úrovních, nemají jasně dané vyrovnané síly a když potřebují tak jim vytáhnou z rukávu nějaký to kombo, takže tam tak stojí něco střílí a vám je to jedno, protože víte že se někam odrazí a na konci to vyřeší megavýbuch. jako celek je to velká nuda. ()

aslavey

Sakra dalo by se z toho vyždímat víc. Švédskej Jirka Mádl je nejhorší věcí ve filmu. Nejen, že není vůbec drsnej, jak si hraje, ale celkově je to neschopa. Nejvíc mi asi vadí to, že film neví, jestli chce být psychotemnej, nebo vtipnej komiksák. Je to tak nějak všecko splácaný dokupy. Jsou tu geniální momenty (Deadshotovo sólo, Harley Quinn.. vlastně skoro pořád) a pak takový ty slabší. Vtípky, který zapadnou, dialogy bez vyššího smyslu, atd. Na to, jak se Ayer tvářil, že udělá něco novýho, jinýho, temnýho, divnýho... zas se z toho stala tuctová komiksovka bez větších překvapení, která, bojím se, může upadnout mezi všechny ty stejný blbiny. Protože superpadouši, kteří mají zachránit svět před superhypermegapadoušskou čarodějnicí, která... zas tak nebezpečná nebyla, co si budem povídat. Na to jakou měla mít moc, tak se moc nepochlapila. Nenudil jsem se, jen očekával víc. ()

Dandyy

Soundtrack byl plny ohranych hitu, co herec to jina uroven schopnosti, neoriginalni dej, americky konec... i pres to vse jsem se velmi bavil. ()

Luk Skywalker

Začnu výtkami, pro někoho prkotiny, ale já už jsem takový: Vznik Harley Quinn v jakémsi barelu, což asi měla být chemička, kde vznikl Joker (pominu stání Jokera v barelu, i když se předtím v pohodě potápěli), dále jak mohli téměř neproniknutelnou kůži Killer Croca proniknout a dát do něj nanovýbušninu?! Injekční stříkačkou těžko, jak ukazovali u Deadshota a Harley Quinn. A pak ten Joker, který se hrubě nepovedl - je vážný, téměř se nesměje (kde je charakteristický smích, který až děsí) a nakonec je zamilovaný (i když to by vadilo nejméně), přitom scéna v baru přímo vybízela, aby scenáristé zpracovali jeho podivný vztah s Harley Quinn. Ještě, že tam byl tak málo, neboť by mi zkazil celý film. Nemyslím si, že by za to mohl Jared Leto, ale spíš to jak tu roli napsali, určitě to nevymyslel on sám. Následují pochvaly: soundtrack je luxusní (ale to co zazní ve filmu, ne to, co se jako soundtrack vydalo) - rockové skladby doplňuje Eminem se skladbou Without Me (ke které je klip, kdy Eminem je oblečen jako Robin a celý klip působí jako komiks). Willovi sedla role Deadshota a Margot jako Harley byla neodolatelná (jsem pro její sólovku, klidně bez Jokera), Cara mi místy připomínala Emmu Watson (ani nevím proč), zbytek normálka, absence Batmana byla vítaná (to měli udělat i v animáku Útok na Arkham). Vcelku spokojenost, ale námět plně nevyužit, což je škoda. ()

brunnerka

Margot Robbie byla v roli Harley Quinn perfektní. Zatím asi nejvíc sexy padouch, kterého jsem ve filmu viděla :-) Hodně celému filmu prospěla :-) ()

KHkomiks

Další rádoby cool akční píčovina, co má nahnat spoustu lidí do kina. Pokouší se přiblížit strážcům galaxie a Deadpoolovi, ale ani na jednoho nemá. Jokera ztvárnil Jared Leto a pojmul jinak než Ledger a dobře udělal, ale stejně za moc nestál a do pravého Jokera měl deko. Will Smith je fajn, Margot Robbie, Joel Kinnam taky, ale tuhle hovadinu to nezachrání. Fanoušci Nolanovy série raději obejděte obloukem! 😂 ()

figliar

Neviem či to bolo mojimi vysokými nárokmi, alebo obrovským očakávaním, ale z filmu som bol pomerne sklamaný. Skvelý soundtrack sa uprieť nedá, Harley Quinn sa tiež riadne vydarila, ale príbeh bol až príliš jednoduchý a pomerne hlúpy. Veľká časť príbehu, bohužiaľ aj niektoré hlavné udalosti, sa dali jednoducho predvídať. Pre Jokera by som určite uvítal dôležitejšiu rolu, takto som s Jareda mal zmiešané pocity. Tento film preto beriem iba ako príprava na Justice League, kde sa tieto nové postavy iste ukážu v lepšom svetle. ()

fablefavorit

Nejrozporuplnější film letní sezóny. Setkávají se tu povedené koncepty s naprostou idiocií, spíchnuté "Marvelovskou" průměrností. Z celého Oddílu za něco stojí pouze El Diablo a Deadshot, a ani jejich přítomnost bohužel nevyváží totální katastrofu, jíž je Harley Quinn. Každá její hláška je neuvěřitelně trapná a kromě hypnotického vzhledu její charakter neposkytuje žádný hlubší appeal. O to víc je to horší, když 90% vtípků staví právě na ní. Letovo Joker, trailery prezentován jako hlavní lákadlo filmu, se tu víceméně jen mihne, i tak je ale schopen věci spíše zkazit, než naopak. Speciální soundtrack pro každé vystoupení hlavního magorstva ze začátku potěší, po 6. extra cool songu už leze celkem na nervy. Záporáci jsou jen další z mnoha generických pseudo-bůžků s pochybnou motivací a uhozeným designem. Snaha napodobovat osvědčené (leč zhovnělé) postupy MCU je prostě vidět na každém kroku a je to škoda, protože DCEU má dle mého názoru potenciál na mnohem víc. To si ale bratia Warneři zřejmě neuvědomují, raději se budou honit za nesplnitelným, snažíc se(marně) kopírovat svého Disneyovského soka za účelem se mu vyrovnat, příliš slepí skutečnosti, že se jde vydat i jinou cestou. ()

Chilly00

Pardon, ale tento film opravdu nedává moc smysl. Prvních deset minut - OK. Představení pár hlavních hrdinů (Deadshot, Harley Quinn, ostatní velmi zkratkovitě a někteří bohužel vůbec) celkem jde, ale pak se příběh začne bortit jako domek z karet. Děj obsahuje příliš mnoho různých příběhů našroubovaných na sebe, které ale nedrží příliš pohromadě. Například romance mezi Harley Quinn a Jokerem je fajn, ale samotný děj nikterak neposouvá. Největší problém však vidím v samotném smyslu filmu, proč by někdo posílal na boj s nepřemožitelným zloduchem zrovna tuhle partičku? Harley Quinn s baseballovou pálkou? Odstřelovače Deadshota, když jsou nepřátelé neprůstřelní? Nemluvě o Boomerangovi. Jediným silným jedincem je Diablo, který ale paradoxně nic dělat nechce. Film se pak ve finále smrskne na obyčejnou akční scénku proti nestvůře, kde vyhraje ten, kdo nahází víc bomb a všechno pak tak nějak vybuchne. Jeden velký zmatek a mně bylo vlastně úplně jedno kdo vyhraje. Hudba je nejvíc otravná, asi se snaží zamaskovat prázdnotu děje, ale je to spíš naopak. Škoda, protože námět by to byl skvělý. ()

HH

Když jsem dal xmení apokalypse dvě hvězdy, musím tady dát jednu. Nějak nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Roztáhnuté do více než dvou hodin, ale už po 30 minutách jsem se začal nudit a pomalu se modlit, aby to už konečně skončilo. Joker by asi měl být drsně-krutě-vtipný, ale byla to pouhá karikatura tupého skřeta, stejně jako Harley Quinn v podání Margot Robbie. Tohle přehrávání by se snad ztratilo v absolventském filmu nebo na divadelní produkci na Střeleckém ostrově, ale co to mělo být? "Drsné sebevrahy" nezachránilo ani obsazení Willa Smithe do role Deadshota, ani Jaie Courtneye, který byl kapitánem bumerangem. A šlápnutím vedle se ukázalo i obsazení Cary Delevingne, která mi velice připomněla Jennifer Lawrence a její bezduchý ksicht v Hunger Games... Možná ale už jenom stárnu a nejsem schopen pochopit filmy určené převážně teenagerům. ()

Gaia.M

Musím říct, že jsem se na film ani moc netěšila, protože jsem se prostě už dopředu bála, že to bude kravina. Jelikož se mi vůbec nelíbil Batman vs. Superman, ani jsem to nedokoukala, takže jsem tady čmuchala další průšvih. Prosím, chápejte, neříkám, že to je špatné, jen říkám, že mně osobně se to nelíbí! Já si nemůžu pomoct, ale filmy od DC se mi nelíbí. Bohužel. Green Lantern se sakra dost nepovedl, Muže z oceli jsem taky nedokoukala, Batman vs. Superman to stejné a teď Sebevražedný oddíl. Mělo to své plusy, sem tam jsem se zasmála. Moc a moc se mi líbily jednotlivé postavy. Deadshota mám jako charakter moc ráda, zamilovala jsem si ho hlavně v Arrowovi :D Harley je naprosto okouzlující a Joker je Joker. Wallerovou naopak z Arrowa nesnáším :D Flag je prostě krásnej, atd.. atd.. Postavy prostě skvělé, jen ne dohromady. Dohromady mi to prostě neladilo. A celkově jsem se dost ztrácela v ději, co se právě děje? Kdo s kým bojuje? Na co to koukám? A co bude sakra k večeři??!! A tím to bylo v háji. Takže ne, bohužel, za mě DC nee. ()

Qeo

Už to začíná vypadat, že čím víc se člověk těší, tím víc je bohužel zklamán. Někde se stala chyba. Pravděpodobně nedomyšlený scénář, možná se film upravoval na poslední chvíli. Těžko říct. Ale ta těžkopádnost příběhu byla evidentní. DC to prostě neumí a to má poměrně silné charaktery, které ale nutno představovat půlku filmu. Děj nedával smysl. Charaktery nedávaly smysl. Málo co tam vlastně něco dávalo. Ještě že tam byla Harley Quinn, jinak bych to poslal na smetiště dějin. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?