Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Killy

Diky skvele Margot za uzasne zahranou Harley, nebyl to lehky ukol. Pecka film, komiks miluju a tohle bylo hodne solidne natocene! Doporucuju ()

Justy Kulová

Film byl sám o sobě úžasný, neustálá akce, dojemný a zároveň napjatý příběh, perfektní soundtrack a mnoho dalšího, co bych tady mohla vychvalovat. Body dávám určitě za Jareda Leto v roli Jokera, protože ten to zahrál naprosto skvěle a role Jokera mu opravdu sedla a taky za Margot Robbie, která dokonce donutila i mě, která nemá originální Harley z komiksů nijak ráda, trochu víc se nad jejími scénami usmát a opravdu s ní prožít hodně věcí a ve finálním výsledku ji mít ráda. (Dále obsahuje spoilery), na druhou stranu zkrátka musím odebrat hvězdičku za to, jak film skončil. Nápad sám o sobě, vrácení všech padouchů zpátky za mříže je super, ale nelíbilo se mi, že Joker byl stejně naživu a tak stejně i June, která tedy nezemřela, ale když už tam byly ty scény, kde byl Flag zlomený apod., mohli ji tak nechat. Ale abych se vrátila k Jokerovi, je to sice moje nejoblíbenější postava od DC vůbec a nenechala bych na něj dopustit, ale sakra, nikdo to nemá v dnešní době rád, když už někdo ve filmu zemře, tak ať zůstane mrtvý a tvůrci nedělají růžový konec, kdy se stejně vrátí. To se mi na filmu asi jako jediné nelíbilo. ()

jeziska

Právě jsem se vrátila z kina, takže jsem ještě v takové euforii. Jo, stálo to za to. Svižný děj, nenudila jsem se od začátku až do konce. Zápletka dobrý, obsazení super, některé postavy jsem si tolik neužila, chtěla bych víc Jokera, Jared Leto ho zahrál skvěle :) Víc takových filmů, já miluju záporáky ;) Mě se to líbilo, bylo to příjemné letní osvěžení :) ()

Icewalk

//Je to dobrý pocit, být ten zlý...// Totální pecka. DC mě velmi mile překvapilo, vzhledem k mému menšímu zklamání u BvS. Režie na jedničku spolu s malinko zaostávajícím, přesto dobrým scénářem (např. předvídatelný konec). Tuto chybu však přebilo využité herecké obsazení (+one point for Will Smith!). Zkrátka využitá super komiksovka. 90% ()

Max.Majer

//"I will not kill you. I just gonna hurt you...really, really bad!"// Šílenější film podle komiksové předlohy jsem ještě nikdy neviděl (ani vidět nemohl). Opravdu bomba (doslova)! Rozjeli to od začátku až do konce, takhle má vypadat akční film. Úžasní herci se svých rolí zhostili dokonale (hlavně Joker, Harley, Deadshot, ale i ostatní byli skvělí), dali to toho vše. Dalším faktorem byl soundtrack, který filmu padl skvěle. V každé lepší scéně byl nějaký super song. Pak jsou tu samozřejmě ty další věci jako třeba kulisy, scénář a takovéto věci, které tomu dodají něco extra. DC comics se předvedl. Těším se na ostatní filmy od nich, protože jsou temnější než Marvel a obecně mám DC raději. Nicméně jsem se chtěl něco dozvědět o Jokerovi, bohužel k ničemu takovému nedošlo, přesto film naplnil veškerá má očekávání. Za mě 92% ()

jakubesd1

Ten pocit keď ma tento z jeden najlepších trailerov s komiksovej brandže a vy prídete do kina a ste trochu sklamaný. Asi tak to dopadlo ()

MichaelG

Někteří si stěžují na začáteční seznamování se s postavami filmu a tvrdí že by to ve filmu vůbec nemuselo být. Ti, kteří tohle tvrdí, si asi neuvědomují, že to navazuje na další dějovou linii a díky tomu že byli s postavami seznámeni mohou pak pochopit ostatní části filmu. Co se týče zápletky tak ta je trochu zvláštní a na první pohled primitivní, ale po sléze jsem si uvědomil, že zas tak špatná není. Je tam pár scén, které jsou trochu zklamáním, ale je tam i spousta těch dobrých. Jared Leto působí asi nejvíc padoušským dojmem a to filmu dodává šmrnc. Margot Robbie má občas fajn hlášky a díky své kráse dostává film zase o něco výš. Z 50% selhala dějová kreativita, ale tu zase překrývají geniální záběry. Upřímně nejsem si jist, jestli jsem někdy viděl něco podobného. Stojí to za to. ()

justice20

Kdybych měl hodnotit film na základě hereckých výkonů Harley Quinn a Deadshota, tak by to bylo zcela jistě pět hvězd. Nebýt představitelů těchto dvou charakterů lze říct, že Sebevražedný oddíl by byl podobný průser jako Batman vs. Superman. Film je založen na efektech, dej je celkem přímočarý v některých momentech se můžete i nudit. Abych to tedy shrnul, není to taková hrůza jako Batman vs. Superman na kterého je v tomto filmu odkazováno, nicméně pokud jste alergičtí v poslední době na digi efekty jako já, tak vám tento film moc nedoporučuji. Potitulková scéna s Benem Affleckem to korunovala... nesahá Christianu Balovi ani po paty. ()

oleg121

Neviem čo povedať. O film roku sa nejedná ale o veľké sklamanie taktiež nie. Na filme je strašne vidno, že bol zostrihaný x-krát a že finálny produkt má od pôvodnej myšlienky veľmi ďaleko. PG 13 filmu na kvalite nepridáva a fakt je, že drsnejšie R-ko by mu len prospelo. Takto sa podľa mňa Ayer musel až príliš držať pri zemi. Okrem Smitha a Robbie je prakticky každá postava len křovím, ktoré má za úlohu vypustiť nejakú cool hlášku alebo zachrániť situáciu vo chvíli, kedy sa to v scenári hodí. Film je skratkovitý v momentoch, ktoré by mali dostať viac času a naopak (a o nejakej predĺženej verzií na Blu-Ray ako v prípade BvS môžeme asi len snívať). Držím DC palce, nech im to s univerzom, ktoré sa snažia budovať výjde, ale faktom zostáva, že už druhý raz výrazne zakopli a že sa im to pomaly ale isto rozpadá pod rukami... ()

KcarlosK

Spoiler alert. Možná je to dokonce horší než BvS a to už je co říct. Víc nesmyslů než v Bourneovy. A to už snad ani nejde. Už základní myšlenka je nesmysl. Taková banda zoufalců by měla zastavit Supráka? A jak jako? Kecama a slzičkama? Na meta-entitu (která chce hádejte co? - kupodivu vyhladit svět :-) se vypraví s baseballkou a pistolkama? Jediný člen, který by měl teoreticky alespoň šanci, to vidí od začátku trochu jinak, že? Film měl patrně působit cool. Což splnil. Nechal mě absolutně chladným. Harley se vyhláškovala už v traileru a pan J nemá co hrát. Nejméně dvě scény z traileru ve filmu nejsou. Žádný děj, vývoj nebo psychologie postav. Tak snad pochvalme Violu Davis. Její Amanda je totiž ten největší bad-ass z celého filmu. Ucházející je také soundtrack. Možná i proto to celé vypadá jako videoklip na MTV. Díky zběsilému střihu jsem poznal Eastwooda až skoro na konci filmu. A co měl sakra znamenat ten El Diablo? To si mrkne a je z něj bůh, který mluví řečí nepřátel? Prostě všechno špatně. Malý spoilerový postřeh na konec. Jen tak pro představu stupidy autorů scénáře. Mocná a moudrá Enchantress v té jeskyni klidně nechala svoje srdce a bráchu? Pro návštěvu kina doporučuju nazout gumáky, páč filmaři vám budou přes dvě hodiny drze chcát na nohy. ()

Ninja854

Deadshot v podání Willa Smitha byla výborná byl vtipný, akční. Margot Robbie jako Harley Quinn byla skvělá šílená, krásná a pořádně zamilovaná do Jokera a když už jsem zmínil Jokera v podání Jareda Leta byl dobrý, ale byl pojat jako gangster což se vyplatilo. Kapitán Boomerang a jeho láska k růžovýmu poníkovi jménem Pinky super. El Diablo mexický gangster s ohnivou schopností a pořádnou mluvou jako gangster. Soundtrack byl výborný hodilo se k tomu filmu. Ben Affleck podruhý jako Batman (vedlejší postava), který byl lepší než v BvS i když byl tam jen krátkou chvíly. DC konečně udělalo zase pořádný film po dlouhý době. ()

LeerdamerSK

Super film pri ktorom človek môže vypnúť a proste sa iba pozerať. Celý film tiahli Will Smith a Margot Robbie a boli úžasní. Škoda že Joker dostal málo priestoru, lebo sa mi celkom dosť páčil, tak snáď ho teda bude vidieť viac v Batmanovom filme. Efekty sú dosť na úrovni, soundtrack takisto. Humor ujde. Avšak čo sa týka príbehu a záporáka tak to bolo sklamanie, nemám moc rád filmy kde sa ide z bodu A do bodu B. A v tomto filme to nebolo ani dobre spracované.3/5 ()

DrsnSpas

Dostal jsem co jsem chtěl, parádní úleťárnu s cool akcí a sexy kočkama. Jediné co mě vadilo, že zase vyhrálo dobro... ()

Martin29

Dám 80 procent, ale k dokonalosti moc nechybělo. S Jokerem problém nemám sice jsem čekal, že to bude větší magor, ale budiž(možná si to šetří do jiného filmu) . Celkově složený tým je též v pohodě problém je jen v některým postavách, které mě tam příjdou zbytečné (Killer Croc do počtu kdyby tam nebyl nic se nestane Captain Boomerang to samé ten je tam jenom kvůli tomu, že má rád jednorožce El Diablo 90 procent filmu nepoužije schopnosti pak se z něj stane bůhvíco na konci). Záporáci hodně dobří ta scéna v půlce filmu jak likvidují ty lidi v metru je jedna z nejlepších navíc žádný digibordel je to pěkně přehledné . Naopak to kazí konec, který je totálně blbý vrátím se do vězení a chci za to jen přístroj na expreso a možnost promluvit si s dcerou jediný Captain Bomerang to dobře vystihl. Scéna jak jim Enchantress ukázala jejich přání je divná (Harley se chce vdát za Jokera a mít s ním dvě děti co jí v tom brání nic Deadshoot chce zabít Batmana co mu v tom brání též nic). P.s vysvětlovat na konci malému dítěti úhly trojúhelníky atd na tom, že jakým stylem zabíjí lidi mě příjde jako těžký úlet a je zde podobný problém jak v některých marvelovkách ničí se tu svět a Batman a ostatní nikde. ()

BR23

Na tento film som sa strašne tešil. áááávšak nebolo to až tak úžasné ako som čakal. a možno je to tým, že som bol až moc jak sa neska vraví nahajpovaný. úvodná časť- prvá tretina filmu sa mi páčila, a potom niektoré scény vo zvyšku. Avšak vo filme som mal trochu miš-maš (a ako tak čítam aj ostatné komenty niesom v tejto dezorientácii sám) To s tým Batmanom bolo fajn, ale to s tým dobíjaním sa do mesta (konkrétne do cieľovej budovi), a práskanie tých zombi čaro vojakov, furt to už mi prišlo trochu jednoliate. Pripomenulo mi to ten zážitok ked otravní morfelíny bojujú so strážcami vesmíru predtým než sa strážci vesmíru dostanú k hlavnému bossovi. No už konečne nech to skončí, ved je jasné že ani jeden z tých pešiakov im výraznejšie neublíži- asi tak. Margot bezkonkurenčne najlepšia, určite šeci vieme prečo. Potom bol dobrý ten ohnivý. a zvyšok? hmmm tak celkom dá sa. Jo jo a ešte Will Smith, to s tou jeho dcérou a Batmanom - to bolo fajn. :) Prečo však tá čierna senátorka či kto to je prežila? a prečo prežila tá ,,inside witch,, ? akože to dobre pokazili, mali ju nechať mŕtvu.. Vela ludí chváli Jareda Leto, no ja neviem ja som ho nejako výrazne nevnímal, nemal poriadnu dejovú liniu čo je škoda bo jeho prezentácia sa mi lubila najviac spomedzi všetchých Jokerov doteraz. Takže solídne TRI hviezdy. Keby sa dalo dať 3 a pól, dal by som 3 a pól. Problém tohto filmu je v tom že nevie čím chce byť, a čo skôr... raz je to rýchle predstavovanie niektorých postáv, raz je to obsažne opisovanie osudu jedného ohníka, potom je to len vyvražodvačka na štýl Left for death, raz je to psycho- ,,romantika,,, a pointa filmu je v polovici snímku zobrazená už druhý krát- nič nové hoc sa to tak predstavuje. No a potom je deštrukcia hlavného záporáka a double oživenie postáv. WAT? Skrátka nekonzistentné rovnako tak ako tento koment. :D ()

debugger

Co má společného Suicide Squad, Batman vs. Superman a Captain America: Civil War? Ve všech filmech to samé. Totálně přeplácané zbytečnými postavami a to (podle mě) nejdůležitější, že všechny jsou "bez příběhu", absolutně bez možnosti emočního prožitku. A u všech třech to samé, totálně nelogické zápletky a chování... Nechápu proč všechny tyhle filmy mají hodnocení nad 70% To už jsme tak vymaštěný, že nám stačí jen efekty, občas nějaká ta hláška a jako pecka? Takže pokud někdo nedokáže vypnout mozek a je trochu náročnější, tak bohužel se tento snímek přidává na seznam :/ ()

Seiby1

Od tohoto filmu jsem čekal opravdu hodně. Těšil jsem se na Deadpoolovský styl a z části jsem se ho i dočkal, ale myslím si, že se toho dalo vyždímat daleko více. Pochopitelně největší naděje byli v Jokerovi, králi Gothamu, psu utrženýmu ze řetězu atd. Postava, která má snad největší potenciál z DC univerza a má bavit diváky v sálech. Zklamala... Ale tohle se dalo čekat, protože všichni víme, co předvedl Ledger. Naopak film táhli Jokerova nejdražší polovička a muž, který nikdy nemine. Co se týče příběhu, nečekejte zázraky. Je to prostě hláškami polonabitá střílečka. Takže pokud jste unavení a nechce se Vám moc přemýšlet, vřele doporučuji. 70% ()

Venum

No, nebudu to rozepisovat protoze nazor na tenhle film je hlavne pro me, pozitivni veci byly fakt jen herci, studio muze byt rado za volbu tehle vyvolenych, hlavne teda harley quinn ( boze jak ja tu robbie miluju ) , will smith kterej ma neco za sebou a vi jak hrat, cara ktera byla velmi prkny prekvapeni, a ten zbytek co zahral diskretne.. Muzete mi jen ukazat tech par jedincu co tady oslavovalo novyho jokera kterej bude lepsi nez ledger? To byla urazka protoze leto strasne prehraval nehlede na to ze mel komiksovej podtext ale takovyho jokera jsem teda nikde necetl v zadnym, ani nikde nevidel.. No nic, je to lepsi nez BvS, snad wonder woman nezklame , jakozto marvel fan , jsem z toho takovej nesvuj mozna se na to jeste podivam jedno a prehodnotim to ale pro ted je to max 70% ... Ty cerveny cisla si to zaslouzi ()

Dratini

Co je to za bandu psychopatů, když mají svého nepřítele na talíři a nezakopou ho šest metrů hluboko? Já bych to udělal a to ani psychopatem nejsem. Muahahahaha (vložit Jokerův smích sem) ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?