Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Gagin

MARVEL to má prostě promakanější a hlavně vtipnější než DC. Takže Strážci Galaxie v tomhle minisouboji u mě jasně vyhráli. I tak se ale jedná o nadprůměrný film. ()

Insanerider

Takhle má vypadat komix! Struhující tempo, vypnutí mozku, akce za akcí, vizuál je prostě skvělej. Pro mne jedna z nejlepších komixáren. ()

Proky11

Velmi klipovite, ako celok sklamanie na celej ciare. Ale jednotlive sekvencie s podmanivym podmazom stoja za to. Kvalitna jednohubka s jednym z najlepsich soundtrackov posledneho obdob! Grace: You don't own me, LanaDel Rey: Serial Killer su moje top :-P ()

Karlsberger

Přeplácaná podprůměrná akční slátanina, která jen potvrzuje jak se DC infikovalo „Deadpool syndromem“. Představovaní členů Suicide Squad pro mě byla naprosto zbytečná scéna, kterou do filmu tvůrci zakomponovali, protože chtěli mít dvouhodinový film. Batman pro mě bylo hlavní lákadlo proč jsem na film šel, a samozřejmě zklamal mě i on, protože Ben Affleck se absolutně nehodí do role Batmana, a tím pádem i do jakéhokoli filmu, ve kterém Batmana hraje. Další postava díky které jsem filmu dal šanci byl (kdo jiný než) Joker, a musím říct, že ten mě taktéž nikterak neohromil, spíše mi opět zničil iluze o tom, že Batman v Superman byl poslední špatný film z DC světa. Vtipy Harley Queen byly typického amerického rázu, ostatně jak jsme viděli v traileru, tudíž se jim zasmála polovina sálu, které nedochází jak neuvěřitelně stupidní a trapné její celkové počínání ve filmu je. Ostatní postavy mě vůbec nezajímají, a myslím si, že nejsem sám. To už rovnou mohli udělat film jen o Jokerovi, Batmanovi a Harley Queen (s inteligentním scénářem), a vyšlo by to mnohem lépe. Celkem tento film hodnotím jako trapný a ubohý počin, který slouží jako tlustá čára za kvalitnímy filmy od DC. ()

Majkowski

Bylo to fajn, líbilo se mi to, ne že ne. Ale měl jsem o tomto filmu úplně jinou představu. Doufal jsem v něco trochu více soustředěného na "padoušství" členů sebevražedného oddílu, a ono z toho ve finále je něco, v čem by člověk ani nevěděl, že to jsou padouši, kdyby to nebylo na začátku filmu řečeno. Každopádně, herecké výkony se mi po většinu času líbily, Deadshot (Will Smith) byl sympatický a Harley quinn (Margot Robbie) jsem si dočista zamiloval (a rozhodně to nemá nic společného s tím, že mám tu herečku velmi rád a že mi ve filmu připadala sex... ehm, velmi přitažlivá). A Joker? Přišel mi jako absolutně zbytečná postava v rámci příběhu filmu. Nechápejte mě však zle, vcelku se mi líbilo, jakým způsobem ten charakter podal Jared Leto, ale zkrátka tam vůbec nemusel být. Dost možná i Batman měl významnější roli, než Joker. (65%) ()

Snayps

Jared Leto není Joker, psychopat z Arkhamu, ale trapný kubánský gangster... Ben Affleck není Batman, ale kulurista s ošklivým fatty logem. Tohle sou ale jediné zápory a i přes to j film skvělý, Margot je přímo k nakousnutí úžasná a Will Smith není stařec, ale má svaly!! Rozvoj postav by mohl být hlubší, ale byl by to hrozně dlouhý příběh. Mýtické postavy ztvárněné slvěle, jen pouze jejich schopnosti byli přehnané na to aby se pak rukama prali s bandou vyvrhelů. Nejlepší z celého filmu je ale SOUNDTRACK, popohání film kupředu! Scénu po titulkách sem absolutně nepochopil a přišla mi zbytečná. Dávám -2 hvězdy za Jareda a Bena, jinak je to prima oddechovka. ()

jiri.juricek

Už se mi dlouho nestalo, abych nad hodnocením filmu přemýšlel tak dlouho. Byl jsem na premiéře ve čtvrtek, ale píšu až teď v pondělí... DC se snažilo udělat záporácký Avengers, podařilo se jim to? Myslím si, že z části ano, ale má to své ale. Začátek filmu je parádní, představování postav a jejich ujeté minulosti se mi dost líbilo. A potom se jde do akce, příběh je hodně jednoduchý, prostě musíme zabít tu zápornou postavu (nebudu spoilerovat) a možná nebudem muset zpět do basy. Film táhne Will Smith a Margot Robbie, ostatní postavy jsou tam spíše do počtu a sem tam prohodí nějakou hlášku. A to je právě to, bylo to celý takový uspěchaný, film mohl rozhodně trvat déle a více ty postavy rozvinout... Jinak hodnocení dávám vysoké, ikdyž jsem nikterak nadšený nebyl, jako třeba u Star Wars. Ale za to herecké obsazení, Margot, Willa a super hlášky si to zaslouží. Film ale určitě doporučuji, Margot je super sexy praštěná ženská, Will trefí i vaši pravou kouli v gatích ikdyž ji nevidí a Batman ikdyž se ve filmu mihne jen na krátko se mi líbil snad víc jak v Batman vs. Superman. Taková letní blockbusterová jednohubka, která neurazí ani moc nenadchne a budete se u ní i skvěle bavit :) ()

Suzzie

Absolutni katastrofa. Snad nejhorsi komiksova adaptace, co se zatim natocila. Zac Snyder by mel mit zakaz jakokkoliv se ucastnit na tvoreni filmu, protoze na to, co vypousti do sveta, bud uz jako reziser ci produkcni se neda koukat. Jedna hvezda za uzasnou Margot Robie, Croca a Willa Smithe, ale ani oni nemaji tolik sil zachranu tohohle bordelu... ()

Tycygo

Super herecké výkony, fakt! Je to jediný důvod, proč jsem tomu nedal 3 hvězdy. Škoda jen, že je shazuje režie. Perfektní obsazení, všem role sedly. Svižně se měnící hudba a příjemná porce akce. To, kde film pokulhává je scénář a střih. Scény jsou sice krásné a detailní, ale nenavazují, tak jak by měly. Budete trošku zmatení, obzvlášť pokud jste neviděli trailer s představením jednotlivých členů, protože jich tam je hodně a každý má hutné backstory. Will Smith se jako vždy snaží zachránit svět a rodinu k tomu, což už začíná být trošku ohrané, ale aspoň tam nehraje ten jeho přitroublej synáček, takže se to dá zkousnout. Enchantress krásná bez i s CGI, velice se mi líbil design postavy. Mrs. Wall vás překvapí. Joker vás překvapí ale spíš negativně, protože právě scény s ním jsou ty, které někomu nesedí. Jinak zkrátka fajn film, nabízí překvapivě dost nového. Perfektní herce a jejich výkony, ale strhává dolů střih a odfláknutý scénář. Ono totiž nestačí dát dokupy hromadu divných lidí/nelidí, dát jim monolog o jedné větě, zamíchat a doufat, že z toho bude supr film. ()

CampaHD

Škoda. Moc som sa tešil. Na filme je cítiť (nie len pre kopu chýbajúcich momentov promo vs film), že sa tam pustil škriatok Edward a zavaril takmer všetky nožnice. Dávidko asi nemal možnosť moc do toho kecať a všetko asi spôsobil úspešný Deadpool. Ale to je iná káva. Snáď bude režisérska verzia . Vlastne máme dve pozície príbehu v miestach vezenie a potom metro. Sem tam jedna káva a nakoniec je tu bitchWitch. Prekvapil Smith. Margot totálne prekvapila. Tu BOLO TOĽKO MOŽNOSTÍ a ten POTENCIÁL!!!! Čo už. IMAX 3D - horších 70%. ()

Peyio

One woman show v podaní psycho-božskej Harley. Joker mal málo priestoru a zvyšok crew bol priemer(Will, Viola Davis) až podpriemer(Kinnaman). Soundtrack je skvelý. Najlepšie hlášky sme však počuli už v traileroch, a preto som trošku sklamaný. Nebyť Margot idem s hodnotením ešte nižšie... ()

rockseek

Suicide Squad, aneb jak vzít ohromný filmový potenciál a spláchnout ho ukázkově do hajzlu. Logika děje a scénář jsou někde mezi nulou a třetím stupněm retardace, dialogy příšerné a jediné, na čem si dali tvůrci filmu záležet, jsou vizuální efekty. Chemie mezi postavami nefunguje, casting až na pár výjimek hrozný (Cara Delevingne asi suverénně nejhorší), ubrečený Kinnaman se Smithem mě cca v půlce filmu začali s jejich moudry už neskutečně srát a Margot Robbie jsem litoval, bo i když to celé tak nějak držela na hranici únosnosti, u jejích "killer" hlášek mi bylo místy až trapně. A abych nezapomněl... Letův Joker je jen o něco méně přeceňovaný, jak celý film. Pro mě je Suicide Squad horkým kandidátem na overrated sračku roku. 30%. ()

Bednobuch

Bohužel jsem byl zklamaný. Podobně, jako u Strážců galaxie jsem čekal více srandy. Akce ušla, efekty luxusní, ale toho humoru tam není tolik, příběh sám o sobě není moc propracovaný a některé postavy nejsou dost uvěřitelné. Asi nejvíc si roli užívala a i byla uvěřitelná Margotka. Pojetí Jokera bylo pro mě naopak do nepříjemné a nesympatické. Zlatý nebožtík Ledger. Škoda dobrého nápadu. ()

L.O.T.R

Čo vytvoríte ak dáte dokopy bandu bláznov, ktorí nie sú klasickí hrdinovia? No predsa výplachovú letnú zábavu, plnú dobrých gagov a zábavných postáv. Ak si chcete užiť Suicide Squad a pravdepodobne aj ďalšie projekty od DC, musíte pristúpiť na ich hru. Veľa hrdinov a nie každý dostane dosť priestoru. Ak sa s touto skutočnosťou vyrovnáte nebudete mať žiadny problém. V Suicide Squad ale tento problém až tak nehrozí. Až na Katanu a Slipknota, ktorí uznávam tam boli zbytočne, má každá postava svoj priestor. Niektoré viac, niektoré menej. Will Smith to celé ťahá a Harley mu výborne sekunduje. Čo sa týka Jokera je treba si uvedomiť, že je to jeho začiatok a nebojím sa povedať, že sa čoskoro dočkáme filmu Jokera a Harley spolu, pretože tam kde bol Joker a ona, tam to skrátka iskrilo. Jareda treba pochváliť za to, že to vôbec ustál, pretože nad postavou Jokera leží mŕtvi Oscarový herec. Páči sa mi, že bol úplne iný,drsný a priniesol niečo nové. Film celý perfektne zapadá do DC univerza, a tak ostáva už len čakať čo si pre nás pripravia ďalej 65% . ()

richarsmile

Tohto ročná bestovka v rámci filmov o "hrdinoch". Vtipné scénky, narážky, irónia, sarkazmus (a mohol by som pokračovať ďalej) tam bolo dosť, v niektorých chvíľach až veľa, a zas v niektorých málo. Najviac z postáv bola rozvinutá Harley Quinn, ktorá bola aj najzábavnejšou postavou vo filme. Jednoducho bola EPICKÁ! Hudba bola veľmi výborne daná, v každom momente presne vystihujúca pesnička, soundtrack skvelý. Videné v kine. ()

Tobias_Sin

Tak tady opravdu váhám.. Šel jsem na to opět s vysokým očekáváním. Zajímal mě Joker, který ovšem nedostal dostatek prostoru. Jinak jsem čekal od záporáků mnohem více temnoty. Harley mi nepřišla moc šílená, spíš si tak ze všeho dělala prču, jinak jednala vcelku racionálně, Will Smith byl zde vykreslený jako snažící se otec, než jako bezskrupulózní zabiják, jinak ostatní z bandy celkem šli. Luxusní byl u tohoto snímku soundtrack - to se musí nechat, stejně tak humor v celku fungoval. A příběh? Mohl být klidně i zapeklitější, více překvapivější, prostě promakanější. Jinak dobrý. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?