Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (610)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem si říkal, že ten žánr komedie by na databázích měli škrtnout, jelikož mě ty gagy absolutně míjely, pak se to naštěstí trošku zlepšilo. Celkově je to tedy opravdu hrozná parta (Kate McKinnon mi naprosto pila krev a už jí nechci nikdy vidět!, ačkoli když jsem jí pak viděl v Saturday Night live, tak to tak strašné nebylo jako tady), ale i přes ty průtahy a vlnu obrovské nevole (Leslie Jones to chudák brutálně odnesla) jsem k filmu chtěl přistoupit střízlivě a pokud možno si na něm najít to dobré, protože Paul Feig sice natočil několik veleprůměrných komedií v podobném stylu, ovšem loňský Špion mi poměrně sedl. Co musím na filmu pochvátit je barevný filtr (který mi stejně skvěle sedl u Amazing Spider-man 2) a velmi povedené triky, které v samotném finále zachraňují co se dá a trošku maskují absenci původní party a soustředí se prostě na zavilý boj Ghostbusters s přízraky. Celkově to ale asi lépe dopadnout nemohlo a onen pověstný hřebíček do rakve byl v létě přibit velice pevně a nevyvratelně. PS : Z cameí potěšil snad jen Bill Murray a třeba štěk Dana Aykroyda je naprostý výsměch. PPS : Ta barevná paleta soňáků se mi hodně líbí a třeba Marvel může jen závidět. 6/10 ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Původní Krotitele duchů jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Ale tato verze mi přišla docela dobrá a zábavná. Zhlédl jsem prodlouženou verzi, která má 134 minut a ani na chvíli jsem se nenudil. Takže za mě dobrý film. Samozřejmě nějaké chyby tam najdeme, například postava Chrise Hemswortha mi přišla trapná a vůbec v tom filmu nemusela být. Divím se, že Chris takovou roli přijal. A scéna, kdy tančí na ulici s policisty se mi také moc nelíbila. Ale jinak povedený film. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Co k tomuhle říct? Po traileru jsem si říkal že film nezkouknu, ale po čase jsem řekl "seru na to" a zkoukl to a film dopadl tak nějak jak jsem si myslel. Za 1) ženy jako Krotitelky mi nevadily, ale vadily mi jejich postavy. Máme tu rádoby drsnou ženskou(která má ale asi jako jediná cool scénu), tlustou ženskou v podání nesympatické McCarthy která se jen zajímá kolik má knedlíků v polívce(like WTF), vědátorku která je klišé a totálně mě nezajímala no a černošku. Všimly jste si že jsem nenapsal jejich jména? To protože si je nepamatuju, v původních GB jsem si pamatoval všechny, byly to sice taky klišé postavy, ale byly vtipný, dobře zahraný a člověk se s nima lépe ztotožnil, tady ani náhodou. A co má bejt postava Hemswortha? Udělat z něj idiota a jen jakýsi sex produkt? S humorem to taky dost vázne, zasmál jsem se 2x a ani jednou to nebylo díky samotným krotitelkám. Celej film měl bejt postaven na Benniem který donášel jídlo, jediná vtipná postava(pak jsem se zasmál ještě u sprejera a to vymyšlení loga bylo popravdě dobré). Jinak se humor většinou skládá z opakování kdy jedna krotitelka je furt od slizu, nebo McCarty si stěžuje na ty podělaný knedlíky. Další "humor" je že se někdo vždycky přeřekne. Hlavní padouch....Ty vole tak to je něco nepamatuju si jméno, sotva vím jak vypadal jenom vím že se chce pomstít protože byl šikanovanej. Really? Takhle slabého padoucha jsem hodně dlouho neviděl. Efekty byly dobré, ale opět v původním duchové nebyly vidět celý tady ano, a vypadají jako kdyby utekly ze Scooby-doo. Uvodní znělka je tu použita 2x a vždy asi tak 5 vteřin, když nepočítám závěrečný titulky. Celkově nejsem zklamanej, dostal jsem co jsem čekal, slaboduchou komedii s minimálním humorem a hodně ale opravdu HODNĚ malou snahu. Takže 1* je za efekty a 1* za camea. Nebýt tohohle film se řítí do odpadu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $144miliónovTržby USA $128,350,574Tržby Celosvetovo $229,147,509Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,772,223Tržby za predaj DVD v USA $16,414,466║ nie je to až taká katastrofa ako by sa dalo čakať ale jednoznačne na Reitmanové diely sa to nechytá a to ani z ďaleka, proste táto kompilácia nehrá to pravé orechové, aj keď tu máme zopár fajn frkov, ktoré troška pobavia ale ako celok to ide skôr do prázdna, miestami to príde dosť zdĺhavé a na ten slušný rozpočet tu moc toho nie je čo by očarilo, čo znamená že tu máme ďalší zbytočný remake ale nádstavbu /videl v kine: 40%/ ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Režisér Ivan Reitman natočil v roku 1984 a 1989 dva filmy, ktoré do značnej miery ovplyvnili môj formujúci sa filmový vkus. Oba diely "Ghost Busters" mám dodnes veľmi rád. Päť hviezdičkové duchárske komédie. V roku 2016 natočil Paul Feig voľné pokračovanie, či skôr remake. Ale pozor, krotiteľov duchov nahradili krotiteľky duchov. Na skvelú Reitmanovu kultovú klasiku z osemdesiatých rokov to nemá, ale i tak som sa pri tom celkom fajn pobavil. *** ()

Galerie (75)

Zajímavosti (20)

  • Jedním, kdo v pokračování odmítl vystupovat, byl Rick Moranis (v původním filmu Louis Tully). Tento herec nenatočil žádný hraný film od roku 1997, kdy mu zemřela manželka na rakovinu prsu, načež se rozhodl věnovat především svým dětem. Sám svou neúčast před kamerou okomentoval slovy: "Vzal jsem si pauzu, která se protáhla ještě ve větší pauzu". V jednom interview pak ke své účasti v nových Krotitelích duchů řekl: "Nevidím důvod, proč bych se měl na jeden den účastnit nečeho, co jsem dělal před třiceti lety", přičemž popřál hodně štěstí a úspěchu ostatním hercům i celému štábu. (PierrevanH)
  • Takmer všetci hlavní protagonisti z pôvodnej verzie si zahrali cameo rolu, okrem Harolda Ramisa (Egon), ktorý zomrel. Na začiatku filmu je v kancelárii pri dverách vidieť aspoň jeho sochu. (modano222)
  • Tvůrcům se po uvedení prvního traileru dostalo neskutečně záporného ohlasu. Po cca dvou měsících měl na YouTube při 31 564 938 shlédnutích 235 207 liků a 776 780 disliků. Režisér Paul Feig pro "Daily News", řekl: ,,Mezi geeky jsou jedni z největší idiotů, jaké jsem kdy v životě potkal. Hlavně poté, co na mě už měsíce útočí kvůli novým Krotitelům duchů." Paradoxně se trailer, i přes své velmi záporné přijetí, stal ve své době nejstahovanějším trailerem v historii YouTube. (ČSFD)

Související novinky

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (více)

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

Reklama

Reklama