Máma

Andy Muschietti

Hudba:

Gil Talmi

Berta Ros

Ne každý návrat vaší mámy domů může být příjemnou záležitostí! Zvláště když s ní není něco v pořádku. O tom se přesvědčí i naše dvě mladé sestry v tomto tříminutovém španělském snímku. (SOLOM.)

hladass

Dosti atmosférický kraťas v duchu japonské školy, který má slušný potenciál vyvolat lehké mrazení v zádech... Dneska určitě hodím oko na celovečerní film... Snad mě nezklame... ()

Okara

Jeden z těch velmi vydařených krátkometrážních atmosférických horůrků, kde se překvapivě nesází na lekačky, nýbrž paradoxně hezky pomalé trhané přibližování realisticky zpracované maminky. Tedy né že bych těm dvěma děvčátkům záviděl. 80% ()

Arsenal83

Veľmi dobrá pozvánka na niečo, čo vzniklo o 5 rokov neskôr. Film Mama je ale ešte lepší, považujem ho za jeden z najlepších hororov roku 2008 ()

korbitch22

Lahůdkový atmosférák, za 3 minuty mě Muschietti dokázal pořádně napnout, až jsem i rožnul světla.S napětím očekávám celovečerní verzi na kterou jistě vyrazím do kina.Snad to nebude zklamání jako Sinister. 80%. ()

honajz

Jako sorry, to bylo všechno? Pointa vyčpělá už před dvaceti lety a jediné, co je zajímavé, je skutečnost, že to vypadá až na ten jeden střih jako v jednom záběru. O nějaké atmosféře bych ani nemluvil, prostě klasický dům s točitým schodištěm a několika dveřmi a jedno baf. ()

anderson

Možno, že celovečerák bude dobrý, ale hodnotiť trojminútovú sekvenciu, ktorá sa tvári ako súčasť väčšieho celku takto vysoko ? Pripadá mi to ako keď voľakedy na FUN rádiu vymysleli súťaž založenú na jednoduchom, ale neúčinnom princípe. Moderátor povedal do éteru pointu a poslucháči mali vymyslieť vtip. O tom, že výsledky boli od humoru dosť vzdialené nemusíte absolútne pochybovať ... (3.3.2010) ()

Pítrs85

Paráda, tady jsou ty tři minuty zatraceně málo, ale i tak dokáží spolehlivě vystrašit. Krásnej vizuál, ještě lepší hudba, asi si půjdu vyměnit spodní prádlo... ()

SOLOM.

Další skvělý španělský zářez do hororového žánru. Tentokrát jim k tomu stačily pouze necelé tři minuty. Atmosféra je opravdu nabitá napětím a mrazivostí, zvukový doprovod téměř geniální a herecké výkony + triky na slušné úrovni. Podobné věci já můžu. ()

ScarPoul

Veľmi podarený kraťas. Del Toro vždy mal a bude mať cit pre creepy príbehy. Som zvedavý aký bude celovečerák, ale táto dvojzáberová jednohubka aj keď strašiaca celkom konvenčnými prostriedkami - potešila. ()

Litsarch

Atmosférou moc hezký kraťas, který i v tak malé stopáži dokáže vylekat. Sice mi to přišlo jaksi nedotažené, ale asi už tenkrát zamýšleli z tohoto udělat celovečerní film a proto je to takové, jaké to je. Jen jsem nepochopil, proč si holčička bere s sebou v takové situaci akvárko, když ho za okamžik v úleku rozbije o zem. ()

hous.enka

Inspirace k filmu Mama mě docela zaujal - zejména akcí s akváriem (wtf?) a pak samozřejmě maminkou, která se chce přivítat se svými dcerkami. Je celovečerák opravdu natočen v podobném duchu? ()