Insidious

• Česko Zákeřný (více)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Diskuze

zly.dvojce (hodnocení, recenze)

Johniku maj pravdu kluci a s tim Toxic Avengerem jsi uz vubec prestrelil, Hobo taky tezce mimo no a Rejected to taky neni uplne klasickej explotation jako spis Robuv subzanr. Ono podle toho co jsi vyjmenoval, je mi jasny, ze jsi v tomhle novej a chtel jsi zamachrovat. Bohuzel tady jsi v trosku jiny lize. Tak to nechme, ale Caelos, ty Martyrs fakt doporucuju dokoukat.
Jo a kdyz uz jsme off topic, nevzpominate si nekdo, jak by se mohl jmenovat korejskej horror o vojacich v dzungli co postupne mizej a pak se dostanou k nejakemu staremu chramu? Vim popis je mizernej, ale daval mi to k dobru kamos a furt mi vrta hlavou co by to mohlo byt.

Caelos (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: Tak zrovna Toxie není v žádném případě exploitation. Ani náhodou. Vlastně neznám žádný exploitation od Tromy, ale produkovala toho miliony, tak se možná něco zapadlého najde. A fililipekk má v určení žánru pravdu. Např.
http://www.csfd.cz/film/193245-detenute-violente/ což je subžánr exploitationu WIP (WOMEN IN PRISON) ale je to teda spíš a většinou sexploitation.

http://www.csfd.cz/film/247791-sadist-the/ taťka exploitation filmů

Pak třeba Ilsa, Love camp 7 a další nazisploitation

http://www.csfd.cz/film/37033-liebesbriefe-der-portugiesischen-nonne-die/ teohle je zase třeba zástupce nunsploitation

Navíc ten tvůj Miike (který víc než horory točí zcela jiné žánry) má co se do nějakého násilí týče tak maximálně u nás známé Ichhi the Killer, Konkurs u kterých by se moc o exploitation mluvit nedalo a Bizita Q, o které to ale tvrdit nebudu, protože jsem viděl asi čtvrt hodiny. Samozřejmě jsem od něj neviděl všechno, ale když si vzpomenu na Jatámána, nebo Zbramana, tak mě pojem hororvý režisér docela rozesmál:-) Čímž nechci tvrdit že je špatný, to ne, je to výborný režisér, ale "dělá výborné exploitation horory" je fakt docela mimo.

A teď mě napadá, Exploitation je v podstatě i tohle, co u nás Řitka vydala v trafice http://www.csfd.cz/film/83122-divadlo-hruzy/ a snad to produkovala Troma. Takže pokud ano, má Troma exploatační fim. Ono jenom že je ve filmu nějaká ta krev a přehršel násilí, tak to z něj hned nedělá exploitation. Máš trochu zkreslené informace. Ale nic ve zlém, samozřejmě. Ale abych předešle argumentům "no a a a a co tohle!" tak dopředu říkám, že moje paměť je špatná a možná jsem na něco zapomněl, ohledně toho Miikeho, třeba.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: "Aha, tady se nepovažuje Miike jako režisér exploitation horrorů, tak to je mi pak už všechno jasný :D"

GigaPudding (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: no byl jsi celej v šoku, že Takaši Miike tu není považovaný za exploitation režiséra :)

fililipekk (hodnocení, recenze)

Exploitˇák- zobrazení nasilí, teroru, ponižování, mučení- jak fyzického tak psychického na jedinci či jedincích.JohnnyiS: Tato trojice je trochu vedle.Čistej př. je třeba Untold story, Carver.Vím diskuze Insidious- omlouva všem, už končím.

zly.dvojce (hodnocení, recenze)

Caleos radsi se zkus na ty Martyrs dodivat a zjistis ze explotation muze byt minimalne existencionalnim zamyslenim, jestli ne primo umenim.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

JohnnyiS: režisér krimi, komedií, akčních filmů i běžných hororů není výhradně režisérem nějakých úchyláren jen proto, že jich doopravdy pár natočil :)

fililipekk (hodnocení, recenze)

PiLgRiM: Jasně, jak už říkávala moje babička- tisíc lidí,tisíc chutí.zly.dvojce:To teda, ty šmejdi by si zasloužili.Hrůza v Conn je O.K.TheCaelos: Já osobně v tom žádné umění nehledám, jo a rozpouštíme.

Caelos (hodnocení, recenze)

fililipekk: Většina neznamená všechny. Nicméně Eden Lake je sračka, Hranice smrti jakbysmet. Martyrs jsem vypnul. Ty ostatní jsem neviděl, ale na Loved Ones jsem zvědavý už delší dobu a Strašáci mi jsou doporučováni. Samozřejmě že existují vyjímky, ale obecně jako žánr je to jen blbost, zvlášť ještě subžánry subžánru jako nunsploitation, WIP, playstation atd. Zvlášť teda ty sestry a ženy ve vězení doporučuju, není lepší zábavy než se dívat na příšerné herce jak se dvě hodiny mlátí a šukaj. Až teda na ty vyjímky je to pro mě naprosto bezduchá nuda, většinou ještě brakově natočená. A nejlepší je v tom hledat umění. Jako třeba znásilním ženskou, pak jí ukousnu kozu a pak se zamyšleně podívám ná západ slunce. A to je to umění. Já se o tom klidně můžu hádat donekonečna, protože můj názor na überšokující filmy zůstává a zůstane neměnný.  Což jsem vlastně odpověděl všem. Jinak si myslím, že je potřeba tuhle zbytečnou debatu jež nemá už absolutně nic společného s Insidious rozpustit.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

zly.dvojce:  Já si radši pustím Bergmana. Jsem na něj zvědavej.

zly.dvojce (hodnocení, recenze)

Aaa fililipekk, svata pravda, Eden lake a Martyrs jsi pripomenul dobre, to jsou pro mne dva naproste skvosty petihvezdickove. Takova touha rozslapat nekomu drzku jako na konci Eden Lake tem malejm zmrdum, me nechytala ani nepamatuju. A Martyrs to bylo takrka existencionalni umeni brutality. Mno nic, pro dnesek to balim, jdu si pustit Hruzu v Connecticutu, jsem na to zvedavej.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

fililipekk: Já nevim pro mě sledovat Exploitation horory je jako bych byl na jatkách a pak se ze mě v mžiku stal řezník.

fililipekk (hodnocení, recenze)

PiLgRiM: Ale to žádná krása a umění být nemá.A už vůbec né zábava.Jak napsal Bloody13- je to subžánr hororu.Jen nechápu proč ho odsuzovat.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

fililipekk:  Nevim jak ty, ale exploitation je jen o tom kterej film ukáže větší nebo explicitnější násilí. A v tom žádnou krásu, umění neshledávám. Zábavu už vůbec né.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

zly.dvojce: třeba myslel tu druhou mlhu :) Jinak souhlasím, Darabontova Mlha je naprosto úchvatný zážitek.

zly.dvojce (hodnocení, recenze)

Tak to zase prr Johniku, nevis o cem mluvis. Darabontova Mlha je vybornej kousek, kterej jsem si daval trikrat dokola, nikoli kvuli tomu, ze by z ni dychal strach na kazdym rohu, ale diky naprosto skvely filmarine pana Darabonta. To je five star i u me. A proroctvi motyliho muze taky nebylo spatne, ve srovnani se zbytkem bezne produkce nadprumer. Proti explotation az zas tak moc  nemam i kdyz horrove atmosfery by tam clovek nepohledal a ty falesne useknute koncetiny me az tak nelakaj. I kdyz takovy vidlaci ve Wrong Turn meli neco do sebe, nebo Hory maji oci.

Bloody13

Bloody13 (hodnocení, recenze)

TheCaelos: exploitation je úplně jinej a odlišnej subžánr hororu,ale to hned přece neznamená, že je k hovnu ne? :)

Caelos (hodnocení, recenze)

JohnnyiS:Miike není zrovna exploitation režisér... A ano, já můžu, těch snímků totiž není několik, ale většina. A neberu jen nové samozřejmě.

Caelos (hodnocení, recenze)

PiLgRiM: Tak mainstream, on Omen taky není žádný underground:-D Exploitation je k hovnu, to je fakt.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

Vidíte Omen jsem neviděl. Insidious je určitě mainstreamovej horor, ale určitě mnohem příjemnější než dnešní neustálá vlna Exploitation hororů, kde jde jen o krev a s hororem to nemá nic společného. Hellraiser neuvěřitelně miluju. Ale na mě nepůsbí jako horor. Já nevim jak to vyjádřit. Od toho Barkera jsem i četl něco a také psali, že je to horor, ale mrazivá atmosféra nikde, jen kocháni tou imaginací Cliva Barkera. Pinhead je rozhodně pro mě nejoblíbenější hororová bytost. We will tear your soul apart!

Caelos (hodnocení, recenze)

Tak Omen je bez debat nejlepší horor ve vesmíru. A hlavně má Ave Satani. Ale Omen a Insidious jsou relativně nesrovnatelné, jsou to úplně jiné typy filmu, Omen je z části drama, kdežto Insidious spíš zčásti komedie (ta plynová maska opravdu nemohla být brána zcela vážně). Navíc Omen ma Gregory Pecka a jedno z nejděsivějších dětí co kdy ve filmu bylo, Insidious je jen klasický horor moderní doby bez ničeho zapamatovatelného.

zly.dvojce (hodnocení, recenze)

PS: pokud se jedna o film s poradnou horrorovou atmosferou, okamzite mi vyvstane na mysli omen. U nejz se ani po tech letech, nebudu narozdil od tohohle dilka, kdyz si ho pustim taky sam v noci, chechtat, ale spis me bude radne mrazit v zadech, takova scena na hrbitove ma adrenalinu na rozdavani.

zly.dvojce (hodnocení, recenze)

Tak ja fakt nevi Pilgrim, jak muzes napsat, ze Hellraiser ani Hellraiser 2 ti neprijdou jako horror, ale u tohohle paskvilu ses lekal minutu za minutou. To jako vazne? V prvni 30timinutovce budiz, byla tam jedna dve situace, ale zbytek filmu byl kruty vysmech. No mozna jsi mel jen prehnane zesilene reproduktory, schvalne si zkus pustit libovolnou scenu z filmu bez zvuku. Jinak fakt mi nikdo nevymluvi, ze se lekal v casti co vykrada poltergeista a lovce duchu zaroven, nebo v kobce toho demonka, kdy uz mi normalne stekla i jedna dve slzicky, jak jsem se smal.

PiLgRiM (hodnocení, recenze)

TheCaelos:  Opatrně :) Já hellraiser minimálně druhý díl miluju nadevše a první mam v úctě! Zkoušel jsem i Barkera číst a také mě to bavilo. Jen ten film mi jako horor nepřišel ani trochu. Já jsem byl unesen maskami a celkovou morbidností filmu, že na strach ani na atmosféru už nezbylo místo:)
JohnnyiS: Ohledně Mulhollandu.. Ano toto je pasáž "Sen ve Snu" :) pokud dobř víme tak 2 hodiny filmu ( mulhollandu ) jsou sen a zbytek je realita. A tato část nás pouze upozorňuje, že "jsme" právě ve snu :)
A samozřejmě to s logikou má vše společného protože Mulholland nebyl natočen se záměrem děsit lidi. Zatímco Horory tak natáčené jsou proto mi to připadá jako nesmysl. Vyčítat hororu jeho záměr a srovnávat ho s nehororem :)

Hororoví mistři spojí síly

29.10.2020

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (více)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno