Vyměřený čas

TynaSmiley

Kdyby to tak fungovalo doopravdy, kdo ví, jak dlouho by lidstvo přežilo... Ale nápad zajímavý, herci nádherní. Justin Timberlake poslední dobou ukazuje, že je víc než jen dobrý zpěvák. Amanda Seyfried povýšila z romantických zvratek na lepší žánr. Jednoznačně 10/10, ani minutu jsem se nenudila. ()

LadaH

Povedený nápad, kdy čas nahrazuje v lidském životě úplně vše. I když ono to celý život je jen o čase. Tady nám tvůrci ukazují, že čas je opravdu více než peníze a zase jsou tu ti kteří mají málo a jiní kteří mají až moc. Samozřejmě někdo má víc na úkor druhých a jako v reálném životě ne moc čistou hrou. Dobrý nápad. Filmové provedení lehce nadprůměr. ()

Isfio

Na prvé počutie zaujímavý nápad, ale čo z toho, keď vo filme nie je vôbec rozvinutý. Na ruke majú kredit času, ktorý si musia neustále dobíjať, to je všetko a scenárista nepovažoval za potrebné to ďalej rozvíjať. Asi sa to ani nedá, lebo je to totálna blbosť. Aj keď je to sci-fi, tá fikcia je príliš uletená aj na sci-fi. Kto by takto mohol žiť v takom neustálom strese, po týždni takého života by sa celé ľudstvo vzbúrilo a zničilo takú utopickú civilizáciu. K samotnému filmu, dej je slabý, predvídateľný a miestami nudný. Ako pokus o pseudointelektuálne sci-fi - nevyšiel. ()

ronin zabak

momentky jako poslední sekundy dobíhání a umírání jsou trapný jako Hollywood sám. Někdy míň je víc a tady to v těchto dramatických chvílích platí dvojnásob. Jinak skvělý nápad, provedení, efekty, apod. Justin by se měl vrátit k tomu jeho krákání a nechat dobrý filmový kousky někomu lepšímu. ()

MiroSmith

Vyšší hodnocení dávám jen za tu skvělou a nevšední myšlenku světa v kterém je čas důležitější než cokoliv jiného. Po pár minutách, když už dobře víte o co ve filmu jde, tak celý film táhnou kupředu jen akční scény a možná trochu napětí jak to celé dopadne,ale jinak se žádné překvapení nekoná. ()

Pierpa

Nápad príbehu bol fajn...no pre mňa osobne dosť málo akcie a privela romantiky...Dalšie mínus pre mňa, že nedali viac priestoru Olivií a práve naopak špatnej Amande...Cillian Murphy opäť výtečný a zase mi dokázal, že momentálne patrí medzi top hercov, teda aspoň u mňa... ()

pan Spock

Zajímavý námět, který mě ovšem svým provedením příliš neoslovil. Nemyslím tím technickou stránku. Ta byla vcelku fajn ikdyž místy působila trochu levně. I obsazení bylo v pořádku (dokonce ani Justin mi moc nevadil). Problém mám s tím, co nám vlastně chtěl tenhle film sdělit. Návod jak přežít v tomhle světě, samozřejmě. To je jasné. Ale je cesta, kterou zvolí hlavní hrdina, správná? Zní to lákavě - získat zadarmo něco pro sebe a pro ostatní chudé. A to platí pro svět z budoucnosti stejně jako pro ten náš. Když půjdu ráno pro rohlíky a v pekárně najdu prázdnej pult, protože pekař si šel opatřit peníze s pistolí do banky, budu naštvanej. Možná si řeknu, že bych mohl jít taky, ale to zas někdo jinej nedostane v krámu jogurty, protože ty zase nevyrobím já. Ale je tohle řešení? ()

Zrcadleni

Presne uderil hrebik na hlavicku. Hltal jsem na zaklade doporuceni meho znameho kazdou vterinu tohoto mistrovskeho dila a kazda byla odmenena necekanym. Timberlake mi jako herec nikdy nesedel, ale clovek dokaze zmenit nazor. Skvela myslenka, vyborne prenaseny dej, vkusne herecke obsazeni. Weiss dokonaly slizoun zaporak. Mozna jen toho vzestupu mohlo byt ve filmu vyuzito lepe. Delsi stopa v teto casti by byla oku lahodici, jak by se mu povedlo s lety nalozit. Pro me samotneho prekvapeni roku ()

Darken01

Výborný námět...realisticky natočené, průměrné výkony hlavních představitelů a s tou průměrností je to tak něják u všeho...Dle mého tento film, zatímco ze začátku šel hodně do hloubky, tak s postupem času vsadil spíše na akčnější a humornější formu.Mě osobně to vadilo a čekal sem spíše větší hloubku a dějové zvraty, rozerbrání příčiny a důsledku, začátku a konce... Prostě to vypadalo jako kdyby scénáristům ke konci filmu docházel dech.Nicméně lehce nadprůměrný film, který snad nikoho neurazí. PS: za hodně dlouhou dobu sem to schlídnul ( kvůli partnerce ) v češtině..nedělejte to tak hroznej dabing už sem hoodně dlouho neslyšel. ()

Arkwuill_S

Blízká nebo vzdálená budoucnost, lidé jsou geneticky upravováni tak, že po určitém věku života se jim spustí hodiny, jejichž ukazatel vidí na své ruce, po uplynutí zobrazeného času daný člověk zemře. Nic není ale jen tak, s časem se dá totiž obchodovat. Získat ho jako mzdu nebo jím platit za služby a zboží. Jiná doba, ale ať už minulost, současnost či budoucnost, tak jedno bude stále stejné - a to rozdělení lidí podle sociálních tříd a neutuchající hlad po moci a hromadění bohatství. A tak čas od času vznikne malá revoluce, najde se jedinec, většinou z řad těch chudých, a postaví se proti systému. Mně se film moc líbil, hezky zpracováno a promyšleno. Skutečně poukazuje i na stav soudobé společnosti, že na jedné straně jsou lidé, kteří jsou vykořisťování, a na druhé straně jsou lidé, kteří přes svůj přepych neví coby. Poukazuje na to, že všichni nemáme pravidla nastavená stejně, všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. A tak si ti mocní dle svých nálad mohou pohrávat s těmi nejchudšími a závislými. Autor poukazuje na významný problém, který se ale asi nikdy nepodaří vyřešit. ()

plsek45

Skvělý a originální film ze světa kde už peníze nic neznamenají a jde jen o čas kterého mají bohatí tolik že jsou téměř nesmrtelní a chudí tak málo že mají každý den co dělat aby se dožili dalšího dne .... Svět kde se spojí jeden chudý co měl štěstí a jedna dcera boháče a společně změní svět .... ukradnou a rozdají tolik času že se zbortí celí systém časových bloků. A děj končí otevřeně takže doufám v pokračování . Justin Timberlake a Amanda Seyfried v hlavní roli tvoří úžasně kontrastní pár nabytý energií ... Opravdu dobrý film který se vyplatí vidět !!. ;) ()

Milinka84

Děj je sice trošičku jednodušší, ale překvapil mě a můžu říct, že jsem celý film sledovala s napětím...bavilo mě to, skvělý nápad a pro mě dobré obsazení herců. ()

Mirrabel

Svět kdy za čas, který máte, platíte... a moc v rukou mají ti mocní a ostatním jen ubírají a ubírají... Tenhle film je blíž realitě než se zdá. A Justin... umí i hrát.. a jeho máma je třináctka :))) ()

denyel

Niccola som zjavne veľmi podcenil, keď som si myslel, že téma bude rozobratá povrchne, a že herci budú iba na okrásu (nie, že by občas neboli), rozhodne ma milo prekvapil. :-) ()

aktyX1

Príbeh z budúcnosti o stave súčastnosti. Človek si to väčšinou ani neuvedomuje, že terajší ekonomický stav sveta je rozdelený na dve strany. Na jednej tí, ktorí majú všetko hmotné čo len mať môžu a na druhej všetci ostatní. Času je dosť, len je na zlom mieste. Táto veta vystihuje fungovanie dnešného sveta, keď za čas použijeme peniaze. Pre mňa v celku zaujímavé spracovanie, aj ked to hollywoodské klišé uberá filmu na orginalite. ()

JerryPilsen

Přes pár děr ve scénáři scifi přesně pro mě se sociální zápletkou.Nezabývá se detaily,jde hlavně za hlavní ideou etiky,která je současná. ()

Bednobuch

Film s originálním nápadem, ale nakonec o ničm. Justin zahrál docela fajne, nicméně se to celé ztratilo v tom závěru. Nenechalo to ve mě žádné zvláštní pocity. Chtělo to rozvinout a domyslet. ()

Neme5iZ

To co fungovalo v Gattace, tady nefunguje.. neni to spatny film, myslenka dobra, ale postrada to spad a emoce. Justin je dysfunkcni stejne jako jeho partnerka.. Cilian nefunguje uz vubec. Skoda.. snad se Niccol pochlapi s dalsim filmem! ()

Dámské posily...

Dámské posily...