Vyměřený čas

Aelita

Mládí dnes končí v pětatřiceti, jak zjistila nedávná studie (http://www.novinky.cz/zena/styl/195032-mladi-konci-v-35-letech-v-58-uz-jste-za-zenitem-tvrdi-studie.html). Je to však subjektivní pohled těch, komu je víc než třicet. Z pohledu teenagerů jsou však zralí lidé již od 25 let. Oba pohledy mají své biologické i civilizační opodstatnění. Moderní studium mozku ukázal, že mozkové změny související s dospíváním končí někdy okolo dvacátého pátého roku a že mozek dospívajících je jedinečný, odlišný od mozku dětí i dospělých (http://www.fiftyfifty.cz/Na-ceste-k-dospelosti-9127876.php). Na druhou stranu se zjistilo, že čelní kůra mění svůj tvar ještě po třicítce a po čtyřicítce (http://www.novinky.cz/zena/zdravi/219863-mozek-plne-dospiva-az-po-ctyricitce.html). Co se týká fyzické kondice a celkového vnímání společnosti jsme na tom bez pochyby mnohem lépe, než ve středověku, kdy průměrný věk života činil pouhých 33 let, což znamená, že podle dnešních měřítek lidé umírali ještě za mlada. Není tedy divu, že tvůrci tohoto filmu nastavili fyziologické hodinky všech lidí na 25 let a nechali je tak zůstat navždy mladými nebo zemřít. Ani hlavní myšlenka autora scénáře, že vše stojí čas, není věru nová. Nové je to, že se čas v tomto světě mladých starých stal skutečným platidlem. Vlastně vizionáři a manažeři lidstva již dávno si lámou hlavu nad tím, jak a čím nahradit peníze. Možná se toho dost brzy dočkáme, neměli bychom však čekat, že se tím něco principiálně změní - vesmír už je tak nějak nerovnoměrně rozložený a lidi jsou na něj zkrátka krátký. Spíše bychom měli počítat s tím, že se boj přiostří. ___ Co se týká samotného snímku ... Tento film, bych řekla, není pro starý, tj. pro ty, kdo si i při nejlepší vůli již nemůže hrdě říkat adolescent. Mezi příběhem těchto Bonnie a Clyde pod vlajkou časové revoluce a zralým filmem je stejný rozdíl, jako mezi 15-letým a 35-letým mladíkem. ()

GOtoUCSC

Skvělá myšlenka, která nese veliký potenciál. Bohužel mám pocit, že divák je považován za idiota, kterému se musí všechno 20x vysvětlit jinak by byl ztracen. Vadila mi hned první scéna, kdy Justin celému sálu vysvětluje, o co a proč vlastně v celém filmu půjde. V tomto případě mohlo být vše mnohem více propracované a myšlenka s poselstvím více propletená. Na to očividně přes akční honičku, provázející celý film nebyl čas. ()

Antabelus

Myšlenka, na které si film zakládá, není sama o sobě vůbec špatná - ba naopak. Bohužel je ale základem typicky béčkového akčního filmu, čímž je celkový zážitek hodně degradován. A nemuselo tomu tak být. ()

M.i.k.e

i přesto,že zpracování místy vázne je třeba na In Time ocenit hlavně nápad a ten je opravdu velmi dobrý.Niccol navíc dokazuje,že k nadprůměrné sci-fi podíváné není třeba velkohubých efektů a pro kvalitní look stačí i retro styl.Když se k tomu přidá slušné obsazení v čele s lepšícím se Timberlakem,standartně velmi dobrým Murphym a jako doplňkem sexy Amandou o zábavnou podívanou je postaráno.Možná jsem zprvu čekal víc,ale ve finále jsem poměrně spokojen...70% ()

rakovnik

Čekal jsem akční scifi, čehož se mi také dostalo, i když se jedná spíše o futurologickou variaci na Robina Hooda či nějakou zlodějskou dvojici. I když hlavní hrdina má schopnosti spíše Jamese Bonda. Tentokrát ale hlavní hrdinové nekradou peníze, nýbrž čas. Bohužel jsem byl zklamaný z několika věcí. Zajímalo by mě, jak chodí lidi do práce a na autobus, když nemají hodiny, ale jen odpočítávadla... Chybí mi motivace hlavních hrdinů, ve filmu je několik nelogických scén či si pomohou tvůrci prostě střihem a překvapivým posunem děje "jen tak"...přesto je námět i jeho zpracování originální a pěkné, hlavní herci sympatičtí a děj (čas) hezky svižně ubíhá. ()

lekr

Obrovské zklamání. Na film jsem se hodně těšil, ale dočkal jsem se jen originální premisy přetransformované v nudné komerční klišé s předvídatelným dějem a naivním koncem, které jakoby zůstalo na pomezí mezi 12 Opicemi a Správci Osudu. Takovýchto Hollywoodských pohádek mám už poslední dobou plné zuby! ()

Necron

tak hloupe a spatne udelane sci-fi clovek aby pohledal. hollywood urazi inteligenci populace cim dal vic... od andrewa niccola bych takove vykolejeni necekal. ()

SallyZen

Mám čas ohodnotit tento film, mám dokonce čas napsat i komentář a přemýšlet o tomto snímku a faktem je, že se našel čas na to, abych zjistil, že je to jedna velká přeceňovaná nafouklá bublina, která hodně rychle splaskla a samozřejmě i zklamání. Idea filmu je velice působivá, dost sofistikovaná a dokonce i skvěle zasazená do příběhu. S hereckým ansáblem to je už o něco horší. Justin Timberlake je přesvědčivej herec, dokázal to už předtím, například v "Alpha Dog", ale tady jsem mu nevěřil ani pohyb ani slovo. Podobně to je i s Amandou Seyfried, která mě vůbec nebavila. Výjimkou je "strážce času" Murphy, kterej byl dobrá ruka zákona. Příběh není vůbec poutavý, nechá člověka chladného a občas i v pocitu nudy. Scénarista s rejžou měli asi málo času, tak to dost odflákli. Hodně povedenejch nápadů má film pomálu a když už se tam objeví jsou střídány nudnými a přízemními scénami. Takže jak už jsem zmínil, jsem zklamán a radši to už celý skoncuju. 40%(Nechce ode mě někdo 5 století?) ()

Hennes

Byl jsem nadšen tím nápadem. Po čase zase něco, co se dá nazvat převratným tématem v těch mnoha sci-fi co se na nás valí. Herecky dobře obsazeno i zvládnuto, ale přeci jen mi k dokonalosti snímku něco chybělo. Když už někdo dostal do rukou takový báječný námět, je velikou škodou, že z něj nevymačkal více. Chtělo to napěrtí, zápletku, akčnost a nejen ideologicky směřující děj. Ale bavilo mě to, škoda, chtělo to přitáhnout šroub. ()

Peťsi

Je velká škoda, že tak zajímavý nápad není dokonale zpracován. Dát si záležet na detailech a všech možnostech, které lze s motivem vymyslet, tak jsme ještě někde jinde! 4* ()

Hees

Po zhliadnutí tohoto filmu si každý keď aj možno nie moc múdry (nič v zlom) človek uvedomuje, že niektorý ľudia sú nadmerne bohatý a iný drú biedu. Nechápem teda ako mohol takýto film v USA vzniknúť. Áno tento film má veľké medzery a príbeh by mohol byť zložitejší, prepracovanejší a výkony hercov lepšie. Ale tento film beriem ako prostriedok k tomu aby si ľudia niečo uvedomili a to je pre mňa dôležité. Ak sa len zopár ľudí zamyslí nad terajším systémom tak to je len dobre. ()

Jonash87

Námět/nápad originální, scénář/provedení však za ním dost pokulhává... Niccol umí točit filmy (tedy tolik jich na triku nemá, ale Truman Show byla skvělá), jenže tady měl napsání scénáře nechat na někom jiném. Protože takhle to dopadlo jen jako fajn oddechovka doplněná o romantickou linku, která se objeví v sobotu pozdě večer na některé z našich televizních stanic... Ale přemýšlet u toho moc nemůžete, protože těch nelogických momentů - jak v ději, tak chování postav - tu je nepočítaně, až nad tim nejde jen přimhouřit oči a nechat to plavat. Je to škoda, jenže ve sci-fi (ač tady to je mix více žánrů) by nějaká pravidla být měla. A ty mají ve Vyměřeném času poměrně dost trhlin... Škoda nevyužitého potenciálu. Dobře to shrnul v komentáři uživatel Matty. ()

O´Neill

Neskutečně originální, byť naprosto nemožný námět, který však má velice dobré zpacování. Herci byli výteční, leč Timberlakea bůhví jak nemusím, byl strávitelný, Alex Pettyfer ukázal, že hrát vcelku umí, a Amanda Seyfried toto trio pěkně doplňuje. Do toho máme velice slušnou hudbu, a rychlý tok děje. Ve finále dostáváme velice slušných 80%, a pravděpodobně druhý díl. Věděli jste, že ... ve filmu byl pouze jeden vizuální efekt, který však stál za kulové? Jednalo se o smyk a následné převrácení auta do kanálu. Pro natočení byl použit pravděpodobně model, který byl následně digitálně zětšen. ()

Rocky88

Od Niccola jsem čekal víc, potenciál slibného námětu však byl využit maximálně tak z poloviny. Příběh byl příliš přímočarý, nedával moc prostoru k přemýšlení a polemizování, jako thriller by sotva zasloužil nálepku "průměrný". Základní myšlenku osvětil trailer, ve filmu tento nápad už potom rozvinutý nebyl. Škoda. Mé hodnocení osciluje mezi 2 - 3 hvězdami, ale vzhledem k tomu, že jsem se na druhou stranu nenudil, dávám ty tři. ()

Meridius

Hodně hustej nápad, to každopádně. Cillian Murphy übercool. Timb velmi cool. Wilde sexy. Seyfried cute. Pěkná hudba. V první půlce náběh na 5, bohužel v druhý půlce to trochu změklo, určitě z toho šlo vytáhnout víc. Vynaloženejch peněz ale nelituju. ()

Dámské posily...

Dámské posily...