Vyměřený čas

bourec

První film A.Niccola,kterej u mě doopravdy zabodoval.A zezačátku to mělo nakročeno na pět,ale od chvíle,kdy překročil Justin společně s Amandou hranice ghetta,a začal krást čas,to u mě jednu hvězdu ztratilo.Ale celkově povedenej příspěvek do škatulky scifi.80%. ()

TommyLeeJape

Nápad (time = money) je super, ale místy film vypadá jakoby do scénáře propašoval několik svých myšlenek soudruh Lenin. Na druhou stranu nám pan Niccol ukazuje, že základem dobrého sci-fi nemusí nutně být roboti a vesmírné lodě. Samotné postavy se ale chovají trošičku pomalu (ukecaně chcete-li) navzdory tomu, že jim většinu filmu dochází čas. A proč běhá Amanda na podpatcích? Protože je sexy, and that's what sexy girls do! ()

Crawler-D

Jako kruciální scenáristický neduh vnímám rozhodnutí odebrat Willovi poctivě nabitých sto let velmi záhy potom, co je získal. "Don't Waste My Time" má silný emocionální potenciál, který by měl procházet celým filmem, ale brzy se na časového milionáře zapomene, přestože patří k nejzajímavějším postavám filmu. ()

Kwaichi

Kvalitný sci-fi príbeh, kde človek musí každú sekundu bojovať o svoj čas strávený medzi živými. Film týmto spôsobom ponúka človeku možnosť zvážiť aký je preňho čas skutočne dôležitý a či s ním skutočne nakladá tak ako by mal a ako si zaslúži. Keby v hereckom obsadení figurovali o niečo zvučnejšie mená, film by mal veľké predpoklady stať sa kasovým trhákom. ()

laik_60

zvláštna téma, máš čas .... nemáš čas .... čas sú peniaze ... do kina bych na to nešiel .... mam inú predstavu o "akčných krimi" :) ()

C0r0ner

Špičkový námět (ostatně jako obvykle u Niccola), špičkově vymyšlený svět a bohužel taky bídný scénář, který to celé posílá o dost níž, než jaký byl v počátku potenciál. Jako vždy mě mile překvapil Timberlake, který jde sice hudbou dost mimo mě, ale jako herec je na jedničku. Předvídatelnost, to je hlavní neduh tohohle filmu. 75% ()

Pajky3

Tak na tenhle film jsem byl zvědavej jako na máloco, dokonce se mi prvně stalo, že jsem šel do kina na opravdovou premiéru (první den vysílání). A rozhodně nejsem zklamanej, sice jsem očekával trochu víc akce, ale tenhle svět se mi líbil. Protože to přichází s originální myšlenkou. Navíc i obsazení bylo perfektní, asi nejlepší byl Cillian Murphy v roli správce času. Ale i ústřední dvojice byla hodně sympatická, jen by mě zajímalo jak se Amandě běhalo na těch podpadcích. Justin v roli novodobého Robina Hooda mi nevadil a otevřený konec se mi vysloveně líbil. Škoda jen, že jsem čekal trochu větší akci, trochu větší spád, protože kdyby ne, tak bych byl nadšenej. Takhle jsem jen velice potěšen, třeba pomůže další projekce. Celkově jsem rád, že pořád existujou věci, který mi připadají originální. A ještě k tomu světu, nechtěl bych platit časem. *** Postupem času jsem dozrál ke zlepšení hodnocení. ()

campix

Andrew Niccol mě ještě nikdy nezklamal a nepovedlo se mu to ani Vyměřeným časem. To je nesmírně sympatický snímek, který nesází na nabušenou akci nebo herecké superhvězdy. Ale sází na propracovaný model společnosti v budoucnosti, kdy je geneticky předurčené, že člověk stárne pouze do 25 let a poté už má jenom rok času na který musí dále vydělávat aby neumřel na vyčerpání času. Díky tomuto je film našlapaný mladými nadějnými herci, kterým opravdu fandím(Pettyfer,Wilde, Cillian Murphy). Timberlake mi nevadil, ba naopak. Akorát bych Olivii Wilde dal do role Amandy Seyfried. Určitě má Vyměřený čas nějaké mouchy co se týče příběhu a závěrečného vyústění, ale já se ani chvilku nenudil a zatraceně bavil. ()

Andre3000

Jak ukázat budoucnost, ušetřit a nemuset vymýšlet nic nového. Prvoplánovitá vzpoura proti systému, která má opět a opět typická klišé, které mají diváka zaujmout. Ne, mě to nestrhlo. Čas jako měna je zajímavá myšlenka (ostatně už dnes je čas=peníze). Ale prostě je to zajímavé vodítko ponořené napovrch každodenní lázně našeho světa. Prostě nic nového a hlavně dotáhnutého do detailu. Herci mě nebavili už vůbec. ()

necisty

Já dávám 5 už za ten nápad s časem. Přesně takhle bych si to představoval - ve 25ti zastavit čas, být stále mlád a krásný:), ale asi víte, kde bych musel být, v ghettu bych zdechl za 5 minut:D. Myslel jsem si, že se u všech herců teda budou držet alespoň přibližně těch 25 let, ale zřejmě je to nedrásalo a u jedné z hlavních postav se nebáli přidat 10 let. Mě se líbilo i to, jak někteří mladí dokážou alespoň částečně hrát stoleté týpky:). Například pan hlavní milionář byl hodně přesvědčivý. Ze začátku to bylo fakt moc pěkné a i když se to pak trošku změnilo v Robina Hooda, tak si to udrželo svou úroveň. Není to nějaká bomba, ale podle mého si to 5 hvězd zaslouží. Z Timberlaka nám vyrostl drsný týpek, vážně mu fandím! Pobavila mě scéna, když si popisovali, kdy je to zasáhlo, jakoby si říkali, kdy poprvé dostali krámy:D. ... Museli si myslet, že je to Drive Thru. ()

pakobylka

----- "Nikdo nemůže za to, do čeho se narodí." ----- Příběh vás zavede do světa, kde okřídlené rčení "čas jsou peníze" nabývá docela jiného, doslovného a děsivého významu. Neboť jedinou platnou měnou je ČAS. Je mzdou i platidlem - a pokud ho nemáte dostatečnou zásobu, dostáváte se do časové tísně: Vaše osobní hodiny vám neúprosně odměřují každou vteřinu ... a může se stát, že váš čas vyprší, než si stihnete zaopatřit dalších pár hodin nebo alespoň minut, abyste mohli pokračovat ve svém závodě s časem, při kterém jde každý den o život. Co je vám platné, že nestárnete, když nemáte ČAS ? A tak se rozhodnete využít náhodnou příležitost a seznámit se s těmi, kteří mají čas pod kontrolou, kterým lidé jako vy platí svými životy. ----- Zápletka se rozvíjí velice čile - a velice nadějně: Nabídne vám množství možných dějových zvratů i finálních řešení ... aby vám posléze s úšklebkem zabouchla dveře přímo před nosem. Pro jistotu vycouvá z rizika, vzdá se netradiční koncepce a uchýlí se k osvědčenému schématu akčních thrillerů, přičemž se v některých okamžicích dostává do rozporu s logikou - takže se v závěru může dostavit mírné rozčarování. Nicméně jde o napínavou, dynamickou a nebezpečnou jízdu namířenou proti všem zavedeným pravidlům silničního provozu, na které vás provází nadmíru charismatická ústřední dvojice. Uznávám, že 4* jsou trochu nadsazené, ale pro tentokrát to nebudu řešit - kromě jiného i proto, že naše dozajista skvělá společnost funguje prakticky na totožných základních principech, jen o poznání uhlazenějších - a tudíž méně nápadných. ()

Gaaron

Jako režisér Niccol umí, jako scénárista selhává v neskutečném množství zcela elementárních logických lapsů (až si snad musel dát facku, když sám za sebou přišel a řekl si, že tohle má natočit). Ale dobrá režie a šikovní herci jak známo díry ve scénáři hravě zalepí. Popcornový tah na čtvrtou hvězdu. PS: (SPOILER) Co se levičácké propagandy týče, divák, který by udělal tu chybu a přemýšlel, rozloží Niccolův společenský systém do minuty. Divím se, že to hrdinům trvalo skoro 2 hodiny. ()

Gabbo

Zpracování je zhruba na průměr, ale námět je asi na tisíc hvězd, moc rád bych si tenhle příběh přečetl jako knihu nějakého sci-fi klasika.. ()

Flynn

Pro mne po delší době vskutku originální sci-fi. Vyníkající nápad, který mi příjde využili poměrně dost. Nevím jestli je to věkem, ale nějak mi tam chyběl úplně takový ten wow efekt, jaký jsem kdysi zažil u prvního Matrixu. Nicméně zajímavý nápad (vpodstatě jenom o jeden stupínek vynechaná realita - tím že chodíme do práce taky investujeme svůj životní čas do toho, abychom si pořídili různé věci, prostě z toho vyšoupli papírky a mince a hle - máme z toho poměrně vydařené scífko). Určitě na to v nedlouhé době kouknu znova. Justin OK a Amanda, ačkoli mi ze začátku nepřišla nijak extra atraktivní si s ubíhajícím časem filmu získává sympatie (obzvláště u svlékacího pokeru :-) ). ()

Wormboy

Kazdy z doterajsich filmov Andrew Niccola ma odo mna minimalne 4*(pricom Gattaca a Lord Of War maju po 5*). Nech sa na In Time pozeram ako chcem, s velkou nevolou a nechutou musim dat len 2*. Preco? Pretoze herecke obsadenie snad mimo Cilliana Murphyho a "Mad Mena" Vincenta Kartheisera mi absolute nesadlo. Pretoze postavy konali na zaklade zprstavycucanych motivacii. Pretoze romanticka rovina a chemia medzi ustrednym duom zostala pre mna nefunkcna. Pretoze Niccol svoj dalsi zo skvelych napadov doslova a do pismena zabil idiotskym a primitivnym scenarom, ktory nema nic spolocne s jeho pracou v predchadzajucich filmoch. Pretoze Craig Armstrong len vykradol svoje stare prace. Pretoze Timberlake chytil v poslednu sekundu Amandu Seyfried a "na stastie" tak nezopakoval osobnu tragediu, ked nechytil svoju matku Oliviu Wilde. Pretoze svet, ktory sa Niccol pokusil vykreslit, nebol na rozdiel toho od Gattacy vobec uveritelny. Pretoze dvaja ludia sa v tomto svete premavali, rozbijali dovtedy nedotknutelny system a nikto sa nezmohol na viac ako na ich sledovanie. Pretoze je In Time najhorsim filmom svojho autora a v ich porovnani je hodnotenie uplne adekvatne. Pretoze by som vedel najst desiatku dalsich dovodov, preco dat len 2* ()

Dannysek4U

Napad dobrejj, myslenka sporna a pochybna (tak nejak mam radsi, kdyz Bonny a Clyde na konci umrou, a volani po destrikci systemu se mi vyslovene hnusi), icasta iracionalita neprehlidnutelna, provedeni docela v pohode, ale smesne prestylovany. A Timberlake, mno, nejak mi nesel. Tak zase jindy. ()

kvasiva

Docela zajímavé sci-fi. Originální námět, ale zbytek nic moc. Nějak mě ten nápad nezaujal nebo spíše zpracování a děj, které bylo dosti podprůměrné... celkově horší průměr. 3* ()

KajusaK

Silně inspirativní a motivační film, jeden z nejlepších futuristických nápadů. Justin se role zhostil skvěle, stejně tak Amanda Seyfried. K tomu všemu skvělá hudba od Rogera Armstronga a už to jen těžce trumfnete. ()

Dámské posily...

Dámské posily...