Vyměřený čas

radekgfx

Osobitost snímku spřažená v režijní a scenáristické ruce Andrewa Niccola je opět přítomná. Očekávat od tohoto filmu něco jiného, než příběhové konstrukce načrtnuté už v jeho předchozích filmech, se dá považovat za neopodstatněné. Minimální výprava, nosný sci-fi prvek, jehož komplexnost je v tomto případě opravdu precizní (!), a dějová rovina, která se sice v globálu dotýká celospolečenského systému, ale jejíž prvotní záměr je vztažený na jednotlivce (komu se vybavovala Gattaca?), opět jako pospolitý celek fungují. In Time opravdu není masivní a akcí nabitý příběh na monumentální kulise morálně pochybného světa, jako spíše komorní thriller vztažený na osobu hlavního hrdiny, který se s tou situací vyrovnává (komu se znovu vybavila Gattaca?). Z mého úhlu pohledu zde byla až příliš patrná producentská dikce, která se snažila tlačit film do míst, které mu místy úplně nesvědčil. Přesto očekávaná spokojenost. ()

Yokolobuna

Jak Robin Hood potkal Bony a Clyde... Slušně zábavné a plné nápadů. Jedna asi nepravdě podobná, ale přece jen možnost, jak by se mohlo lidstvo ubírat a následně možnost zahnaná do extrému. Pár logických facáků se dalo očekávat, ale celkové příjemná podívaná. ()

kujon

Nebudeme si nic nalhávat, nebylo to vůbec špatné. Ba co víc, bylo to skvělé. Skvělý námět, herecký výkony (až na výjimky), sci-fi jak má být. Nešlo se také ubránit přirovnání k současné a budoucí situaci třeba hned u nás v ČR, kde je čas ale naopak to, co nikomu (opět až na výjimky) neschází. Kvalitní 4* ()

majec4

Pat hviezdickovy namet natoceny na tri hviezdy. A dovolim si tvrdit, ze konkretne v tomto filme nebol ani tak problem za kamerou, ako pred nou. Taktiez vsak aj team za kamerou mohol na urcitych veciach popracovat. Havaria pri uniku z New Greenwich-u bola urobena tak, ako by ju natocili v 70tych rokoch. A Justinov kazdy pohyb mi prisiel ako zaciatok hudobneho klipu. Pacil sa mi v jeho doterajsich rolach (napr. Alpha Dog, Social network), ale v tomto filme by som privital charizmatickejsieho herca a mozno by sme tu mali nove kultove sci-fi. Justinovi som to nezozral. Dalej, podla mna scenaristovi uletela aj skutocnost, ze chlapec z geta, ktory maka na kazdu minutu svojho zivota zrazu vie riadit automobil a strielat zo zbrane v style 007. Tesil som sa na tento film, no mierne som ostal sklamany. Skoda, lebo ako som napisal v prvej vete namet to ma brilantny. ()

Florfila

Skvělá myšlenka - ty tři hvězdy jsou asi jen za ni. Jinak byl film tak chladný, že víc už to ani nejde... Timberlakovi a Seyfried jsem nevěřila ani nos mezi očima. Vůbec jsem se s jejich pocity - láskou, vztekem nedokázala sžít. Ale moc pěkně se na ně koukalo - hlavně tedy na Sayfriedku, byla vystailovaná úžasně. ()

masiko

Myslim, ze se tu tom vetsina uz shodla - par perfektnich napadu zazdenych v prumernosti a nedotazeni. Cillian Murphy potesi, o to vic zase zamrzi jeho konec. Samotna myslenka paradni, o to hur, ze se zvrhava v levicacky apel. Od Niccola bych cekal leccos, ale rozhodne ne promrhany potencial. ()

jerenymo

Skvělý nápad,ale provedení pokulhává za tak parádní myšlenkou. Justin mi vůbec nevadí,ale na tyhle role prostě někdo jiný. Justin je pro komedie :) ()

Illy

Solidní sci-fi snímek. Jenže ve finále vyzní jako komunistická agitka. Proletáři všech zemí.....pustťe si tento film!!!! Poslední bitva vzplála..... Až mi z toho bylo ouzko. ()

VencaS

velmi originální bonnie a clyde mixnutý s robinem hoodem ;) nápad s časem se mi velmi líbil, člověk si uvědomí, že to tím směrem spěje skoro i ve skutečnosti. stále řešíme drobné prkotiny jako by to byly zásadní věci, a přitom nejsou. možná by stálo za to více příběh rozpracovat, poslední dobou se mi zdá, nevím sice čím to je, že ve filmech děj prostě jen plyne a plyne, ale nedokáže pořádně vtáhnout a upoutat. jako bych seděl na obrubníku chodníku a sledoval bez většího zájmu rušnější ulici. tu mě něco nadchne, tady zaujme, ale jsou to jen útržky z dvouhodinového sezení. pořád je to jen ulice... ()

A. Murray

Rozhodně dobré sci-fi. Sice není úplně napínavé, až se vám zastaví dech, na konci si neřeknete mazec, ale rozhodně zanechá spoustu myšlenek a otázek tak jak by správné sci-fi mělo zanechat. ()

Chipešek

Můj oblíbenec Andrew Niccol se ujmul invenčního námětu s obrovským potenciálem. Dopadlo to dobře, mezi ústřední dvojkou to hezky jiskří (Amanda!) a při sledování na hodinky určitě koukat nemusíte (na ty svoje). Mám ale neodbytný pocit, že chybělo málo a mohl se zrodit nový kult. Škoda. ()

M1k9

Smršť zajímavých herců v nečekaně thrillerovém námětu. Budu uvažovat o 5 hvězdičkách. Budu (uvažovat) o Amandě Seyfried. Wow, ta změna. Herci ze sebe dostali to nejlepší! Chcete se podívat na vynikající film, nebo na odpočet posledních sekund vašeho života? TIME IS MONEY = MONEY IS TIME 9/10 ()

JK-Stinger

Po čertech dobré sci-fi s velmi neotřelým nápadem o placení svým časem. Parafráze se skutečností je víc než jasná a novodobý Robin Hood v kabátě Timberlakově rozhodně boduje. Moc povedený snímek, který si mě velmi rychle získal. ()

winetach

Nápad skvelý,originálny úžasný ale to prevedenie mi pripadalo nedotiahnuto a naivne... viem si však už dnes predstaviť kvalitnú dvojku ()

Papaboot

Definitivně největší filmové zklamání roku, fakt. Niccolovo přístup ke sci-fi se mi líbí, silný příběh v jednoduchých přesto pěkných kulisách. Ve Vyměřeném času zbyly jen ty kulisy a i ty stály za prd. Námět mě sám o sobě nadchnul, říkal jsem si, že tohle prostě nemůže dopadnout blbě... Dopadlo. Dialogy byly snad nejkoncentrovanější hromadou hnoje, co si dokážu představit ( z "I'm not giving them time I'm giving them hope." se mi vážně chtělo blejt) a ta roztomilá anarcho-srazímeřádnakolena rovina pro mě vyzněla vyloženě tupě. Tohle nejen, že se nedá s Gattacou srovnat, to jí nesahá ani po kotníky. ()

Hepy13

Nápad není vůbec k zahození, až tedy na pár nelogičností. Např. kdyby to tak ve skutečnosti fungovalo, nejspíš by brzy byla 3 světová válka. Člověk by neměl co ztratit když by věděl přesně kolik času mu zbývá a šel by nekompromisně okrádat jiné. Takže bych to viděl na totální anarchii a chaos. Kdyby to bylo dotaženo k dokonalosti, mohla to být časovaná bomba. Takhle to zůstalo jen u silného průměru. Cilian Murhpy jako vždy s tím jeho pohledem, luxusní záporák. Justina jako zpěváka jsem fakt nemusel, ale jeko herci mu to jde slušně. Amanda s těma vlasama vypadala fakt hrozně. Kdybychom se takové doby jednou dožili, asi by se museli změnit některá pořekadla. Jako např. "Bez času do hospody nelez" , "Čas dělá člověka" nebo "Pro minutu by si nechal vrtat koleno". Jo a taky nevim co by si v takové době počal Strýček Skrblík, chudák by neměl v čem plavat :) ()

wampire23

Tvrdá a nekompromisná kritika sociálnej nerovnosti oblečená do sci-fi kabátiku okorenená známymi tvárami. Je pravda, že väčšina z hercov sa neberie príliš vážne, ale až tak mi to neprekážalo. Vo filme je veľa vychytávok a hračiek, ktoré zaujmú a pobavia. Celé to rýchlo odsýpa a nie je tu veľa nudných miest. P.S. Cillian Murphy mi v niektorých pózach veľmi pripomínal Christiana Balea. ()

Standic1

Překvapivě originální a velice chytlavé. Důkaz toho, že není zapotřebí efektů nebo 3D, aby vzniklo naprosto luxusní sci-fi, které zaujme jak příběhem, tak hereckým obsazením. Pro mě velice příjemné překvapení. ()

majo_svk

Paradoxom je, že k filmu In Time som sa dostal pre nedostatok času až teraz. Kto by to bol povedal. Čas v ľudskom živote je relatívna veličina a tak s ním mnohí aj nakladajú. Niektorí pracujú od svitu do mrku bez náznaku oddychu a myslia si, že na oddych bude času dosť. Iní zas všetko dôležité stále odkladajú na neskôr s predstavou, že čas sa vždy nájde. V In Time to takto nefunguje a čas je pre ľudí najvzácnejšia vec. Všetko sa to začína po dovŕšení 25 roku života, kedy ľudia prestávajú starnúť a ľudské hodiny času začínajú odpočítavať jediný rok. Čas plynie nekonečne rýchlo a ten, kto chce žiť musí čas zháňať všade, kde sa len dá (šetrenie, pôžičky, krádeže, dary atď.). Nie je to však vôbec jednoduché a tak divák prežíva situácie plné napätia, akcie a adrenalínu. Dynamické akčné vypäté scény striedajú pomalé citovo-emotívne časti. Zmeny sú vhodne rozložené a nedochádza k žiadnym hluchým miestam. Divák je neustále držaný v očakávaní, čo bude nasledovať a ako to skončí. Vizuálna (až na jednu nepovedenú búračku) a hudobná stránka filmu je úžasná a ostáva v pamäti aj tri dni po pozretí. Jeden z najlepších akčných sci-fi filmov posledného obdobia. PS1: Nezabúdajte, že čas je vzácna vec a tak k nemu treba aj pristupovať. PS2: Nezabúdajte, že okrem správcov osudu existujú už aj správcovia času:) ()

Dámské posily...

Dámské posily...