Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

TominoLa

V rámci žánru asi největší zážitek v kině od dob kdy nás těšil Cameronův Avatar. Neznámý Rupert Wyatt mě naprosto šokoval. Dle trailerů jsem očekával něco jiného a už od začátku jsem byl neskutečně překvapen. Tenhle fantastický zážitek se prostě musí vidět v kině a tak neváhejte. Stojí to opravdu za to! Už jen Serkisův Caesar bere dech. Andy by si zasloužil větší zviditelnění a ocenění pač jen filmový fanda ví, že před Caesarem vtiskl život i postavám jako King Kong a Glum. Viděno v kině 3 krát a jednou na Blu-ray a určitě není všem dnům konec. Nejen FILM ROKU 2011! ()

Vědma

Krásný, dojemný a překvapivě málo akční komorní příběh o zrození Planety opic, o kterém jsme tenkrát dávno při sledování původního filmu jenom spekulovali. Takhle to mohlo být.... Úplně mě to neposadilo na zadek, ale je to pohádka o tom, jak lidstvo zničí samo sebe, což je pravděpodobné a existuje tisíce možností a tihle lidoopi nejsou o nic horší než lidstvo, takže kdo by jim nefandil. ()

Lennnnna

Staré Planety opic jsem nikdy nebyla schopná dokoukat do konce, nějak mě to celé neskonale nudilo a Bartonova verze z roku 2001 je s prominutím do nebe volající hovadina, takže tohle bylo opravdu velké překvapení. A já jsem si "Zrození" opravdu užila. Digitální opice jsou úžasné, Ceasar doslova podmanivý a člověk jim zkrátka musí fandit. Nehraje se tu na žádnou velkolepou pompéznost, film je pojat až překvapivě civilně, ale přitom nápaditě. Onoho "hutného materiálu", který potěší divákovo oko je tu však dostatek a dosáhlo se ho s až neuvěřitelnou lehkostí. Skoro jako by jste byli na koncertu vážné hudby a hudebník jen zlehka přejížděl po strunách a vás přitom mrazí po zádech. Scény na mostě jsou úchvatné a opravdu emotivní. Pár vad na kráse by se sice našlo, ale nikterak nedokázaly zmírnit mé nadšení. Jasný vítěz letošního léta! ()

L_O_U_S

Jsem vcelku spokojen, nicméně jsem očekával silnější závěr. Ať už je film Dobytí Planety opic jakkoliv slabý, konflikt opic s lidmi je v něm mnohem vyostřenější a závěrečná revoluce působí daleko radikálněji. Zrození Planety opic nedokázalo tento potenciál plně využít. Přesto potěší zejména scény z opičího útulku, Tom Felton, který se postav malfoyovského charakteru už nejspíš nezbaví, a těch několik odkazů na původní klasiku. A také jsem rád, že Wyattův příspěvek do zástupu opičích filmů napravil sérii reputaci po Burtonově nepříliš výrazné Planetě opic z roku 2001. (672., 6. IX. 2011) ()

sssssycak

Strašně dlouho jsem si plánoval a představoval, jaké slovutné ódy na novou planetu opic budu pět do komentáře po jejím shlédnutí. Jenže ouha, BDRip je venku, první projekce je za mnou a mě se zalkli všechna oslavná slova. Sice jsem se bavil., ale něco mi přesto pořád chybí a já nemůžu zjistit co. Film je pořád dobrej, ale něco mi říká, že to mělo být mnohem lepší. ()

higuain

Brilantní. Ohromně vyzrálý blockbuster, který má potenciál na další, příště již skoro apokalyptická pokračování. Je úžasné, jak sebejistý dokáže být režisérský debut, když má pan režisér talent, technologie a důvěru. Wyatt bez nejmenší chybky vysolil restart, který vrací Planetě opic zaschlý lesk a to aniž by se snažil Schaffnerovu klasiku překonat nebo napodobit. PS: Pochvala pro hudbu. ()

Dont

Asi jsem se koukal na jiný film, než o kterém tady teď čtu. Příběh je již od začátku celkem předvídatelný, charaktery většiny postav jsou až obludně plytké (blonďatý hlídač opic byl jak ze špatného céčkového filmu...), herecké výkony byly hodně mizerné (ano, zejména ústřední dvojice byla tragická jak v nějaké telenovele). Když Caesar promluvil, necítil jsem žádné zvláštní emoce. Jediné co zbývá jsou pohledy opic, které byly skutečně dobře udělané. Ze SWATu opět udělali bandu idiotů, ale to už je poslední dobou v amerických filmech zvykem (střecha autobusu je všechno jen ne odolná vůči tomu čím na ně stříleli, ledaže to byly vodní pistolky). Pobavilo mě jak opice skákaly skrz tvrzená skla jakoby nic. Chvílemi jsem si taky nebyl jistý, jestli omylem nekoukám na King Konga. Ale ten byl lepší. Zkuste si to pustit ještě jednou a sledujte dialogy - většina z nich je naprosto tupých, některé sklouzávají až do trapnosti - viz např. ten na mostě. Váhal jsem, jestli dát dvě nebo tři hvězdy, nakonec mě na tři hvězdy zviklala úplně poslední scéna filmu vložená do titulků, ale nevím jestli toho nelituji a podruhé si tohle rozhodně nechám ujít. 60 % ()

Skip

Čekal jsem nějakou blbost, ale byl jsem velmi příjemně překvapený. Je to dost dobře zahrané a natočené, zvláštní efekty nejsou jen na předvádění, co se dnes dá na compu udělat, ale vyloženě jsou tu jen ve prospěch filmu. No prostě kvalitní film ve svém žánru. ()

Aleee89

Chystám se do kina na pokračování, proto jsem nemohla vynechat ani první díl, který jsem dlouho měla v seznamu must see filmů. Snímek má trochu pomalejší rozjezd, ale v podstatě vzápětí vás chytne a nepustí, protože má atmosféru. Oplývá neskutečnou energií, scény dávkuje úměrně tempu, nenudí snad ani minutu. K tomu připočtěte nutnou dávku emocí a máte blockbuster na velmi vysoké úrovni. ()

Petfruf

Fantastický prequel a zároveň správný letní blockbuster! Film beru vyloženě jako předehru k Planetě opic, takže jsem dějovou linii očekávala hezky popořádku v podobě, v jaké jí Wyatt natočil. Oceňuji jemné propojení se starou adaptací - třeba ve výběru jmen (Cornelia, Caesar, BrightEye, Dodge, Landon, Maurice,..) / když si Caesar hraje se sochou Svobody / jindy v pozadí v TV běží zprávy o raketoplánu, který zmizel / lidoopi jsou v klecích stříkáni hadicí, používají se na ně podobné obojky, koukají z klecí na Hestona / scéna, kdy Caesar jede na koni, ...no prostě jako fanda filmu z osmašedesátého jsem mlaskala blahem! Opravdovou třešničkou na dortu jsou čím dál tím zřetelnější výrazy lidoopů. Každý pohled je pohledem konkrétním a díky tomu jim se vzrůstající stopáží fandíte víc a víc (orangutan Maurice je můj osobní favorit). Prostě pastva hlavně pro oči. Dojatá jsem byla cca od půlky filmu, kdy jsme nevěděla jestli je to víc z triků (Weta a Lesnie rulez!) nebo z toho, jak moc chlupáčům fandím a chápu je.. no a konec mě doslova rozložil i díky Doylově hudbě (konečně chlapec začal naplno využívat perkusí). James Franco mě mile překvapil. I když na ty blockbustery moc nejsem, tak je to jedno z mých guilty pleasure... ()

Sheldra

Jestli si Rise of the Planet of the Apes za něco zaslouží nehynoucí slávu, tak asi za to, že přilákalo tolik diváků a vysloužilo si od nich takhle vysoký hodnocení, přestože akce nabízí pomálu, ze sexu tu nevidíte zhola nic a romantika a situační humor se taky nekoná - čili veškerý povinný náležitosti blockbusteru s výjimkou efektů chyběj. Celej film tak stojí hlavně na počítačovym Caesarovi, kterej má kukuč tak pronikavej, že by mohl proplalovat ocelový dveře bankovních sejfů, a jeho postupnýmu dospívání k závěru, že ho lidi pěkně serou. Mně se to šíleně líbilo od začátku do konce, nelogičnosti v tomhle ohledu neřešim, protože na nich film stavěnej neni (na rozdíl třeba od filmů o "geniálních" loupežích diamantů, kde to jaksi vadí), citový vydírání jsem v nějak neúnosný intenzitě nezaznamenala (jak asi tak chcete tohle téma natočit úplně bez emocí? si pusťte terminátora, ne?) a v souhrnu mě nenapadá, na co bych si tak stěžovala. Úžasnej soundtrack to asi nebude... ()

Petroff

grafomani vládnou: MartinezZ .))) Já se do filmů často a rád navážím, ale že bych šel až takhle daleko a hledal nelogičnosti v lístku, co padá ze stromu, to fakt ne... Film prima, dokonce i akční konec byl pro mě víc než zkousnutelnej... ()

Huntelaar

K mému, né však všeobecnému, překvapení ztratil Fassbenderův Magneto pozici nejlepší filmové postavy roku, protože co tady předvedli týpci z Wetty, vedení Rupertem Wyattem s nemalým přizpěním Andy Serkise byl zážitek s velkým Z. Když přišlo v polovině filmu na lámání chleba a hlavní postava dostávala titulního názvu filmu tak jsem ani nestíhal jíst popcorn. Díky režisérovi, protože někdo musel vědět, jak mají dané záběry vypadat. Díky Weťťakům, protože Ceasar byl k nerozeznání od reality a díky Serkisovi, protože podle někoho to museli renderovat. Kvůli němu by se doopravdy mělo orodovat za udělení ceny pro CGI postavu. Zrození planety opic má své mouchy a škarohlíd si může najít chybky i na výše zmíněných, ale kvůli oné prostřední pasáži nemůžu jinak než za plný počet. PS: Závěrečná scéna je tak jednoduše udělaná a přitom nikoho v ničem nelimituje kam až může dosáhnout námět na sequel. Mazec. ()

Bonaparte.

Velkolepé to znovuzrození Planety opic. Strhující příběh opičky Ceasara, ale to je tak asi všechno. Musím se přiznat, že jsem očekával od tohoto blockbusteru o něco víc. Za zhlédnutí, však tento snímek stojí, především scéna na mostě je úchvatná ()

Fanucci

Paráda! Naprosto úžasné animace, skvělé záběry (César stojící v oblaku dýmu mezi klecemi; záběry z mostu), parádní akční scény. Hned po shlédnutí jsem si musel pustit Planetu opic z 1968 aby mi to navazovalo:-) Pevně doufám, že se dočkáme pokračování, ve kterém bude vidět jak opice ovládli svět! ()

kalap

Až som sa zľakol, ale myslím si, že ten bordel tu už nikto neuprace a tak, by bolo potrebné aby aj tu nastúpili nejaké Ó pičky. Bude dlho trvať kým mi ho niekto odfajčí z hlavy tento film. ()

GILLWANDER

Vizuálne bezkonkurenčné remeslo. Jednotlivé opice sa časom vyvíjajú do ľudských podôb, vysoké IQ, vlastne záujmy a podnet na nastolenie novej éry, kde pánom priestoru nebudú už len ľudia. Celková stavba každej jedinej opice je úžasná, srsť, vrásky, oči to všetko je po vizuálnej stránke neskutočne reálne. Vyhrať sa s každým jedným chlpom na tele dalo autorom poriadne zabrať. Čo bolo ale ešte ťažšie tak povzniesť primáta od primitívnej kolísky až k hraniciam sebapoznávanie a vlastného zdokonaľovaniasa. Hlavný aktér a hlava nového samostatného druhu opíc Caesar je postupom času uveriteľnejší a dôležitejší ako James Franco, i keď Caesar nie je herec. Na druhú stranu je ako líder filmu prijateľný. Je vodcovsky typ, opice idú s určitým poslaním s ním a môžme aj povedať, že mu dôverujú, keďže dôverovať už vedia vďaka svojej rastúcej inteligencii. Od prvých momentov, kde je ešte Caesar mlaďa sa všetko zameriava na jeho celkový vývin. Až dosiahne enormne vysoké IQ a začne aj rozprávať, čo môže mať obrovský vplyv na nový chod dejín nie len v zvieracej ríši ale celkových existujúcich dejín. Pokračovanie klope na dvere a ja dúfam, že bude úspešné a vývin novej éry nesmierne inteligentných opíc bude ešte vieruhodnejšie ako v predošlej časti. Možno čakám veľa no nechám sa prekvapiť. 90% ()

OG_Swifty

Po prumernym remaku Planety Opic prisel po deseti letech dalsi film o opicacich, kterej zasadil pribehovou linku do restartovany trilogie (zatim) a je … dost prumerny a debilni. Uvod s testama na opicich byl celkem zajimavej, ale malej Cezar delal uz od mala drzky a bylo evidentni, ze z nej vyroste svina a taky ze jo. Deni ve vezeni celkem bavilo a pak prisla revoluce a velkolepej utek mestem, kdy lidi a vojaci byli uplny debilove, co dokazali sejmout jednu jedinou blbou opici. Jo a gorilaka, kterej se obetoval. Jako chapu, ze tam bylo kolik - 15-20 intelingetnich opic? Ale zverbovali dalsich XX blbejch opic a i ty vedely co delat a byly jak mega komando z nejakyho Jamese Bonda. Nuze, dalsi dva filmy budou nejspis lidi dostavat dal na prdel, zlej opicak se nejspis pohada s Cezarem o to, jestli lidi vyhubit nebo ne a nejspis me to nebude z vetsiny bavit stejne jako tenhle film. Maly plus za Johna Lithgowa. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru